Magnitogorsk – Barys 3:1 (kon.) | Čeljabinsk – Chanty-Mansijsk 0:2 (kon.) | Ufa – Jekatěrinburg 5:1 (kon.)
Toljatti – Chabarovsk 5:1 (kon.) | Čerepovec – Jokerit 4:3 (po pr.) | Kazaň – Vladivostok 3:0 (kon.)
Nižněkamsk – Kunlun 4:3 (kon.) | N.Novgorod – Omsk 3:2 (kon.) | CSKA Moskva – Minsk 7:2 (kon.)
Petrohrad – Riga 4:1 (kon.) | Soči – Novosibirsk 6:2 (kon.) | Spartak Moskva – Novokuzněck 2:3 (kon.)
Spartak Moskva
2:3 (1:0, 0:2, 1:1)
Metallurg Novokuzněck
Čtvrtek 13.10.2016, 18:30 • Lužniki Arena • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:30.

Dovolte mi, abych co nejpříjemnější sportovní zážitek popřál všem fanynkám a fanouškům Kontinentální Hokejové Ligy. V tomto zápase proti sobě nastoupí Spartak Moskva a Metallurg Novokuzněck.

Domácí Spartak Moskva posledních pět zápasů prohrál. Nestačil dvakrát na Kunlun, jednou na Chabarovsk, Vladivostok ani na Omsk.

Novokuzněck z posledních pěti zápasů prohrál tři. Nestačil na Soči, Novosibirsk a Čeljabinsk. Porazil Magnitogorsk a Novosibirsk.

Mírnými favority jsou hosté, nicméně domácí by rádi ukončili sérii pěti proher.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Spartak Moskva: Bespalov (Svensson) – Högström, Gilroy, Kalinin, Dyblenko, Bondarev, Provolněv, V. Sorokin – N. Li, Stoa, Leščenko – Radil, Glazačev, Alexandr Vasiljev – A. Voronin, Šmoljov, V. Berdnikov – Nikoncev, Kuvajev, Bobrov – Bobyljov.

Metallurg Novokuzněck: Podjapolskij (Karejev) – Ljamkin, Ščukin, Kuklev, Fatkullin, Vasilčenko, Arbuzov, Viksna, Ďjakov – Zemčenko, Komaristyj, K. Semjonov – Jazkov, S. Butuzov, Vicharev – A. Michejev, Solovjov, Razumov – I. Musin, Poliščuk, Lebeděv.

Rozhodčí: Gamalej, Fatejev – Nikolajev, Sazonov.

00:01

00:45
    Jako první se do šance dostali domácí, ale nezakončili přesně.

01:10
    Domácí celek je aktivnější, do zakončení se nyní dostal Nikita Li. Jeho střela končí mimo branku.

01:50
    Sledujeme rychlý úvod zápasu, ani jeden celek se nedostává do vyložených šancí.

02:11
    Fanoušci ženou domácí hokejisty do zakončení, nyní se snaží něco vymyslet v útočném pásmu.

02:40
    Buly před brankou Andreje Karejeva.

02:55
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Alexandr Komaristyj – 2 min., držení protihráče).

03:10
    Spartak právě vstřelil branku!
    Ryan Stoa našel přesným pasem lépe postaveného MATTHEWA GILROYE, který střelou z první prostřelil brankáře Andreje Karejeva . Asistence: Ryan Stoa.
    03:10 Matthew GILROY - 1:0

04:00
    Čtyři minuty hry jsou pryč. V úvodu aktivněji hrající domácí hokejisté se dostali do vedení a hrají dál aktivněji.

04:35
    Momentálně jsou lepším týmem hosté, ti se snaží něco vymyslet před brankou soupeře. Arťom Michejev neuspěl střelou z první.

05:00
    Nikita Jazkov hlídkoval před brankou domácích, kotouč se k němu ale nedostal. Výborně zapracovala obrana Moskvy.

05:29
    Výborně to udělal nyní Alexandr Vasiljev. Po jeho individuální akci se dostal do zakončení Konstantin Glazačev. S jeho pokusem si brankář Andrej Karejev poradil.

06:10
    Sledujeme rychlý hokej, který nenabízí mnoho vyložených šancí. Více ze hry mají domácí hokejisté, kteří se snadněji dostávají do útočného pásma.

07:01
    Velkou šanci měli nyní domácí hokejisté, ti si vypracovali tlak před brankou, ale Anatolij Nikoncev nezakončil přesně. Andrej Karejev snad ani zasahovat nemusel.

07:35
    Další buly v útočném pásmu Moskvy. Ani tentokrát se domácí střelci neprobojovali do zakončení.

08:06
    Andrej Karejev si pohlídal svou bližší tyčku, a tak neměl domácí střelec šanci na úspěch. Výborně nyní gólman přečetl hru a nenechal se rozhodit.

08:40
    Stanislav Butuzov si jako obránce sjel poměrně hluboko do útočného pásma, jeho zakončení bylo zblokované domácími beky.

09:09
    Nyní se hra odehrává zejména na polovině hrací plochy. Ani jeden celek nechce udělat chybu a sledujeme spíše taktickou bitvu.

09:30
    Blížíme se do poloviny první třetiny, mnoho střeleckých šancí k vidění není. Sledujeme hodně vyrovnanou hru, které dominuje hra ve středním pásmu.

09:58
    Do výborné šance se dostal hostující Fjodor Poliščuk. Jeho rána z dolní hranice kruhu jen o malý kousek minula branku.

10:15
    Jaroslav Dyblenko se pokoušel vybojovat pro své spoluhráče útočné pásmo. Na první pokus se mu to ještě nepodařilo, napodruhé už ano.

10:30
    Hra se přelévá ze strany na stranu. Domácí fanoušci dál podporují hokejisty Spartaku ve snaze navýšit své vedení.

11:00
    Jen těžko se Metallurg Novokuzněck dostává do útočného pásma. Velkým problémem hostů je přechod přes útočnou modrou.

11:23
    Hostující celek má vel své hře velké množství nepřesností. Nakonec se ale Novokuzněck dostal do pásma a Markus Svensson musel zasahovat.

12:10
    Sledujeme rychlý hokej, který nenabízí mnoho šancí.

12:50
    Konstantin Glazačev se dostal do výborné střelecké pozice, ale jeho zakončení dokázal zblokovat obránce.

13:15
    Fanoušci dál fandí a podporují domácí hokejisty. Sledujeme rychlý hokej, který se zbytečně nepřerušuje.

13:40
    Andrej Karejev nyní musel předvést své umění, do zakončení se probojoval Ryan Stoa, jehož rána byla snadnou prací pro brankáře soupeře.

14:20
    Konstantin Glazačev se ve středním pásmu střetl s Kirillem Ďjakov em. Oba hokejisté jsou poněkud otřesení, ale pokračují ve hře.

14:45
    Konec první třetiny se blíží a dál sledujeme aktivní hru domácího celku, který se už dokázal prosadit v přesilové hře.

15:09
    Nikita Ljamkin špatně rozehrál, jeho chybu ale dokázal kolega obránce napravit, když na poslední chvíli vypíchl kotouč soupeři.

15:35
    V poklidném tempu se dohrává první třetina, domácí mají hru pod kontrolou a drží kotouč v útočném pásmu.

16:10
    Vjačeslav Leščenko se dostal do zakončení, brankář Novokuzněcku byl pozorný a kotouč dokázal zastavit.

17:00
    Mnoho šancí k vidění není, domácí dál hrají rychlý hokej a nedávají soupeři mnoho prostoru pro pobyt v útočném pásmu.

17:26
    Konstantin Glazačev to neudělal nejlépe, ale jeho zakončení nakonec mířilo na branku, buly v útočném pásmu domácích.

18:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry v první třetině.

18:30
    Andrej Karejev měl nyní velké štěstí, střela Alexandra Vasiljeva byla hodně nebezpečná, ale puk končí mimo branku.

19:00
    Hlasatel právě ohlásil poslední minutu hry v první třetině, stále platí vedení domácího celku. Matthew Gilroy se dokázal prosadit v přesilovce.

19:35
    Buly ve středním pásmu. Mnoho už se toho v této části hry nestane.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Jednu jedinou branku přinesla první třetina. V jejím úvodu hráli domácí přesilovou hru, v níž se dokázal prosadit obránce Matthew Gilroy. Moskva tak po první třetině vede 1:0. Výborně hrají domácí obránci, kteří blokují mnoho střel.

20:01

20:15
    Do výborně střelecké pozice se dostal domácí Vadim Berdnikov, jeho střelecký pokus kryje Andrej Karejev.

20:41
    Úvod druhé třetiny znovu patří domácím hokejistům, kteří jsou aktivnější a snaží se něco vymyslet před brankou soupeře.

21:20
    Domácí fanoušci znovu hlasitě podporují své oblíbence a snaží se je přimět ke vstřelení další branky.

21:46
    Dmitrij Kalinin rozehrával, v akci pokračoval jeho spoluhráč. Ten se s kotoučem na holi moc daleko nedostal.

21:50
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Kirill Semjonov – 2 min., faul kolenem).

22:20
    Domácí hrají přesilovou hru aktivně, usadili se v útočném pásmu a snaží se něco myslet. Hosté se osvobozují.

22:50
    Ignat Zemčenko při vlastním oslabení vyrazil do útoku a pokusil se ohrozit branku domácích. Jeho střelecký pokus byl zblokovaný.

23:50
    Přesilová hra končí, domácí ji proměnit nedokázali, naopak se do šance dostávají hosté.

23:59
    Metallurg Novokuzněck právě vstřelil branku!
    Z trestné lavice se dostal přímo do zakončení,a tak si KIRILL SEMJONOV dokázal poradit s domácím brankářem i defenzivou. Výborná akce hostujícího hráče.
    23:59 Kirill SEMJONOV - 1:1

24:51
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Alexej Bondarev – 2 min., podražení).

25:21
    Hostující celek nehraje přesilovou hru špatně, snaží se něco vymyslet před brankou Markuse Svenssona.

25:40
    Další buly v útočném pásmu hostujícího týmu. Ten díky přesilové hře může rozmělnit tlak soupeře.

26:51
    Novokuzněck nehrál přesilovou hru špatně, několikrát se dostal do zakončení, ale brankáře Spartaku překonat nedokázal. Výborně hráli také obránce Moskvy.

27:00
    Skvěle nyní zastavil domácí brankář akci hostů. Stanislav Butuzov byl na levé straně útočného pásma zcela volný, dostal přihrávku, ale jeho střelu výborně zastavil brankář Markus Svensson.

27:10
    Domácí brankář měl nějaké problémy s maskou, na střídačce mu ji upravili, a tak může pokračovat ve hře.

27:25
    Andrej Karejev na druhé straně musel zasahovat proti střele Alexandra Vasiljeva. Maskovaný muž hostů byl pozorný.

28:00
    Sledujeme rychlý hokej, který se musí divákům v hale líbit.

28:02
    Krátce před polovinou zápasu otáčejí hostující hokejisté skóre. Akci dva na jednoho zakončil přesnou střeloujJEVGENIJ SOLOVJOV. Asistence: Ignat Zemčenko.
    28:02 Jevgenij SOLOVJOV - 1:2

29:10
    Domácí tým se snaží velmi rychle vyrovnat. Momentálně ale mají hráči Moskvy velké problémy sami se sebou. V jejich hře je velké množství nepřesností.

29:25
    Hostující celek hraje klidný hokej, kotouč má pod kontrolou a snaží se stabilněji zabydlet v útočném pásmu.

30:10
    Andrej Karejev nyní musel zasahovat po střele Konstantina Glazačeva. Jeho střelecký pokus zápěstím nebyl vůbec špatný.

31:00
    Rychlý hokej pokračuje dál, mnoho šancí není k vidění na straně domácích ani hostů.

31:09
    Konstantin Glazačev vybojoval kotouč v útočném pásmu, ale do zakončení se neprobojoval.

31:35
    Hra je nyní přerušena, následovat bude komerční přestávka.

32:01
    Momentálně není k vidění mnoho zajímavých hokejových akcí, hraje se klidný hokej. Ani jeden celek se nikam nežene.

32:36
    Po delší době se do zakončení dostali hostující hokejisté, jmenovitě Kirill Semjonov prověřil pozornost domácího Markuse Svenssona.

33:01
    Domácí hokejisté začínají být aktivnější a snaží se rychle vyrovnat. Momentálně má hostující gólman Andrej Karejev hodně práce. Zatím drží své spoluhráče.

33:21
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Arťom Michejev – 2 min., podražení).

33:47
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Lukáš Radil – 2 min., hrubost).

33:50
    Aktivně nyní hrají domácí, ti vybojovali kotouč v útočném pásmu a snaží se vstřelit vyrovnávací branku.

34:19
    Kotouč je nyní před brankou hostujícího celku, ten hraje při hře čtyři na čtyři hodně pasivně. Naopak více ze hry mají domácí.

35:00
    Pomalu ale jistě se dostáváme do finální fáze druhé třetiny, hra čtyři na čtyři nenabízí příliš atraktivní hokej.

35:21

35:47

36:00
    V poklidném tempu se dohrává tato třetina. Sledujeme spíše taktickou bitvu než nějaký rychlý a atraktivní hokej.

36:20
    Nikita Li vybojoval kotouč v obranném pásmu, následně ale musel zasahovat Markus Svensson, kterého střelou od mantinelu prověřil Kirill Ščukin.

36:40
    Arťom Voronin bojoval o kotouč za vlastní brankou, vybojoval ho, následně založil akci, která znamenala přechod středního do útočného pásma.

37:01
    Alexandr Vasiljev měl kotouč v útočném pásmu, chytrým pasem hledal někoho před brankou, ale hostující obrana výborně dokázala zabránit velké šanci Moskvy.

37:40
    V poklidném tempu se dohrává třetina, více ze hry mají domácí, ti se snaží vyrovnat ještě před sirénou.

38:00
    Probíhají poslední dvě minuty hry ve druhé periodě.

38:25
    Jaroslav Dyblenko si připsal výborný obranný zákrok, zamezil tak šanci Novokuzněcku.

38:57
    Vyloučení v týmu Metallurg Novokuzněck (Nikita Ljamkin – 2 min., sekání).

39:19
    Výborně hrají oslabení hostující hokejisté, ti vyhodili a trží puk daleko od své vlastní branky.

39:40
    Už se nic nestane, domácí se nikam neženou.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Ve druhé třetině se dokázali prosadit hokejisté Metallurgu Novokuzněck. Ve dvacáté deváté minutě se po přihrávce Nikity Ljamkina v brejku dva na jednoho prosadil Jevgenij Solovjov. Díky jeho gólu vedou hosté.

40:01

40:10
    Byla zahájena třetí třetina zápasu mezi Spartakem Moskva a Metallurgem Novokuzněckem.

40:45
    Domácí hokejisté se snadněji dostávají do útočného pásma, kde kombinují, do zakončení se však probojovat nemohou.

41:10
    Druhá domácí obranná formace se pokouší založit rychlou akci, ale nedaří se jí to.

41:45
    Sledujeme rychlý hokej, který nenabízí mnoho zajímavých střeleckých šancí.

42:20
    Výborně hrají defenzivy obou celků, obránci se snaží hrát co nejaktivněji a blokují mnoho střel.

43:01
    Andrej Karejev musel nyní zasahovat po střeleckém pokusu Vjačeslava Leščenka. Hostující maskovaný muž si poradit dokázal.

43:30
    Nikita Li měl kotouč za brankou, ale nedokázal přesněji poslal puk před branku soupeře. Obrana Novokuzněcku si dokázala poradit.

43:36
    Hostující celek vede o dvě branky, po krásné samostatné akci se prosadil KIRILL SEMJONOV, domácí brankář nedokázal zareagovat na střelecký pokus.
    43:36 Kirill SEMJONOV - 1:3

43:38
    Vyloučení v týmu Spartak Moskva (Arťom Voronin – 2 min., vysoká hůl).

44:00
    Hostující celek hraje přesilovou hru, momentálně se ale stabilněji nemůže dostat do útočného pásma.

44:30
    Domácí hokejisté se zatím bez problémů brání. Sledujeme rychlý hokej, kterému dominují domácí, i když hrají v oslabení.

44:50
    Arťom Michejev se dostal do dobré střelecké pozice, jeho zakončení však nebylo přesné.

45:38
    Domácí hokejisté sehráli oslabení velmi dobře, nyní už hrají v plném počtu.

46:01
    Mnoho šancí momentálně k vidění není. Zápas se v poklidném tempu dohrává. Domácí hokejisté se nemohou dostat před branku soupeře.

46:40
    Výborně to nyní sehráli hráči Moskvy. Zakončující Arťom Voronin nedokázal přesněji poslat kotouč do branky. Andrej Karejev byl úplně vyšachovaný, nemohl zasáhnout, ale puk mířil mimo branku.

47:10
    Buly v útočném pásmu domácích, Ryan Stoa vybojoval kotouč přro Dmitrije Kalinina, jehož rána od modré byla zblokovaná.

47:20
    Momentálně jsou domácí aktivnější, snaží se něco vymyslet před brankou, zatím však marně. Výborně chytá Andrej Karejev.

47:30
    Pomalu ale jistě se dostáváme do druhé poloviny třetí třetiny. Domácí hokejisté za mohutné podpory fanoušků bojují o každý metr ledu a snaží se s nepříznivým stavem něco udělat.

48:00
    Alexej Razumov vybojoval puk za brankou domácích, rychlým pasem hledal někoho před brankou. Puk nedokázal Ilja Musin trefit přesně. Skákající kotouč odhopkal do rohu.

48:25
    Po delší době se do zakončení dostal Matthew Gilroy. Jeho střela jen o malý kousek minula branku.

48:40
    Dobrá rána Ryana Stoa končí v náruči hostujícího maskovaného muže, Andrej Karejev dokázal puk udržet před brankovou čárou.

48:59
    Momentálně sleduujeme souboje o kotouč ve středním pásmu, kde se tvrdě bojuje o každý metr ledu. Mírnou převahu mají domácí.

49:40
    Anatolij Nikoncev hlídkoval před brankou, přihrávka od spoluhráče na Nikoceva neprošla.

50:26
    Jaroslav Dyblenko se obětavě položil do střelecké pozice jednoho z hostujících hráčů. Gólman Markus Svensson nemusel zasahovat.

50:50
    Do konce třetiny zbývá necelých deset minut a domácí hrají hodně pasivně, na svého soka ztrácí dvě branky a zatím se nemohou stabilněji dostat do pásma.

51:39
    Markus Svensson výborně přečetl situaci, vybruslil si proti střelci, zmenšil mu střelecký úhel, a tak měl možnosti zakončení Alexej Razumov velmi omezené.

51:58
    Kotouč vypadl z hrací plochy, hra je přerušena, následovat bude komerční přestávka.

52:45
    Čas z pohledu domácích ubíhá velmi rychle, Spartak se nemůže stabilněji dostat do útočného pásma, obrana hostů hraje výborně.

53:20
    Sledujeme rychlý hokej, mnoho střel na branku k vidění není, domácí hokejisté, pokud chtějí pomýšlet na vyrovnání, musí výrazně změnit styl hry.

54:00
    Vhazovat se bude ve středním pásmu.Třetí třetina se dohrává spíše z povinnosti. Hokej to není nikterak oslnivý. Metallurg kombinuje v útočném pásmu a snaží se najít skulinku v obraně domácích.

54:19
    Arťom Michejev se ve středním pásmu střetl s protihráčem. Oba hokejisté střet neočekávali, a tak jsou otřeseni

55:00
    Sledujeme poklidný závěr třetí třetiny.

55:40
    Andrej Karejev drží hostující hokejisty, nyní si dokázal poradit se střelou Konstantina Glazačeva.

56:40
    Domácí se tak moc snaží snížit, až se do jejich hry vkrádá mnoho nepřesností.

57:00
    Probíhají poslední tři minuty hry ve třetí třetině. Hosté stále vedou o dvě branky.

57:29
    V poklidném tempu se zápas dohrává, hostující celek hraje styl hry, který potřebuje.

58:15
    Domácí fanoušci se nyní radují, Moskva dává gól a zadělává na drama. Dlouhý tlak v útočném pásmu zakončil střelou na vzdálenější tyč RYAN STOA. Asistence: Vjačeslav Leščenko.
    58:15 Ryan STOA - 2:3

58:47
    Domácí stále prohrávají o jednu branku, snaží se hrát aktivně, nyní míří Markus Svensson na střídačku. Spartak to zkusí v šesti.

59:00
    Probíhá poslední minuta hry ve třetí třetině, puk mají hosté pod kontrolou.

59:19
    Domácí špatně přešili modrou čáru, píská se postavení mimo hru.

59:45
    Domácí bojují o kotouč ve středním pásmu, hosté hrají styl hry, který jim vyhovuje.

59:55
    Už se nic nestane, hosté vyhrají.

První gól zápasu vstřelil v přesilovce domácí Matthew Gilroy. Z kraje druhé periody dokázal pohotovou střelou vyrovnat Kirill Semjonov. Ve 29. minutě poslal Metallurg do vedení Jevgenij Solovjov. Ve třetí třetině upravil na 1:3 Kirill Semjonov, který vstřelil svou druhou branku v zápase. V závěru pak snížil domácí Ryan Stoa. Více toho domácí nestihli, a tak Spartak Moskva prohrál. Naopak Metallurg Novokuzněck se raduje z výhry. (20:51:35)

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 4. Gilroy (Stoa), 59. Stoa (Leščenko) – 24. K. Semjonov, 29. Solovjov (Zemčenko), 44. K. Semjonov

Rozhodčí: Gamalej, Fatejev – Nikolajev, Sazonov