Šafářová – Savilleová 0:2 (kon.) | Konjuhová – Strýcová 2:1 (kon.)
Barbora Strýcová
Barbora Strýcová (6)
1
4 6 2
Úterý 18.10.2016, 12:08WTA Moskva 2 - VTB Kremlin Cup 2021 (krytý tvrdý povrch) • 1. kolo

Zápas jako na houpačce je za námi. Barbora Strýcová ve druhém setu vedla 4:1, ale nakonec prohrála pět gemů v řadě a musela tak zabojovat v setu druhém. Ten sice bez problémů vyhrála 6:1, ale ve třetím setu se její hra opět rozpadla. Ana Konjuhová tak zaslouženě postupuje do dalšího kola turnaje WTA v Moskvě. (13:50:13)

Konec zápasu

6:2
    A ten je využit. Do dalšího kola tak postupuje Ana Konjuhová.

A-40
    Ovšem přichází dnes již sedmá dvojchyba, která tak daruje chorvatské tenistce další mečbol.

40-40
    A daří se to! Máme tu tak opět shodu!

A-40
    A následně i mečbol. Barbora Strýcová je v hodně složité pozici. Doufejme, že se jí podaří se z toho ještě dostat!

40-40
    Ana Konjuhová však cítí, že překvapivé vítězství je na spadnutí. Daří se jí vynutit si shodu.

30-40
    Je to gembol Barbory Strýcové, která se dokázala vrátit a ještě bojuje o vítězství v tomto zápase.

30-30
    Česká tenistka to ale zvládla i přes druhý servis a podařilo se jí vyrovnat!!

30-15
    Po další výměně jde dokonce to vedení. Nyní už to začíná s Barborou vypadat hodně kriticky.

15-15
    Ta však potvrzuje, že je na koni a rychle srovnává.

00-15
    Barboře se konečně podařilo přerušit šňůru vyhraných míčů soupeřky.

5:2
    No a je to 5:2. Barbora hodně nezvládla tuto část zápasu a po dvou čistých hrách za sebou bude Konjuhová útočit na vítězství v zápase.

40-0
    Míček získává Konjuhová.

30-0
    Další fiftýn pro Anu Konjuhovou, která nyní doslova válcuje svou soupeřku.

15-0
    Konjuhová pokračuje v sérii výborných výměn a vyhrává i tento míček.

4:2
    Čistá hra při podání soupeřky přisuzuje tento gem mladičké Chorvatce, která se tak z ničeho nic dostává do vedení.

40-0
    Ajajaj, máme tu tři brejkboly pro Anu Konjuhovou, která svou soupeřku v tomto gemu doslova válcuje.

30-0
    Barbora se dostává pod tlak, prohrála totiž i tuto výměnu. To vypadá hodně ošemetně pro českou tenistku.

15-0
    Tento gem začíná lépe chorvatská tenistka, která i přes první podání své soupeřky získává tento míček.

3:2
    Konec přestávky, podávat bude Barbora Strýcová.

3:2
    Následuje přestávka a výměna stran.

3:2
    Hned první z nich je využit a Ana Konnjuhová tak bude moci po přestávce myslet na brejkboly.

40-15
    Bohužel to bude gembol. A rovnou dva gemboly.

30-15
    Její soupeřka však boj o gem nevzdává a daří se jí snížit. Uvidíme gembol nebo se podaří Barboře srovnat?

30-0
    Mladičká tenistka musela jít přes druhý servis, ale to se jí povedlo. Má tak skvělou šanci na zisk několika gembolů.

15-0
    Lehkou výhodu při svém podání získává Ana Konjuhová, která získává úvodní fiftýn.

2:2
    Je to tam. Barbora si udržuje podání a srovnává tento velmi vyrovnaný set, který rozhodne o vítězi zápasu.

15-40
    Ano, vypadá to tedy, že se české tenistce opět podaří udržet si podání.

15-30
    I přes druhý servis to Barbora zvládla a má nakročeno k zisku gembolů. Podaří se jí to?

15-15
    Úvodní nezdar se jí ovšem daří napravit hned při dalším servisu, po kterém srovnává stav.

15-0
    Ta však nezačíná vůbec dobře a prohrává úvodní výměnu.

2:1

2:1

2:1
    Ten využívá a opět si tak drží své podání.

40-30
    Jenže Konjuhová má gembol.

30-30
    Rodačka z Plzně ovšem bojuje jak jen to jde, gem je opět srovnán.

30-15
    Zatím to tak nevypadá, mladičká Chorvatka totiž vyhrává tuto výměnu.

15-15
    Barboře se daří srovnat, dočkáme se útoku na brejkboly?

15-0
    Ta se však při jejím podání dostává do výhody.

1:1
    Třetí set je srovnán. Barbora Strýcová tak odmítá jakoukoliv snahu její soupeřky.

40-A
    Tu ale napravuje hned v další výměně, kterou vyhrává a získává výhodu.

40-40
    Budeme po delší době svědky shody, Barbora Strýcová totiž v té nejnevhodnější chvíli zahrála dvojchybu.

30-40
    Ana Konjuhová získává tento fiftýn a přeci jen komplikuje tento gem.

15-40
    Tak snad nebudeme. Barboře se totiž podařilo i přes druhý servis získat tento míček a získat dva gemboly.

15-30
    Její soupeřce se však daří snížit. Budeme svědky nějakého dramatu?

0-30
    Další míček míří na konto Strýcové, které se zatím při jejím podání velmi daří.

0-15
    Barbora začíná své podání výborně, získává totiž úvodní fiftýn.

1:0
    Na víc než snížení to však nestačilo a Chorvatka si udržela podání.

40-15
    Ještě ne, Strýcový totiž bojuje.

40-0
    Hned na úvod tu máme tři gemboly. Využije Chorvatka hned ten první?

30-0
    Další bod pro chorvatskou tenistku.

15-0
    Ana Konjuhová začíná třetí set lépe a získává úvodní míček.

1:6
    Je to tam! České tenistce se daří získat tento set a posunout tak zápas do rozhodujícího dějiství.

30-40
    A je na nejlepší cestě, nyní si vybojovala setbol.

30-30
    Gem je však opět srovnán. Barbora chce tento set už ukončit.

30-15
    No ale pozor Chorvatce se daří získat další míček, je tak blízko brejkbolům.

15-15
    Barbora však nechce nechat nic náhodě a srovnává tento gem.

15-0
    První míček však získává Ana Konjuhová, která druhý set ještě nevzdává.

1:5
    Který využívá! tak to je fantazie. Barbora Strýcová tak půjde podávat na vítězstvím ve druhém setu.

30-40
    A jde za tím tak tvrdě, že získává další brejkbol!

30-30
    Další míček pro Barboru, která míří za vítězstvím v tomto setu.

30-15
    České tenistce se však daří srovnat krok!

30-0
    Další fiftýn pro chorvatskou tenistku.

15-0
    Ana Konjuhová začíná tento gem lépe, než její soupeřka. První míček totiž vyhrává.

1:4
    Hned první využívá a potvrzuje brejk. Skvělá práce české tenistky, která je tak rázem ve výborné pozici a může opět útočit na nějaké brejkboly.

15-40
    Barbora Strýcová sice musela jít přes druhý servis, ale zvládla to a dostala se ke gembolům.

15-30
    Nyní už to nebylo tak slavné, ale stále je zde výhoda jednoho míčku. Uvidíme vytoužené gemboly?

0-30
    A i ten druhý! Česká tenistka pokračuje ve výborném výkonu. Jen tak dál!

0-15
    Zatím to jde vše podle plánu, první míček tohoto gemu jde pro Barboru Strýcovou.

1:3
    Je to tam! Hned první je využit. Česká tenistka tak potvrzuje zlepšený výkon ve druhém setu. Teď jej ještě umocnit při svém podání.

15-40
    Skvělé! Barboře Strýcové se podařilo vybojovat dva brejkboly! Využije je?

15-30
    Její soupeřce se však daří snížit, Barbora je ovšem stále ve výborné pozici.

0-30
    Další fiftýn pro českou tenistku, která se tak dostává do velmi dobré pozice.

0-15
    Barboře se daří vybojovat tento míček.

1:2
    Konec přestávky, podávat bude Ana Konjuhová.

1:2

1:2
    Česká lvice to však zvládla a může nyní pomýšlet na možné brejkboly.

30-40
    Teď už by i měla Barbora dát pozor, její soupeřka se totiž dotáhla na rozdíl jediného míčku.

15-40
    Ana Konjuhová však čistou hru nepřipouští. Daří se jí totiž snížit.

0-40
    Ano! Barbora Strýcová hraje tento gem parádně.

0-30
    Další míček pro rodačku z Plzně, která se tak dostává do důležitého vedení. Dočkáme se tří gembolů?

0-15
    Vypadá to, že Barbora zlepšila svůj servis. Při jejím podáním je zatím ve druhém setu velmi spolehlivá.

1:1
    Ano, daří se jí to i přes druhé podání. Stav druhého setu je tak po úvodních servisech vyrovnaný.

40-15
    Teď už jsou zde ovšem dva gemboly pro mladičkou hráčku, která míří za udržením podání. Podaří se jí to?

30-15
    Možná sem ji trochu přechválil, Barboře se daří snížit.

30-0
    Chorvatka vede již o dva míčky. Oproti začátku utkání je její servis jako den a noc.

15-0
    I Ana Konjuhová začíná svůj servis na jedničku.

0:1
    To se povedlo a Barbora Strýcová si tak úvodní podání ve druhém setu udržela!

30-40
    První z nich je ovšem pryč. Co ten druhý? Bylo by potřeba, aby se podařil české tenistce využít.

15-40
    Strýcová ale nechce dopustit komplikace hned v prvním gemu, získává totiž dva gemboly.

15-30
    Nyní však o sobě dává vědět i její chorvatská oponentka, které se daří snížit.

0-30
    A navazuje na něj dalším fiftýnem, zatím to tedy vypadá, že Barbora hraje ve větší pohodě.

0-15
    Rodačka z Plzně začíná druhý set výborně, získává totiž úvodní míček.

0:0
    No...co k tomu dodat. Barbora Strýcová vedla 4:1, ale pak se její hra sesypala jako domeček z karet. Ana Konjuhová začala hrát velmi dobře a získala 5 gemů v řadě. Barbora bude muset ve druhém setu hodně zlepšit svou hru. Doufejme, že se jí to podaří.

6:4
    To se jí ale nedaří a Ana Konjuhová tak po 43 minutách vyhrává první set.

40-30
    Barbora vycítila šanci a snaží se ještě první set prodloužit.

40-15
    Nakonec ne, vidíme však první dvojchybu chorvatské tenistky.

40-0
    Tři gemboly pro Chorvatku, že bychom viděli první čistou hru zápasu?

30-0
    Mladičká tenistka potvrzuje, že hraje ve výborné pohodě, a jde si tvrdě za vítězstvím prvního setu.

15-0
    Ta začíná velmi dobře a získává úvodní míček tohoto veledůležitého gemu.

5:4

5:4

5:4
    A bohužel pro nás jej využívá. Ana Konjuhová tak po přestávce půjde podávat na vítězství v tomto setu.

A-40
    Tu ovšem znova začíná lépe Chorvatka, která tak vybojovala šestý brejkbol v zápase.

40-40
    To se jí ale nedaří. Česká tenistka se sice dostala do svízelné situace, kdy musela hrát přes druhý servis, ale zvládla to na výbornou a poslala tento gem do shody.

40-30
    Bohužel je to ta druhá. Osmnáctiletá hráčka si tak vynutila brejkbol a může se poprvé v zápase dostat do vedení.

30-30
    Barboře přestal chodit první servis, ale nyní to zvládla i přes ten druhý. Čeká nás gembol nebo brejkbol? Doufejme, že ta první možnost.

30-15
    Teď už to ale bylo lepší, žádné brejkboly se pro mladičkou Chorvatku zatím nechystají.

30-0
    Zatím se jí to ale nedaří. Česká tenistka totiž předvedla již třetí dvojchybu v zápase.

15-0
    Ana Konjuhová je na koni, což dokazuje dalším získaným míčkem. Barbora by se co nejrychleji potřebovala dostat z této hluché pasáže hry. Snad se jí to co nejdříve podaří.

4:4
    To se ale nepodařilo, v prvním setu je tak skóre poprvé srovnáno.

40-30
    Bohužel je z toho gembol. Stále je zde však šance na zisk tohoto gemu, Barbora však musí tento míček uhrát.

30-30
    Rodačka z Plzně však bojuje jako správná lvice a srovnává. Uvidíme gembol nebo brejkbol?

30-15
    Druhý servis Konjuhové byl úspěšný, Chorvatka se tak dostává do o něco lepší pozice.

15-15
    Teď už si to ovšem mladičká tenistka pohlídala a srovnala.

0-15
    Ta nezačíná nejlépe. je to česká tenistka kdo získává úvodní fiftýn tohoto gemu.

3:4

3:4

3:4
    Ana Konjuhová půjde podávat na srovnání stavu prvního setu. Její soupeřka musela hrát přes druhý servis, což nezvládla.

A-40
    Je to ovšem opět Chorvatka, kdo získává výhodu. Barbora Strýcová totiž zahrála dvojchybu...

40-40
    Výborně! Barbora ho dokázala ubránit a vynutit si tak již třetí shodu. Doufejme, že to českou tenistku nabudí a dovede tento gem do vítězného konce!

A-40
    Tentokrát je tu brejkbol pro Chorvatku.

40-40
    Ana Kojuhová však cítí šanci a žene se za ní. Opět shoda.

40-A
    Zatím to vypadá na českou tenistku, která si výhodu vynutila esem!

40-40
    A to se jí daří, uvidíme tak vůbec první shodu v utkání. Kdo v ní bude úspěšnější?

30-40
    Bohužel ne, osmnáctiletá Ana Konjuhová snižuje a snaží se o protáhnutí gemu do shody.

15-40
    Máme tu dva gemboly, podaří se Barboře využít hned ten první?

15-30
    Tentokrát už to vyšlo a zkušená česká tenistka jde tak opět do vedení. Jen tak dál!

15-15
    Přes druhý servis to však tolik nejde, Konujhová tak srovnává.

0-15
    Rodačka z Plzně začíná své podání výborně a získává úvodní fiftýn.

2:4
    Těmto vizím je ale konec, outsiderce utkání se daří udržet si podání.

40-15
    Tu ale její soupeřka odmítá a ještě živí naději na zisk tohoto gemu.

40-0
    Chorvatka pokračuje v dobrém servisu a dostává se k náběhu na čistou hru!

30-0
    Znova přes druhý servis, i tak se povedlo podávající hráčce vyhrát tento míček.

15-0
    Ana Konjuhová získává tento fiftýn i přes to, že musela hrát přes druhý servis.

1:4

1:4

1:4
    Nebudeme, česká tenistka si to totiž zkušeně pohlídala a potvrzuje tak svůj brejk.

15-40
    Čistá hra to však nebude Ana Konjuhová minimálně jeden fiftýn v tomto gemu uhraje. Budeme svědky otočky?

0-40
    I přes druhý servis se to daří! Barbora Strýcová tak míří za potvrzením brejku. Tři gemboly.

0-30
    Na kterým navazuje i druhým, dočkáme se hned tří gembolů? Bylo by to dobré.

0-15
    Tento úkol zatím vypadá, že by mohl být splněn. Barbora totiž získává úvodní fiftýn.

1:3
    Je to tam! Barbora Strýcová to zvládla a znova odskakuje na rozdíl jednoho brejku. Hlavně si teď udržet podání.

30-40
    První z nich je však minulostí, co ten druhý? Podaří se jej proměnit?

15-40
    A ten se teď ještě zvyšuje, Barbora Strýcová totiž vybojovala dva brejkboly.

15-30
    Zatím ne, Ana Konjuhová totiž snižuje, stále je však pod tlakem.

0-30
    Další míč pro Barboru, která tak rychle míří za dalšími brejkboly. Podaří se jí na ně dosáhnout?

0-15
    Ta však nezačíná nejlépe, první fiftýn tak získává její soupeřka.

1:2

1:2

1:2
    Přes druhý servis to Strýcové zatím nejde, její soupeřka jí tak rebrejkla a jde podávat na srovnání stavu utkání.

40-30
    Zatím ne, první z nich je totiž pryč. Co ten druhý?

40-15
    No a hned tu máme dva brejkboly pro Anu Konjuhovou. Využije je?

30-15
    Barbora musela jít až přes druhé podání, čehož její soupeřka využila a jde do vedení.

15-15
    Její soupeřka však rychle kontruje a srovnává stav.

15-0
    Chorvatka však dává najevo, že hodlá bojovat. Do dalšího gemu totiž nastoupila lépe. Bylo to však pouze vinou dvojchyby.

0:2
    Hned první je využit! Barbora Strýcová tak hned po prvním podání soupeřky odskakuje na rozdíl brejku.

15-40
    Ano! A hned dva, doufejme, že je Bára promění.

15-30
    Favoritka utkání jde dokonce do vedení, uvidíme hned při prvním servisu Chorvatky brejkboly?

15-15
    Rodačka z Pzně však odpovídá jak nejlépe může a je srovnáno.

15-0
    I její soupeřka však začíná na podání velmi dobře.

0:1
    To ale nic nemění na to, že po další výměně si česká tenistka připisuje první gem.

15-40
    První z nich je ale pryč, Ana Konjuhová získává první fiftýn.

0-40
    Hned na začátek tady máme tři gemboly Strýcové, využije hned ten první?

0-30
    I další míček jde na konto české tenistky, která tak začíná úvodní gem parádně.

0-15
    Lépe utkání začíná Barbora Strýcová, která získala úvodní fiftýn.

0:0

Tenistky už jsou na kurtu, jako první bude podávat Barbora Strýcová.

Barbora zažívá parádní sezónu, ve které se jí daří jak ve dvouhře, tak v deblu. V obou disciplínách získala letos skvělé úspěchy a odměnou jí za to je 21. místo v žebříčku dvouhry a 16. ve čtyřhře. Barbora hrála letos pouze jednou a to v únoru, kdy v Moskvě vypadla hned v prvním kole. Bude tak zajímavé sledovat jak se jí dnes bude dařit.

Chorvatská tenistka se momentálně nachází na 58. místě v žebříčku dvouhry. Jejím nejlepším letošním výsledkem je semfinále na turnaji WTA v Chorvatsku a v druhé polovině září v Číně, ani jednou se jí však nepovedlo dostat se do finální fáze turnaje. V hale má Konjuhová letos bilanci dvou výher a jedné prohry, dnes však bude platit za jasnou outsiderku.

Dobrý den u 1. kola WTA turnaje v Moskvě v dnešním zápase poměří své síly Barbora Strýcová s chorvatskou oponentkou Anou Konjuhovou.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:30.