Lipt. Mikuláš – Orange 20 1:3 (kon.) | Košice – Nitra 5:2 (kon.)
1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
HK Orange 20
sk Úterý 25.10.2016, 17:00 • SE Aréna • Tipos Extraliga (SR) • 15. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Vážení športoví priatelia, vítame vás pri sledovaní utorňajšieho hokejového zápasu Tipsport ligy, v ktorom domáci tím MHK 32 Liptovský Mikuláš privíta na vlastnom štadióne HK Orange 20. Zápas sa začína o 17:00.

MHK 32 Liptovský Mikuláš
    V piatok vysoko podľahol Banskej Bystrici 1:5. Liptáci síce otvorili stav zápasu gólom Krišku, ale hosťom sa podarilo vyrovnať po necelej minúte hry. V druhej tretine sa po góle Trukhna dostali hostia do vedenia a v tretej tretine si troma gólmi už len upevnili náskok a bez väčších problémov si ho aj ustrážili. Domáci tím z Liptovského Mikuláša tak prvý krát na vlastnom štadióne prišiel o všetky body. MHK 32 je v tabuľke Tipsport ligy na štvrtom mieste s 25 bodmi.
    Skóre: 42:37
    Najproduktívnejší hráč: Huna Róbert (4+8)

V aktuálnej sezóne po jedenástich zápasoch ešte nebodoval. V poslednom zápase prehral proti tímu zo Žiliny. Žilinčania v prvej tretine zásluhou Ondruša, Holoviča a Brejčáka strelili tri góly a toto vedenie si následne udržali do konca zápasu.
    Skóre: 8:54
    Najproduktívnejší hráč: Vaňa Marián, Sádecký Boris, Hecl Marek, Jaško Niki, Liška Adam, Pataky Oliver (všetci 1+1)

Posledný vzájomný zápas:

HK Orange 20 – MHK 32 Liptovský Mikuláš 1:8 (1:1, 0:4, 0:3)
    Góly: 13. Váňa (Koyš, Šefčík) – 5. Kriška (Faith), 26. Šiška (Piatka), 27. Ri. Huna (Ru. Huna, Ro. Huna), 29. Ro. Huna (Ru. Huna, Ri. Huna), 33. Ru. Huna (Ro. Huna, Ri. Huna), 46. Bobček (Kabáč), 50. Stehlík (Faith), 56. Števuliak (Mezovský, Kabáč)
    Strely: 21:41
    Vylúčenia: 3:5
    Marek Sloboda je po zranení pripravený pomôcť svojim spoluhráčom.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Nagy – Mezovský, Šiška, Oravec, Makovský, Kadlubiak, Moravčík, Bobček, Kabáč – Ru. Huna, Ro. Huna, Ri. Huna, Kriška, Sukeľ, Uram – Faith, Piatka, Laco – Števuliak, Stümpel, Brezniak

HK Orange 20: Durný – Trška, Hain, Jendroľ, Košecký, Bždoch, Hedera, Medároš – Pataky, Sádecký, Hecl – Pätoprstý, Murín, Sloboda – Líška, Jaško, Vybíral – Váňa, Oško, Žiak

Rozhodca: Orolín, Kalina – Bogdaň, Gavalier.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:12
    Richard Huna v strednom pásme vysunul Rudolfa Hunu, ktorý prudko vystrelil, ale Durný bol pozorný.

00:56
    Po zakázanom uvoľnení sa vhadzuje v obrannom pásme Liptovského Mikuláša. Buly vyhrali domáci, ale pri prechode stredným pásmom puk stratili.

01:15
    Uram hľadal spoza brány v dobre pozícii Sukeľa, ale ten puk trafiť pod tlakom nedokázal.

01:46
    Domáci vyhrali buly v útočnom pásme, ale puk sa dostal až k brankárovi Durnému, ktorý prerušil hru.

02:07
    Žiak sa z rohu klziska natlačil medzi kruhy a vystrelil. Puk ale trafil iba brankára Nagya.

02:49
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Stümpel – 2 min., hákovanie).

02:59
    SR 20 kombinuje v útočnom pásme, ale k strele sa zatiaľ neodhodlali.

03:35
    Sádecký spoza brány našiel v dobrej pozícii Haina, ale jeho strelu dokázal Nagy vyraziť a domáci sa dostávajú k puku.

04:25
    Hostia opäť v útočnom pásme, ale prihrávajú si len okolo mantinelov.

04:50
    Domáci v plnom počte.

05:25
    Hostia pokračujú v útočnej aktivite, ale na bránu strieľajú len zdriedkavo.

06:08
    Šiška sa pokúsil nahodiť puk pred bránu hostí, ale obrancovia ho dokázali zachytiť a vyhadzujú ho mimo obranné pásmo.

06:53
    Rudolf Huna krížnou prihrávkou v útočnom pásme hľadal osamoteného Richarda Hunu, ale ten nedokázal puk spracovať a na hokejke ho majú teraz hostia.

07:58
    Uram sa spoza brány snažil nájsť Sukeľa, ale ten sa pod tlakom k puku dostať nedokázal.

08:48
    Faith sa po odrazenom puku dostal do výbornej streleckej pozície, ale jeho strelu Durný dokázal vyraziť mimo priestoru brány.

09:34
    Vhadzuje sa v útočnom pásme Liptovského Mikuláša. Buly vyhrali hostia ale puk nepresnou prihrávkou stratili.

10:48
    Hedera vystrelil od modrej čiary. Prudký puk Nagy chytá a prerušuje hru.

10:55
    Róbert Huna sa po perfektnej prihrávke dostal až pred brankára Durného, ale jeho strelu dokázal brankár pokryť a prerušuje hru.

11:15
    Moravčík nahodil puk od modrej čiary, ale žiadny z jeho spoluhráčov puk tečovať nedokázal a Durný tak hru prerušuje.

11:50
    Domáci dlhšiu dobu kombinovali v útočnom pásme, ale do väčšej gólovej príležitosti sa nedostali.

12:21
    Líškova sa snažil brankára domácich po prechode do útočného pásma prekvapiť nahodeným puk, ale ten si dal pozor a prerušuje hru.

12:55
    Líška bol medzi kruhmi v dobrej streleckej príležitosti, ale puk tesne minul bránu domácich.

13:20
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Mezovský – 2 min., nedovolené bránenie).

13:55
    HK Orange 20 dalo gól!

Rýchla akcia hostí. Z rohu klziska sa predral až pred bránu Murín, kde ešte prihral MAREKOVI HECLOVI a ten nemal problém prekonať Nagya v bráne.
    Asistencie: Murín Matej, Sádecký Boris
    13:55 HECL - 0:1

15:35
    Števuliak bojuje o puk v rohu klziska. Liptáci pokračujú v kombinácii, ale do gólovej príležitosti sa zatiaľ nedostali.

16:32
    Liptovský Mikuláš dal gól!

Liptáci boli v rýchlom protiútoku. Kriška nahodil puk pred bránu hostí, kde už boli pripravený Uram s MATÚŠOM SUKEĽOM, ktorý poslal puk za brankárov chrbát.
    Asistencie: Uram Marek, Kriška Martin
    16:32 SUKEĽ - 1:1

17:15
    Faith perfektnou prihrávkou našiel pred bránkou osamoteného Laca, ale tento puk skončil iba na tyčke bránky hostí.

18:10
    Vylúčenie v tíme HK Orange 20 (Jaško – 2 min., hákovanie).

18:40
    Uram sa krížnou prihrávkou snažil nájsť Stümpela v dobrej pozícii, ale ten pod tlakom nedokázal puk spracoať.

19:07
    Po odrazenom puku mal Sukeľ v streleckej pozícii dostatok času na zakončenie, ale trafil iba brankára Durného a ten hru prerušuje.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine dnešného stretnutia sa strelecky presadili oba tímy. Stav zápasu otváral v 14. minúte Hecl. Hostia sa ale dlho netešili a o tri minúty inkasovali z hokejky Matúša Sukeľa. Liptáci po inkasovanom góle zvýšili aktivitu a vytvorili si viacero streleckých príležitostí. Uvidíme ako sa obom tímom bude strelecky dariť v druhej tretine dnešného zápasu.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:25
    Jaško prudko vystrelil a snažil sa prekvapiť Nagya v bránke Liptovského Mikuláša. Tomu puk vypadol ale na druhý krát prerušuje hru.

21:13
    Vylúčenie v tíme HK Orange 20 (Jendroľ – 2 min., sekanie).

21:30
    Domáci kombinujú v útočnom pásme, ale na bránu zatiaľ nevystrelili.

22:15
    Uram spoza brány hľadal Stümpela, ale ten na jeho prihrávku nestihol zareagovať a puk mu hokejku preskočil.

22:53
    Uram krížnou prihrávkou našiel Sukeľa, ktorý puk okamžite poslal na Krišku, ale ten v dobrej pozícii nedokázal brankára prekonať.

23:35
    Po zakázanom uvoľnení sa vhadzuje v útočnom pásme Liptovského Mikuláša. Po vhadzovaní Piatka okamžite vystrelil, ale jeho puk dokázali hostia zachytiť a vyvážajú ho mimo obranné pásmo.

24:28
    Hostia sa snažili založiť rýchlu akciu, ale nepresnou prihrávkou v strednom pásme o puk prišli.

25:10
    Stümpel v útočnom pásme s prihrávkou pekne počkal a napokon prihrával osamotenému Brezniakovi. Tomu ale obranca hostí stihol do strely vložiť hokejku.

25:44
    Buly v obrannom pásme hostí. Pri puku sú domáci. Šiškou nahodený puk od modrej čiary nedokázal nikto tečovať a tak brankár hru prerušuje.

26:18
    Pataky sa natlačil až do útočného pásma, ale obrancovia Liptovského Mikuláša dobre zakročili a puk mu zobrali.

26:43
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Ru. Huna – 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

27:31
    Faithovho nahodeného puku sa zmocnili hostia, ale pri prechode stredným pásmom puk stratili.

28:20
    Stümpel vybojoval puk v rohu klziska a prihral na modrú čiaru Oravcovi, ten vystrelil, ale brankár s týmto puk nemal problém.

29:11

Pekná kombinácia SR 20 v útočnom pásme. Po presnej prihrávke na konci akcie zakončoval DOMINIK TRŠKA, ktorý mal pred sebou len odkrytú bránu a nemal problém puk poslať za Nagyov chrbát.
    Asitencie: Váňa Maríán, Oško Patrik
    29:11 TRŠKA - 1:2

30:40
    Hostia bojujú o puk v útočnom pásme. Prihrávajú si okolo mantinelov ale k strele sa zatiaľ neodhodlali.

31:18
    Rýchly protiútok domácich. Laco mal na druhej strane Piatku, ale rozhodol sa pre strelu. Tá síce narobila brankárovi problémy, ale napokon puk skrotil a prerušil hru.

31:30
    Brezniak sa z uhla snažil prekvapiť Durného, ale tento nahodený puk bez problémov chytá.

32:00
    Váňa v obrovskej príležitosti. Odrazený puk sa dostal až pred brankára domácich, ale Váňa ho nedokázal usmerniť za brankárov chrbát.

32:20
    Sukeľ išiel sám proti brankárovi hostí. Snažil sa ho prekonať blafákom ale puk trafil iba tyčku Durného brány.

32:34
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Makovský – 2 min., sekanie + 10 min. osobný trest, nešportové správanie).

33:21
    Vylúčenie v tíme HK Orange 20 (Hain – 2 min., podrazenie).

33:39
    Košecký sa snažil preniknúť do útočného pásma, ale rozhodca hru prerušil kvôli ofsajdu.

34:30
    Domáci majú na hokejkách príliš veľa nepresností a nedokážu sa udržať v útočnom pásme.

36:20
    Števuliak spoza brány našiel v dobre pozícii Richarda Hunu, ale ten pod tlakom zakončiť nedokázal.

37:00
    Kabáčovi sa podarilo zachytiť rozohrávku v útočnom pásme a okamžite vystrelil. Brankára ale táto strela neprekvapila a hru prerušuje.

37:30
    Vhadzuje sa v útočnom pásme domácich. Buly vyhrali hostia, ale puk stratili a Sukeľ takmer prekvapil brankára, ale ten situáciu na poslednú chvíľu zachránil.

38:20
    Hostia bojujú o puk v útočnom pásme.

38:39
    Líška sa napokon dostal k strele od modrej čiary, ale puk netrafil bránu.

39:00
    Laco bleskovo vkorčuľoval do útočného pásma a presnou strelou z dobrej pozície zakončil, puk ale trafil iba tyčku Durného brány.

39:35
    Richard Huna sa natlačil do útočného pásma, ale jeho strela bola zblokovaná a puku sa ujali hostia.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine sa ujal vedenia tím hostí. V 30. minúte dostal Trška puk pred odkrytú bránu a nemal problém prekonať Nagya v bránke Liptovského Mikuláša. Ku koncu tretiny domáci trafili dva razy tyčku a vytvorili si aj viacero šancí, avšak ich nedokázali využiť a hostia im hrozili z rýchlych a nebezpečných protiútokov.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:29
    Róbert Huna našiel v dobrej streleckej príležitosti Richarda Hunu, ale ten pukom trafil iba brankára.

40:36
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Ru. Huna – 2 min., hákovanie).

40:57
    SR 20 je v útočnom pásme a kombinuje. Trška od modrej čiary trafil spojnicu Nagyovej brány.

41:46
    Hostia sú opäť v útočnom pásme. Patakyho strela po prihrávke spoza brány bola veľmi nepresná a puk letí ponad ochrannú sieť.

42:10
    Richard Huna rozohrávku hostí v útočnom pásme a ocitol sa s pukom sám pred brankárom. Obrancovia k nemu ale rýchlo prikorčuľovali a tak pod tlakom nebolo jeho zakončenie ideálne.

42:36

43:30
    Hostia stratili puk pri prechode stredným pásmom a domáci sú už rozostavení v útočnom pásme.

44:00
    Po nepresnej prihrávke napokon o puk prišli a hostia ho vyvážajú mimo obranné pásmo.

45:10
    Vylúčenie v tíme HK Orange 20 (Košecký – 2 min., podrazenie).

45:18
    SR 20 sa zatiaľ úspešne bráni útokom Liptovského Mikuláša, ktoré sú čoraz nebezpečnejšie.

46:00
    Hostia po nepresnej prihrávke Liptovského Mikuláša puk vyhadzujú.

46:16
    Bobčekov nahodený puk na bránku hostí narobil súperovi problémy, ale napokon brankár hru prerušuje.

46:30
    Uram poslal presnú prihrávku na Sukeľovu hokejku pred bránku hostí. Jeho strela bola ale zblokovaná a hostia puk vyvážajú.

47:26
    Po zakázanom uvoľnení sa bude vhadzovať v obrannom pásme SR 20. Buly vyhrali domáci. Rudolf Huna sa pokúsil o okamžitú strelu, ale puk bol zblokovaný a hostia ho vyhodili mimo obranné pásmo.

48:56
    Po faule na Krišku je nariadené trestné strieľanie.

48:56
    Kriška to v trestnom strieľaní skúsil na brankára blafákom, ale ten jeho úmysel vystihol a puk vyráža.

49:25
    Liptáci si šancí na strelenie gólu vytvorili ako maku, ale nevedia ich pretaviť na gól.

51:00
    Domáci kombinovali dlhú dobu v útočnom pásme, ale k strele sa neodhodlali a po nepresnej prihrávke hostia puk vyviezli mimo nebezpečenstva.

51:52
    Líškovu strelu Nagy iba vyrazil. Hostia sa mohli dostať k dorážke, ale domáci stihli puk vyhodiť.

52:44
    Oddychový čas hostí.

53:10
    Liptáci kombinujú v útočnom pásme, ale hostia dobre bránia.

53:29
    Šiška nahodil puk pred bránku hostí, kde už stáli pripravení Uram a Sukeľ, ale ani po viacnásobnej dorážke sa im nepodarilo puk pretlačiť do brány.

53:35
    Vhadzovať sa bude opäť v obrannom pásme SR 20. Domáci buly vyhrali a puk majú na hokejkách.

53:50
    Kadlubiakovu strelu od modrej čiary dokázal brankár vyraziť.

54:35
    Žiak si to namieril do útočného pásma, ale za bránkou mu obrancovia domácich dokázali puk zobrať.

55:15
    Liptáci zakladajú útočnú akciu, ale pri prechode do útočného pásma puk stratili a hostia ho vyviezli mimo nebezpečenstva.

56:00
    Sukeľ perfektne našiel Števuliaka vo výbornej pozícii, ale tomu stihol brankár puk vypichnúť.

56:50
    Domáci teraz tlačia svojho súpera, gólu sa však dočkať nevedia.

57:35
    Uram krížnou prihrávkou našiel Krišku, ktorý z prvej vystrelil, ale brankár vytiahol bravúrny zákrok a puk vyrazil mimo priestoru brány.

58:30
    Domáci v útočnom pásme stratili puk po nepresnej prihrávke. Hostia ho vyhodili a rozhodca píska zakázané uvoľnenie.

58:39

58:39
    Liptáci odvolali brankára a vhadzuje sa v ich útočnom pásme.

59:16

Domáci stratili puk v útočnom pásme a MAREK HECL nemal problém trafiť puk do prázdnej brány.
    Asistencie Pätoprstý Denis
    59:16 HECL - 1:3

59:37
    Zápas sa už len dohráva a Liptáci majú puk na hokejkách.

V dnešnom zápase Tipsport ligy podľahol prekvapujúco Liptovský Mikuláš mladíkom z reprezentácie 1:3. Hostia sa v druhej tretine ujali vedenia a domáci sa ho snažili v tretej tretine zvrátiť, ale nedokázali premeniť ani čisté gólové príležitosti. SR 20 tak po prvý krát v tejto sezóne víťazí. (19:22:06)

Michael Hruška

Branky a nahrávky: 17. Sukeľ (Uram, Kriška) – 14. Hecl (Murín, Sádecký), 30. Trška (Váňa, Oško), 60. Hecl (Pätoprstý)

Rozhodčí: Orolín, Kalina – Bogdaň, Gavalier