Buffalo – Minnesota 0:4 (kon.) | Philadelphia – Arizona 4:5 (kon.) | Pittsburgh – NY Islanders 4:2 (kon.)
Toronto – Florida 3:2 (kon.) | Montreal – Tampa 3:1 (kon.) | St. Louis – Detroit 1:2 (1:2 po s.n.)
Winnipeg – Dallas 4:1 (kon.) | San Jose – Columbus 3:1 (kon.) | Los Angeles – Nashville 3:2 (po pr.)
po s.n. (1:2)
St. Louis Blues
1:2 (0:0, 1:1, 0:0 - 0:0)
Detroit Red Wings
Pátek 28.10.2016, 02:00 • Scottrade Center, St. Louis • NHL
    Henrik ZETTERBERG - 1:2

V samostatných nájezdech zvítězil tým Detroit Red Wings.
    Autorem vítězné branky je HENRIK ZETTERBERG.

64:59
    Tatar ještě přece jen vystřelil, ale Pietrangelo nataženou holí vyráží puk! Uvidíme nájezdy!

64:41
    Tak tohle asi rozhodčí zrovna citlivě neposoudili! ROBBY FABBRI hákoval Tatara ve chvíli, kdy útočník Detroitu byl za obranou a ujížděl sám na Allena. Pak tedy už nevím, za co pískat trestné střílení, když ne za tohle... No co, čtyři na tři pro Red Wings. Posledních 19,3 vteřiny.

64:41
    Tatar ujel obraně a Fabbri ho fauloval, přesto slovenský forvard zakončil, nedal. Ale je z toho trest pro domácího útočníka, tohle je však jasné trestné střílení, jaké dvě minuty?!

64:16
    Nyquist se dostal sám před Allena a pak ho napálil do masky! Tak takhle asi švédský forvard zakončovat nechtěl!

64:02
    Lehterä dostal nabídku do druhé vlny od Tarasenka, ale nakonec kotouč zablokován!

63:22
    Steen tečoval střílenou přihrávku a Petr Mrázek znovu zasahuje! Teč mezi betony nakonec kryje a kotouč ještě končí klouzajíc v brankovišti, pak jej ale hosté odklízejí.

62:01
    Fantastický Mrázek vychytal teď zase Lehteräho, který mířil přes celé kluziště sám na českého brankáře!

61:20
    Tatar se uvolnil, za modrou vystřelil a Allen si připisuje také důležitý zákrok!

60:50
    Tarasenko mohl rozhodnout, ale minul poloprázdnou branku, byť Mrázek skvěle vykryl prostor při přesunu k druhé tyčce!

59:53
    Marčenko zahrozil vítěznou brankou v samém závěru, nebezpečně ruský zadák pálil na rameno Allena, ten ale těsně dokázal puk vytlačit!

55:32
    Dnešní utkání sleduje 19229 diváků.

51:48
    Tarasenko míjí branku a kotouč opouští útočné pásmo domácích, poprvé v této přesilovce. Oddych hlavně pro Petra Mrázka, který nasbíral tři ostré zákroky.

51:20
    Další důležitý Mrázkův zákrok, tlak St. Louis pokračuje.

50:20
    A Jakupov si vynutil faul, dvě minuty dostává za hákování TOMÁŠ TATAR. Takže teď zase přesilovka pro Blues, která začne hned po komerční pauze.

46:01
    Larkin se dostal do zajímavé šance, ale ani on netrefil branku!

44:31
    Velmi hloupý faul v podání KEVINA SHATTENKIRKA, který dohrál Darrena Helma vysokou holí do obličeje ve chvíli, kdy již puk byl pryč ze hry. Dvě minuty a šance pro hosty.

44:11
    Petr Mrázek se znovu musel činit a ani spoluhráči mu situaci moc neulehčili. Český brankář ale velmi nepříjemné okamžiky na hranici svého brankoviště ustál!

40:47
    Zetterberg střílel a Abdelkader se snažil ještě před Allenem tečovat, ten ránu od modré vyrazil!

39:54
    ROBERT BORTUZZO dostává dvě minuty za sekání a hosté si tak, hlavně asi ve třetí třetině, zahrají přesilovku.

39:13
    Nyquistova bekhendová střela vypadla Allenovi z rukavice a dorážet ještě mohl Glendening, nakonec hosté z této šance nic nevytěžili!

37:08
    Tarasenkovi se rýsovala šance na brejk, ale nakonec se k němu stihl vrátit bránící Ericsson a nic z toho!
    33:54 Frans NIELSEN - 1:1

33:54
    Detroit právě vstřelil branku!
    Jenže domácí tým naprosto podcenil vyvezení puku od Darrena Helma, který v útočném pásmu přenechal kotouč FRANSI NIELSENOVI! Ten se obtočil kolem Shattenkirka a následně protlačil puk kolem tyčky do Allenovy branky! Detroit vyrovnává ve vlastním oslabení! Asistence: Darren Helm, Alexej Marčenko.

32:20
    JONATHAN ERICSSON dostává dvě minuty za hákování a třetí přesilovka utkání pro St. Louis.

29:21
    Obrovské šance pro hosty, Abdelkader a Zetterberg blízko gólu, ale skvělý Allen drží čisté konto!

29:15
    Podruhé v utkání míří na trestnou lavici PAUL STASTNY, který fauloval Franse Nielsena a za podražení dostává dvě minuty. Druhá přesilovka Red Wings v utkání.

26:20
    Další závary před Mrázkem a český brankář se dnes opravdu nenudí! Edmundson dokonce trefuje tyč, pak dva parádní zákroky českého reprezentanta, ovšem Detroit je teď chvílemi pod opravdu velkým tlakem.
    22:31 Kevin SHATTENKIRK - 1:0

22:31
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    KEVIN SHATTENKIRK otevírá skóre zápasu, když jeho střelu od modré tečoval bruslí ve snaze zastavit puk v jeho dráze Frans Nielsen a Petr Mrázek už nestačil na změnu trajektorie rány reagovat tak, aby natáhl beton až ke své tyčce! A Blues vedou 1:0! Asistence: Patrik Berglund.

21:39
    Ten zatím nejtěžší ale musel nyní vytasit Jake Allen, proti kterému stál tváří v tvář Luke Glendening po přihrávce od Otta, ale útočník Red Wings nezakončil ideálně! Nedokázal zvednout kotouč nad beton brankáře St. Louis.

19:57
    Ještě to stihli domácí a zakončovali Berglund a Stastny, obě jejich střely Mrázek zlikvidoval, zatímco vedle něj se v nepříliš láskyplném obejmutí ocitli Nielsen a Shattenkirk.

18:51
    Hodně nešťastné vyloučení pro RILEY SHEAHANA, který nechtěně zasáhl do obličeje soupeře, který měl tedy hlavu hodně dole. Nicméně úder holí do obličeje to byl a jsou z toho dvě minuty.

12:47
    MIKE GREEN zasáhl v souboji u mantinelu holí do obličeje Jadena Schwartze a je z toho menší trest za hru vysokou holí.

10:51
    Hostům se nepodařilo dostat hru ven ze svého pásma a Nail Jakupov se objevil v obrovské šanci, ale znovu si vylámal zuby na Mrázkovi, který vytasil další bravurní zákrok! A to dokonce měl proti sobě tři soupeře a žádného obránce před sebou!

09:30
    Nebezpečné momenty v okolí Mrázkovy branky! Schwartz nejprve minul, pak ale do jasné gólovky dostal kotouč Tarasenko a Mrázek nejproduktivnějšího hráče domácích výtečným způsobem vychytal!

07:33
    Obrovská šance pro Mikea Greena, kterému servíroval přihrávku Zetterberg a Abdelkader stojící na brankovišti ještě pustil puk za sebe na najíždějícího Greena, toho ale vychytal ve stoprocentní šance Jake Allen!

06:44
    PAUL STASTNY se provinil v obranném zákroku při střežení Tomáše Tatara a útočník St. Louis tak míří na trestnou lavici. Menší trest 2 minuty za držení protihráče.

04:31
    Další těžký zákrok Mrázka proti ráně z prostoru levého křídla domácího mužstva, český gólman měl navíc na brankovišti obtěžující faktor v podobě clonícího Schwartze, se situací si poradil.

01:26
    Larkin našel na kruzích Zetterberga, jeho bomba neměla sílu, švédský kapitán Red Wings totiž zlomil hokejku.

Je to tak, na led vstupuje Barret Jackman, který ukončil kariéru a dnešním zápasem mu Blues vzdávají čest a slávu! S celou rodinou je na ledové ploše. Žádný jiný obránce neodehrál za Blues tolik zápasů jako tento gentleman. A samozřejmě celá rodina v modrém společenském oblečení... Standing ovation této velké osobnosti. Ještě za ním dojíždí i Steve Ott, pro kterého jde o návrat na půdu Blues.

Původně avizované sestavy doznávají změn! Za Blues dnes nenastoupí Gunnarsson, nahhradí jej v obraně Bortuzzo. Zásadnější zpráva přichází ale z tábora Red Wings...

Jaroslav Svoboda

Branky a nahrávky: 23. Shattenkirk (Berglund) – 34. Nielsen (Helm, Marčenko), rozh. náj. Zetterberg