Liberec – Vítkovice 1:0 (kon.) | Kuopio – Fribourg 1:1 (kon.) | SaiPa – Växjö 3:2 (kon.)
Eisbären – Frölunda 1:6 (kon.) | Sparta – HV71 2:4 (kon.) | Lugano – Zürich 3:2 (kon.)
Bern – JYP 3:2 (kon.) | Linköping – IFK Helsinky 1:1 (kon.)
HC Sparta Praha
2:4 (0:1, 1:3, 1:0)
HV71
Úterý 01.11.2016, 19:30 • O2 arena • Hokejová Liga mistrů • 1/16 finále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 19:30.

Opět po roce vstupují hokejisté Sparty do osmifinálových soubojů Champions Hockey League. Soupeřem jim tentokrát bude švédský soupeř HV71. Duel s týmem z Jönköpingu tak bude pro Pražany již třetím měřením sil se švédským soupeřem. V základní skupině sparťané doma nestačili na Färjestad 1:2, na jeho ledě mu však porážku oplatili a zvítězili 3:2 v prodloužení. V součtu se dvěma výhrami nad Krakovem to sparťanům stačilo na postup do další fáze. V ní stačili svěřencům kouče Kalouse pouhé dvě branky, když po remíze 1:1 a 0:1 odstavili z cesty Kärpät Oulu.

HV71

Hokejisté Jönköpingu v základní skupině letošního ročníku Champions Hockey League narazili hned na úvod na exotického soupeře. Anglický Sheffield ale zdolali jak doma (5:3), tak posléze i před jeho fanoušky (5:2). Dosud jediné zaváhání v průběhu soutěže si švédský tým dovolil v domácím souboji s rakouským Salcburkem (1:2), kterému však předcházela výhra v Rakousku, a tak se mohli hráči HV71 těšit na soupeře pro vyřazovací část. Tím byl finský celek Lukko Rauma, který Jönköping vyřadil po výsledcích 2:0 a 4:3.

HC Sparta Praha: Novotný – Mikuš, Čajkovský, Gernát, Kalina, Piskáček, Nedomlel, Barinka, Švrček – Uher, Forman, Vrána (A) – Ihnačák, Klimek, Hlinka (C) – Kumstát (A), Pech, Kudrna – M. Procházka, Černoch, Cingel. Trenér: Jiří Kalous.

HV71: Pettersson Wentzel – Almquist, Reese, Pilut, Borgman, Berglund, Persson (A), Hansson – Brithen, Arlbrandt, Thornberg (C) – Laine, L. Andersson, Tedenby – Torngren, Christensen, Sandberg (A) – Stenlund, E. Andersson, Sundh. Trenér: Johan Lindbom.

Rozhodčí: Brannare (FIN), Di Pietro (SUI) – Ondráček, Špůr (oba CZE).

00:01

00:44
    První nepřehledná situace před Novotným, ale sparťanský gólman ji ustál.

01:00
    Tedenby se dostal do nepříjemného zakončení před Novotným, ale pod tlakem netrefil puk!

02:09
    Piskáček prověřil pozornost Petterssona Wentzela, ale ten se proti jeho střele stihl přesunout.

03:09
    Švrček v dobré příležitosti mezi kruhy, ale jeho nedůrazný pokus do branky neprošel.

04:27
    Tedenby v akci dvou na jednoho našel Laineho, ale tomu střela nesedla a jeho slabé zakončení minulo branku.

04:55
    Sparta je častěji na puku, ale hosté hrozí z ojedinělých úniků. Pražané si musí dát pozor na zadní řady.

05:27
    Zakázané uvolnění stěhuje hru před Petterssona Wentzela.

06:05
    Další útočnou snahu domácí zhatil ofsajd.

06:12
    Petterssonovi teď projelo pod holí nahození domácích, které se odrazilo od zadního mantinelu zpět do hry, ale Sparta nedokázala tuto možnost zužitkovat.

07:15
    Čajkovský pálil od modré, ale už se dostal s pukem za modrou čáru, a hra tak nemohla pokračovat.

07:32
    Torngrenova střela z levého křídla a Novotný zasahuje vyrážečkou.

08:44
    Po zásahu hostujících hráčů končí puk na jejich střídačce. Vhazuje se ve středním pásmu.

08:58
    Brithen po dobré narážečce mířil mezi betony Novotného, ale ten stihl mezeru utěsnit.

10:52
    Puk mířil zpoza branky do střelecké pozice mezi kruhy, ale žádný ze sparťanů jej nestihl dojet.

11:35
    HV71 právě vstřelili branku!
    Smolná chvilka pro Spartu. DYLAN REESE vystřelil nepříliš důrazně, ale jeho pokus Novotný vyrazil jen do bránícího Kumstáta, od kterého se puk odrazil do branky. Bez asistence.
    11:35 Dylan REESE - 0:1

13:00
    Sparťané se v posledních minutách vůbec nemohou dostat na dostřel švédského gólmana.

13:31
    Naopak! Laine mohl zvýšit, když stál na konci povedené kombinace, ale jeho teč z mezikruží končí v lapačce pohotového Novotného!

14:14
    A znovu hosté, přesnou přihráku zpoza branky doklepával u tyče Christensen, ale skvělý Novotný byl opět rychlejší!

15:02
    Sparťané se složitě probili do útočného pásma, ale hosté dobře brání a nedovolují domácím hráčům vůbec zakončit.

16:19
    Sparta má velké problémy přejít přes střední pásmo...

16:31
    Teď jí ovšem pomáhá zakázané uvolnění Jönköpingu.

17:06
    Kalinovu střelu před Petterssonem Wentzelem tečoval Klimek, ale hostující gólman byl pozorný.

17:37
    Cingelova tvrdá rána z kruhů nepokořila hostujícího gólmana.

18:36
    Sparťané napadají rozehrávku hostů a daří se jim díky tomu získat puk.

19:00
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

19:37
    Ještě jedno vhazování před gólmanem hostů.

20:00

Po první třetině vedou hosté na ledě Sparty 1:0, když si vypracovali více vyložených příležitostí. Paradoxně ovšem skórovali po nenápadném nahození, když si vyražený puk do branky srazil Kumstát. Druhá třetina začne cca ve 20:19.

Střely na branku:
    Sparta – 12
    HV71 – 8

20:01
    20:29 Martin THORNBERG - 0:2

20:29
    Tak takový vstup do třetiny si domácí určitě nepřáli. MARTIN THORNBERG převzal na modré přesnou přihrávku a tváři v tvář Novotnému zvolil precizní zakončení bekhendovou kličkou. Asistence: Par Arlbrandt a Adam Almquist.

22:00
    Po úvodním šoku se sparťané nemohou oklepat a prodrat se do útočného pásma. Hosté kontrolují hru.

23:16
    Ofsajd Sparty. Vhazování ve středním pásmu.

23:30
    Mikušova tečovaná střela skončila na břevnu hostující branky!

24:19
    Je tu první vyloučení zápasu. Persson dostává dvě minuty za vysokou hůl.

25:11
    Sparta právě vstřelila branku!
    MIROSLAV FORMAN teď prokázal na brankovišti svůj důraz, když se nejlépe zorientoval a nadvakrát do šťouchal puk za brankovou čáru. Vrací tak svůj tým opět do hry. Asistence: Michal Čajkovský.
    25:11 Miroslav FORMAN - 1:2

27:05
    Domácí kotel žene své hráče za vyrovnáním, ti však zatím nedokáží proniknout do útočného pásma.

27:53
    Forman se teď ocitl v ideální pozici na kruzích, ale puk mu přeskočil hokejku.

28:35
    Nedomlel zakončoval v další dobré pozici, ale Pettersson Wentzel se stihl přesunout!

29:37
    Nedáš, dostaneš. MARTIN THORNBERG se na druhé straně po přihrávce před branku nerozpakoval a trefil ranou přesně k tyči. Asistence: Kevin Stenlund.
    29:37 Martin THORNBERG - 1:3

30:53
    Bude se vylučovat. Rozhodčí sice dlouho váhal, nakonec však zvedl ruku a poslal Čajkovského na dvě minuty za podražení.

31:42
    Klimek sice vypíchl v oslabení puk poslednímu bránícímu hráči, ale aby mohl zakončit, musel objet branku a nedůrazná střela z velkého úhlu gólmana hostů nepřekvapila.

32:28
    Sparťané se dobře brání a vyhazují puk.

32:50
    Uher v oslabení z křídla nepropálil Petterssona Wentzela.

32:53
    Sparta je kompletní.

33:32
    Sparta sice ubránila oslabení, ale vzápětí inkasuje. KEVIN STENLUND zužitkoval přihrávku před branku. Ta sice byla ještě obráncem tečována, ale i tak ji švédský útočník umístil přesně k tyči. Asistence: Erik Andersson.
    33:32 Kevin STENLUND - 1:4

34:17
    Bude se hrát 4 na 4.

35:26
    Ránu od modré Pettersson Wentzel viděl a puk v pohodě chytá.

36:17
    Oba týmy jsou kompletní.

37:35
    Po sérii nepřesností následuje zakázané uvolnění hostů.

38:58
    Sparťané se sice snaží v závěru třetiny o aktivitu, ale šance nepřicházejí.

40:00

Druhá třetina sice přinesla domácím drobnou naději v podobě snížení Miroslava Formana, ale jinak mají utkání pod kontrolou hosté, kteří navýšili své vedení na rozdíl tří branek, když trestají nedůslednou obrannou hru domácích. Zápas pokračuje ve 21:13.

40:01

41:27
    Úvod třetí třetiny zatím nabízí hodně neurovnanou hru. Vhazuje se ve středním pásmu.

42:37
    Hosté teď byli nastěhováni za brankou Spart, ale ztratili puk a ten následně Novotný vyhodil z pásma.

43:39
    Mikuš teď mohl využít situace, kdy hráli hosté kvůli ztrátě hole jen ve čtyřech, ale jeho pokus z kruhů vůbec nemířil mezi tři tyče.

44:09
    Ofsajd hostů. Vhazuje se ve středním pásmu.

45:01
    Pilutovo nahození od modré Novotnému vypadlo, ale následně jej již pokryl.

46:39
    Sparťané vyhazují puk, bude se vhazovat před Novotným.

47:29
    Ihnačák zavezl puk do pásma a pokusil se překvapit gólmana u bližší tyče, neúspěšně.

48:06
    Že by ještě sparťanské povstání? Na modré čáře využil chyby hostující obrany LUKÁŠ PECH, zmocnil se puku a forehandovou kličkou nedal Petterssonu Wentzelovi šanci. Bez asistence.
    48:06 Lukáš PECH - 2:4

50:41
    Sparťané drží puk v pásmu, ale pouze se zastřelují...

51:08
    Kudrna vracel odražený puk zpátky na gólmana hostů, ten se ale stihl zorientovat a chytá.

51:14
    A je to právě Kudrna, kdo přibrzdil útok Sparty. Dostává dvě minuty za podražení.

52:20
    Sparta se zatím dobře brání a nepouští soupeře do pásma.

53:25
    Hosté přesilovku nevyužili a vzápětí budou sami pykat. Za podražení dostává dvě minuty Berglund.

54:00
    Torngren ujížděl s Borgmanem v oslabení, ale zvolil v akci dva na jednoho střelu, kterou Novotný vyrazil.

55:25
    HV71 je v plném počtu.

55:30
    Vrána v obrovské šanci před brankou míjí! Střela mu nesedla...

55:45
    Time out pro hosty.

56:57
    Čajkovského rána od modré čáry končí v lapačce hostujícího gólmana.

56:57
    Oddechový čas si bere i Sparta.

56:57
    Sparta riskuje bez gólmana. Otázka je, jestli je toto ideální taktika ve chvíli, kdy se hraje na součet branek.

57:57
    Sparta ještě bude hrát přesilovku. Borgman dostává dvě minuty za krosček.

59:00
    Hosté několikrát netrefili prázdnou branku!

59:50
    Ještě jeden trest pro hosty! Reese dostává trest dvou minut za podražení a desetiminutový trest za nesportovní chování.

Sparta nakonec nedokázala využít šance v závěru a prohrává s Jönköpingem 2:4. Situace před odvetou tak není právě ideální. O postupujícím se rozhodne za týden ve Švédsku. To je pro dnešek vše, díky za pozornost. (21:48:38)

Robin Mana

Branky a nahrávky: 26. Forman (Čajkovský), 49. Pech – 12. Reese, 21. Thornberg (Arlbrandt, Almquist), 30. Thornberg (Stenlund), 34. Stenlund (E. Andersson)

Rozhodčí: Brannare (FIN), Di Pietro (SUI) – Ondráček, Špůr (oba CZE)

Diváci: 3618
    Úterý 08.11.2016
    HV71 - Sparta 0:5

Branky a nahrávky: 20. Pech (Kumstát, Kudrna), 28. Mikuš (Piskáček, Pech), 31. Pech (Piskáček, Kudrna), 31. Cingel (Barinka, Černoch), 58. Kudrna