RB Lipsko – Mohuč 3:1 (kon.) | Schalke – W. Brémy 3:1 (kon.)
FC Schalke 04
3:1 (2:1)
Werder Brémy
Neděle 06.11.2016, 17:30 • Veltins Arena, Gelsenkirchen • Německá Bundesliga • 10. kolo

Dnešní zápas Bundesligy je tedy za námi a vítězem v něm byl tým Schalke! Ve druhé půli jako by na hřišti Brémy ani nebyly, domácí je jasně přehráli a přidali třetí branku do jejich sítě, když se podruhé prosadil Rakušan Schöpf – Werder pak žádnou vyloženou šanci neměl a Fährmann se tak na rozdíl od půle první moc nenadřel. S konstatováním, že Brémy zůstávají na barážové pozici a domácí se posouvají v tabulce vzhůru, se s Vámi loučím a přeji Vám příjemný zbytek nedělního večera. (19:21:54)

90+2

90+2
    Nutno dodat, že nastaveny byly dvě minuty a ty se chýlí ke svému konci, takže asi už nic zásadního neuvidíme.

90+1
    Schalke naposledy střídá, ze hřiště odejde Eric Maxim Choupo-Moting, toho nahradí Ukrajinec Konopljanka.

89
    Brémy už nemají moc času a není moc pravděpodobné, že dokáží něco udělat s dvougólovým mankem, Schalke si už tři body asi pohlídá.

88
    Tak domácí střídají i podruhé, ze hřiště odejde celkem aktivní Max Meyer, kterého nahradí Baba Rahman.

86
    Ani další akce Werderu úspěch nepřinesl a míč skončil až u Wiedwalda, kam ho odpálili domácí obránci.

85
    Brémy se snaží, ale byť drží míč, tak se nemohou dostat na dostřel brány Fährmanna, který ve druhém poločase v podstatě neměl žádnou práci.

84
    Žlutou kartu dostává Benjamin Stambouli (FC Schalke 04).

83
    Z dálky se rozhodl pálit Petsos, ale to nemělo šanci na úspěch, protože jeho rána skončila vysoko nad.

82
    Zápas už se v podstatě jenom dohrává, protože Brémy nemají jak se dostat do vápna a Schalke se soustředí hlavně na obranu.

80
    Domácí tak poprvé střídají, tou avizovanou novou silou na hřišti bude Stambouli, který nahradí střelce druhé branky Bentaleba.

79
    Faulován byl na vlastní polovině Höwedes, o to se postaral Junuzović a domácí tak opět ušetří nějaké ty vteřiny.

78
    Brémy ale opět trochu odpadly a jejich tlak tak neměl dlouhého trvání, Schalke hru zase zklidnilo a kouč Wienzierl bude střídat.

76
    Každopádně v posledních minutách se hosté dostávají daleko více do akce, takže sledujeme fotbal nahoru-dolů.

75
    Opět to byl Gnabry, kdo vletěl do vápna domácích a poroučel se k zemi, ani tentokrát, byť tam asi nějaký kontakt byl, sudí nepíská a domácí tak mohou hrát dál.

73
    Na zem se ve vápně domácích hodně rychle poroučel Serge Gnabry, faul se ale po zákroku na něj nepíská a hraje se dál.

72
    Domácí borci zatím v pohodě kontrolují zápas a byť sami žádné další šance nemají, Brémy se dopředu vůbec nedostávají a to Schalke stačí.

Ondřej Hradecký

Branky: 35. Schöpf, 38. Bentaleb, 63. Schöpf (Kolašinac) – 42. Gnabry (pen.)

Karty:   54. Bentaleb (SCH), 84. Stambouli (SCH) – 37. Veljković (BRM), 43. Petsos (BRM), 68. Santiago García (BRM)

Držení míče: 53 % : 47 %.
    Střely na branku: 6:5. Střely mimo: 13:3. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 4:1. Fauly: 13:13.
    FC Schalke 04: Fährmann – Höwedes (C), Naldo, Nastasić – Schöpf, Goretzka, Geis, Bentaleb (80. Stambouli), Kolašinac – Choupo-Moting (90+1. Konopljanka), Meyer (88. Baba Rahman).
    Náhradníci: Giefer – Caiçara, Konopljanka, Baba Rahman, Stambouli, Kehrer, Tekpetey.

Werder Brémy: Wiedwald – Gebre Selassie, Veljković, N. Moisander, Santiago García – Grillitsch – Bartels (70. C. Pizarro), Fritz (65. Hajrović), Petsos, Junuzović – Gnabry.
    Náhradníci: Zetterer – Bauer, C. Pizarro, Hajrović, U. García, Fröde, Manneh.

Rozhodčí: Perl – Stein, Emmer