Chanty-Mansijsk – Záhřeb 3:1 (kon.) | Dynamo Moskva – Petrohrad 2:3 (kon.) | Jaroslavl – Čerepovec 1:4 (kon.)
Viťaz – CSKA Moskva 3:2 (2:0 po s.n.)
po s.n. (2:0)
HC Viťaz Moskevská oblast
3:2 (0:2, 0:0, 2:0 - 0:0)
CSKA Moskva
Středa 09.11.2016, 17:30 • Viťaz Ice Palace • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:30.

Krásný den všem příznivcům hokejové zábavy! Před námi je další zápas Kontinentální hokejové ligy a to mezi týmy HC Viťaz a CSKA Moskva.

HC Viťaz se po šestadvaceti zápasech nachází na osmé příčce tabulky Západní konference a v držení má čtyřicet bodů. V posledních pěti zápasech si Viťaz nejprve připsal prohry s Barysem, Jekatěrinburgem a Jokeritem. Následovali výhry nad Rigou a Minskem.

CSKA Moskva se po osmadvaceti zápasech nachází na druhé příčce tabulky Západní konference. Na svém kontě má třiašedesát bodů. V posledních pěti zápasech si CSKA připsalo výhru nad Omskem, následně padlo v nájezdech s Novosibirskem. Poté přišly výhry nad Novokuzněckem, Záhřebem a Bratislavou.

HC Viťaz: Saprykin (Säteri) – Voronkov, Berďukov, A. Semjonov, Golovkov, Jeřábek, Katičev, Gimajev, S. Romanov – Vyglazov, Kokšarov, Al. Stěpanov – A. Nikulin, Afinogenov, Makejev – Šitikov, Kopejkin, M. Aaltonen – Horák, Soloduchin, Dostojnov.

CSKA Moskva: Fasth (I. Sorokin) – Děnisov, Naumenkov, Kutuzov, Pivcakin, Panin, Ar. Sergejev, K. Alexejev – Tělegin, Kugryšev, Osnovin – Al. Popov, K. Petrov, Holloway – Andronov, V. Žarkov, N. Kvartalnov – Chlopotov, Enlund, Barnett – Mamin.

Rozhodčí: Buturlin, Salonen – Golovjov, Goljak.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Na led již nastupují oba týmy.

Nyní zazní hymna Ruské federace.

00:01

00:10
    Po vyhraném buly získali kotouč domácí a ti nyní začínají akci od své brány.

00:31
    Voronkov dostal zpětnou přihrávku na modrou a svou tvrdou střelou poprvé v zápase prověřil Fastha.

00:52
    Fasth byl připraven i proti tečované střele Semjonova. Kotouč podržel na své hrudi.

01:38
    Golovkov hledal dlouhým pasem Vyglazova, který ale nezvládl zachytit kotouč. ten následně převzali hosté.

02:19
    Po straně se snažil projít do útočné třetiny Andronov. Jeho snahu ale zastavil odpískaný ofsajd.

02:44
    Panin se snažil dostat mimo dosah bránícího hráče a zakončit. Nakonec se mu to podařilo a bekhendem označkoval betony Saprykina.

03:28
    Kugryšev zvedl kotouč bekhendovým zakončením a našel jen lapačku připraveného gólmana.

03:44
    Aaltonen si udělal útočný výlet na jehož konci bylo obráncem zablokované zakončení, které zcela minulo bránu.

04:01
    Rychlý protiútok CSKA zastavuje postavení mimo hru.

04:43
    Od mantinelu zkusil lehkou střelu Barnett. Nováček v dresu CSKA poslal puk jen do boční sítě.

05:03
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Nikita Vyglazov – 2 min., hákování).

05:18
    Po nahození od modré dorážel Osnovin. Jeho důraz ale nestačil na pozorného brankáře, který zákrokem přerušil hru.

05:20
    Ihned z buly vystřelil Děnisov. Puk zamířil mimo bránu a následovalo vyhození ze strany Viťazu.

06:00
    CSKA právě vstřelilo branku!
    Nyní již tvrdá střela z modré DENISOVI DĚNISOVOVI vyšla. Po přihrávce neváhal a prostřelil vše před sebou. Saprykin se mohl pouze ohlédnout za pukem plandajícím v síti. Asistence: Dmitrij Kugryšev.
    06:00 Denis DĚNISOV - 0:1

06:58
    CSKA jednogólové vedení nestačí. Moskvané se ihned usadili v pásmu a ohrožují bránu.

07:30
    Andronov se dostal před bránu a položil si gólmana. Jen díky dobré obranné práci Golovkova neposlal puk podél brankáře do sítě.

08:35
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Nikita Vyglazov – 2 min., nedovolené bránění).

08:50
    CSKA se s problémy udrželo v pásmu. Kugryšev nakonec zvládl vystřelit a trefil vyrážečku gólmana.

09:13
    Osnovinovo zakončení donutilo brankáře k zákroku.

09:23
    Domácím se nyní povedlo vyhodit puk z pásma ven.

09:55
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (2 min. pro hráčskou lavici – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Bud Holloway.

10:14
    Za bránou vybojoval kotouč Mamin a snažil se dostat do zakončení. To se mu ale nepovedlo a po tvrdém hitu ztratil puk.

10:35

10:53
    CSKA se povedlo vyhodit kotouč ze své třetiny.

11:10
    Afinogenov rychlou střelou trefil betony gólmana.

11:39
    Sjemonov lehkou tečí poslal puk pod Fastha. Kotouč ale proklouzal brankovištěm a zamířil ven.

11:55

12:40
    Šitikov postupoval směrem na bránu. V okamžiku střely mu ale do trajektorie vložil svou hůl obránce hostů.

13:13
    Se střelou z hranice kruhu si Fasth poradil. Kotouč následně zamířil do hlediště.

13:26
    Pokus o rychlý útok hostujícího týmu končí jen zakázaným uvolněním.

13:47
    Voronkov dobře zablokoval střelu Hollowaye a zastavil tak akci CSKA.

14:24
    Ofsajd CSKA nyní přerušil plynulost hry.

15:04
    Tělěgin z velmi ostrého úhlu trefil jen beton brankáře.

16:25
    Osnovin s počínal velmi dobře když prošel po křídle do útoku a vyslal nebezpečnou střelu těsně vedle.

16:35
    Proti nebezpečné tečované střele od modré skvěle zasáhl Saprykin.

16:42
    Další nepříjemnou střelu od modré tečoval Žarkov. Gólman puk zastavil na své hrudi.

16:45
    Po buly propadl puk na hokejku NIKITI PIVCAKINA, který i s trochou štěstí poslal puk přímo ke vzdálenější tyči, a zařídil navýšení. Asistence: Sergej Andronov.
    16:45 Nikita PIVCAKIN - 0:2

18:05
    Proti tvrdé střele Petrova skvěle zasáhl gólman lapačkou.

19:01
    Hosté si nyní otevřeli střelnici a vysílali jednu ránu za druhou směrem na Saprykina.

19:03
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Alexandr Stěpanov – 2 min. pro hráčskou lavici, příliš mnoho hráčů).

19:20
    Domácím se zatím daří vyhazovat kotouč ze svého pásma.

19:45
    Moskvě se vůbec nedaří dostat do přesilovkového tlaku.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V prvních dvaceti minutách dominovalo CSKA. Ihned v šesté minutě si Moskvané zařídili gól a to po přesné střele Děnisova. V závěru třetiny pak prostřelil vše před sebou Pivcakin a do šatny tedy jeho tým odešel s dvoubrankovým vedením.

20:01

20:10
    Pokračuje přesilová hra Moskvy. Horák ale zvládl vyvézt kotouč z pásma až do útočné třetiny.

20:44
    Děnisovova střela byla sražena a doskákala do náruče připraveného gólmana.

20:52
    Těleginovo zakončení z úhlu minulo bránu.

21:07
    Domácí v plném počtu. Holloway poslal kotouč v pokleku přímo do středu brány, kde si ho převzal její strážce.

21:50
    Popov nechtíc poslal svojí bruslí puk na bránu. Saprykin měl co dělat aby ho vytěsnil.

22:16
    Žarkov tečoval střelu, která ale zamířila za bránu.

22:57
    Dlouhé nahození hostů se mění jen v zakázané uvolnění.

23:44
    Viťaz se nyní usadil v pásmu. Nedaří se mu ale i přes zvýšenou snaho vystřelit na bránu.

24:47
    Individuálně se snažil prosadit Vyglazov. Jeho zakončení ale minulo bránu.

24:59
    Afinogenov tečoval zakončení Makejeva. Puk ale skončil v náruči gólmana.

25:59
    Nyní se do zakončení snažil dostat Kopějkin. Jeho snaha ale skončila po tvrdém bodyčku.

26:40
    Dostojnov byl na konci akce domácích, která skončila dobrým zákrokem Fastha.

26:50
    Rychlý protiútok CSKA zakončil Kutuzov. Přesná střela zamířila do lapačky Saprykina.

27:22
    Nabídka na vysunutí Kvartalnova byla lákavá. Kotouč ale zastavil obránce.

27:51
    Dílem náhody se Afinogenov ocitl za obranou. Jeho střele v tváří tvář gólmanovi trefila překvapeného Fastha do betonu.

28:09
    Další akci domácích zastavuje svou lapačkou gólman hostů.

29:14
    Kutuzov se snažil vyšperkovat svou akci přihrávkou na volného Tělefina. ten jeho úmysl neodhadl a CSKA tak přišlo o jistou gólovou šanci.

29:30
    Alexejev se opřel do střely a sestřelil Semjonova, který jen s bolestivou grimasou opouští kluziště.

29:40
    Domácí nahazují kotouč jen na icing.

30:22
    Ostrá nahrávka Popova mířila na Petrova. Ten ale nezvládl zakončit.

30:29
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Kirill Petrov – 2 min., podražení).

30:51
    Jeřábkovu dělovou ránu vyrazil gólman do ochranné sítě.

31:41
    Viťazu se nedaří dostat do tlaku a celkem snadno ztrácejí pásmo.

32:22
    Horák zakončil od mantinelu a jeho střelu těčoval Afinogenov. Puk zapadl do náruče brankáře.

32:29

32:51
    Před bránou se snažil dorážet Dostojnov. Jeho střelecký pokus ale zastavil gólman.

33:02
    Na druhé straně se nyní dvakrát před bránou snažil prosadit Žarkov. Jeho dorážky ale zastavil pozorný gólman Viťazu.

34:13
    Další střelou se snažil o navýšení Romanov. Tomu ale puk sjel z hole.

34:39
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Igor Golovkov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

35:14
    Kutuzov se dostal k odraženému puku a nastřelil rameno gólmana.

35:57
    Popov se snažil dorazit odražený kotouč za záda gólmana. Ten ale zapracoval holí a vyrazil ho.

36:28
    Děnisovova střela se zastavila o nohu obránce.

36:39

37:11
    Obranu soupeře dobře napadal Makejev. Jeho následné zakončení ale minulo bránu.

37:29
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Grigorij Panin – 2 min., podražení).

37:49
    Afinogenova střela se odrazila na hůl Vyglazova. Ten trefil jen beton gólmana.

38:49
    Viťaz je sice usazený v pásmu, ale chybí střelba.

39:01
    Ohlášena poslední minuta třetiny.

39:17
    Kopějkin lehce tečoval kotouč a ten končí v náručí brankáře.

39:29

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Druhá část zápasu se obešla bez gólu. Aktivnější stále zůstávají hráči CSKA, ale tlak stupňují i domácí hráči. Ve dvoubrankovém vedení ovšem zůstává tým hostů.

40:01

40:10
    Ihned po rozehrání se pobil kupředu Tělegin. zpětnou přihrávkou ale nenašel hokejku spoluhráče.

40:38
    Popov po sérii střel poslal kotouč do ramene Fastha, který vyrazil puk do ochranné sítě.

40:56
    Viťaz právě vstřelil branku!
    Kopějkin prošel do přečíslení a před bránou našel pozorného ROMANA HORÁKA, jehož zakončení bylo úspěšné a zařídilo kontaktní gól. Asistence: Alexej Kopějkin a Jevgenij Katičev.
    40:56 Roman HORÁK - 1:2

42:16
    CSKA nyní nedokázala projít do pásma. Puk více drží domácí hráči.

43:39
    Pivcakin se pokusil prostřelit hradbu těl před sebou. Kotouč ale změnil směr letu.

44:19
    Vyloučení v týmu HC Viťaz (Stanislav Romanov – 2 min., držení protihráče).

44:38
    Se střelou Děnisova měl Saprykin co dělat. Nakonec ji ale zkrotil v lapačce.

45:08
    Tělegin mířil na vzdálenější tyč. Tu ale přestřelil.

45:49
    Další střela Tělegina mířila tentokrát jen těsně nad bránu.

46:08
    Po rychlém přečíslení se Makejevovi podařilo poslat tvrdou střelu přímo do náruče Fastha.

46:48
    Prosadit se zkusil Afinogenov. Střelou přes obránce ale brankáře nepřekvapil.

47:50
    Nadějně rozjetý útok Viťazu zastavil odpískaný ofsajd.

48:22
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Michail Naumenkov – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

48:28
    Jeřábek nezpracoval puk na modré a jeho tým tak přišel o útočnou třetinu.

48:48
    Kopějkin poslal puk jen do náruče Fastha.

49:36
    Po velmi nepřehledném sledu střel se kotouč vyskytl před brankou a VJAČESLAV SOLODUCHIN do něj plácl. Puk poté zamířil do branky. Asistence: Alexej Kopějkin.
    49:36 Vjačeslav SOLODUCHIN - 2:2

49:59
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Jonas Enlund – 2 min., držení protihráče).

50:12
    Do střely se opřel Kopějkin. Ta ale zamířila nad.

50:30
    Kvůli zásahu domácí střídačky je hra přerušena.

50:37
    CSKA se nyní povedlo vyhodit kotouč do střední zóny.

51:01
    Dlouhé nahození Makejev nedojel, Moskva se následně osvobozuje.

51:32
    Další nebezpečná situace před bránou hostů! Horák zkusil prostřelit brankáře, ale Fasth se rychle přesunul a vyrazil puk vyrážečkou!

52:48
    Alexejev se nedokázal probít do pásma. Na modré ho zastavil tvrdým hitem obránce.

53:13
    Střela z otočky se Kugryševovi nepovedla a bránu netrefil.

53:59
    CSKA se snaží dostat soupeře pod tlak. Ten se nyní osvobozuje vyhozením puku na icing.

54:44
    Další snahu Moskvy o rychlý úder zastavuje ofsajd.
    Dominik Furch je jedničkou Omsku a dostává důvěru i v reprezentaci! (y)

Dominik Furch je #MadeOfHockey ???? #CCMHockey #CCMGoalie

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

55:10
    Děnisov o hokejku protihráče poslal puk do ochranné sítě. Následuje vhazování ve střední třetině.

56:27
    Andronov byl vyzván ke střele. V kritický moment mu byla zablokována hůl.

57:09
    Kugryšev se snažil prostřelit vše před sebou. Trefil ale jen náruč gólmana.

58:04
    Ohlášeny poslední dvě minuty třetí třetiny.

58:19
    Paninova tvrdá rána mířila zcela mimo bránu.

58:38
    Ke střele se dostal Jeřábek, jehož střelu vytěsnil Fasth ramenem.

59:26
    Afinogenovo průnik končí zákrokem gólmana, který zastavil skákající puk.

59:35
    Žarkov byl v ofsajdovém postavení. Hra se tedy přerušuje.

60:00

Který z týmů vyhraje prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Šedesát minut hry rozuzlení nepřineslo, jelikož rozdíl dvou gólů domácí zvládli stáhnout v poslední třetině. Uvidíme tedy prodloužení, případně nájezdy.

60:01

60:20
    Oba týmy se zatím přetahují o puk ve střední třetině.

60:22
    Vyloučení v týmu CSKA Moskva (Dmitrij Kugryšev – 2 min., podražení).

Oddechový čas pro domácí.

60:43
    Jeřábkovu střelu zastavil Andronov v pádu.

61:02
    Makejevovu střelu zastavil pozorný gólman.

61:22
    Další tvrdá střela Kopějkina končí v náručí brankáře.

61:41
    Jeřábek nyní trefil masku Fastha. CSKA následně vyhazuje.

62:22

62:55
    Z ničeho nic vystřlil Panin přes obránce. Puk mířil do betonu brankáře.

63:32
    Další střela Panina přes obránce donutila Saprykina k zákroku vyrážečkou.

64:23
    Ani jednomu z týmů se nyní nedaří dostat do akce.

64:44
    Kokšarovu střelu vyrazil Fasth.

65:00
    Prodloužení skončilo.

V prodloužení jsme branku neviděli a zápas tedy dojde do samostatných nájezdů.