50:52 (13:20, 25:26, 42:47)
Basketball Nymburk
Středa 09.11.2016, 20:30 • PalaMinardi, Ragusa • Eurocup - ženy • Skupina E

Z mé strany vše, u dalších on-line přenosů brzy na shledanou. (22:10:59)

Senzace! Nymburk vyhrál na půdě favorita skupiny z Ragusy a odváží si domů velmi cenný výsledek. Bylo to velké drama až do konce, v němž domácím nepomohlo ani dvacet jedna bodů Ndourové. Poslední čtvrtina nabídla dohromady pouhých třináct bodů, celkově pak skóre sotva přesáhlo stovku.

Konec zápasu. (50:52)

39:51
    Nichollsová neproměnila za dva body. Tohle vypadá pro hostující celek opravdu skvěle! (50:52)

39:38
    Oddechový čas pro domácí. (50:52)

39:26
    Velká škoda pro nymburský celek, že nyní Chomenčuková neproměnila! Už jen pár sekund zbývá do konce tohoto dramatu. (50:52)

39:00
    Teď jsme viděli sérii mnoha nepřesných střel, a to na obou stranách! Hostující Nymburk stále drží těsný náskok. (50:52)

37:40
    Ndourová další šestku taktéž zvládla podle svých představ. (50:52)

37:40
    Ndourová první trestný hod proměnila a zaznamenala už svůj dvacátý bod v utkání. (49:52)

37:39
    Pavelová faulovala Ndourovou. A protože jakákoli osobní chyba Nymburku znamená už zahrávání trestných hodů, může se Ragusa dostat snadno na dostřel. (48:52)

36:56
    Nichollsová dnes neodvádí úplně nejlepší výkon. Střelba se jí vůbec nedaří, což ostatně potvrdil i tenhle případ. (48:52)

36:23
    Ndourová se dopustila osobní chyby, takže Chomenčuková měla k dispozici dva trestné hody. Jenže proměnila pouze druhý z nich. (48:52)

34:51
    Ndourová se tlačila k zakončení za tři body! Velké štěstí pro Nymburk, že tentokráte netrefila. (48:51)

34:32
    Ndourová velmi záhy znovu snižuje náskok Nymburku na rozdíl tří bodů. Tahle hráčka Ragusy je prostě k neudržení. Její 19. bod v utkání! (48:51)

34:15
    Taktéž další úspěšná šestka jde na konto Pavelové. Zkušeně si Rumunka poradila. (46:51)

34:15
    Pavelová první trestný hod proměnila. (46:50)

34:14
    Faulovaná nyní byla Pavelová. Na osobní chyby v posledním dějství je to nerozhodně dva ku dvěma. (46:49)

33:56
    Sotva Formicaová vystřídala nevýraznou Nichollsovou, už se prosadila za dva body. Tuhá bitva o každý koš pokračuje i nadále. (46:49)

33:08
    Na palubovku se před malými okamžiky dostala Pavelová a hned se uvedla dvoubodovým košem. (44:49)

32:51
    Ani Huňková nerozšířila bodový účet Nymburku. Goriniová na druhé straně taktéž nebyla úspěšná. Sedm minut do konce. (44:47)

32:08
    Odpovědět mohla na druhé straně Křížová, tentokráte jí však koncovka zradila. (44:47)

31:52
    Náskok se tenčí a tenčí. Goriniová je první úspěšnou střelkyní poslední čtvrtiny tohoto utkání. (44:47)

30:55
    Nejprve nedokázala přesně zacílit Vanloová, ovšem na druhé straně taktéž Bartáková nebyla úspěšná. (42:47)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (42:47)

Nymburk tuhle čtvrtinu zvládl velmi dobře, je jen pro něj velká škoda, že si více nehlídá Ndourovou, která Ragusu svou precizní střelbou hlavně z dálky zatím drží nad vodou. Jinak ale hosté odvádějí nad očekávání dobrý výkon. A na Sicílii reálně mohou uspět.

Třetí čtvrtina skončila. (42:47)

29:57
    Ještě Ragusa v téhle čtvrtině neřekla poslední slovo. Bleskový útok zakončila úspěšně Goriniová. (42:47)

29:50
    V závěru čtvrtiny se ještě dokázala trefit za dva body Křížová. Důležitý koš, to zcela určitě. (40:47)

29:30
    A znovu Ndourová! Tentokráte se prosadila za dva body. (40:45)

28:42
    Ndourová a její další tříbodový pokus. Bez ní by zřejmě Ragusa nedržela se soupeřkami krok. (38:45)

28:03
    Spreaficová je dnes hodně neviditelná. Ani tenhle její pokus za tři body neskončil úspěšně. (35:45)

27:45
    A zase tu máme desetibodový rozdíl! Nymburk hraje tuhle čtvrtinu opravdu skvěle. Tentokráte se na střeleckou listinu zapsala Křížová. (35:45)

27:27
    Oddechový čas pro domácí. (35:43)

27:27
    Chomenčuková obrala o míč špatně přihrávající Ndourovou a celou akci pohotově zakončila Bartáková. (35:43)

27:08
    Celkově čtyřicátý první bod zařídila Nymburku Udoděnková. Ta je v této čtvrtině prostě k neudržení. (35:41)

26:49
    Oddechový čas pro hosty. (35:39)

26:44
    Náksok se hostujícím hráčkám tenčí a tenčí, Ragusa zpřesnila střelbu. Teď se za dva body prosadila Nichollsová. (35:39)

26:01
    Vanloová se trefila za tři body. Ragusa skórovala už podruhé během krátké chvíle z dálky. (33:39)

25:42
    Udoděnková si spravila chuť po pár nepřesných střelách a navrátila Nymburku pohodlný náskok. (30:39)

25:20
    Ndourová, to je jedna z velkých zbraní Ragusy. Nymburk jí musí bránit lépe, aby neskórovala například za tři body, ostatně jako v tomto případě. (30:37)

24:38
    Opravdu výborně brání hráčky Nymburka. Jenom škoda, že Udoděnková v posledních pár vteřinách dvakrát minula kýžený cíl. (27:37)

23:33
    Spreaficová nedokázala vsítit koš za tři body, naopak na druhé straně Ursuová zakončila přesně za dva body. Je to už o deset bodů, nejvyšší náskok hostujícího celku v tomto střetnutí! (27:37)

23:12
    A protože Udoděnková byla ještě při střelbě faulovaná, mohla si dopřát ještě jeden trestný hod. A zakončila tak, jak celý tým potřeboval. (27:35)

23:04
    Nymburk navýšil vedení na sedm bodů. I nadále si vede velmi slušně. Prosadila se tentokráte Udoděnková. (27:34)

22:18
    Oddechový čas pro domácí. (27:32)

21:50
    A další úspěšný tříbodový pokus Nymburka! Tentokráte se o něj postarala Udoděnková. (27:32)

21:00
    Z následného útoku však Ragusa ztenčila náskok svého soupeře. Za dva body skórovala Consoliniová. (27:29)

20:39
    Nymburk začíná druhý poločas ve velkém stylu. Huňková se totiž prosadila střelou za tři body! (25:29)

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (25:26)

Jen 51 bodů nabídl první poločas, což je i na poměry ženského basketbalu dost nízké číslo. Nymburk zatím na Sicílii s Ragusou hraje vyrovnanou partii. Pokud si bude český klub vést i nadále podobným způsobem, mohl by se dočkat chtěného úspěchu. Italský celek na palubovce zatím v žádném případě nepotvrzuje roli favorita.

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (25:26)

18:21
    Ndourová však vzápětí svoje snažení napravila a tentokráte se už trefila za dva body. (25:26)

18:11
    Ndourová chtěla střelou za tři body srovnat stav, jenže jejímu počínání chybělo přesnější zakončení. (23:26)

18:05
    Oddechový čas pro hosty. (23:26)

17:22
    Jak byla druhá čtvrtina na koše chudá, tak teď se s nimi roztrhl pytel. Svoje střelecké konto teď rozšířila Ursuová. (23:26)

17:08
    Consoliniová zase přiblížila Ragusu na rozdíl jednoho bodu. (23:24)

16:53
    Po delší odmlce se ukázala také Huňková, která dvoubodovým pokusem záhy odpověděla na koš soupeřek. (21:24)

16:40
    Rozdíl mezi oběma týmy je pouze jednobodový. Postarala se o to úspěšnou střelou za dva body Ndourová. (21:22)

16:14
    Sicilský celek se v koncovce trápí. Zase se do koše netrefila Formicaová, po ní také Goriniová. (19:22)

15:34
    Ani Mircová nebyla na druhé straně úspěšná. Rozdíl mezi oběma celky zůstává tříbodový. (19:22)

14:52
    Formicaová chtěla Ragusu přiblížit na dostřel, jenže její dvoubodový pokus jednoduše nebyl úspěšný. (19:22)

14:17
    Oddechový čas pro hosty. (19:22)

13:52
    Na druhé straně ovšem za dva body bleskově odpověděla Goriniová. (19:22)

13:34
    Až nyní se střelecky prosadil také Nymburk, vůbec poprvé během druhé čtvrtiny. Ursuová skórovala za dva body. (17:22)

13:17
    Taktéž Nichollsová si vyzkoušela trestné hody. První proměnila, druhý už ne. Náskok Nymburka ukrajuje Ragusa postupnými krůčky. (17:20)

12:58
    Goriniová házela dva trestné hody a proměnila nakonec jen ten druhý. (16:20)

12:37
    Consoliniová díky přesně dvoubodové střele snižuje průběžný stav. Pavelová si jinak před pár okamžiky připsala další osobní chybu. Na kontě má Nymburk už čtyři. (15:20)

12:10
    Také Valeriová nyní faulovala. Na osobní chyby je to v tuhle chvíli jedna ku třem. (13:20)

11:31
    Pavelová je třetí hráčkou Nymburka, která faulovala ve druhé čtvrtině. Hosté by si měli dát na agresivnější hru větší pozor. Do konce poločasu zbývá ještě poměrně dost času. (13:20)

11:23
    Zavázalová taktéž na druhé straně nebyla úspěšná z tříbodové hranice. (13:20)

10:53
    Nichollsová se zkraje druhé čtvrtiny snažila prosadit za tři body, ale její zakončení nemělo potřebné parametry. (13:20)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (13:20)

Jestli Nymburku vyjde tato čtvrtina stejně jako ty zbývající, možná se dočkáme na Sicílii velkého překvapení. Každopádně neříkejme hop, dokud jsme nepřeskočili. Zatím můžou být hostující fanoušci s průběžným výsledkem pouze částečně spokojeni.

10:00
    První čtvrtina skončila. (13:20)

09:52
    Škoda tohoto koše v závěru této čtvrtiny. Vanloová skórovala za dva body. (13:20)

09:35
    Ursuová navýšila nymburské vedení o další bodíky! Hostující celek zatím odvádí velmi dobrou práci. (11:20)

09:19
    Takový průběh se určitě nečekal. Chomenčuková se znovu trefila za dva body. Nymburk vede nejvyšším rozdílem, tedy o sedm bodů. (11:18)

08:18
    Pavelová sebrala soupeřkám míč, následně střílela Ursuová, její rumunská kolegyně, ale nebyla úspěšná. (11:16)

07:35
    Nymburk pokračuje v dobré a úspěšné střelbě. Celkově šestnáctý bod hostům nyní zařídila Rumunka Pavelová. (11:16)

07:11
    Chomenčuková se trefila za dva body. (11:14)

06:54
    A hnedle skóre není tak pozitivní pro Nymburk. Ndourová prokázala svoje kvality. (11:12)

06:08
    Nichollsová zaskórovala z hranice šestky i na druhý pokus. (9:12)

06:08
    Nichollsová taktéž házela trestný hod. A první zakončila tak, jak potřebovala. (8:12)

06:05
    Chomenčuková úspěšným druhým trestným hodem navyšuje náskok Nymburka na pět bodů. (7:12)

06:05
    Chomenčuková si vynutila faul. A trestný hod proměnila. Co ten druhý? (7:11)

05:40
    Domácím se aktuálně nedaří střelecky. Teď minula za dva body Consoliniová. (7:10)

05:28
    Ragusa neprožívá úplně nejšťastnější období této čtvrtiny. Poprvé v utkání prohrává. Huňková skórovala z tříbodové hranice! (7:10)

04:58
    Poprvé na střeleckou listinu se zapisuje Chomenčuková. Zaznamenala koš za dva body. (7:7)

04:32
    Bartáková se střelou za tři body neprosadila, takže nestrhla vedení na stranu Nymburka. (7:5)

03:28
    Ragusa založila tenhle útok velmi rychle a na jejím konci byla úspěšně střelkyně v podobě Vanloové. (7:5)

03:16
    Ursuová si vzápětí napravila reputaci a vyrovnala přesnou tříbodovou střelou. (5:5)

02:56
    Nichollsová taktéž nedokázala skórovat za dva body. Rozdíl mezi oběma týmy je tak tříbodový. (5:2)

02:43
    Před malou chvilkou se neprosadila Ursuová a ani Udoděnková se za tři body nedokázala trefit přesně. (5:2)

02:02
    Ndourová je hráčka, na kterou by si měli dát hosté velký pozor. Tentokráte skórovala za tři body. (5:2)

01:44
    A i druhý trestný hod Bartákové vyšel na jedničku. (2:2)

01:44
    Bartáková si na druhé straně bleskově vynutila faul a následnou první šestku proměnila. (2:1)

01:38
    Consoliniová je první úspěšnou střelkyní za dva body. Tentokráte už domácím jejich akce vyšla úspěšně. (2:0)

00:32
    První střelecký pokus vyslala Huňková, ale nebyla úspěšná. Mířila z tříbodové hranice. (0:0)

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

Ragusa v prvním duelu vyhrála hladce v Namuru, s Nantes to byl o něco tužší boj, ale i tak v pohodě vyhrála 67:50. V tomhle zápase zkrátka bude chtít za každou cenu potvrdit, že si čelní pozici ve skupině jednoduše zaslouží.

Nymburk nejprve padl na půdě Nantes o deset bodů, naposledy si však výrazně spravil chuť a Namur skolil bez větších problémů 70:41. O víkendu se mu v lize rovněž dařilo, Ostrava neměla na jeho palubovce sebemenší šanci.

Horká sicilská půda čeká na basketbalistky Nymburka, které se aktuálně nacházejí na druhé příčce skupiny E ženského Eurocupu. Ragusa zatím neztratila ani bod, takže český celek to nebude mít zajisté vůbec jednoduché.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Patrik Sandev

Virtus Eirene Ragusa: Nichollsová, Consoliniová, Goriniová, Valeriová, Spreaficová, Formicaová, Rimiová, Bagnaraová, Brunettiová, Bongiornová, Vanloová, Ndourová
    Basketball Nymburk: Pavelová, Hamplová, Zavázalová, Udoděnková, Bartáková, Huňková, Mircová, Bakajsová, Chomenčuková, Křížová, Ursuová

Rozhodčí: Ekti (TUR), Eger (AUT), Faur (ROU)
    Čtvrtiny: 13:20, 12:6, 17:21, 8:5