7 2
2
0

sk Úterý 15.11.2016, 11:25Challenger Tchaj-pej (krytý tvrdý povrch) • 1. kolo

Ipek Soyluová postúpila do druhého kola cez Danielu Hantuchovú, keď slovenská tenistka zápas pre zranenie za stavu 7:5, 2:6 a 2:4 skrečovala.
    Hantuchová začala zápas stratou podania. Za nepriaznivého stavu 3:5 sa však dokázala zmobilizovať a ziskom 4 gemov v sérii zvládla prvý set lepšie. V druhom sete Soyluová dominovala. Rýchlymi údermi dostávala Hantuchovú pod tlak a postupne si vybudovala náskok 5:2. Turecká hráčka dopodávala set bezproblémov do víťazného konca a vyrovnala stav zápasu na 1:1. V rozhodujúcom sete stratila Hantuchová v treťom geme svoj servis a onedlho sa za nepriaznivého stavu 2:3 dala ošetriť. Soyluovú ani tento moment nezastavil a potom čo si Turkyňa uhrala gem na podaní svietil na ukazovateli stav už 2:4 v neprospech Slovenky. Hantuchová to ešte chcela skúsiť, ale po svojom nepodarenom prvom podaní v siedmej hre tretieho setu zamierila s bolestivým výrazom v tvári k sieti a zápas skrečovala. (13:54:57)

Koniec zápasu

4:2
    Soyluová dokonale vyšachovala Hantuchovú a potom, čo ju vypratala z ihriska zahrala ľahký úder presne do stredu. Turkyňa si podržala svoj servis a vedie už 4:2.

A-40
    Hantuchová chybuje. Tesný aut tentoraz na druhej strane ihriska po dlhom údere Hantuchovej.

40-40
    Soyluová zahrala ďalší dlhý úder do autu a dovolila tak Hantuchovej dotiahnúť gem do zhody.

40-30
    Return Hantuchovej nebol presný. Loptička zaplachtila vo vzduchu a dopadla do autu za základnú čiaru súperky.

30-30
    Soyluová poslala dlhý úder tesne do autu.

30-15
    Priamy bod z podania pre tureckú hráčku. Forhendový return Daniele vôbec nevyšiel.

15-15
    Forhendový úder Hantuchovej skončil v aute. Zbytočná chyba Slovenky, ktorá už mala súperku prakticky na lopate.

0-15
    Forhendový úder Soyluovej po čiare skončil podľa čiarového rozhodcu v aute. Potvrdilo to napokon aj jastrabie oko.

3:2
    Koniec medical timeout-u, podávať bude Ipek Soyluová.

3:2
    Medical timeout. Slovenská tenistka Daniela Hantuchová potrebuje pomoc fyzioterapeuta.

3:2
    Soyluová zahrala loptičku opäť do autu. Hantuchová reparát na podaní zvládla a tentoraz si bezpečne podržala svoje podanie.

15-40
    Aut Soyluovej. Hantuchová má dva gembaly.

15-30
    Soyluová robí nevynútenú chybu a do vedenia ide znova Hantuchová.

15-15
    Soyluová kontruje.

0-15
    Hantuchová otvára lepšie piaty gem tretieho setu.

3:1
    Soyluová ukázala výbornú hru v obrane a vyplatila sa. Hantuchová z jasnej pozície opäť zahrala nepresný dlhý úder do autu. Turecká tenistka zvládla obrat v geme, v ktorom prehrávala už 0:40.

A-40
    Hantuchová zahrala síce tvrdý, no nepresný forhendový úder.

40-40
    Soyluová sa nenechala zaskočiť kraťasom súperky a odpovedala rovnako stopbalom, čo už Hantuchová neprečítala dobre a za loptičkou k sieti sa tak ani nepohla.

30-40
    Aj druhý brejkbal poslala Hantuchová do zabudnutia.

15-40
    Soyluová priamo z podania odvrátila prvý brejkbal.

0-40
    Soyluová prerušila výmenu a požiadala o challenge. Jastrabie oko sa priklonilo na stranu Hantuchovej. Slovenská tenistka má k dispo tri brejkbaly.

0-30
    Hantuchová si pripisuje ďalší fiftín. Soyluová ani tentoraz nedokázala odpovedať na dobrý úder Hantuchovej úspešne.

0-15
    Do štvrtého gemu tretieho setu vstúpila lepšie Hantuchová. Slovenská tenistka začala viac brániť a spomaľovať výmeny.

2:1
    Koniec prestávky, podávať bude Ipek Soyluová.

2:1
    Nasleduje prestávka a výmena strán.

2:1
    Hantuchová musela odvrátiť brejkbal po svojom druhom podaní. Túto ťažkú úlohu nezvládla a po údere do autu prvýkrát v treťom sete prišla o svoje podanie.

40-30
    Soyluová zvládla return a následne aj prechod na sieť. Turecká tenista si zaslúžene vypracovala brejkbal.

30-30
    Ďalší nepresný return tureckej hráčky.

30-15
    Nepresný return Soyluovej. Hantuchová sa ešte pokúsi otočiť tento zle vyvíjajúci sa gem.

30-0
    Soyluová je od druhého setu lepšou hráčkou a potvrdzuje sa to aj v treťom sete. Zahrala ďalší krásny víťazný úder. Hantuchovej chýba lepší pohyb a súperka ju začína valcovať aj v agresivite.

15-0
    Hantuchovej mäkký úder do protipohybu súperke skončil tesne v aute.

1:1
    A ďalšia chyba v podaní Hantuchovej, ktorá tentoraz poslala chybný úder z forhendu. Soyluová si podržala podanie a vyrovnala stav v treťom sete na 1:1.

40-30
    Hantuchová opäť vsadila na defenzívu, ale nič z toho tentoraz nebolo. Loptička z jej rakety neskončila v ihrisku.

30-30
    Soyluová sa v tlaku nepresadila. Dobrá obranná hra slovenskej tenistky slávila úspech. Skóre v druhom geme tretieho setu je vyrovnané.

30-15
    Excelentný víťazný return v podaní slovenskej veteránky.

30-0
    Turecká tenistka si pripisuje ďalší fiftín.

15-0
    Hantuchová poslala return po druhom podaní súperky príliš ďaleko. Loptička skončila síce pod nohami súperky, ale v aute.

0:1
    Krížny bekhendový úder Soyluovej skončil v aute. Hantuchová vstúpila do tretieho setu dobre, keď si v celku bez problémov podržala svoje podanie.

30-40
    Bekhendový úder Hantuchovej skončil v sieti.

15-40
    Hantuchová opäť boduje najmä vďaka svojmu výbornému podaniu.

15-30
    Excelentný stopbal v podaní slovenskej tenistky.

15-15
    Hantuchová kontruje a vyrovnáva skóre.

15-0
    Soyluová získala prvý fiftín tretieho setu.

6:2
    Hantuchová po výmene od základnej čiary vyhodila loptičku do autu. Ipek Soyluová premenila svoju šancu na prvý šup a druhý set tak získala pomerom 6:2.

40-30
    Hantuchovej úder od základnej čiary skončil v sieti. Soyluová má prvý setbal.

30-30
    Soyluová odpovedá. Takisto zahrala víťazný úder.

15-30
    Krásny bekhendový úder Hantuchovej niesol všetky známky kvality. Po víťaznom údere sa do tesného náskoku v geme dostáva Slovenka.

15-15
    Hantuchová sa po dobrom returne dostala do tlaku, ktorý premenila na fiftín.

15-0
    Soyluová podáva na zisk druhého setu. Turecká tenistka začína ôsmu hru lepšie. Kraťas Hantuchovej bol veľmi krátky a skončil na jej polovici.

5:2

5:2

5:2
    Druhý brejkbal však už Soyluová využila. Po dobrom podaní Hantuchovej a krátkom returne Turkyne mal nasledovať víťazný úder slovenskej tenistky, no rodáčka z Popradu z jasnej pozície zaváhala, loptičku poslala do autu a stratila svoj servis.

40-30
    Hantuchová priamo z podania odvrátila prvý brejkbal Soyluovej.

40-15
    Turecká tenistka začína ovládať dianie na kurte. Hantuchovej dochádzajú sily.

30-15
    Bekhendový úder Hantuchovej letel príliš ďaleko.

15-15
    Vzápätí Slovenka opravila svoje zaváhanie a priamym bodom z podania vyrovnala skóre v tomto geme.

15-0
    Hantuchová začína gem na podaní dvojchybou.

4:2
    Hantuchová premenila svoju šancu, keď jej k tomu svojimi chybami výrazne dopomohla súperka.

30-40
    Dvojchyba Soyluovej. Brejkbalová šanca pre Hantuchovú.

30-30
    Hantuchovej hra sa zlepšuje. Slovenská tenistka vyrovnala stav na 30:30.

30-15
    Hantuchová víťazným returnom sa pokúša ešte zdramatizovať tento gem.

30-0
    Soyluová pokračuje v úspešnom ťažení.

15-0
    Hantuchovej sa hra v tejto fáze zápasu vôbec nedarí. Loptička z jej rakety skončila v aute.

4:1

4:1

4:1
    Soyluová čistou hrou berie druhýkrát v druhom sete slovenskej tenistke podanie a odskakuje na stav 4:1.

40-0
    Hantuchovej nefunguje servis a súperka to trestá. Po jej slabučkom druhom podaní zahrala víťazný return.

30-0
    Ďalšia dvojchyba Hantuchovej. Slovenská tenistka zbytočne znervóznela.

15-0
    Hantuchová otvára piaty gem dvojchybou. Jej zakopnutie potvrdilo aj jastrabie oko.

3:1
    Krásnym víťazným úderom po čiare zakončila Soyluová výmenu i gem na podaní. Turkyňa potvrdila brejk z predošlej hry a prvýkrát v druhom sete vedie o dva gemy.

A-40
    Turecká tenista sa dopracovala do výhody.

40-40
    Soyluová sa snaží zrýchľovať hru, čo Hantuchovej robí veľké problémy. Slovenka nestíha spodnú rotáciu a súperky sa dostáva do tlaku, ktorý pokiaľ nechybuje premieňa na fiftíny.

30-40
    Soyluovej úder po čiare skončil v aute. Slovenská tenistka má k dispozícii jeden brejkbal.

30-30
    Hantuchová chybuje. Jej forhendový úder nespĺňal žiadne kritériá. Loptička skončila niekde medzi divákmi.

15-30
    Soyluová zatlačila Hantuchovú, prešla na sieť, ale nezvládla svoj záverečný úder, ktorý poslala do autu.

15-15
    Dvojchyba tureckej tenistky.

15-0
    Krásny víťazný bekhendový úder Turkyne zatlačený presne k bočnej čiare.

2:1

2:1

2:1
    Hantuchová odpovedala na rýchly úder súperky presne k základnej čiare pod jej nohy úderom do autu a to znamená, že Daniela ako prvá z tejto dvojice stratila v druhom dejstve svoje podanie.

A-40
    Soyluová zlomila dobrú defenzívu súperky a vypracovala si ďalší brejkbal.

40-40
    Hantuchová musí premieňať svoj prvý servis, lebo po druhom podaní sa súperka dostáva k slovu. Teraz zahrala krásny víťazný return.

40-A
    Eso Hantuchovej prišlo vhod.

40-40
    Hantuchová po dobrom podaní a rýchlom víťaznom bekhende do opačnej strany odvrátila ďalší brekbal.

A-40
    Krásny súboj na sieti zvládla lepšie Soyluová. Po jej víťaznom voleji bude Hantuchová opäť čeliť brejkbalu.

40-40
    Hantuchová priamym bodom z podania odvrátila aj druhú hrozbu straty podania v druhom sete.

40-30
    Soyluová pokazila výmenu a prišla o prvý brejkbal. Loptička z jej rakety skončila v aute.

40-15
    Turecká tenistka zahrala veľmi dôrazný return, na ktorý už súperka nedokázala odpovedať. Soyluová má dva brejkbaly.

30-15
    Hantuchová nezvládla výmenu po svojom druhom podaní. Svoj bekhendový úder poslala ďaleko do autu.

15-15
    Return Soyluovej doletel až do autu.

15-0
    Hantuchová začína tretí gem druhého setu dvojchybou.

1:1
    Turecká tenista zahrala rýchly víťazný úder po čiare a zvládla tak gem na podaní. Stav v druhom sete je vyrovnaný 1:1.

A-40
    Hantuchová poslala loptičku do autu.

40-40
    Forhendový úder Soyluovej od základnej čiary skončil v sieti. Turkyňa sa snažila zahrať loptičku rýchlo po odskoku, ale nevyšlo jej to.

40-30
    Hantuchová pokazila forhendový úder od základnej čiary. Loptička z jej rakety skončila v sieti.

30-30
    Nádherná výmena, ktorú slovenská tenistka ukončila excelentným víťazným bekhendovým úderom.

30-15
    Hantuchová zahrala nepresný stopbal. Loptička skončila tesne v aute vedľa bočnej čiary.

15-15
    Soyluová poslala loptičku ďaleko za základnú čiaru. Fiftín pre Hantuchovú.

15-0
    Po dobrom podaní Soyluovej a krátkom returne Hantuchovej nasledoval víťazný bekhend Turkyne.

0:1
    Hantuchová si na úvod druhého setu poradila na podaní a dostáva sa do vedenia 1:0.

30-40
    Hantuchovej stopbal nemal opäť veľkú kvalitu. Našťastie pre slovenskú tenistku súperka jej pri odpovedi trafila raketu a tak fiftín putoval na konto Hantuchovej.

30-30
    Soyluová zatlačila súperku a prinútila ju k chybe.

15-30
    Slovenská tenistka sa dostala do tesného vedenia 30:15.

15-15
    Hantuchová skóre vyrovnala. Začiatky setov sa nápadne podobajú.

15-0
    Soyluová získava úvodnú výmenu druhého setu.

5:7
    Hneď prvý setbal slovenská tenista premenila. Bekhendový úder Soyluovej zaletel tesne za základnú čiaru súperky. Prvý set získala Hantuchová po lepšie zvládnutom závere 7:5.

15-40
    Soyluová sa po svojom druhom podaní nedokázala presadiť. Svoj bekhendový úder napratala do siete. Hantuchová má tak k dispozícii dva setbaly.

15-30
    Soyluová zavelila na obrat. Znižuje na 15:30.

0-30
    Hantuchová forhendovou hrou zatlačila súperku, nakročila do ihriska a ďalšou víťaznou bodkou ukončila výmenu.

0-15
    Krásny víťazný fohendový úder Hantuchovej ukončil peknú akčnú výmenu.

5:6

5:6

5:6
    Soyluová poslala loptičku ďaleko do autu a Hantuchová si tak napriek problémom podržala svoje podanie.

40-A
    Hantuchová získava výmenu a dostáva sa do výhody.

40-40
    Soyluová nedokázala napodobniť svoj return a tentoraz poslala loptičku do autu. Ide sa do zhody.

40-30
    Nádherný víťazný return v podaní Soyluovej. Turkyňa má k dispozícii brejkbal.

30-30
    Soyluová nadviazala na predchádzajúci moment a pripisuje si ďalší fiftín.

15-30
    Dvojchyba slovenskej tenistky prichádza v čase, keď si ju môže ešte dovoliť.

0-30
    Parádny Hantuchovej stopbal, na ktorý sa súperka vôbec nechytala.

0-15
    Bekhendový return Soyluovej skončil tesne v aute.

5:5
    Slovenská tenista svoju šancu využila a v hodine dvanástej sa vracia naspäť do hry o prvý set. Ipek Soyluová prišla druhýkrát v zápase o svoje podanie.

30-40
    Soyluová poslala forhendový úder po čiare len do siete. Hantuchová sa tak dopracovala k brejkbalu.

30-30
    V geme plnom chýb sa pokračuje. Tentoraz úder Soyluovej skončil v sieti.

30-15
    Veľmi lacná chybička Hantuchovej. Po údere od základnej čiary skončila loptička z jej rakety tesne v aute.

15-15
    Forhendový úder Soyluovej skončil v aute. Stav v geme je vyrovnaný 15:15.

15-0
    Kľúčový gem prvého setu začala Soyluová na podaní dobre. Hantuchovej return bol veľmi nepresný.

5:4

5:4

5:4
    Prvým esom v zápase ukončila Hantuchová gem na podaní a po čistej hre ešte vykresala iskričku nádeje zabojovať o prvé dejstvo. Na zisk prvého setu však onedlho príde na podanie Soyluová.

0-40
    Hantuchová si pohodlne po chybách Soyluovej vypracovala komfortný náskok 40:0.

0-30
    Po dobrom podaní Hantuchovej prišiel krátky return súperky, ktorý Hantuchová na sieti okamžite upratala do rohu víťaznou koncovkou.

0-15
    Return Soyluovej smeroval do autu.

5:3
    Return Hantuchovej skončil v aute. Turkyňa si pripisuje na svoje konto úspešný gem na podaní, ktorým potvrdila brejk z predošlej hry.

A-40
    Hantuchová posiela loptičku do autu a Soyluová je tak opäť bližšie k tomu, aby zvládla tento gem.

40-40
    Hantuchová zvládla prechod na sieť, kde ísť jednoducho musela po stopbale súperky. Soyluovej však následný lob nevyšiel.

A-40
    Bekhendový úder Hantuchovej bol príliš dlhý. Ďalšia nevynútená chyba Slovenky v dôležitej chvíli.

40-40
    Po dlhej výmene forhendová koncovka Hantuchovej doletela tesne do autu.

40-A
    Soyluová netrafila čiaru a loptička z jej rakety skončila v sieti. Hantuchová má opäť brejkbal.

40-40
    Slovenská tenistka si to celé pokazila sama, keď ľahší úder od základnej čiary poslala do siete.

40-A
    Hantuchová to v tomto geme bude skúšať aj po tretíkrát. Po chybičke súperky má ďalší brejkbal.

40-40
    Soyluová zahrala pekný servis von z kurtu, následne sa natlačila na sieť a tam poslala loptičku do opačnej strany ihriska, ktorú už Hantuchová nestihla vrátiť.

40-A
    Krásnym víťazným úderom sa Hantuchová opäť dopracovala k brejkbalovej šanci.

40-40
    Po dobrom returne pod nohy Soyluovej sa Turkyňa zmohla len na odpoveď, ktorý uviazla v sieti.

A-40
    Hantuchovej return po čiare skončil tesne v aute.

40-40
    Ani veľmi dobrá obrana Hantuchovej nepomohla k premeneniu brejkbalu. Slovenská tenista na záver výmeny loptičku poslala príliš dlhú za základnú čiaru súperky.

40-A
    Soyluová znova poslala loptičku len do siete. Hantuchová má brejkbalovú šancu.

40-40
    Hantuchová sa dopracovala do zhody. Pomohla jej súperka, ktorej úder od základnej čiary skončil v sieti.

40-30
    Nevynútené chyby na strane Hantuchovej začínajú pribúdať. Loptičku poslala z forhandu do autu.

30-30
    Krásny víťazný return Hantuchovej roztlieskal divákov v hale.

30-15
    Hantuchová odpálila loptičku znova do autu. Na strane Slovenky je vidieť slabší pohyb.

15-15
    Hantuchová napodobnila súperku a tiež zahrala loptičku do autu.

0-15
    Po dlhšej výmene od základnej čiary si fiftín pripisuje Hantuchová. Turkyňa poslala loptičku do autu.

4:3

4:3

4:3
    Hantuchová zahral pekný servis von z kurtu a následne to skúsila stopbalom. Soyluová sa však zaťala a tentoraz loptičky vybehala a výmenu zakončila pekným winnerom po čiare. Hantuchová druhýkrát v zápase stratila svoj servis.

A-40
    Hantuchová sa snažila prelobovať súperku na sieti, ale tesne minula ihrisko. Turecká tenista má brejkbalovú šancu.

40-40
    Presný víťazný return Soyluovej posiela gem do zhody.

30-40
    Stopbal Hantuchovej opäť slávil úspech. Soyluová však mala šancu na odpoveď, ale zatiaľ sa jej údery na sieti nedaria realizovať úspešne.

30-30
    Soyluová ukázala vyzretosť. Po dlhej výmene sa dokázala presadiť. Hantuchovej ako keby došli sily. Záver totálne vypustila.

15-30
    Forhendový úder Hantuchovej nemal dobrý timeing a loptička skončila v sieti.

0-30
    Krásny servis Hantuchovej von z kurtu nedokázala Soyluová vrátiť úspešne.

0-15
    Return Soyluovej skončil v sieti. Slovenka má ďalší priamy bod z podania.

3:3
    Slajzovaným bekhendovým úderom Hantuchová vyhodila loptičku von z kurtu a veľmi ľahkovážne a trestuhodne tak pokazila celú výmenu. Stav v polovici prvého setu je vyrovnaný 3:3.

40-30
    Hantuchovej return skončil v aute. Potvrdiť to muselo ešte jastrabie oko, ale Challenge Slovenky neuspel.

30-30
    Ďalšia dvojchyba Soyluovej.

30-15
    Krásnym víťazným forhandovým úderom zakončila Soyluová krátku a akčnú výmenu.

15-15
    Druhá dvojchyba tureckej tenistky.

15-0
    Hantuchovej obranný úder od základnej čiary smeroval len do siete. Prvý fiftín v tomto geme si pripísala Turkyňa.

2:3

2:3

2:3
    Hantuchová priamym bodom z podania ukončila piaty gem zápasu. Slovenská tenista si aj po druhýkrát v stretnutí podržala svoje podanie a je znova vo vedení, tentoraz pomerom 3:2.

40-A
    Veľmi peknú a dlhú výmenu od základnej čiary zakončila Hantuchová víťazným krížnym bekhendovým úderom presne do rohu.

40-40
    Soyluová tvrdým a presným returnom zaskočila slovenskú tenistku. Tá už odpovedať presne nedokázala.

30-40
    Hantuchová sa po peknom víťaznom údere dostáva ku gembalovej príležitosti.

30-30
    Po Hantuchovej podaní von z kurtu prišiel priamy bod z podania. Soyluovej return po čiare skončil len tesne v aute.

30-15
    Nevynútená chyba popradskej tenistky. Loptička z jej rakety skončila za základnou čiarou súperky.

15-15
    Slovenská tenistka zahrala excelentný víťazný forhandový úder po čiare na čiaru. Súperka nemala šancu na odvetný úder.

15-0
    Hantuchová po prechode na sieť pokazila volej. Loptička z jej rakety skončila v sieti.

2:2
    Razantným bekhendom sa podarilo Turkyni pritlačiť súperku a prinútiť ju k chybe. Stav zápasu je opäť vyrovnaný.

A-40
    Soyluová sa približuje k zisku gemu. Opäť má výhodu.

40-40
    Forhendový úder Soyluovej od základnej čiary letel ďaleko do autu. Turkyni loptička nesadla ideálne na raketu.

A-40
    Po výbornom returne sa Hantuchová dostala do tlaku, ale do svojho posledného úderu dala príliš veľa sily. Loptička skončila v aute.

40-40
    Forhendová koncovka Soyluovej skončila na čiare. Potvrdiť to muselo ešte aj jastrabie oko. Gem dospel do zhody.

30-40
    Prasiatko Soyluovej zaskočilo Hantuchovú natoľko, že následne pokazila svoj úder a prišla o prvý brejkbal.

15-40
    Turecká tenista dáva súperke darček v podobe brejkbalových príležitostí. Soyluová totiž zahrala dvojchybu.

15-30
    Soyluová vyhadzuje loptičku do autu. Hantuchová hrá na returne zatiaľ veľmi dobre.

15-15
    Hantuchovej stopbal síce nebol ideálny, ale splnil účel. Súperka už sieť prehodiť nedokázala.

15-0
    Soyluová si po výmene od základnej čiary veľmi pekne obskočila loptičku z bekhendu na forhend a následne zahrala nádherný víťazný úder.

1:2

1:2

1:2
    Hantuchová ukončila gem na podaní úspešne, keď sa v jeho závere presadila priamo z podania. Slovenská tenista je prvýkrát v zápase vo vedení.

15-40
    Soyluová sa po druhom podaní súperky dostala do tlaku, ale následne pokazila ľahký úder na sieti.

15-30
    Forhendový úder Hantuchovej od základnej čiary skončil v sieti.

0-30
    Po krásnom forhendovom víťaznom údere si Hantuchová pripisuje ďalší fiftín.

0-15
    Hantuchová začína aj ďalší gem úspešným prvým fiftínom.

1:1
    Slovenka zlomila tureckú tesnistku na podaní a re-breakom sa vracia naspäť do hry o prvý set.

15-40
    Hantuchová si pri podaní súpery vypracovala dva brejkbaly.

15-30
    Slovenská tenistka sa presadila cez druhý servis súperky a ide znova do tesného náskoku.

15-15
    Soyluová zvládla lepšie výmenu od základnej čiary a vyrovnáva skóre na 15:15.

0-15
    Hantuchová začína na returne veľmi dobre a patrí jej úvodný fiftín druhého gemu zápasu.

1:0
    Ipek Soyluová premenila svoj druhý brejkbal a hneď v úvode tak zobrala Hantuchovej podanie.

40-30
    Hantuchová prvú hrozbu straty podania dokázala odvrátiť.

40-15
    Soyluová sa v úvodnom geme dopracovala k prvým dvom brejkbalom.

30-15
    Hantuchová sa nepresadila vo výmene a prehráva 15:30.

15-15
    Soyluová si v zápase pripisuje na konto takisto svoj prvý fiftín.

0-15
    Úvodný fiftín zápasu získala slovenská tenistka.

0:0
    Stretnutie sa práve začalo.

Vzájomné zápasy:
    Ipek Soyluová a Daniela Hantuchová sa stretnú v prvom vzájomnom meraní síl. Favoritkou je Soyluová, ktorá je vyššie postavenou hráčkou v rebríčku. Skúsenosti však hovoria v prospech Hantuchovej.

Ipek Soyluová je 20 ročná turecká tenistka, ktorá sa narodila v Adane. Vo svetovom rebríčku jej patrí 158. miesto, pričom najvyššie bola na 150. mieste (október 2016). Zverenka trénera Garana Prpica si vo dvojhre zatiaľ titul na okruhu WTA nevybojovala. Na turnaji OEC Taipei WTA Ladies Open je po prvýkrát v kariére. V tejto sezóne na okruhu WTA postúpila do osemfinále v Taškente aj Bole. Viac sa jej však darilo na okruhu ITF, kde sa až dvakrát prebojovala do finále, no titul v tomto roku zatiaľ nevybojovala.

Daniela Hantuchová je 33-ročná slovenská tenistka, ktorá sa narodila v Poprade. Vo svetovom rebríčku jej patrí 227 miesto, pričom najvyššie bola na 5. mieste, čo sa ešte žiadnej inej hráčke zo Slovenska nepodarilo. Zverenka trénera Giovanniho de Lorenziho vybojovala na okruhu WTA sedem titulov. Na turnaji OEC Taipei WTA Ladies Open je po prvýkrát v kariére. V tejto sezóne sa slovenskej tenistke veľmi nedarilo, keď nedokázala v hlavnej súťaži ani na jednom turnaji prejsť cez viac ako jednu hráčku.

Taipei Open alebo aj OEC Taipei WTA Ladies Open je ženský turnaj, ktorý sa hrá v čínskom Taiwane na koberci značky Gerfor Taraflex v hale a má dotáciu $125,000. Najvyšie nasadenou hráčkou turnaja je britská tenistka Naomi Broadyová, ktorej patrí v rebríčku WTA 88. pozícia. Vlani toto podujatie vyhrala Tímea Babosová z Maďarska. V tomto roku figuruje v hlavnom pavúku aj jediná slovenská tenista Daniela Hantuchová, ktorá vo svojom úvodnom zápase na turnaji narazí na Turkyňu Ipek Soyluovú.

WTA 125s, alebo aj WTA 125K Series, je séria medzinárodných profesionálnych ženských tenisových turnajov. Založená bola v roku 2012 a kvalitatívne sa radí do druhého levelu. Turnaje WTA 125s sú tiež nepresne označované ako séria „WTA Challenger“, v rámci analogicky existujpcej strednej úrovne mužského profi okruhu, predtým zvaného ATP Challenger Series.

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 11:28.