4:4 (2:3)
FC Sellier & Bellot Vlašim
Středa 16.11.2016, 17:00FORTUNA:NÁRODNÍ LIGA • 16. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 17:00.

Fotbalový rok se blíží ke konci, v rámci předehrávky jarního kola přijede do Znojma bojovat o poslední body Vlašim.

pozice v tabulce: 5., body: 27, skóre: 25:17

Hosté aktuálně zažívají perfektní formu. Z poslední osmi zápasů vybojovali hned dvacet dva bodů za sedm výher a jednu remízu! Impozantní sérií se vyhoupli v tabulce dokonce i před svého dnešního soupeře. Kouč Vlašimi se může spolehnout na svá ofenzívní esa v podobě sedmigólového Pavla Vyhnala a autora šesti branek Jakuba Nečase.

pozice v tabulce: 6., body: 24, skóre: 25:20

Jihomoravané vstoupí do utkání s cílem zvítězit a navázat úzkou výhru z minulé soboty, kdy před televizními kamerami zdolali Ústí nad Labem. Vedení Znojma se ve snaze přilákat fanoušky na stadion i v tento mrazivý den rozhodlo dát vstup zdarma. Příchozí publikum by tak mělo pomoci domácímu týmu na cestě za velice důležitými třemi body.

Vzájemný zápas

2. kolo
    Vlašim – Znojmo 2:5 (1:3)

44. a 73. Vyhnal – 6. Šumbera, 8. a 50. Rybička, 30. a 65. Ledecký

1. SC Znojmo FK: Doleček – Mezlík (C), Svozil, Helísek, Javůrek – Nepožitek, Motal, Holub, Njire – Rybička, Klíma.
    Náhradníci: Halouska – Čereda, Bartolomeu, Urbančok, Yilmaz, Rapouch.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Nguyen – Wiesner, Piško, Frizoni, Breda (C), Kavka – Vondra, Reiter, Hašek, Nečas – Vyhnal.
    Náhradníci: Vorel – J. Štochl, Tusjak, Janda, Kučera, Liener, Jícha.

Rozhodčí: Severýn – Ratajová, Flimmel.

1

1
    Znojmo rozehrálo zápas a ihned se pouští do útoku.

2
    Nečas mohl využít obrovského zaváhání znojemské obrany, Doleček ale výborně napravil chybu svých spoluhráčů.

3
    Utkání začalo v obrovském tempu, Vyhnal se řítil sám na Dolečka, ten však zakročil.

3
    Odpískán faul, Vlašim bude zahrávat standardní situaci z nebezpečné vzdálenosti.

3
    Žlutou kartu dostává Jiří Doleček (1. SC Znojmo FK).

4
    Hodně špatně kopnuté...

5
    Hraje se velmi tvrdě, nikdo si nic nedaruje.

6
    Znojmo právě vstřelilo branku!
    Nádhera! Centr do vápna na Klímu, který přihrál volnému LUKÁŠI MOTALOVI, pro nějž nebyl problém zakončit do odkryté sítě.

7
    Rohový kop se Vlašimi příliš nepovedl.

8
    Doleček očividně nemá strach, dovolil si kličku před Vyhnalem a rozehrál na obránce.

9
    Vlašim ve velké šanci, jenomže Helísek na poslední chvíli zaskočil za brankáře!

11
    Mezlík se dopustil faulu poblíž půlící čáry.

12
    Vlašimští atakují znojemskou šestnáctku a neustále se snaží o vyrovnání.

13
    Útočný faul Bredy.

14
    Další nebezpečný centr v podání znojemských fotbalistů letěl na bližší tyč, Rybička ale netrefil hlavičkou bránu.

15
    Rybička si vykoledoval faul, Znojmo bude zahrávat standardní situaci na půlce.

17
    Domácí přebrali iniciativu a snaží se vytvořit si nebezpečnou akci.

19
    Dobře myšlený pas letěl na Rybičku, obrana hostů však zareagovala zavčas.

21
    Nečas vybízel spoluhráče do zajímavé situace, Mezlík ale výborně zareagoval a uhasil nebezpečí.

22
    Vlašim je opět aktivnější, Vyhnal se pokoušel dostat se k zakončení, ale Helísek společně s Dolečkem vše vyřešili.

24
    Frizoniho rohový kop se příliš neujal, bude ale mít šanci si to zopakovat z druhé strany.

25
    Ani odtud se mu však nezadařilo...

26
    Frizoni dostal příležitost zahrát další rohový kop, ani tentokrát se ale moc neukázal.

26
    Vlašim právě vstřelila branku!
    Je vyrovnáno! Vlašim se dostala do rychlé akce, na jejímž konci stál BERNARDO FRIZONI a jeho přesná střela do horního růžku.

29
    Nečas se přetlačoval s Mezlíkem o míč, hráč hostů byl úspěšnější a vymýšlí komu přihrát.

29
    Parádní branka! Hosté předvedli krásnou kombinaci na JAKUBA NEČASE, který zakončil nekompromisně hlavou za Dolečkova záda.

31
    S góly se nám roztrhl pytel! Opět blesková kombinace Vlašimi a znovu pas do šestnáctky na JAKUBA NEČASE, který svým druhým gólem v zápase rozvlnil znovu znojemskou síť.

34
    Frizoni odcentroval do vápna, odkud se míč dostal k Nečasovi, který znovu ohrozil Dolečkovu bránu. Tentokrát vybojoval pouze rohový kop.

35
    Žlutou kartu dostává Radim Nepožitek (1. SC Znojmo FK).

35
    Žlutou kartu dostává Tomáš Wiesner (FC Sellier & Bellot Vlašim).

36
    Wiesner rozehrál rohový kop, nic vážného z toho ale nepramenilo.

38
    Znojmo si vykoledovalo faul, bude rozehrávat standardní situaci ze slušné vzdálenosti.

38
    Přímý kop byl zahrán na druhou tyč, následuje roh.

39
    Ten domácí rozehráli na bližší tyč, ale pouze do boční sítě.

40
    Došlo ke srážce dvou hráčů, oba by ale měli být v pořádku a pokračovat ve hře.

41
    Pěkně vyhlížející akce Znojma skončila v náruči brankáře.

42
    Chyby Javůrka se pokusila Vlašim využít pasem na Nečase, který byl blízko hattricku.

42
    Roh hostů letěl na Bradu, jehož hlavička ale nemohla Dolečka ohrozit.

43
    Penalta pro Znojmo!

44
    Autorem branky z pokutového kopu je STIJEPO NJIRE, jenž zahrál penaltu výbornou střelou k horní tyči. Brankář byl bez šance.

45
    Helísek odcentroval do pokutového území, žádný jeho spoluhráč se však k míči nedostal.

45+0

Perfektní první poločas, ve kterém si každý z diváků přišel na své. Pět branek během úvodní čtyřiceti pěti minut svědčí o všem. Znojmo se dostalo bleskově do vedení, avšak Vlašim na kolena nepadla a ukázkově otočila zápas ve svůj prospěch. Stav skóre zkorigovala proměněná penalta před závěrečným hvizdem na 2:3 z pohledu domácích.

46

46
    Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Jan Javůrek, přichází Olexij Čereda.

46
    Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Petr Rybička, přichází Dominik Urbančok.

46
    Co chybělo?! Po parádním pasu Urbančoka se z bezprostřední blízkosti o malý kousek netrefil Njire!

48
    Znojmo se očividně s nepříznivým vývojem zápasu nehodlá smířit a ve druhé půli je jednoznačně aktivnější.

50
    Vyhnal pokračuje v dobrém výkonu z prvního poločasu, svým pohybem si vykoledoval standardní situaci.

51
    Míč letí až k Dolečkovi, který bez váhání rozjíždí novou akci.

52
    Máme znovu vyrovnáno! Čereda odcentroval přesný míč na LUKÁŠE MOTALA, který hlavou vsítil svůj druhý gól v dnešním duelu za záda bezmocného gólmana.

54
    Obrana Znojma nehodlá nic riskovat a raději odkopla balon do bezpečí.

55
    Domácím vyrovnání nestačí a ženou se za další brankou.

57
    1. SC drží míč na své polovině a pomaličku postupuje kupředu.

57
    Čereda se nedohodl s Njirem, následuje odkop od brány.

59
    Frizoni se po faulu chopil míče, jeho centr ale zastavila obrana soupeře.

60
    Do pěkné střelecké příležitosti se dostal Hašek, jeho střela ale letěla hodně vysoko.

61
    V obrovské šanci byl Motal, který byl po parádní přihrávce od spoluhráče velmi blízko hattricku, nedokázal ale ideálně zakončit.

62
    Reiter si naběhl s míče do dobré příležitosti, ale i on zakončit příliš vysoko nad Dolečkovu bránu.

63
    Vysoký míč letěl na vlašimskou bránu, brankář ale nemusel ani zasahovat.

64
    Na zemi leží jeden z hráčů Znojma, měl by ale pokračovat ve hře.

65
    Střídání v týmu 1. SC Znojmo FK: ze hřiště odchází Stijepo Njire, přichází Robert Bartolomeu.

66
    Žlutou kartu dostává Olexij Čereda (1. SC Znojmo FK).

66
    Penaltu bude kopat také Vlašim!

67
    Pavel Vyhnal (FC Sellier & Bellot Vlašim) neproměňuje pokutový kop, brankář Jiří Doleček skvěle vystihl směr!

68
    Svozil posílá míč daleko od znojemské brány.

69
    Centr do vápna, tam však znovu fantastický Doleček!

71
    Sedmdesát minut je za námi, zatím jsme viděli parádní fotbal. Oba týmy se snaží útočit, o čemž svědčí i aktuální skóre!

73
    Mužstva se nehodlají smířit s remízou a chtějí strhnout vítězství na svoji stranu.

73
    Tomu byl blízko Reiter, obrana mu ale znemožnila vystřelit.

74
    Vlašim neproměněná penalta nakopla a je jednoznačně aktivnější než předtím.

75
    Naproti tomu Znojmo vystřídáním zraněného Njireho přestalo být nebezpečné z levé strany, odkud ze začátku poločasu hrozilo.

76
    Žlutou kartu dostává Petr Breda (FC Sellier & Bellot Vlašim).

76
    Přímý kop Znojma.

77
    Hráči se nemohou uklidnit, jdou vidět velké emoce.

77
    Žlutou kartu dostává Radek Mezlík (1. SC Znojmo FK).
    Žlutou kartu dostává Filip Hašek (FC Sellier & Bellot Vlašim).

78
    Neskutečná příležitost! Bartolomeu se po dvou minutách čekání dostal ke kopnutí přímého kopu, který bravurně odcentroval přesně na hlavu Nepožitka, který však minul!

79
    Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Tomáš Wiesner, přichází Erik Liener.

80
    Na druhé straně se dostal k hlavičce jeden útočníků Vlašimi, jeho hlavička však letěla nad horní tyč.

81
    Po faulu na Urbančoka bude následovat standardní situace.

82
    Bartolomeu odcentroval do šestnáctky, soupeř však situaci uklidnil.

83
    Ofsajd, do kterého se dostal Nepožitek.

84
    Opět emoce na obou stranách, rozhodčí hráče uklidňuje.

85
    Střídání v týmu FC Sellier & Bellot Vlašim: ze hřiště odchází Bernardo Frizoni, přichází Ladislav Janda.

86
    Šance pro Znojmo, rohový kop!

87
    Roh nebyl zahrán špatně, obrana však byla dravější a odhlavičkovala míč do bezpečí.

88
    Oba týmy chtějí vyhrát a snaží se v závěru zápasu strhnout vítězství pro sebe.

89
    Pěkná kombinace Vlašimi, Znojmo ale na poslední chvíli zasáhlo!

89
    Hosté odcentrovali rohový kop do vápna, kde se míč dostal k PETRU BREDOVI, který se štěstím pravděpodobně rozhodl o vítězství svého mužstva.

90+1
    Neskutečné, neskutečné, neskutečné! Znojmu se podařilo nemožné a bleskově po inkasovaném gólu vyrovnává! ROBERT BARTOLOMEU stál na správném místě ve správný čas a po přesné přihrávce hlavou rozvlnil poosmé v zápase síť!

90+3

Strhující, úžasné, parádní. Asi takové bylo dnešní utkání mezi Znojmem a Vlašimí. Od začátku zápasu jsme viděli ofenzívní podívanou, obě mužstva předvedla sympatický výkon a snažila se o rozhodnutí zápasu ve svůj prospěch. Vlašim se i přes inkasovanou brankou ze začátku dnešního střetnutí dostala do vedení 3:1, Znojmo však dokázalo vyrovnat. Vypadalo to, že duel skončí smírně 3:3, v 89. minutě se však hosté dostali znovu do vedení, na což ale domácí nalezli bleskovou odpověď v první minutě nastavení. Remíza je dnes rozhodně spravedlivým výsledkem.

Dnešní utkání sledovalo 192 diváků.

Ze Znojma je to dnes vše, hezký zbytek večera. (18:56:38)

Tomáš Teplý

Branky: 6. Motal, 44. Njire (pen.), 52. Motal, 90+1. Bartolomeu – 26. Frizoni, 29. Nečas, 31. Nečas, 89. Breda

Karty:   3. Doleček (ZNO), 35. Nepožitek (ZNO), 66. Čereda (ZNO), 77. Mezlík (ZNO) – 35. Wiesner (VLA), 76. Breda (VLA), 77. Hašek (VLA)

Neproměněná penalta: 67. Vyhnal (VLA), brankář Doleček zneškodnil

1. SC Znojmo FK: Doleček – Mezlík (C), Svozil, Helísek, Javůrek (46. Čereda) – Nepožitek, Motal, Holub, Njire (65. Bartolomeu) – Rybička (46. Urbančok), Klíma.

FC Sellier & Bellot Vlašim: Nguyen – Wiesner (79. Liener), Piško, Frizoni (85. Janda), Breda (C), Kavka – Vondra, Reiter, Hašek, Nečas – Vyhnal.

Rozhodčí: Severýn – Ratajová, Flimmel