Philadelphia – Ottawa 2:3 (0:1 po s.n.) | Carolina – San Jose 1:0 (kon.) | Columbus – Washington 2:1 (po pr.)
Toronto – Nashville 6:2 (kon.) | Montreal – Florida 3:4 (po pr.) | Detroit – Tampa 3:4 (kon.)
Minnesota – Calgary 0:1 (kon.) | Winnipeg – Chicago 4:0 (kon.) | St. Louis – Buffalo 4:1 (kon.)
Dallas – New Jersey 1:2 (po pr.) | Colorado – Los Angeles 4:1 (kon.) | Vancouver – NY Rangers 2:7 (kon.)
Anaheim – Edmonton 4:1 (kon.)
Carolina Hurricanes
1:0 (0:0, 0:0, 1:0)
San Jose Sharks
Středa 16.11.2016, 01:00 • PNC Arena, Raleigh • NHL
    Jindy bleskově rychlý Jeff Skinner si poseděl.

Hvězdy utkání

1. Aaron Dell (SJS) – 32 zákroků, úspěšnost 97 %
    2. Cam Ward (CAR) – 22 zákroků, úspěšnost 100%
    3. Joakim Nordström (CAR) – 1+0

Československá účast

Tomáš Hertl (SJS) – 0+0, 3 střely, čas na ledě 16:20 (03:34:20)

Dnešní utkání je u konce, Hurricanec poráží loňského finalistu play-off, o což se zasloužil jedinou brankou Joakim Nordström. Velký zápas dneska odchytal Aaron Dell, který až na jednu branku pochytal všechny střely domácího týmu. Já se s Vámi loučím a přeji příjemné středeční probuzení!

59:57
    U puku je Nordström, vypadá to, že Carolina dnes loňského vítěze Západní konference porazí.

59:51
    Schlemko nabil Burnsovi, jehož střela těsně minula domácí klec.

59:47
    Peter DeBoer si ještě bere oddechový čas, aby hráčům rozdal pokyny pro závěrečné sekundy!

59:47
    Ještě jedna šance pro kalifornský tým, Carolina totiž vyhazuje na zakázané uvolnění.

59:35
    Domácím se daří dostat puk do pásma Sharks.

58:57
    Burnsovo nebezpečné nahození zasáhl beton Warda, od kterého se puk odkutálel těsně vedle tyče domácí brány!

58:22
    Staal střílel do prázdné brány, jeho pokus ovšem zachytil Marc-Edouard Vlasic!

58:08
    Po přihrávce rukou se bude vhazovat před Wardem, Dell odchází z brány, San Jose zkusí štěstí v šesti bruslařích!

57:54
    Raskova střela z pravého kruhu byla sražena do ochranné sítě.

57:25
    Domácí drží puk v útočném pásmu, Žralokům se krátí čas na vyrovnání.

56:19
    Hostující brankář musel nyní opět zasahovat, tentokrát ho zaměstnala střela McGinna.

55:40
    Počet střel: Carolina – 32, San Jose – 21.

55:18
    Staalovo zakončení vyráží Aaron Dell za svoji bránu.

55:07
    Dillon posílá puk po mantinelu pouze na zakázané uvolnění.

54:19
    Bekhend Raska byl sražen do rohu hrací plochy.

54:04
    Necelých šest minut před koncem utkání přichází na řadu komerční přestávka.

53:45
    Nordström zkoušel opět překonat Della, ten si tentokrát z jeho střelou poradil.

53:16
    První formace hostů se teď objevuje na ledě ve složení Thornton – Pavelski – Couture.

52:49
    Snahu o vyrovnání hostujícího týmu zastavuje ofsajd.
    50:48 Joakim NORDSTRÖM - 1:0

50:48
    Carolina právě vstřelila branku!
    Přeci jen jsme se dočkali prvního gólu! První velkou šanci JOEKIMA NORDSTRÖMA Dell ještě chytil, jenže švédský útočník se opět dostal k puku a bekhendem překonal skvěle chytajícího brankáře hostí. Asistence: Viktor Stålberg.

50:15
    Marleau dojel puk v rohu hřiště, okamžitě ho poslal na osamoceného Donskoie, který dojížděl do brankoviště. Finský útočník ovšem zamířil jen do výstroje Warda!

49:35
    Braunovu ránu z kraje pásma zachytil Faulk, který vyváží kotouč z vlastní třetiny.

49:28
    Nahození ze středního pásma raději domácí brankář podržel ve své rukavici.

49:15
    Počet střel: Carolina – 27, San Jose – 20.

48:53
    Střela Labanca od pravého mantinelu k Wardově bráně nedoletěla.

48:02
    Vlasic od modré orazítkoval jen mantinel za domácí bránou.

47:40
    Hra je plná nepřesností, jak dlouho ještě budeme čekat na úvodní branku?

46:10
    Thornton skvěle vyhrál buly pro sebe, poslal ho na modrou na Burnse. Ten vystřelil a jeho střelu ještě tečoval Couture, Ward ale velmi podivným zákrokem zachránil Carolinu před inkasovaným gólem!

46:03
    Tentorkát pálil od modré Braun, trefil jen logo Hurikánů na prsou Warda.

45:57
    Thornton propasíroval puk na modrou k Dillonovi, jehož nahození minulo bránu.

44:40
    Skinnerovi stál v cestě už jen Burns, domácí útočník ale na tohoto vousáče nevyzrál.

44:26
    Boedker nezachitil prudký kotouč, píská se tedy icing.

43:59
    McClement se zbavil bránícího Schlemka a z otočky zamířil na hostující bránu, jenže Dell byl rychle na ledě, a tak zasáhl betony!

43:17
    Justin Braun se vydal na útočný výlet, avšak po chvíli o puk přišel.

42:30
    Počet střel: Carolina – 24, San Jose – 15.

41:58
    Rozhodčí jsou hodně benevolentní, před chvíli nepískli faul na Donskoi, nyní zase nevyloučili Labanca.

41:35
    Dillonova střela od modré byla zablokována.

41:02
    Martin udělal obrovskou chybu, když přihrál na pravý kruh Skinnerovi. Jeho střelu bez přípravy ovšem lapil Dell fantastickým zákrokem lapačkou!

40:34
    Pavelski jen bekhendem posunul puk do útočného psáma a odjel střídat.

40:02
    Úvdoní buly vyhrává Joe Thornton.

40:01

Ani druhá perioda nám branku nenabídla, a tak doufejme že se dočkáme v té třetí. V téhle třetině byli jasně lepší domácí, kteří povolili Žralokům za celých dvacet minut jen dvě střely na branku, velké příležitosti si ale nedokázali vytvořit.

Další třetina začne přibližně ve 2:50!

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:45
    Domácí posílají puk ze své pásma, tato třetina nejspíš branku nepřinese.

38:58
    Braun mířil od modré vysoko nad břevno hostující klece.

38:26
    Vlasicovu střelu tečoval Nieto velmi nepřesně.

37:25
    První útok hostí zastavuje ofsajd Pavelskiho.

36:58
    Počet střel: Carolina – 23, San Jose – 13.

36:31
    McGinn se ocitl v dobré pozici, jenže trefil jen blokujícího hráče.

35:36
    Teräväinen vyslal na bránu hostí neskutečnou dělovku, ta o fous minula branku Žraloků.

35:09
    Hanifinovu střelu od modré srazil mimo tři tyče Martin.

34:04
    Peter DeBoer se evidentně snaží něco změnit. Ve hře se ukazuje první lajna Žraluků ve složení, v jakém nastupovala v loňském ročníku Pavelski – Hertl – Thornton.

33:34
    Hra se po icingu Sharks stěhuje před Aarona Della.

33:09
    Tierney předal puk do strany Wingelsovi, ten z ostrého úhlu přestřelil.

32:27
    O první střelu San Jose v této třetině se postaral svou tečí Couture, mířil jen do betonů Warda.

32:10
    Hainsey nebezpečně vypálil na Della, ten jeho pokus vyrazil.

31:40
    Druhá lajna domácích se dnes postarala o 10 střel z celkových 22. Skvělá statistika lajny Aho – Staal -Teräväinen.

31:36
    Hanifinovu střelu vyráží Dell vyrážečkou za svou klec.

31:00
    San Jose v této třetině ještě ani jednou nevystřelilo na branku, neuvěřitelné.

30:29
    Dillon přihrál v útočném pásmu nepřesně, a tak musí pospíchat zpět.

29:39
    Střelu Stempniaka v přečíslení 2 na 1 vyrazil Dell jen na McGinna, ale i toho dokázal hostující brankář skvěle vychytat!

29:26
    Nieto si vyměnil puk puk s Wingelsem, dostal se až před Warda, když v tom mu na poslední chvíli vypíchl puk jeden z obránců!

28:52
    Donskoi se zapomněl v ofsajdu, a tak nemůže Nieto pokračovat.

28:08
    Pescemu jeden z hostů na poslední chvíli stihl v mezikruží zablokovat hůl.

27:40
    Dillon pouze odpaluje puk rukavicí na polovinu Hurricanes.

27:09
    San Jose nehraje tuto třetinu dobře, další útok hostů končí jen na holích obránců Caroliny.

26:56
    Dillonovu nahození od modré čáry bylo sraženo do ochranné sítě, následuje komerční přestávka.

26:26
    Hosté se už dlouho nedostali ke střeleckému pokusu, Wingels pouze protečoval puk kupředu.

25:23
    Aho pohotově zakončoval pohotově z otočky, jenže Dell vytáhl ze svého repertoáru skvělý zákrok betonem!

24:36
    Skinner krásně obehrál jednoho z obránců Sharks, na druhého už ale nevyzrál.

23:38
    Vyhození Schlemka srazil Pesce mimo hřiště, hosté se v pohodě ubránili.

23:31

23:29
    Hra přerušena pro hru vysokou holí jednoho z hostů.

23:15
    Ihned po buly posílá San Jose puk na polovinu soupeře.

23:12
    Carolinu zastavuje postavení mimo hru.

22:57
    Faulk vypálil jen do zadního mantinelu, od kterého puk putoval do středního pásma.

22:32
    Opět puk letí přes celé kluziště až k Wardovi.

22:14
    Dell přiklepl puk Vlasicovi, který bez problémů vyhodil.

21:59
    Hosté dostávají puk na druhý pokus z pásma.

21:30
    Počet střel: Carolina – 16, San Jose – 12.

21:30
    Dillon (SJS) je vyloučen na 2 minuty za hákování.

20:59
    Až Burns uklidňuje situaci pro San Jose.

20:27
    Hosté zamkli Žraloky v jejich pásmu, Dell už měl práci ve svém brankovišti.

20:01

Úvodní třetina nám přinesla kvalitní hokej, který byl navíc velmi vyrovnaný. Hurikáni zatím drží se Žraloky krok, v počtu střel jsou dokonce lepší. Největší šanci této třetiny měl hostující Dillon, jeho střela ovšem pouze orazítkovala tyč domácí klece.

Další třetina začne přibližně v 2:00!

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:42
    Victor Rask v přečíslení 3 na 2 přihrával na svého spoluhráče, tato přihrávka byla sražena.

19:17
    Schlemko skvěle vybojoval puk ve středním pásmu pro svůj tým.

18:22
    Střela Vlasica byla zablokována hloučkem clonících hráčů, a tak nemusel Ward zasahovat.

17:41
    Buns vyslal do brejku Labanca, mladičkého Žraloka ale vychytal Ward.

17:10
    Skinner se prokličkoval až před hostujícího brankáře, v dobré pozici ovšem bekhendem minul!

16:59
    A opět musel být v permamenci Dell. Na střely už je srovnáno: Carolina 12, San Jose – 12.

16:17
    Rozhodně nejlepší Hurikán Teräväinen opět zaměstnal zblízka Della, ten si připisuje jedenáctý zákrok.

15:04
    Labanc vybídl ke skórování Hertla, jehož střela mířila těsně vedle pravé tyče. Puku se za brankou ujal Patrick Marleau, ten se snažil puk zasunout po obětí brány, jenže domácí gólman stihl betonem zasáhnout!

14:14
    Hainsey našel střílenou přihrávkou před brankou Skinnera. Puk byl ale velmi prudký, a tak domácímu forwardovi puk utekl z hole.

13:05
    Po komerční přestávce pálil opět Tennyson, tentokrát Dell vyrazil puk mířící nad břevno lapačkou.

13:00
    Bývalý Žralok Tennyson prověřil Della od modré.

12:35
    Burnsovu střílenou přihrávku tečoval Pavelski jen do betonů Warda.

11:52
    Marleau vybojoval v rohu puk pro Labanca, který jen prodloužil na modrou na Dillona. Ten zápěstím nahodil puk na domácí branku a orazítkoval tyč! To byla velká šance hostů, protože domácí brankář nestihl vůbec na tuto střelu zareagovat.

11:15
    Počet střel: Carolina – 8, San Jose – 9.

10:55
    Tlak San Jose řeší domácí vyhozením na zakázané uvolnění.

10:41
    Boedker obkroužil pásmo a předal puk Burnsovi, jehož rána mířila těsně vedle zadní tyče.

10:03
    Žraloky vyhání z útočného pásma další signalizovaný ofsajd.

09:45
    Burnsovi utekl puk až do středního pásma, a tak byl odpískán ofsajd.

09:24
    Martin ihned po vhazování posílá puk jen na další icing.

09:16
    Po zakázaném uvolnění Sharks se bude vhazovat před Dellem.

08:41
    Pavelskiho střela zápěstím vypadla Wardovi z lapačky, puku se ovšem ujímají domácí obránci.

08:36

07:58
    Po další Vlasicově střele dorážel opět Hertl, puk za brankovou čáru ale nedostal.

07:25
    Vlasicova střela se odrazila od zadního mantinelu, a tak mohl zakončovat z velkého úhlu Hertl, ale Ward si mezírku u první tyče pohlídal.

07:02
    Couture pálil z nepřipravené pozici, nakonec tímto pokusem vyhnal Žraloky z útočného pásma.

06:36
    Hanifin (CAR) je vyloučen na 2 minuty za hákování.

06:36
    Brent Burns se proháčkoval až před branku domácích, jenže tváří v tvář Wardovi zamířil bekhendem jen do jeho betonů! Obránce hostů byl ovšem hákován, bude se vylučovat.

06:13
    Tennysonovi přeskočil puk hůl na modré, a tak si Žraloci oddychnou.

05:35
    Opět finský útočník. Tentokrát si sjel na modrou, odkud vyprášil betony hostujícího brankáře.

04:51
    Teräväinenova formace hraje skvěle, nyní nepustí Sharks ani na chviličku k puku.

04:03
    Teräväinen podruhé dnes vypálil na Della, i tentokrát si gólman hostí poradil

03:47
    Počet střel: Carolina – 2, San Jose – 3.

03:40
    Hostující kapitán Pavelski nachytán v ofsajdu, bude se vhazovat ve středním pásmu.

03:25
    Vlasic pálil po přistrčení puku od Thorntona, avšak nemířil přesně.

02:55
    První icing si do statistik připíší také domácí Hurikáni.

02:33
    Druhý zákrok si připisuje na druhé straně Dell, který lapil velmi slabé nahození Nordströma.

02:17
    Střelu Brenta Burnse už musel Ward podržet ve své náruči.

01:59
    Labancovu střelu vykopává domácí brankář pravým betonem.

01:24
    Donskoi vyvezl puk do středního pásma, hosté tak mohli vystřídat.

01:18
    Nepřesná rozehrávka Sharks zavinila první odpískaný icing v tomto utkání.

01:00
    Braun prověřil od modré pozorného brankáře Warda.

00:42
    První zákrok si připisuje Dell proti střele Teräväinena.

00:10
    Úvodní buly vyhráli hosté, které v útočném pásmu odzbrojil Burns.

00:01

Ke svému druhému zápasu v základní sestavě Sharks nastoupí dnes brankář Aaron Dell.

Carolině dnes bude chybět Bickell, San Jose zase nemůže nasadit Melkera Karlssona.

Dnešní utkání bude velmi pikantní pro obránce Hurricanes Matta Tennysona, který ještě v loňské sezóně působil v organizaci Sharks!

Carolina Hurricanes: C. Ward (Läck) – Hainsey, Faulk, Pesce, Slavin, Hanifin, Tennyson – E. Lindholm, V. Rask, Skinner – Aho, J. Staal, Teräväinen – B. McGinn, D. Ryan, Stempniak – Stålberg, McClement, Nordström.

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – Burns, P. Martin, Braun, Vlasic, Schlemko, Dillon – J. Ward, J. Thornton, Pavelski (C) – Donskoi, Couture, Bødker – Labanc, Hertl, Marleau – Wingels, Tierney, Nieto..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Sharks prožili domácí krizi, když nestačili na Calgary, následně dokonce schytali "bůra" od Pittsburgu. Na tripu si ovšem vedou skvěle – začali výhrou 3:0 ve Washingtonu, pokračovali vypleněním Floridy 4:2, nakonec přehráli 3:1 i Tampu Bay. Díky třem vítězstvím v řadě se Žraloci dnes mohou dostat do čela Pacifické divize před Edmonton, na který ztrácejí pouhý bod a mají navíc zápas k dobru.

Aaron Dell – 1 zápas, úspěšnost 90,2 %

Hurikánům se tradičně vůbec nedaří, a tak se se ziskem 12 bodů krčí na posledním místě Metropolitní divize, stejné umístění Carolině patří i v konferenční tabulce.