Poprad – Nové Zámky 7:0 (kon.) | Banská Bystrica – Lipt. Mikuláš 2:1 (kon.) | Žilina – Martin 4:1 (kon.)
Nitra – Zvolen 5:2 (kon.)
MsHK Žilina
4:1 (0:0, 3:0, 1:1)
HK VITAR Martin
sk Pátek 25.11.2016, 18:00 • Tipsport Aréna Žilina • Tipos Extraliga (SR) • 23. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 18:00.

Príjemný dobrý deň zo Žiliny, vitajte pri sledovaní on-line prenosu zo zápasu 23. kola hokejovej Tipsport Ligy, v ktorom hokejisti MsHK Žilina privítajú v derby hráčov MHC Martin. Zápas sa začína o 18:00, my si ešte predtým v krátkosti predstavíme oba tímy.

Žilinčanom patrí v aktuálnej tabuľke našej najvyššej súťaže priebežné 4. miesto so ziskom 34 bodov. Posledné zápasy však Vlkom vôbec nevyšli, v tom poslednom prehrali na ľade Zvolena pomerom 1:5. O jediný gól MsHK sa postaral Rastislav Konečný.

Hráčom MHC Martin patrí v aktuálnej tabuľke hokejovej Tipsport Ligy priebežné 7. miesto so ziskom 31 bodov. Treba však povedať, že hokejisti z Turca odohrali doposiaľ iba 19 zápasov (niektoré zápasy majú preložené zo zdravotných dôvodov).

Pri pohľade do histórie zistíme, že oba tímy odohrali 77 vzájomných zápasov. V 38 stretnutiach zvíťazili Žilinčania, 5 zápasov sa skončilo remízou a v 34 dueloch sa tešili hokejisti Martina.

Zápas sa začína o 18:00, z miesta komentátora sa na vás teší Dávid Švec.

Úvodné zostavy:

MsHK Žilina: Tomek – Mikuš, Rehák, Brejčák, Juraško, Drábek, Macejko, Kříž, Gutwald – Handlovský, Hovorka (C), Švec – Jurík, Húževka, Švihálek – Konečný, Holovič, Stupka – Matis, Ondruš, Gmitter

MHC Martin: Dzubina – Tabaček, Dvořák, Pacalaj, Salija, Pulli, Leško, Michalčin, Rusina – Korostin, Heizer, Koyš – Varga, Galamboš, Surovka – Markovič, Murček, Kadura – Poliaček, Jurášek, Dírer

Rozhodca: Goga, Stanzel – Výleta, Jung.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Na ľade už máme rozhodcovskú trojicu, čakáme na príchod hráčov oboch tímov.

Na ľad práve prichádzajú hráči oboch tímov.

Zaznie štátna hymna Slovenska a môžeme sa pustiť do hry.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:01
    Úvodné buly dnešného zápasu patrí hosťom z Martina.

00:37
    Od úvodu tretiny sú však v útočnom pásme domáci Vlci, no z tohto prvého mráčika nezapršalo a Dzubina zasahovať nemusel.

01:01
    Zakázané uvoľnenie v podaní MsHK Žilina, hra sa teda presťahuje pred Tomáša Tomeka.

01:39
    Hrá sa strieda za jednou i druhou bránkou, úvodná strela však patrí hosťom. Dominik Kadura zatiaľ na Tomáša Tomeka nevyzrel, gólman Vlkov si teda pripisuje prvý zákrok.

02:19
    Krásna prihrávka Rastislava Konečného na Václava Stupku, ktorý sa mohol dostať do úniku, no mal problémy so spracovaním puku a tak mohol ostať Michal Dzubina pokojný.

03:11
    Hrá sa pomerne dlho bez prerušenia, oba tímy tak striedajú počas hry.

03:59
    Vidíme taký zatiaľ nie príliš zaujímavý hokej, oba tímy akoby si ešte len hľadali miesto na ľade.

05:01
    Máme za sebou úvodných 5 minút prvej tretiny, gól sme v Žiline zatiaľ nevideli. V žilinskej aréne však vládne výborná atmosféra, o tú sa zatiaľ starajú predovšetkým fanúšikovia MHC.

05:52
    Domáci sa snažia niečo vymyslieť, ale obrana hokejistov z Turca zatiaľ stojí na pevných nohách. Aktuálne zastavil rodiacu sa šancu Žiliny obranca Michalčin.

06:35
    Mesačný výpadok kvôli infekcii nie je na hokejistoch MHC vôbec vidieť, sú aktívni a snažia sa nájsť priestor v obrannom pásme Žiliny.

07:26
    Prvá pekná a ucelená akcia hostí, Korostin sa síce dostal ku strele, no jeho projektil na bránku Tomáša Tomeka bol zblokovaný.

07:59
    Vzápätí ďalší strelecký pokus hráčov Martina a ďalší puk zblokovaný jedným z obetavých hráčov Žiliny.

08:36
    Zaujímavý je teraz pohľad na žilinský ľad, pretože sa po ňom povaľujú i dve zlomené hokejky od domácich hokejistov.

09:02
    Pekná akcia domácich, Václav Stupka ale na Michala Dzubinu nenašiel správny recept, pretože bol bránený Pullim. Jeho utešená strela však opečiatkovala pravú tyč bránky MHC.

09:39
    Znovu sa hrá veľmi dlho bez prerušenia, oba tímy striedajú počas hry.

10:01
    Máme za sebou polovicu prvej tretiny, stav v Žiline je stále 0:0.

10:49
    Obrany oboch tímov dnes zatiaľ fungujú výborne, prítomní fanúšikovia z toho však asi nemajú veľkú radosť.

11:36
    Žilinský útočník Juraj Jurík sa vybral na ofenzívny výlet, nemal však v útočnom pásme žiadneho zo spoluhráčov, pretože tí sa v momente Juríkovho snaženie rozhodli prestriedať.

12:25
    Stále sa hrá veľmi rýchlo a bez prerušenia hry, oba tímy striedajú, zatiaľ nám však chýba strelecká aktivita na oboch stranách.

13:17
    Domáci hokejisti sa v tomto momente usadili v útočnom pásme, spolupráca Šveca s Hovorkom však nemala úspešný koniec.

13:58
    Šanca domácich, Michal Švihálek sa dostal s pukom na vrch kruhov, skúsil strelou švihom prekvapiť Michala Dzubina, no nebol úspešný.

14:37
    Možnosť na rýchly brejk pre Petra Galamboša. Útočník hostí však nemal rýchlosť a tak ho dokázal odzbrojiť jeden z domácich obrancov.

15:01
    Do konca prvej tretiny ostáva necelých 5 minút, stav Žiline je stále 0:0.

15:49
    V Žiline je to stále viac boj o každý kúsok ľadu, než zápas plný hokejovej krásy, oba tímy sa však snažia strhnúť vedenie na svoju stranu.

16:21
    Ján Tabaček sa oprel do strely od modrej čiary, jeho príklep však neprešiel húštinou tiel pred Tomášom Tomekom.

17:24
    Stále hráme dlho bez prerušenia, pomaly, ale isto sa nám blíži záver prvej tretiny.

18:03
    Puk končí na striedačke hostí, vhadzovať sa teda bude v strednom pásme, bližšie k bránke Michala Dzubinu.

18:43
    Veľa nepresnosti vidíme v hre oboch tímov, Žilinčania i Martinčania úpenlivo bojujú o každý centimeter ľadu.

19:01
    Začala sa posledná minúta prvej tretiny.

19:36
    Puk končí za bránkou Michala Dzubinu, oba tímy striedajú počas hry.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

Po prvej tretine máme v Žiline stav 0:0. Viac z hry mali domáci Vlci, ktorí zásluhou Václava Stupku opečiatkovali pravú tyč Dzubinovej bránky. Druhá tretina sa začne približne o 18:45.

Na ľade už máme hráčov oboch tímov, všetko je pripravené na úvod druhej časti hry.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:01
    Úvodné buly druhej tretiny v prospech hokejistov Martina.

20:15
    Puk sa však takmer ihneď dostáva do lapačky Dzubinu, ktorý pred dobiedzajúcim Marekom Hovorkom puk radšej podržal vo svojej moci.

20:39
    Korostin sa dobre snažil natlačiť pred bránku Tomáša Tomeka, no domáca obrana si ruského útočníka Martina dobre postrážila.

21:11
    Po zakázanom uvoľnení v podaní hráčov hostí nasleduje vhadzovanie pred Michalom Dzubinom. Z vhadzovania je následne vykázaný Radomír Heizer.

21:49
    V Žiline však vládne dnes skutočne výborná atmosféra, treba však povedať, že navrch majú fanúšikovia hostí.

21:46
    Žilina dala gól!
    Tak domáci Žilinčania idú do vedenia, pretože Rastislav Konečný vystrelil z ľavej strany a pred Dzubinom puk skvele tečoval do siete MARCEL HOLOVIČ. Asistencia: Rastislav Konečný, Jakub Drábek.
    21:46 HOLOVIČ - 1:0

22:10
    Nuž a Žilinčania pokračujú v nápore, zdá sa, že gól im pomohol a znovu sa snažia predrať do útočného pásma.

22:39
    Útočná akcia hostí, píska sa však postavenie mimo hru, v ktorom sa ocitol Radomír Heizer.

22:49
    Neprešlo pár sekúnd a Heizer je znovu v postavení mimo hru.

23:15
    Žilina napáda rozohrávku hostí v dvomi hráčmi, menej skúsená obranná dvojica hostí s tým má celkom vážny problém.

23:55
    Stále vidíme viac súbojom o puk ako hokejovej krásny. Varga skúsil strelu od modrej čiary, no Tomek bol v zákroku úspešný, Martinčania následne neuspeli ani v dorážke.

24:15
    Vhadzuje sa po ľavej ruke Michala Dzubinu. Následne sa do tlaku dostávajú domáci Žilinčania, ktorí sa snažia niečo vymyslieť v útoku. Zdá sa však, že domácim sa zranil Marcel Holovič, ktorý počas útočnej akcie odkorčuľoval na domácu striedačku a bolestnou grimasou v tvári.

25:01
    Máme za sebou 5 minút druhej tretiny, v ktorej sme už videli aj gól. Domáci Žilinčania zatiaľ vedú nad Martinom 1:0.

25:49
    Marek Hovorka sa snažil prebiť cez obranu hostí, napokon radšej zobral puk poza bránku Michala Dzubinu, no jeho následná prihrávka na hokejku Petra Mikuša už nebola úspešná.

26:26
    Závar pred bránkou Žiliny, Filip Surovka zoči voči Tomášovi Tomekovi neuspel.

27:02
    Menšia chyba Daniela Brejčáka v obrannom pásme Žiliny, domáci sa však napokon horko ťažko oslobodili.

27:39
    Tak hostia sa preberajú k lepšiemu výkonu, zdá sa, že Tomáš Tomek bude mať viac a viac práce. Útočná aktivita hostí však aktuálne končí pukom na tribúne žilinského štadióna.

28:22
    Vidíme viacero nepresných prihrávok na oboch stranách, čo je určite škoda.

28:55
    Lukáš Handlovský vletel do útočného pásma Žiliny po ľavej strane, následne nabíjal Marekovi Hovorkovi pred bránku hostí, no kapitán MsHK Žilina v tomto momente nemieril presne.

29:12
    Hrá sa stále v rýchlom tempe, tentoraz je však hra prerušená pre prihrávku rukou.

30:01
    Máme za sebou polovicu dnešného zápasu, Žilina vedie zásluhou Marcela Holoviča nad Martinom 1:0.

10:32
    Zakázané uvoľnenie v podaní Žiliny, vhadzovať sa teda bude po ľavej ruke Tomáša Tomeka.

10:45
    Na buly bol v drese Žiliny Marcel Holovič, takže skúsený center Vlkov je napokon zdravotne v poriadku. Korostinova tečovaná strela v tomto momente letela ponad bránku Žiliny.

31:10
    Zaujímavo sa črtala akcia hostí, pred Róbertom Vargom musel ďaleko od bránky vykorčuľovať Tomáš Tomek, ktorý následne skryl puk do svojej lapačky.

31:30
    Tak v týchto momentoch vidíme hru až zbytočne rozkúskovanú, viac sa momentálne nehrá ako hrá.

31:45
    Obrovská šanca hostí, Peter Galamboš krásne vystrelil z pravého kruhu, strela švihom od skúseného útočníka hostí však opečiatkovala spojnicu Tomekovej bránky!

32:02
    Následne rýchla kontra domáceho tímu, Marek Hovorka však končí v mlyne medzi Pacalajom a ďalším hráčom hostí.

32:39
    Domáci Vlci stiahli puk za svoju bránku a striedajú počas hry. Následne domáci skúsili rýchlu kolmicu za obranu hostí, puk však končí vo výstroji Michala Dzubinu.

33:24
    Jakub Drábek ostáva otrasený ležať na ľade, no zdá sa, že bude v poriadku.

33:19
    Vylúčenie v tíme MHC Martin (Tabaček – 2 min., nedovolené bránenie).

33:45
    Nastrelený puk na bránku hostí na teč Húževku, Dzubina však puk videl a bez problémov ho pokryl.

34:01
    Tlak Žiliny pokračuje, Haizer navyše stratil hokejku a hostia tak hrajú prakticky len s tromi hráčmi.

34:09
    Žilina využíva presilovú hru, pretože od modrej čiary napriahol skúsený obranca PETER MIKUŠ a prestrelil všetko, čo mu stálo v ceste. Asistencia: Juraj Jurík, Peter Húževka.
    34:09 MIKUŠ - 2:0

34:39
    Tak fanúšikovia hostí po druhom góle trochu stíchli, domáci sa naopak preberajú k životu.

34:45
    Václav Stupka znovu v úniku, jeho strelu z ľavej strany však Dzubina skvele vyrazil!

35:15
    Tak domáci poriadne privreli hostí v obrane, jedovku Rasťa Konečného znovu vyrazil Michal Dzubina!

35:49
    Ďalšia veľká šanca domácich, Konečný sa prebil pred Dzubinu, bekhendom skúsil zavesiť puk pod víko bránky hostí, no ich gólman puk skvele vyrazil ramenom!

36:07
    Delovka Emila Šveca poriadne vyprášila výstroj Michala Dzubinu!

36:41
    Tak domáci majú za sebou nesmierne dobré 2 minúty, ak by premenili aspoň jednu šancu, tak si dovolím povedať, že je dnes po zápase.

37:05
    Jakub Drábek sa snažil vysunúť do šance jedného zo spoluhráčov, no v tomto momente mu to vôbec nevyšlo.

37:55
    Pekná akcia hostí, spoza obrancu Žiliny skúsil vystreliť Róbert Varga, no Tomáš Tomek vytiahol parádny semafór!

38:25
    Tak druhá tretina je podstatne lepšia ako tretina prvá, verme, že takýto hokej budeme sledovať aj v tretej časti hry.

39:01
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

39:08
    Michal Švihálek sa spoza bránky výborne natlačil pred bránku hostí, jeho strelu švihom ešte Dzubina vyrazil, no medzi tromi hráčmi hostí sa k puku dostal JURAJ JURÍK a z otočky zvýšil vedenie Vlkov už na 3:0! Asistencia: Michal Švihálek, Marek Hovorka.
    39:08 JURÍK - 3:0

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

Tak po druhej tretine máme v Žiline stav 3:0. Najskôr v 22. minúte skóroval Holovič. Následne v 35. minúte Žilinčania využili presilovú hru, keď od modrej čiary napriahol Peter Mikuš. Nuž a tesne pred koncom druhej tretiny sa pred Dzubinom presadil Juraj Jurík. Tretia tretina sa začne približne o 19:37.

Na ľade už máme rozhodcovskú trojicu dnešného zápasu, čo je neklamný znak, že už o chvíľu sa začne tretia tretina dnešného zápasu.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:01
    Úvodné buly tretej tretiny v prospech domácej Žiliny.

40:55
    Hneď v úvode tretiny pekná akcia domácich, Peter Húževka však pred Michalom Dzubinom neuspel.

41:35
    Znovu sa hrá v rýchlom tempe, Václav Stupka sa s pukom predral po ľavej strane, napokon však nebol úspešný.

43:09
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Ondruš – 2 min., podrazenie).

43:09
    Vhadzovať sa bude po ľavej ruke Tomáša Tomeka.

43:35
    Hostia skúsili strelu od modrej čiary, no puk sa nedostal cez húštinu tiel. Domáci vzápätí posielajú puk cez všetky čiary.

43:31
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Hovorka – 2 min., nedovolené bránenie).

43:50
    Tak hostia majú v tomto momente priam ideálnu príležitosť na vsietenie kontaktného gólu.

44:05
    Tabaček pálil od modrej čiary, vzápätí v dorážke neuspel Patrik Koyš. Domáci vzápätí získali puk a posielajú ho cez všetky čiary.

44:43
    Vylúčenie v tíme MHC Martin (Pacalaj – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

45:01
    Hostia už sú znovu v útočnom pásme a obliehajú bránku Tomáša Tomeka.

45:09
    Domáci so štyrmi hráčmi.

45:31
    Domáci v plnom počte.

45:58
    Kapitán Vlkov Marek Hovorka sa po návrate z trestnej lavice poriadne oprel do strely, jeho projektil však letel ponad bránku Michala Dzubinu.

46:15
    Žilina síce dohráva presilovú hru, no puk je za bránkou Tomáša Tomeka.

46:43
    Hostia v plnom počte.

47:00
    Krásna akcia domáceho tímu, Filip Ondruš z pravej strany hľadal pred bránkou hostí Matúša Matisa, ktorý z prvej pálil tesne nad bránku MHC Martin.

47:39
    Domáci poslali puk do stredného pásma a rýchlo striedajú počas hry.

48:16
    Bomba Juraja Juríka len tesne minula bránku Michala Dzubinu!

48:45
    Vylúčenie v tíme MsHK Žilina (Húževka – 2 min., sekanie).

48:55
    Hostia okamžite v tlaku pred bránkou Žiliny, Pulli v dobrej streleckej pozícii mieril tesne nad bránku.

49:07
    Ďalšia pekná strela hostí, v permanencii bol ľavý betón Tomáša Tomeka.

49:31
    Tak Jere Pulli si robí z Tomáša Tomeka doslova strelnicu, tentoraz pálil trikrát za sebou v krátkom slede, no nebol úspešný.

50:01
    Máme za sebou polovicu tretej tretiny, Žilina stále vedie nad Martinom 3:0, aktuálne sa však bráni presilovej hre hostí.

50:45

50:55
    Tomáš Tomek je dnes jasnou oporou svojho tímu, vyriešil už niekoľko veľmi nepríjemných šancí hostí z Martina.

51:01
    Dnešné stretnutie sleduje 1755 divákov.

51:35
    Rasťo Konečný sa z ľavej strany pekne oprel do strely, Dzubina ju však vyrazil pred seba. K dorážke sa znovu dostal Juraj Jurík, ktorý však v tomto momente nemal toľko šťastia ako v druhej tretine.

51:59
    Pekná akcia tretej formácie Žiliny, Václav Stupka sa dostal k zakončeniu pri tyči Dzubinovej bránky, no puk sa mu nepodarilo ideálne spracovať.

52:20
    Matúš Matis našiel prihrávkou mladého českého zadáka v službách Žiliny MICHALA GUTWALDA, ktorý z ľavej strany z veľkého uhla prekvapil Michala Dzubinu a zaznamenáva tak svoj prvý gól v drese Žiliny. Asistencia: Matúš Matis.
    52:20 GUTWALD - 4:0

53:06
    Zápas sa už dohráva v réžii domácej Žiliny, ktorá už na ľade jasne dominuje.

54:02
    Hrá sa v útočnom pásme Žiliny, domáci už s prehľadom kontrolujú vývoj dnešného zápasu.

54:39
    Václav Stupka dnes na Dzubinu páli doslova zo všetkých pozícií, agilnému útočníkovi Žiliny to však po zranení nie a nie padnúť do siete.

55:01
    Začalo sa posledných 5 minút tretej tretiny.

55:35
    Po dlhšom čase sa ozývajú aj fanúšikovia Žiliny, ktorí potleskom ocenili aktivitu svojho tímu.

56:00
    Martin dal gól!
    Takže Tomáš Tomek dnes čisté konto mať nebude. Práve rozohrávku Tomeka zachytili hostia v útočnom pásme. Strelu Poliačka ešte Tomek vyrazil, no na dorážku nikým nekrytého DOMINIKA KADURU už bol prikrátky. Asistencia: František Poliaček, Jere Pulli.
    56:00 KADURA - 4:1

56:45
    Takže hostia predsa len vsietili dnes gól, no na škodu hráčov MHC už prišiel zrejme príliš neskoro. Sympatické však je, že hostia stále bojujú a snažia sa s výsledkom niečo urobiť.

57:22
    Jere Pulli prihrával pred bránku Žiliny, puk však opečiatkoval konštrukciu Tomekovej bránky z vonkajšej strany.

58:01
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny.

58:10
    Rýchle prečíslenie domácich v pomerne 2 na 1, táto útočná akcia však Žilinčanom veľmi nevyšla.

58:35
    Vzápätí tvrdá jedovka kapitána Vlkov Mareka Hovorku, puk však nemal potrebnú presnosť.

59:01
    Začala sa posledná minúta riadneho hracieho času.

59:35
    Potlesk na otvorenej scéne v prospech hokejistov MsHK Žilina od domácich fanúšikov.

Máme tu záver dnešného zápasu, v ktorom hokejisti MsHK Žilina porazili hráčov MHC Martin pomerom 4:1. Ja vám pre dnešok ďakujem za pozornosť, verím, že nám zachováte svoju priazeň i naďalej a želám príjemný víkend. Dočítania priatelia. (20:15:52)

Dávid Švec

Branky a nahrávky: 22. Holovič (Konečný, Drábek), 35. Mikuš (Jurík, Húževka), 40. Jurík (Švihálek, Hovorka), 53. Gutwald (Matis) – 56. Kadura (Poliaček, Pulli)

HK VITAR Martin: Dzubina – Tabaček, Dvořák, Pacalaj, Salija, Pulli, Leško, Michalčin, Rusina – Korostin, Heizer, Koyš – Varga, Galamboš, Surovka – Markovič, Murček, Kadura – Poliaček, Jurášek, Dírer

Rozhodčí: Goga, Stanzel – Výleta, Jung