Poprad – Nové Zámky 7:0 (kon.) | Banská Bystrica – Lipt. Mikuláš 2:1 (kon.) | Žilina – Martin 4:1 (kon.)
Nitra – Zvolen 5:2 (kon.)
HC´ 05 Banská Bystrica
2:1 (1:0, 0:1, 1:0)
HK 32 Liptovský Mikuláš
sk Pátek 25.11.2016, 17:30 • ZŠ Banská Bystrica • Tipos Extraliga (SR) • 23. kolo

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:30.

Banskobystričania sú aktuálne na druhom mieste v tabuľke a potvrdzujú dobrú formu. Prehrali síce pred troma kolami doma s Košicami, ale v minulom týždni sa opäť vrátili na víťaznú vlnu, keď zdolali Poprad a Martin na ihriskách súperov. Ak tento duel zvládnu za tri body, dostanú sa opäť na čelo súťaže, pretože vedúce Košice si zápas s Trenčínom predohrali v utorok, takže dnes majú voľno. Na súboj s Liptákmi nastúpi v bystrickej obrane obranca Slovanu Bratislava Michal Sersen. Dohoda je taká, že slovenský reprezentant po zranení nastúpi za ´baranov´ v dvoch stretnutiach, aby sa rozohral.

Liptovský Mikuláš je v tabuľke na šiestom mieste, avšak na aktuálne štvrtú Žilinu stráca len dva body. Za ním sú o bod Martinčania a Trenčania. Hokejistom z Liptova to na ľade súperov príliš nejde. Dokázali vonku vyhrať štyrikrát, osemkrát prehrali. Naposledy zdolali doma Poprad v predĺžení po predchádzajúcich troch neúspešných výsledkoch s Košicami, Nitrou a Žilinou. Vzájomné duely tejto sezóny vyznievajú v prospech domáceho celku. Ten najprv Mikuláš zdolal doma v predĺžení 3:2 a potom na ich ľade vysoko 5:1. Uvidíme teda, či si Bystrica pod Urpínom zaknihuje výhru v riadnom hracom čase, alebo hostia budú hrýzť tak ako v treťom kole, kedy ´baranom´ uchmatli na ich ľade aspoň bod.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua – Kubka, I. Ďatelinka, Wishart, Maione, Mihálik, Matuškin, Cebák, Sersen – Lamper, Češík, Matoušek – Buc, T. Surový, Hickmott – Kafka, Sarault, Truchno – Róth, Tamáši, Tománek

MHK 32 Liptovský Mikuláš: Križan – Burzala, Stehlík, T. Nádaždi, Mezovský, M. Šiška, M. Moravčík, Makovský, Bobček – Richard Huna, Róbert Huna, Rudolf Huna – M. Uram, Ma. Sukeľ, Kriška – Števuliak, Cibák, Faith – Kabáč, Stümpel, Piatka

Rozhodca: P. Jonák, D.Konc – Návratek, Gegáň.

Hráči sú už na ľade, o chvíľu zaznie hymna SR.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

00:53
    Liptáci v úvode zatlačili domácich, po ich aktivite buly pred Bacashihuom.

01:16
    Aktivita hostí pokračuje, po zákroku Bacashihuu ďalšie buly pred ním.

02:02
    Domáci boli v útočnej tretine, ale nehrozili tam.

03:00
    Bystričania sa snažia niečo vymyslieť v útočnom pásme, ale hrajú s pukom pri mantineli, nevedia sa dostať do streleckej pozície.

03:44
    Liptáci boli v útočnej tretine, kombinovali tam, ale taktiež sa ku koncovke nedostali.

04:48
    Hra sa prelieva z jednej strany na druhú, dlho sa hrá bez prerušenia.

05:07
    Kafka vystrelil z medzikružia a puk lízal žŕdku, bolo počuť zvonenie konštrukcie bránky Križana.

06:05
    Aktivita Bystričanov pokračuje, majú teraz jasne navrch.

06:57
    Po ofsajde domácich konečne prerušenie hry.

07:29
    Bystrica je opäť nasťahovaná v útočnom pásme, no chýba šanca.

07:50
    Prečíslenie dvoch na jedného, no Buc zakončoval, neprihral Hickmottovi, jeho strela nebola nebezpečná pre Križana.

08:34
    Domáci majú prevahu na ľade, snažia sa viac o prvý gól zápasu.

09:45
    Banská Bystrica dala gól!
    Domáci sa ujali vedenia. Po strele Hickmotta z pravej strany brankár Križan vyrazil puk rovno pred IVANA ĎATELINKU a ten sa z dorážky presadil. Druhá asistencia Buc.
    09:45 I.ĎATELINKA - 1:0

10:11
    Po hre so zdvihnutou hokejkou zo strany hostí buly pred Križanom, vyhrali ho domáci.

10:56
    Bystrica aktívna v útočnom pásme, Liptáci vyhodili puk za cenu zakázaného uvoľnenia.

11:26
    Bystričania v neúnavnej snahe, stále majú prevahu a útočnú aktivitu. Križan sa nenudí v bránke.

12:15
    Hostia iba na chvíľku boli v útočnom pásme, ale ľahko prišli o puk.

12:59
    Domáca aktivita pokračuje, Liptáci sa viac menej iba bránia.

13:25
    Hostia dostali puk za útočnú modrú a Števuliak vypálil z medzikružia, no nepresne. Je to ojedinelé zakončenie hostí do týchto chvíľ.

14:16
    Domáci opäť v útočnej tretine, ale nič účinné tam nevymysleli.

15:00
    Števuliak v ďalšej možnosti, mal oveľa lepšiu pozíciu pred bránkou, ale skĺzol mu puk z čepele, akoby sa zľakol tejto šance.
    15:00

15:52
    Lamper si nakorčuľoval z pravej strany pred bránku hostí a bekhendom zakončoval, Križan v pohotovosti.

16:15
    Lamper už v lepšej pozícii, tri metre pred bránkou, strieľa tvrdo, ale Križan je proti.

16:41
    Tlak domácich v tejto fáze, buly pred Križanom vyhrali ´barani´.

16:59
    Strata puku domácich na útočnej modrej a Uram ide sám na Bacashihuu, puk však poslal poriadne vysoko nad hornú žŕdku.

18:00
    Domáci v útočnej tretiny opäť iba vymýšľajú, snaha nevyústila do streleckej pozície.

18:39
    Hra bola teraz dlhšie v strednom pásme, oba tímy sa striedali na puku.

19:11
    Domáci teraz v závere aktívni v útoku, no Češíková formácia sa nepresadila v koncovke.

19:53
    Mihálik zakončoval z pravej strany, zblokovaný puk ide vedľa bránky.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

V prvej tretine mali domáci prevahu, vytvorili si aj tlak, ale vyťažili z neho iba jeden gól. Hostia mali jeden nebezpečný brejk, z neho sa Uram nepresadil. Pred druhou tretinou je tak všetko ešte otvorené.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

20:58
    Maione vystrelil spoza kruhu, no puk si nenašiel cestu za Križana.

21:28
    Bystričania aktívnejší, ale teraz sa dopustili ofsajdu.

21:49
    Sarault dostal dobrý puk za obranu hostí a ocitol sa sám pred Križanom, ťažký puk mu však nedobre sadol na hokejku.
    21:49

22:46
    Tománek z pravej strany pekne prešiel až pred Križana, položil si na ľad hosťujúceho obrancu, ale Križana zoči – voči nepokoril.

23:35
    Rudolf Huna v dobrej možnosti, strieľal zblízka, ale Bacashihua si s pukom poradil, hoci mal pred sebou veľa hokejistov.

24:01
    Ďatelinka po buly vypálil a Križan takmer inkasoval, nestihol sa presunúť medzi žrďami.

24:50
    Tlak Bystrice, Hickmott dobiedza pred Križanom, no stav nemení.

25:23
    Zakázané uvoľnenie Bystrice dostáva Liptákov na buly pred Bacashihuu, ale prehrali ho.

25:59
    Ďalšie zakázané uvoľnenie domácich a opäť buly pred Bacashihuom. Hostia znova neúspešní.

26:28
    Po Cebákovej strele sa snažili z dorážky zakončovať domáci, najmä Róth, ale bránka už bola posunutá.

27:20
    Po Uramovej aktivite Kriška sa ocitol zoči – voči Bacashihuovi, puk mal na bekhend, ale brankára Bystrice nepokoril. Ten vytiahol dobrý zákrok.

28:27
    Na opačnej strane Surový sa snaží zblízka zakončovať, slabší puk Križan vyrazil.

28:49
    Liptovský Mikuláš dal gól!
    Hostia sa dostali rýchlo do pásma a po prihrávke Stümpela sa presadil z pravého kruhu šikovnou koncovkou RICHARD HUNA – 1:1.
    28:49 RI.HUNA - 1:1

29:09
    Lamper vo veľkej šanci, je pred Križanom pri ľavej žrdi, ale puk cez jeho betón ani na dvakrát nedostal do bránky.

30:26
    Štvrtý bystrický útok aktívni a zamestnal Križana, Róth sa zblízka nepresadil.

30:52
    Tomáš Surový v medzikruží, dvakrát strieľal, ale Križana ani on nedokázal pokoriť slušným zakončením.

31:33
    Tlak Bystrice pokračuje, domáci zakončujú, Križan sa nenudí, ale nekapituluje.

32:15
    Bystričania stále aktívni, ale Križan nerieši nebezpečné situácie.

33:29
    Hostia na krátkom výlete v útočnej tretine, ale s pukom iba pri mantineli, napokon oň prišli.

34:04
    Puk v rohu ihriska vedľa Križanovej svätyne, napokon je priľahnutý, takže buly po ľavej ruke gólmana hostí.

34:31
    Vylúčenie Makovský – 2 min., podrazenie na Tománka. Presilovka Bystrice..

35:15
    Domáci sa až teraz dostali do útočného pásma, ale hneď tam aj stratili puk.

36:00
    Bystrica kombinuje v útočnom pásme, urobila povestný kolotoč.

36:13
    Sarault zakončuje z pravej strany, ale iba do Križana.

36:30
    Kafka to vyskúšal z pravej strany, ale puk končí na Križanovi.

36:33
    Hostia už v plnom počte – hra je v strednom pásme.

37:39
    Hrá sa teraz zväčša v strednom pásme, viac majú puk na hokejke domáci.

37:53
    Hickmott vyskúšal pozornosť Križana, stav sa však nemení.

38:37
    Aktívny Hickmott vošiel do tretiny a z pravej strany od mantinelu donútil Križana prikryť puk.

38:46
    Truchno z dvoch metrov voľný zakončuje, ale Križana pokoriť nedokázal.

39:23
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (Šiška – 2 min., sekanie).

39:50
    Domáci sú v útočnej tretine, ale nemajú šancu.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

V druhej tretine mali znovu prevahu Bystričania, ale nedokázali si poradiť s pozorným gólmanom hostí Križanom. Liptáci vyťažili z minima maximum, keď sa po prihrávke skúseného Stümpela presadil šikovnou strelou Richard Huna. Domácki nedokázali využiť dve a pol minúty v početnej výhode. Presilovku budú mať k dispozícii ešte na začiatku tretieho dejstva.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

40:13
    Domáci vyhrali buly a Maione od modrej takmer prekonal Križana, tomu puk prekĺzol za seba, ale išiel napokon vedľa žŕdky.

41:01
    Domácim sa teraz dlhšie nedarí v presilovke usadiť sa v útočnom pásme.

41:29
    Liptáci už v plnom počte, no hrá sa pred Križanom.

42:11
    Hostia teraz dobre kombinujú v útočnej tretine, ale aj domáci zadáci si dávajú pozor.

43:02
    Hra sa prelieva z jednej strany na druhú, nevidíme však šancu.

44:00
    Domáci sú viac na puku, aktívnejší, ale nedostávajú sa do zakončenia, či situácií, z ktorých by mohli hroziť.

44:49
    Nezáživnejšia pasáž, oba tímy sa snažia hlavne neurobiť chybu.

45:19
    Dve tvrdšie strely Matuškina z medzikružia, puk však nesmeruje medzi žrde.

46:11
    Domáci aktívnejší, sú častejšie vpredu, no nedostávajú sa do šancí.

46:39
    Po prehratom buly Češíka Richard Huna vyslal štipľavku na Bacashihuu, neprekonal ho.

47:05
    Po strele Ďatelinku z ľavej strany sa snažil Češík na viackrát dostať puk pred Križanom za neho, nepodarilo sa mu to.

47:24
    Aktivita Bystričanov slávi úspech, po akcii Hickmotta a prihrávke Buca sa presadil peknou strelou z pravého kruhu TOMÁŠ SUROVÝ – 2:1.
    47:24 T.SUROVÝ - 2:1

48:23
    Vylúčenie v tíme MHK 32 Liptovský Mikuláš (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade). Trest odpyká Kabáč.

48:56
    Buc od modrej a Hickmott z ľavej strany skúšali Križana, ten je pozorný.

49:29
    Hostia dostali puk až pred Bacashihuu, takže domáci musia založiť útok od vlastnej bránky.

50:13
    Domáci nasťahovaní v útočnej tretine, ale viac hrajú pri mantineli, hostia vzdorujú.

50:30
    Liptáci už v plnom počte, puk je v strednom pásme.

51:39
    Bystrica teraz drží hostí na dištanc, tí sa nevedia dostať do útoku.

52:23
    Domáci boli v útočnom pásme, ale nezakončovali, vozili viac puk.

53:05
    Tománek pekne vnikol do pásma, našiel Maioneho v medzikruží, ktorý pohotovo zakončil, no Križana neprekonal.

53:19
    Opäť strela Maioneho, tentoraz z pravej strany, Križan pozorný.

53:39
    Češík a Lamper mútili vodu pred Križanom, recept na neho nenašli.

54:37
    Hostia boli na krátkom výlete v útočnej tretine, ale nedostali sa do výraznejšej pozície na strelu, ktorá by Bacashihuu ohrozila.