Slovensko – Ukrajina 20:21 (kon.)
Slovensko
20:21 (13:9)
Ukrajina
sk Pátek 25.11.2016, 17:45 • Mestská športová hala, Šaľa • Kvalifikace MS žen (baráž)

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:45.

Reprezentantky Slovenskej republiky v hádzanej sa pred domácim publikom v Šali predstavia v 1. fáze kvalifikácie na MS 2017 v Nemecku, keď si sily v skupine postupne zmerajú so súperkami z Ukrajiny, Grécka a Litvy. Zo skupiny postúpia do 2. fázy kvalifikácie prvé dva tímy a Slovenky sú favoritom skupiny. Všetky zápasy našich dievčat uvidí Mestská športová hala v Šali a naše dievčatá budú začínať v každý z troch hracích dňoch od 17:45.

Tréner Dušan Poloz si vybral pre túto časť kvalifikácie tento tím:

brankárky: Adriana Medveďová (Iuventa Michalovce), Simona Súlovská (HK Slávia Partizánske), Lucia Gubiková (Bemaco Prešov);

pivotky: Andrea Czanik (DJK/MJC Trier, Nemecko), Eva Minárčiková (DHC Sokol Poruba), Kristína Pastorková (SHK Veselí nad Moravou/Česko);

krídelníčky: Lýdia Jakubisová (Thüringer HC, Nemecko), Lucia Mikulčík (DHK Baník Most/Česko), Alžbeta Rechtorisová (DHC Sokol Poruba/Česko), Mária Holešová (Iuventa Michalovce), Lívia Klučková, Katarína Pócsíková (obe HK Slovan Duslo Šaľa);

spojky: Martina Školková (Cercle Dijon Bourgogne, Francúzsko), Monika Rajnohová (Skara HF/Švédsko), Julia Kučerová (Kisvárdai KC/Maďarsko), Simona Szarková (DHK Baník Most/Česko), Alica Kostelná (DHC Sokol Poruba/Česko), Marianna Rebičová, Veronika Habánková (obe Iuventa Michalovce), Karin Bujnochová, Eva Veselková (obe HK Slovan Duslo Šaľa) a Klaudia Michnová (HK Slávia Partizánske).

Srdečne Vás pozývam k sledovaniu prenosu z Mestskej športovej haly v Šali, v piatok podvečer vám krátkymi písanými vstupmi sprostredkujeme všetko aktuálne z hracej plochy v našom on-line prenose.

Úvodné zostavy:

Slovensko:

Ukrajina:

Rozhodca:

Pech, Vagvölgyi (HUN).

Príjemný podvečer vám želám pri sledovaní nášho textového prenosu zo zápasu kvalifikácie pre blížiace sa MS v hádzanej žien, Slovensko si dnes zmeria sily s Ukrajinou.

Miestny hlásateľ nám predstavil oba tímy, rozhodkyne zápasu z Maďarska, nasledujú hymny oboch krajín a začíname.

1
    Stretnutie sa práve začalo. (0:0)

1
    Slovensko v červených dresoch zahájilo stretnutie, hostky v žlto-modrých farbách. (0:0)
    1
    Rajnohová otvára z pravej strany za pomoci žrde účet duelu. (1:0)

2
    Snopová vystrelila svojou ľavačkou, gólmanka domácich loptu poslala za svoju bránku. (1:0)

3
    Jakubisová bola faulovaná pri streľbe, sedmička pre Slovensko. (1:0)
    3
    Monika Rajnohová premieňa sedmičku, je to veselšie. (2:0)

4
    Rebičová potrestaná žltou kartou. (2:0)
    4
    Redka znižuje stav na rozdiel jedného gólu. (2:1)

5
    Goriľská za svoj faul potrestaná žltou kartou. (2:1)

6
    Slovenky nastrelili konštrukciu bránky Ukrajiny, majú však loptu v rukách na polovici Ukrajiny. (2:1)
    6
    Jakubisová vystrelila z pravej strany a úspešne. (3:1)
    6
    Brejk Sloveniek a Holešová zvyšuje náskok našich dievčat. (4:1)

7
    Holešová inkasuje žltú kartu a sedmička pre Ukrajinu. (4:1)
    8
    Glibko sedmičku premieňa a znižuje na rozdiel dvoch gólov. (4:2)
    9
    Levčenko po brejku znižuje na rozdiel už len jedného gólu. (4:3)

9
    Redka faulovala a má to za žltú. (4:3)
    10
    Jakubisová premieňa svoju sedmičku po faule na Rajnohovú. (5:3)
    11
    Snopová svojou ľavačkou nedala gólmanke v bránke Slovenska najmenšiu šancu. (5:4)

11
    Perederij prvou vylúčenou hráčkou zápasu. (5:4)
    12
    Školková po prieniku na pravej strane zvyšuje vedenie Sloveniek. (6:4)
    13
    Holešová z ľavej strany nabehla s loptou na devinu a peknou strelou zvyšuje na rozdiel troch gólov. (7:4)

14
    Glibko prerážala, rozhodkyne berú Ukrajinkám loptu, vpred pôjdu naše dievčatá. (7:4)

15
    Szarková vystrelila a s jej zblokovanou loptou si Balog v bránke Ukrajiny poradila bez väčších problémov. (7:4)

16
    Borščenko vystrelila z ľavej strany z uhla, Medveďová loptu zrazila za bránkovú čiaru. (7:4)
    17
    Szarková sa krásne uvoľnila, naznačila kľučku a o palubovku loptu poslala do siete Ukrajiny. (8:4)

18
    Medveďová vychytala Levčenko, na druhej strane Michnová z pravej strany stroskotala na gólmanke Balog. (8:4)

19
    Michnová to skúsila podstrelom, minulá bránku hostiek, Ukrajina sa v brejku previnila proti pravidlám krokmi. (8:4)
    19
    Michnová v páde na palubovku oblúčikom prehodila Balog v bránke Ukrajiny. (9:4)

19
    Oddychový čas hostí, ktorí sa musia poradiť, akú taktiku vymyslieť na Slovenky. (9:4)

20
    Redka vystrelila a Medveďová likviduje ďalšiu loptu Ukrajiny. (9:4)
    20
    Jakubisová zvyšuje strelou z pravej strany na rozdiel šiestich gólov. (10:4)

21
    Goriľská stroskotala na Medveďovej, Slovenky brejkujú. (10:4)
    21
    Jakubisová pridáva ďalší gól do siete Ukrajiny. (11:4)

22
    Minárčiková oslabuje domáce dievčatá. (11:4)

22
    Szarková vyrobila faul a ide von na dve minúty, navyše sedmička pre Ukrajinu. (11:4)
    22
    Glibko najskôr loptu poslala do žrde, v dorážke už do siete Slovenska. (11:5)

22
    Oddychový čas domácich, hráme v oslabení o dve dievčatá, treba niečo poradiť ženám v hre. (11:5)
    23
    Levčenko znižuje na rozdiel piatich gólov strelou z pravej strany. (11:6)

24
    Kompaniec za svoj faul videla kartu žltej farby. (11:6)
    25
    Snopová sa predsa len presadila, jej zblokovaná lopta skončila v sieti Slovenska. (11:7)

26
    Školková vystrelila, Balog loptu poslala za postrannú čiaru, Slovenky zostanú v útoku a loptu majú pod kontrolou. (11:7)

27
    Školková rovnako pekná strela, Balog teraz v rozkľaku nohou poslala vedľa bránky. (11:7)
    27
    Mikulčik po brejku zoči-voči Balog vsietila, opäť je to o päť gólov. (12:7)
    28
    Brejk domácich, Minárčiková nedala Balog v bránke Ukrajiny najmenšiu šancu na zásah. (13:7)
    29
    Snopová to dobre vymyslela, Medveďová bola na túto loptu prikrátka. (13:8)
    30
    Minárčiková prerážala, Slovenky loptu stratili, Ukrajina brejkovala a Snopová tri sekundy pred koncom prvého polčasu loptu poslala pod brvno bránky Slovenska. (13:9)

30
    Prvý polčas sa skončil. (13:9)

Prvý polčas chytili Slovenky od jeho úvodu pevne do rúk a režírovali hru. Ukrajina často strácala lopty, v bránke Slovenska podáva výborný výkon Medveďová, ktorá likviduje lopty z rúk Ukrajiniek. Na druhej strane striedala Balog a dvojka národného tímu podáva v dobrej forme rovnako tak spoľahlivý brankársky výkon. Slovenky si pre druhý polčas vypracovali štvorgólový brejk, bude im to stačiť?

31
    Začal sa druhý polčas. (13:9)
    31
    Snopová tvrdo vystrelila z pravej strany a bola úspešná. (13:10)
    32
    Útočný faul domácej Czanik, brejk Ukrajiny a Borščenko sa postarala o gól svojho tímu. (13:11)
    32
    Rajnohová opečiatkovala žrď bránky hostiek, Kompaniec bola úspešná vo svojom brejku. (13:12)

32
    Oddychový čas domácich, tréner Poloz má svojim dievčatám čo povedať. (13:12)

33
    Szarková pálila zdiaľky, Balog ju vychytala a rozohrala akciu Ukrajiny. (13:12)

34
    Szarková prerážala, keď predtým stratili loptu súperky po útočnom faule, pri lopte teraz Ukrajina. (13:12)
    35
    Redka sa svojou loptou postarala o vyrovnanie, naše dviečatá v druhom polčase bez úspechu. (13:13)
    35
    Levčenko po úniku na pravej strane posiela hostky po prvýkrát do vedenia. (13:14)
    36
    Czanik konečne vsietila v druhom polčase ako prvá, Slovenky však len vyrovnali. (14:14)
    37
    Snopová opäť razantne poslala z pravej strany loptu do bránky Slovenska. (14:15)

39
    Kompaniec vystrelila a loptu poslala nad bránku Slovenska, naše dievčatá pôjdu do akcie s cieľom vyrovnať. (14:15)

40
    Jakubisová sa krásne uvoľnila na pravej strane a v páde na zem minula bránku Ukrajiny. (14:15)
    40
    Glibko premenila svoju šancu so sedemmetrového hodu. (14:16)

41
    Oddychový čas domácich, tréner Poloz opäť musí naordinovať svojim dievčatám recept na hru súpera. (14:16)
    41
    Levčenko zakončila úspešne brejk hostiek, keď predtým na Balog stroskotala so svojou loptou Michnová. (14:17)

42
    Rajnohová minula bránku Ukrajiny, zostávame však pri lopte po verdikte rozhodkyne z Maďarska. (14:17)

43
    Opäť to bola Rajnohová, ktorá vystrelila, Balog loptu zázračne chytila a podržala svoj tím. (14:17)

44
    Súlovská vygumovala z akcie Borščenko, na druhej strane proti Szarkovej uspela Balog. (14:17)
    44
    Kompaniec svoju loptu umiestnila do siete, Slovenky v druhom polčase prehrávajú už 1:9. (14:18)
    45
    Michnová zavelila svojim gólom v obrat v zápase, podarí sa to našim dievčatám? (15:18)
    46
    Mikulčík premieňa brejk domácich, nuž poďme dievčatá, dá sa to. (16:18)

47
    Školková poslala štipľavú loptu na bránku Ukrajiny, Balog opäť výborne zasiahla. (16:18)
    48
    Levčenko v páde na palubovku zakončila do vrchných partií bránky Súlovskej. (16:19)

49
    Redka si sadla za svoj faul na dve minúty na lavičku. (16:19)

50
    Prerážanie v podaní Perederij, loptu budú mať naše dievčatá, hráme presilovku. (16:19)

50
    Jakubisová nepremenila svoj sedemmetrový hod, aká to škoda, Balog ju jednoducho vychytala. (16:19)
    51
    Lajuk z pravej strany prekonala Súlovskú v bránke Slovenska. (16:20)

51
    Redka opäť usadá za svoj faul na dve minúty na lavičku. (16:20)
    52
    Mikulčík svoju šancu využila, znižujeme na rozdiel troch gólov a hráme presilovku. (17:20)

52
    Rajnohová sa po brejku krásne uvoľnila, Balog ju však senzačne vychytala. (17:20)
    53
    Jakubisová uspela vo svojej šanci na pravej strane, keď v páde na zem prekonala Balog v bránke Ukrajiny. (18:20)

53
    Oddychový čas hostí, aj tréner Čyzov dáva pokyny svojom zverenkyniam, je to rozdielom dvoch gólov. (18:20)
    54
    Perederij premieňa svoju šancu a zvyšuje na rozdiel troch gólov. (18:21)
    54
    Školková zdiaľky vystrelila a prekonala Balog v bránke Ukrajiny. (19:21)

55
    Rajnohová bola faulovaná, deväť metrový hod, predtým Ukrajina vyrobila pred bránkoviskom Slovenska kroky. (19:21)

56
    Tréner Ukrajiny za nemiestne pripomienky potrestaný kartou žltej farby. (19:21)

56
    Školková vypálila, no skúste si tipnúť, jasné, Balog ju vychytala. (19:21)
    57
    Jakubisová úspešná v brejku, pomedzi nohy Balog vsietila. (20:21)

58
    Snopová napálila loptu do brvna, Ukrajinky však zostávajú pri lopte. (20:21)

59
    Medveďová vychytala Snopovú, loptu budú mať v rukách naše dievčatá. (20:21)

59
    Chyby na oboch stranách, Ukrajinkám nevyšiel brejk, Rajnohová na druhej strane prerážala. (20:21)

60
    Začala sa posledná minúta zápasu, pri lopte Ukrajinky. (20:21)

60
    Oddychový čas hostí, 33 sekúnd pred koncom tréner Čyzov dáva pokyny svojim dievčatám, ako nestratiť loptu. (20:21)

60
    Mikulčík za svoj faul vylúčená na dve minúty, presilovka pre Ukrajinu. (20:21)

Koniec zápasu. (20:21)

Ukrajina sa raduje z víťazstva, v prvom polčase prehrávala o sedem gólov, v polčase mala manko štyri góly, no do druhého polčasu nastúpil na palubovku žlto-modrý uragán a sfúkol Slovensko z paluby do vody. Slovenky v druhej polovici druhého polčasu doťahovali náskok súpera, no v závere zápasu im chýbalo viac šťastia a pre Ukrajinu vychytala víťazstvo Judit Balog. Pekný večer priaznivcom športu a hádzanej želá Vladimír Korduliak. (19:12:15)

Vladimír Korduliak

Slovensko: Medveďová, Súlovská – Czanik, Minárčiková, Jakubisová, Mikulčík, Rechtorisová, Holešová, Školková, Rajnohová, Szarková, Rebičová, Habánková, Veselková, Michnová
    Ukrajina: Timošenková, Giľazetdinová, Balog – Andrijčuk, Belmas, Borščenko, Glibko, Goriľská, Kompaniec, Lajuk, Levčenko, Perederij, Redka, Smoling, Snopová, Volovnik

Rozhodčí: Pech, Vagvölgyi (HUN)

Diváci: 2.000