Toronto – Washington 4:2 (kon.) | Pittsburgh – New Jersey 4:3 (1:0 po s.n.) | Florida – Columbus 2:1 (1:0 po s.n.)
Detroit – Montreal 1:2 (po pr.) | Ottawa – Carolina 2:1 (kon.) | St. Louis – Minnesota 4:3 (1:0 po s.n.)
Colorado – Vancouver 2:3 (0:1 po s.n.) | Los Angeles – Chicago 2:1 (po pr.) | San Jose – Anaheim 2:3 (kon.)
Boston – Tampa 4:1 (kon.) | Winnipeg – Nashville 3:0 (kon.) | Edmonton – Arizona 1:2 (kon.)
po s.n. (1:0)
Pittsburgh Penguins
4:3 (0:1, 2:2, 1:0 - 0:0)
New Jersey Devils
Neděle 27.11.2016, 01:00 • PPG Paints Arena, Pittsburgh • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:00.

Šampioni minulého ročníku na tom nejsou vůbec špatně ani v této sezóně. Pens si zatím připsali dvanáct výher (z toho dvě v prodloužení) a 9 proher (tři v prodloužení) při skóre 62:62. V minulém zápase však Tučňáci prohráli 2:6 a dnes tak budou mít velkou motivaci.

Neproduktivnějším hráčem je Phil Kessel, jenž má na svém kontě šest gólů a patnáct asistencí. Kessel je dvorní nahrávač Crosbyho, který hlavně díky němu vévodí tabulce střelců NHL se čtrnácti trefami.

New Jersey na tom je až překvapivě dobře. Devils mají na svém kontě deset výher (pět z toho po základní hrací době) a deset proher (čtyři v prodloužení). Stejně jako bilanci výher a proher mají vyrovnané i skóre 50:51. Asi málokdo by čekal, že tým z New Jersey bude po dvaceti kolech pouze tři body za právě Penguins.

A další zajímavost. Nejproduktivnějším hráčem New Jersey je Travis Zajac s pěti góly a deseti asistencemi. To je však způsobené i tím, že o druhé místo v týmovém bodování se dělí Hall s Cammallerim, kteří odehráli zatím pouze čtrnáct zápasů.

Pittsburgh Penguins: M. Murray (M.-A. Fleury) – Määttä, Letang, Daley, J. Schultz, Cole, Oleksy – Cullen, Crosby, Sheary – Guentzel, Malkin, Rust – Hagelin, Bonino, Kessel – S. Wilson, Fehr, Kühnhackl.

New Jersey Devils: Kinkaid (Cory Schneider) – A. Greene, Severson, Auvitu, Lovejoy, J. Moore, Quincey, Merrill – Cammalleri, Zajac, Palmieri – B. Bennett, Henrique, Smith-Pelly – Zacha, Kalinin, Parenteau – Fiddler, Lappin.

Rozhodčí: Waish, Luxmore – Amell, Nowak.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

00:27
    Do utkání vstoupili lépe domácí, kteří se okamžitě usadili v útočné třetině.

00:53
    Až nyní se Devils vymanili z tlaku a mohou tak podniknout útočný výpad.

01:19
    Pens jsou však opět v útoku. Domácí tým vstoupil do utkání hodně aktivně.

02:18
    Poprvé se v útočné třetině usadili i Ďáblové. Střelu Pavla Zachy ale ukryl v lapačce Murray.

02:56
    Crosby zatáhl puk do třetiny, předal puk Fehrovi, ale jeho střelu vyrazil Kinkaid do bezpečí.

03:33
    Devils právě vstřelili branku!
    MICHAEL CAMMALLERI prostřelil z kruhu pro vhazování domácího brankáře a posílá tak Devils do vedení hned z první vážnější šance. Cammalleri měl za sebou dlouhé střídání, ale z posledních sil se mu povedlo vyslat opravdu velmi přesnou střelu, jenž překonala Murrayho. Asistence: Kyle Palmieri
    03:33 Michael CAMMALLERI - 0:1

04:31
    Pittsburgh se rychle snaží odpovědět, avšak Boninoho přihrávka na Kessela nebyla přesná. Následná střela právě Bonina skončila pouze ve výstroji hostujícího brankáře.

05:11
    Tučňáci pokračují v tlaku, ovšem Kinkaid je zatím stoprocentní. Hosté se však pomalu, ale jistě dostávají do větších a větších potíží.

05:40
    Cullen se spolu s Crosbym hnali do velké šance, ale Kinkaid na poslední chvíli dokázal Culenovu střelu vyrazit mimo branku. Pavel Zacha se však dopustil sekání a bude vyloučen na dvě minuty.

06:07
    Hosté začínají oslabení výborně, již podruhé vyhodili puk přes všechny čáry.

06:24
    Kessel se pokusil překvapit Schneidera, ale dvojka Devils dnes zatím chytá parádně.

06:41
    Letangova přihrávka byla hodně nepřesná a skončila pouze zakázaným uvolněním.

07:03
    Tentokrát už se Letang předvedl v lepším světle, ale jeho projektil do modré čáry končil pouze v lapačce Kinkaida.

07:30
    Pens se snaží využít tlaku, ale to se jim nedaří. Hosté brání zatím výborně.

07:40

08:17
    Pittsburg kombinuje s kotoučem ve vlastním obranném pásmu a čeká na vhodný okamžik k útoku.

08:34
    K puku se nakonec dostali Devils, ale jejich nepřesná rozehrávka končí zakázaným uvolněním.

08:49
    Čeká nás první komerční přestávka.

Lovejoy a Bennett si v komerční přestávce užili svou chvíli slávy. Fanoušci Pens je "doma" bouřlivě přivítali. Oba hráči v minulé sezóně nastupovali právě za Pittsburgh.

09:17
    Další vyloučení na straně New Jersey Devils. Severson bude pykat za nedovolené bránění.

09:27
    Před Kinkaidem vznikla velká skrumáž, ale Kinkaid dokázal zalehnout puk a nedovolil soupeřům skórovat.

09:54
    Devils se podařilo vyhodit puk.

10:11
    Kinkaid se musel znova předvést. Nejprve vyrazil střelu Malkina a následně si poradil i s dorážkou Wilsona.

10:29
    O puk se bojuje v rohu obranného pásma Devils.

10:46
    Nakonec ho získali domácí, kteří se snaží opět získat kontrolu nad pukem.

10:52
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Eric Fehr – 2 min., nedovolené bránění brankáři).

11:17
    Začíná přesilová hra New Jersey. To je s pukem za Kinkaidem.

11:49
    Ďáblové se usadili v útočné třetině a snaží se vymyslet gólovou akci.

12:16
    Střela Cammalleriho byla zastavena Murrayem a útočící hráči se nakonec vyhnali špatnou přihrávkou.

12:52

13:18
    Nahození končí v rukavici domácího gólmana, před kterým se bude vhazovat po komerční přestávce.

13:30
    Letangova střela opět končí v lapačce Kinkaida, ten je dnes zatím hlavní oporou svého týmu.

13:58
    New Jersey špatně rozehrálo a dopustilo se zakázaného uvolnění.

14:09
    Další skrumáž, další velká šance, ale další dobrý zákrok Kinkaida. Americký brankář chytil minimálně dvě dorážky. Nepřišel si na něj ani Bolino, ani Hagelin.

14:49
    Lovejoy vyvezl puk, ale už musel jít střídat. Devils se i tak podařilo po delší době na chvíli usadit v pásmu soupeře.

15:17
    Pens se osvobodili pouze za cenu zakázaného uvolnění.

15:47
    Hostům se podařilo dostat z tlaku a nyní dokonce kombinují v pásu soupeře. Dočkáme se dalšího gólu?

16:06
    Zatím to tak nevypadá. Čtyři minuty před koncem je hra zastavena po přihrávce rukou a následuje poslední komerční přestávka.

16:13
    Malkin byl příliš rychlý a dopustil se tak ofsajdového postavení.

16:41
    Crosby posílal přihrávku před Kinkaida, ale ten tygřím skokem zalehl puk a nedopustil tak vznik nějaké skrumáže v prostoru před jeho bránou.

16:43
    Hned po vhazování přišla střela, která na Kinkaida letěla paradoxně z hokejky spoluhráče Zajace.

17:14
    Hosté už jsou ovšem v útoku, jejich střely však byly všechny zblokovány.

17:22
    Hra je nakonec přerušena pro puk na střídačce.

17:57
    Pens vybojovali puk v obranném pásmu a ihned pospíchají do útoku. Dočkáme se ještě jednoho gólu před sirénou?

18:27
    Zatím to tak nevypadá. Ani jednomu celku se nedaří udržet se v pásmu a vytvořit si tak tlak.

18:42
    Maatta zblokoval střelu bývalého parťáka Lovejoye do ochranné sítě.

18:58
    Kalinin se dostal k puku v prostoru mezi kruhy, ale svou střelou trefil pouze připraveného domácího brankáře. Útočník Devils pouze zakroutil hlavou nad promarněnou šancí...

19:27
    Závěr třetiny lépe vychází hostům, ti jsou jasně nebezpečnější.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

Máme za sebou první třetinu, do které aktivněji vstoupil domácí, ale paradoxně právě oni inkasovali jako první. Hned z první šance se totiž trefil Michael Cammalleri a poslal tak svůj celek do vedení. Pens si vytvořili několik šancí, ale ani jedna neskončila gólem. Hosty zatím drží perfektní Kinkaid, jenž v bráně zaskakuje Schneidera. Na konci třetiny se Ďáblové dostali do hry a byli více než vyrovnaným soupeřem. Bude zajímavé sledovat, jak se hra bude vyvíjet dále.

Střely na bránu: 19-8
    Statistiky po první třetině

20:01

20:09
    Crosby vyhrál úvodní vhazování, ale rovněž se dopustil prvního ofsajdu.

20:34
    Greene se dostal do zajímavé pozice, ale z pravé strany minul bránu domácího týmu.

21:23
    Pittsburgh právě vstřelil branku!
    Tučňáci se usadili v útočném pásmu, kde se opět vytvořila před Kinkaidem nepřehledná skrumáž, ve které se nejlépe zorientoval JAKE GUENTZEL a zasunul kotouč za ležícího brankáře Devils. Asistence: Jevgenij Malkin, Trevor Daley
    21:23 Jake GUENTZEL - 1:1

21:46
    Pens nepolevují a stále buší do svého soupeře.

22:38
    Penguins otáčejí vývoj zápasu! Severson neuhlídal TOMA KÜHNHACKLA, který se kolem něj protáhl a perfektní bekhendovým blafákem překonal i Kinkaida. Asistence: Jevgenij Malkin, Steve Oleksy
    22:38 Tom KÜHNHACKL - 2:1

23:10
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Ben Lovejoy – 2 min., vysoká hůl).

23:43
    Devils začínají oslabení lépe než druhou třetinu, daří se jim vyhazovat kotouče a napadat rozehrávku soupeře.

24:00
    To je ale začátek třetiny! Do protiútoku se dostal VERNON FIDDLER, který jednou rukou bekhendem dostal puk do brány Murrayho. Ten nedokázal včas sklapnout betony a na tento gól nebude vzpomínat moc rád. Bez asistence.
    24:00 Vernon FIDDLER - 2:2

24:51
    Pens se snaží napravit svou chybu, ale zatím se jim to nedaří.

24:59
    Tvrdou střelu od modré schoval v lapačce Kinkaid.

25:13

25:45
    Střela Seversona skončila v připravené lapačce domácího brankáře, který neměl moc problémů s tímto zákrokem.

26:14
    Tučňáci se opět usadili v útočném pásu, ale Devils brání lépe než na začátku třetiny.

26:49
    Nyní jim navíc pomohl KInkaid, který zlikvidoval střelu Daleyho od modré čáry.

27:17
    Pens jsou však stále o něco aktivnější a nenechávají soupeře rozehrát. Tomu se tak nedaří uklidnit hru a dostat se do útočné třetiny.

28:12
    Až nyní se New Jersey dostalo k souvislejšímu tlaku. Střela Quinceyho však byla zblokována.

28:20
    Devils vybojovali alespoň přesilovou hru. Nick Bonino byl vyloučen za hákování.

28:39
    Palmieriho střela minula cíl, Devils jsou však stále v útoku.

29:04
    Stejně tak projektil Zachy minul bránu.

29:19
    MICHAEL CAMMALLERI je při chuti. Útočník Devils se nenechal odradit prvotním neúspěchem a následnou pumelicí z pravé strany našel místečko přesně mezi vyrážečkou a betonem domácího brankáře. Devils si tak berou své vedení zpět. Asistence: Pavel Zacha, John Moore
    29:19 Michael CAMMALLERI - 2:3

30:11
    Lappin šel sám na Murrayho, ale jeho blafák do bekhendu nebyl úspěšný. Domácí brankář se roztáhl na brankové čáře a zamezil tak pohromě.

30:57
    Devils jsou při chuti a stále útočí. Domácí teď s němi mají velké problémy.

31:27
    Tlak hostů pokračuje, nedaří se jim však dostat se ke střele.

32:03
    Pittsburghu se navíc daří vyhodit a dokonce opět vytvořit skrumáž před Kinkaidem, který ale opět zachraňuje svůj celek. Komerční přestávka.

32:11
    Zakázané uvolnění Devils.

32:43
    Pens se sice snaží opět srovnat, ale obrana soupeře je dnes kromě začátku druhé části velmi dobře zformována.

33:16
    Nepřesná rozehrávka končí zakázaný uvolněním New Jersey.

33:33
    Lappin se dostal k puku mezi kruhy, ale jeho střela byla chycena Murraym. Poté se strhla pošťuchovaná, která nejspíše bude mít i nějakou dohru.

33:33
    Vyloučení v týmu Pittsburgh Penguins (Steve Oleksy – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Vernon Fiddler – 2 min., hrubost).

34:09
    Hru čtyři na čtyři začali lépe domácí, kteří se usadili v útočné třetině.

34:30
    Zajac však vybojoval puk a dopřál svým spoluhráčům střídání. Na puku už je ovšem opět soupeř.

34:48
    Maatta od modré prověřil pozornost Kinkaida. Ten byl připraven a jeho lehkou střelu pokryl. Následuje další reklamní přestávka.

35:06
    Střela Kessela byla tečována a skončila tak pouze v ochranné síti.

35:33
    Oba týmy jsou v plném počtu.

36:00
    Puk se dotknul ochranné sítě, máme tu tak přerušení hry.

36:11
    Hagelin střílel z pravé strany, ale Kinkaid velmi dobře viděl. S tímto pokusem tak neměl žádný problém.

36:47
    Obrovská šance Pens! Naprosto prázdná brána čekala na Crosbyho, ale ten v pokleku trefil pouze její konstrukci!

37:13
    Na druhé straně vystřelil Auvitu, ale jeho střela neměla moc šancí na úspěch.

38:09
    Devils se usadili ve třetině soupeře. Vše nakonec skončilo pumelicí kapitána, jehož střelu pokryl Murray.

38:47
    New Jersey kombinuje s pukem ve vlastním pásmu a nikam se nežene. Chce si odnést náskok i do třetí třetiny.

39:21
    Pens se vystavili ofsajdu a museli tak přenechat kotouč soupeři.

39:55
    Zajacův pas byl hodně nepřesný. Uvidíme ještě jedno zakázané uvolnění a vhazování.

39:55
    Zajac si pomohl při vhazování rukou a bude tak vyloučen za zdržování hry.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Máme za sebou druhou třetinu, která sice začala dvěma rychlými góly domácího týmu, ale hosté na ně dokázali odpovědět. Nejprve ve vlastním oslabení a následně v přesilové hře. Pens jsou o něco lepším týmem, ale Devils bojují o vítězství jak jen to jde. Čeká nás velmi zajímavá třetí třetina.

40:01

40:27
    Devils začínají třetí třetinu dobře a ihned vyhazují puk.

40:49
    Další vyhození New Jersey, které stále hraje v oslabení.

41:14
    Kinkaid si připsal další úspěšný zákrok. Tentokrát od modré pálil Daley.

41:33
    Ďáblům se opět podařilo vyhodit puk.

41:56

42:19
    Pens jsou s pukem za bránou, kde čekají na prostřídání a možnost k útoku.

42:43
    Vysoká hůl, která zasáhla puk přerušuje hru.

43:24
    Kinkaid se musel opět činit. Obrana hostů totiž zazmatkovala a přímo před ním se objevil Kessel, který měl ale složitou pozici.

43:52
    Vyloučení v týmu New Jersey Devils (Sergej Kalinin – 2 min., sekání).

44:16
    Ďáblům se podařilo vyhodit přes všechny čáry.

44:38
    A opět. Devils dnes oslabení brání výborně. Domácí se navíc dopustili ofsajdového postavení.

45:00
    Pens jsou zpátky v útoku. Podaří se jim srovnat stav utkání?

45:21
    Nepodaří. Teč Rusta se totiž nepovedla a byla posouzena jako vysoká hůl. Pittsburg tak navíc ztratí útočné pásmo.

45:53

46:24
    Domácí se opět ženou do útočení. Čas jim povážlivě utíká.

47:04
    Před Kinkaidem vznikla další nepřehledná situace, ale americký gólman ji dokázal i bez hokejky vyřešit. Skóre se tak nemění.

47:37
    Jinak tomu ani není po nahození Maaty, které Kinkaid ukryl ve své lapačce.

48:09
    Henrique se snažil na druhé straně najít Palmieriho, ale jeho finální přihrávka byla sražena.

48:53
    Penguins jsou usazeni v útočném pásmu. Jejich střely ovšem létají pouze kolem hostující brány.

49:29
    Na útočný výlet se vydalo New Jersey, ale jejich snažení nemělo dlouhého trvání.

50:06
    Hra je přerušena pro ofsajdové postavení domácího celku. Zápas bude pokračovat po komerční pauze.

50:37
    Boninova přihrávka na Crosbyho byla zblokována a hosté se následně osvobodili. Devils se pravděpodobně budou zuby nehty bránit až do konce zápasu.

51:17
    A nebo taky ne. Ke střele se nyní probojoval Henrique, ale ta byla nakonec zblokována do rohu hřiště.

52:01
    Rust minul bránu a Devils se tak podařilo osvobodit.

52:43
    Ďáblům se daří držet se v útočném pásmu. Penguins čas plyne rychleji a rychleji.

53:15
    Bonino si vybruslil do mezikruží, ale Kinkaid rychle vyrazil vpřed a bravurně zmenšil střelecký úhel. Americký gólman předvádí parádní výkon!

53:49
    Tlak domácího celku sílí, hosté se osvobozují pouze za cenu zakázaného uvolnění.

54:04
    Pětka Devils byla hodně unavená, ale podařilo se jí odehrát puk do bezpečí a vystřídat.

54:30
    Hra je však opět v obranné třetině hostů. Ty čeká hodně krušných posledních pět minut utkání.

55:07
    Lovejoy dokázal vyhrát souboj a poslat puk ven ze třetiny. Penguins musí začít od svého brankáře.

55:19
    Crosby zkusil štěstí z úhlu, ale ani tato střela se neujala. Komerční přestávka.

55:32
    New Jersey se opět dostalo ze spárů soupeře a snaží se ušetřit několik vteřin v pásmu Pens.

56:07
    Ti nyní čekají za bránou na prostřídání a následný útok.

56:12
    Nevymysleli to však nejlépe a dopustili se ofsajdového postavení. Do konce zápasu už moc času nezbývá.

56:39
    Hra je opět za bránou domácích, ti se navíc provinili zakázaným uvolněním.

56:59
    Pittsburghu se nedaří usadit se v útočné třetině. Jejich soupeř stále a stále vyhazuje puk do bezpečí.

57:49
    Greene s Palmierim opět vyvezli puk a ušetřili další cenné vteřinky.

58:17
    U puku jsou hosté, kteří s ním nikam nepospíchají a snaží se získat co nejvíce času.

58:31
    Hráči domácích zahráli vysokou holí. Vhazovat se tak bude u Murrayho.

58:42
    Tučňáci jsou v šesti.

59:02
    Cammalleri netrefil prázdnou bránu a nepřipisuje si tak hattrick!

59:23
    Zakázané uvolnění hostujícího celku.

59:23
    Pochopitelně tu máme oddechový čas pro Pittsburgh Penguins.

59:28
    Kesselova rozehrávka se odrazila od plexiskla a skončila v ochranné síti. Pens tak přišli o útočné pásmo.

59:46
    Nepřehledná skrumáž před Kinkaidem končí gólem. Nejlépe se zorientoval SIDNEY CROSBY, který si vytáhl puk a nekompromisně zavěsil. Asistence: Bryan Rust, Jevgenij Malkin
    59:46 Sidney CROSBY - 3:3

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Máme za sebou základní hrací dobu, která končí 3:3. O vítězi tak rozhodne prodloužení a případně nájezdy.

60:01

60:36
    Letang utekl obraně soupeře, ale nesedlo mu zakončení, které skončilo v lapačce Kinkaida.

61:17
    Kessel se dostal ke střele z prostorů pravých kruhů, ale minul bránu. Pens tak musí začít od svého brankáře.

61:50
    Parenteau se ocitl tváři v tvář Murraymu, ale svým zakončením nad betony neuspěl.

62:39
    V útoku jsou tak domácí, kteří se snaží rozhodnout zápas ve svůj prospěch.

63:07
    Letang si opět vylámal zuby na Kinkaidovi. Vsadím se, že z něj dnes bude mít noční můry!

63:39
    Ani Kessel neuspěl, hosté jsou pod velkým tlakem.

63:58
    Greene se hnal s Palmierim do přečíslení, ale útočník Devils byl v pásmu moc brzo.

64:27
    Moore se dostával ke střele, ale ta byla zblokována. Pravděpodobně nás čekají nájezdy.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Je to tak, dnešní zápas se rozhodne až v nájezdech.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Malkin svůj nájezd neproměňuje. Jeho střela byla velmi nepovedená.

1. série
    0:0
    Parenteau byl perfektně vychytán lapačkou domácího brankáře!

2. série
    0:0
    Crosby vsadil na pomalý nájezd, ale to se mu nepovedlo. Kinkaid jej vychytal.

2. série
    0:0
    Ani Cammalleri se neprosadil! Jeho střelu tečoval Murray nad.

3. série
    1:0
    Letang prolomil smůlu a pokořil Kinkaida.

3. série
    1:0
    Zajac neproměnil, Penguins vyhrávají.

V samostatných nájezdech zvítězil tým Pittsburgh Penguins.
    Střelcem vítězného nájezdu je KRIS LETANG.
    Kris LETANG - 4:3

Máme za sebou velmi napínavé utkání, které nakonec vyhrál domácí tým. Ten může hlavně poděkovat Crosbymu, který pár sekund před koncem srovnal a následně Letangovi, jenž jako jediný proměnil svůj nájezd.

Tři hvězdy utkání

1. Jevgenij Malkin (PIT) – 0+3
    2. Michael Cammalleri (NJD) – 2+0
    3. Sidney Crosby (PIT) – 1+0

Československá stopa

Pavel Zacha (NJD) – 0+1, 1 střela, čas na ledě 12:13 (04:06:25)
    Statistiky dnešního utkání.

Michal Janoštík

Branky a nahrávky: 22. Guentzel (Malkin, Daley), 23. Kühnhackl (Malkin, Oleksy), 60. Crosby (Rust, Malkin), rozh. náj. Letang – 4. Cammalleri (Palmieri), 24. Fiddler, 30. Cammalleri (Zacha, J. Moore)