Toronto – Washington 4:2 (kon.) | Pittsburgh – New Jersey 4:3 (1:0 po s.n.) | Florida – Columbus 2:1 (1:0 po s.n.)
Detroit – Montreal 1:2 (po pr.) | Ottawa – Carolina 2:1 (kon.) | St. Louis – Minnesota 4:3 (1:0 po s.n.)
Colorado – Vancouver 2:3 (0:1 po s.n.) | Los Angeles – Chicago 2:1 (po pr.) | San Jose – Anaheim 2:3 (kon.)
Boston – Tampa 4:1 (kon.) | Winnipeg – Nashville 3:0 (kon.) | Edmonton – Arizona 1:2 (kon.)
Los Angeles Kings
2:1 (0:1, 1:0, 0:0 - 1:0)
Chicago Blackhawks
Neděle 27.11.2016, 04:30 • Staples Center, Los Angeles • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 04:30.

Los Angeles Kings: Budaj (J. Campbell) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, M. Greene, Gravel – King, Kopitar, Lewis – Pearson, J. Carter, Toffoli – D. Brown, Dowd, Setoguchi – Gáborík, N. Shore, Nolan.

Chicago Blackhawks: Crawford (Darling) – Keith, Hjalmarsson, B. Campbell, Seabrook, Forsling, Rozsíval – Panarin, Anisimov, P. Kane – Hartman, Hinostroza, Hossa – Rasmussen, Krüger, Tootoo – Motte, Schmaltz, Pánik..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

00:01

01:21
    Los Angeles vstřelilo branku! Po pravé straně unikl Alec Martinez s TYLEREM TOFFOLIM, který dorazil střelu svého spoluhráče a poslal tak Kings do brzkého vedení. Celou situaci však ještě musí potvrdit videorozhodčí.

01:21
    Gól nakonec neplatí! Kouč Chicaga si vzal challenge a opakované záběry prokázaly, že gól nepadl regulérně!

03:14
    Kings pokračují v aktivním pojetí hry, ale zatím se jim nedaří držet pásmo.

03:54
    Kopitar jde zatím hodně vidět. Darling však jeho střelu z úhlu dokázal pokrýt.

04:50
    Po delší době se v útoku ukázali i hosté, ale jejich výlet neměl dlouhého trvání.

05:24
    Nyní se navíc Blackhawks dopustili ofsajdového postavení. Jejich snažení je tak pozastaveno.

05:56
    Kopitar se prosmýkl po levé straně, ze které vyslal i střelu, ale na Darlinga si opět nepřišel.

06:29
    Kngs zatím jasně dominují, Chicago ještě ani nevystřelilo na bránu.

08:00
    Hraje se převážně v obranném pásmu hostů, kteří se ne a ne dostat do zápasu.

08:12
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Andrew Desjardins – 2 min., krosček).

08:39
    Chicago začíná oslabení výborně, daří se mu vyhodit puk.

08:49
    Hossa vyhodil puk mimo ledovou plochu, ale bylo to s tečí. Slovenský hráč tak nebude vyloučen.

09:29
    LA se provinilo ofsajdovým postavení. Domácím se tato přesilovka zatím hrubě nedaří.

09:47
    Blackhawks se navíc daří opět vyhodit puk přes všechny čáry.

10:12

10:47
    Muzzin se pokusil zprava překvapit Darlinga, ale ten vyrazil kotouč, na který už nikdo z domácích nedosáhl.

10:52
    Ti se navíc hned na to dopustili zakázaného uvolnění.

11:21
    Chicago právě vstřelilo branku!
    První střela Chicaga končí gólem. Od modré vystřelil Keith a trefil přesně hokejku PATRICKA KANEA, jenž parádně usměrnil puk za Budaje. Asistence: Duncan Keith, Artěmi Panarin
    08:39 Patrick KANE - 0:1

11:41
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Brent Seabrook – 2 min., podražení).

12:57
    Kings ždímají svého soupeře, ale všechny střely zatím Darling vyráží.

13:24
    Doughty nahrával na Martineze, ale tomu sjel kotouč z hole.

13:42

14:12
    LA bylo blízko vstřelení gólu! Gilbert však trefil z mezikruží pouze brankovou konstrukci!

14:46
    Po odpískání přerušení se strhla u Darlinga mela, ale rozhodčí vše řeší pouze domluvou.

15:19
    Zakázané uvolnění Kings.

15:49
    Chicagu se sice vůbec nedaří, ale stále na ledě LA vede. To se snaží co nejrychleji vyrovnat.

16:37
    Darlingovi vypadl kotouč z lapačky a málem z toho byl gól pro LA. Hostující brankář ale stihl vyšťouchnout puk pryč z brankoviště.

18:03
    Další zakázané uvolnění domácích.

18:31
    Tím samým se však provinil i jejich soupeř.

19:12
    Anisimov se probojoval až před Budaje, ale z blízky již nedokázal vystřelit.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Máme za sebou první třetinu, která byla v znamení LA Kings, ale ti k překvapení všech odcházejí do šaten s jednogólovým deficitem. A to i přes to, že na střely vyhráli 13-4. Kane však dokázal hned první střelu šikovně tečovat a poslat tak svůj celek do vedení.

20:01

20:57
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    To je začátek jako hrom! Hned v první minutě druhé periody se Králům daří snížit. Úspěšným střelce se stal ALEC MARTINEZ, jenž zužitkoval šanci, kterou vytvořil spolu se spoluhráči. Asistence: Tanner Pearson, Jake Muzzin
    39:03 Alec MARTINEZ - 1:1

22:48
    Soupeř se snaží rychle odpovědět, ale Kings dnes hrají velmi dobře. Bude zajímavé sledovat, jak gól ovlivní zápas.

24:03
    Daughty pálil od modré, ale Darling odolává. Puk je však stále ve hře.

24:29
    Před hostující bránou vznikla po střele Kopitara velká skrumáž, ale výsledek se prozatím nemění.

25:19
    Carter vystrašil Darlinga, ale ten dokázal jeho střelu vyrazit betony do ochranné sítě.

26:00
    Nyní se hraje převážně ve středu hřiště. Ani jeden tým nemá převahu.

26:12
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Tom Gilbert – 2 min., sekání).

26:46
    Hosté se po špatné souhře sami vyhnali z útočného pásma.

27:16
    Králům se navíc daří velmi chytře vyhazovat kotouče.

27:53
    Hossa nevyzrál nad svého krajana a z pravé strany nepřekonal Budaje.

28:12

29:29
    Vyloučení v týmu Los Angeles Kings (Jordan Nolan – 2 min., podražení).

30:00
    LA se podařilo vyhodit puk přes všechny čáry.

30:39
    Chicagu se nedaří přechod přes dobře bráněnou modrou čáru.

31:29

31:42
    Hossův projektil skončilo mimo bránu, stejně tak protiútok LA skončil nepřesně.

32:47
    Hosté šli do přečíslení 2 na 1, ale Budaj se perfektně přesunul a chytl střelu Rasmusena.

33:59
    Hra se poněkud otevřela. Akce střídá akci. Darling teď pro jistotu podržel kotouč.

34:47
    Campbell trestuhodně minul z dobré pozice.Chicago je však ve druhé třetině daleko lepším celkem než v té první.

36:32
    Nic Dowd vyslal velkou pumelici, ale ta byla sražena do ochranné sítě. Další komerční přestávka.

37:39
    V útoku je Chicago, které se snaží vstřelit gól o šatny. Podaří se jim to?

38:47
    Hra se přesunula do útočného pásma Kings. Sledujeme velmi rychlý konec druhé třetiny.

39:23
    Zakázané uvolnění hostujícího týmu.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Po dvou třetinách je stav stále vyrovnaný. Doufejme, že ve třetí třetině nás bude čekat více gólů.

40:01

40:23
    Forbort se pokusil vystřelit přes Anisimova, ten ale jeho ránu srazil mimo hrací plochu.

40:59
    Ke střele od modré se nyní dostal i Michal Kempný, branku ale vůbec netrefil.

41:17
    První zákrok třetí třetiny si připsal Budaj, jenž zastavil Hinostrozův pokus zápěstím.

41:52
    Dowd vyhrál pro domácí vhazování a střílet se pokoušel Gravel, před brankou ovšem trefil pouze Seabrooka.

41:55
    Tom Gilbert je vyloučen na dvě minuty za hru vysokou holí.

42:42
    A Seabrook poměrně dlouhé střídání zakončil střelou, se kterou neměl Budaj příliš potíží.

43:36
    Ve třetí třetině má zatím více práce domácí brankář, tentokrát jej prověřil Anisimov.

43:59
    Hossa dobře povyjel proti Kingovi a nepustil jeho projektil na Darlinga.

45:16
    Kings po zblokované střele Forslinga ujeli do přečíslení, Forbort ovšem v rozhodujícím okamžiku mířil vedle.

45:28
    Darling si až po pěti minutách a osmadvaceti vteřinách hry připsal první zákrok ve třetí třetině, Muzzinovo nahození od modré s klidem zkrotil.

46:24
    Schmaltz vyhrál buly v útočné třetině a od modré to opět zkoušel Kempný, ani druhá střela českého beka ve třetí třetině však gólem neskončila.

47:13
    Na druhé straně netrefil branku Gáborík.

48:17
    Blackhawks se i přes Hinostrozovu nepřesnou ránu usadili v útočném pásmu, z čehož nakonec vyplynula Rasmussenova střele, která rozchytaného Budaje nezaskočila.

48:32
    Teď to byli Kings, kdo zamkli soupeře v útočné třetině, Kingova střela ovšem neprošla.

48:49
    A hostím se podařilo zablokovat i střelu Muzzina.

48:57
    Scott Darling si připisuje další zákrok po svižné střele od Dwighta Knighta.

49:59
    Krügerova střela k Budajovi neprošla. Obětavě ji zblokoval hráč Kings.

50:58
    Hra se přitvrzuje a na ledě byla k vidění série hitů z obou stran.

52:49
    Anisimovovi se vhazování v utkání vůbec nedaří. V poslední minutě si bilanci nevylepšil ani s Nickem Shorem.

53:56
    Obránce Kevin Gravel pálil jen mimo branku Blackhawks. Darling zasahovat nemusel.

54:37
    Anže Kopitar se postavil do cesty střele Panarina.

55:16
    Defenzívy pracují na maximum, což dokazuje další sražená střela obráncem Doughtym, který nepustil k Budajovi pokus Hartmana.

56:00
    Richard Páník nedokázal změnit vyrovnaný stav a střelu zápěstím mu likviduje krajan Budaj. Následnou dorážku Páník poslal mimo tři tyče.

57:04
    Peter Budaj likviduje i střelu Hartmana. Zápas zřejmě směřuje do prodloužení.

57:50
    Chicago se snaží zlomit stav 1:1, ale proti je Budaj, na kterém si znovu vylámal zuby Páník.

58:59
    Vyloučení v týmu Chicago Blackhawks (Brent Seabrook – 2 min., zdržování hry / vystřelení nebo vyhození puku mimo).

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:01

60:21
    Kings pokračují přesilovkou. Hjalmarsson zblokoval střelu Toffoliho.

60:51
    Chicago dobře brání. Neujala se střela Doughtyho ani Toffolliho.

61:06
    Jen co se Seabrrok stačil vrátit do hry, je rozhodnuto. Z předbrankového prostoru se kotouč vrátil zpět k mantinelu, odkud jej JEFF CARTER poslal o tyč do branky Chicaga. Je rozhodnuto, bod navíc berou Kings! Asistence: Tyler Toffolli, Drew Doughty.
    Jeff Carter (LAK)

Napínavý duel, který dospěl až do prodloužení přinesl více radosti domácím, kteří se radují z těsného vítězství 2:1!

Marián Gáborík (LAK) – čas na ledě 11:49
    Peter Budaj (LAK) – čas na ledě 60:57, 18 zákroků, 1 gól, 94,7% (08:19:59)

Michal Janoštík

Branky a nahrávky: 21. Martinez (Pearson, Muzzin), 62. J. Carter (Toffoli, Doughty) – 12. P. Kane (Keith, Panarin)

Los Angeles Kings: Budaj (J. Campbell) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, M. Greene, Gravel, Gilbert – King, Kopitar, Lewis – Pearson, J. Carter, Toffoli – D. Brown, Dowd, Setoguchi – Gáborík, N. Shore, Nolan.
    Chicago Blackhawks: Darling (Crawford) – Keith, Hjalmarsson, B. Campbell, Seabrook, Forsling, Rozsíval – Panarin, Anisimov, P. Kane – Hartman, Hinostroza, Hossa – Rasmussen, Krüger, Tootoo – Motte, Schmaltz, Pánik – Desjardins.