Toljatti – Soči 4:2 (kon.) | Kazaň – N.Novgorod 5:0 (kon.) | Nižněkamsk – Spartak Moskva 3:4 (kon.)
Minsk – Čeljabinsk 0:2 (kon.) | Jokerit – Magnitogorsk 3:2 (kon.)
Lada Toljatti
4:2 (2:0, 1:2, 1:0)
HK Soči
Úterý 29.11.2016, 16:00 • Lada Arena, Togliatti • KHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:00.

Úterní program Kontinentální hokejové ligy odstartuje duel, v němž Lada Togliatti přivítá v domácí Lada Areně hokejisty Soči, proti kterým se bude snažit ukončit velice špatnou sérii sedmi porážek v řadě.

Lada Togliatti

Lada prohrála sedm zápasů v řadě a během prvních pěti navíc vždy inkasovala minimálně pět branek. Ačkoliv se výsledky domácího týmu nelepší, malý pokrok udělala obrana, která během posledních dvou utkání vždy inkasovala tři branky. Ačkoliv Togliatti prohrálo sedmkrát v řadě, není nejhorším týmem KHL a s 38 body se nachází na předposledním místě východní konference. Poslední je Novokuzněck.

HK Soči

Hokejisté Soči v západní konferenci úspěšně bojují o účast v playoff a s 54 body jim patří šesté místo o bod před finským Jokeritem. Hosté se budou chtít na ledě Togliatti vrátit zpět na vítěznou dráhu poté, co v posledním utkání na domácím ledě po třech výhrách v řadě prohráli těsně 1:0 s Medveščakem Záhřeb.
    Prosadí se dnes někdo z dvojice Krikunov - Maxwell ze Soči?

Dresy HC Soči ???????? (Repost @hcsochi)

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

Vzájemné zápasy

27.01.16 Lada Togliatti – Soči 1:3
    25.08.15 Soči – Lada Togliatti 4:2
    24.02.15 Soči – Lada Togliatti 3:1
    06.11.14 Lada Togliatti – Soči 1:3

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Lada Togliatti: I. Ježov (Masalskis) – Aronson, Sotnieks, Sinicyn, Korjagin, Maleňkich, Volgin – A. Ivanov, Valujskij, Filatov – Zernov, Bělousov, V. Komarov – Rybin, Achmetov, Děmagin – A. Strelcov, V. Strelcov, Bočarov – Gurkin.

HK Soči: Barulin (Šikin) – Chomickij, Alexandrov, Mamašev, Fantenberg, S. Kuzněcov, Mamkin – Grebenščikov, O'Dell, Levickij – Ignatuškin, Krikunov, A. Kosticyn – Skačkov, Jacenko, Morozov – I. Zacharčuk, Padakin, Mereskin.

Rozhodčí: Alexej Belov, Denis Bondar. Čároví: Sergej Misjur, Anton Ponamarenko.
    Porovnání bilance Kristapse Sotniekse a Jegora Morozova.

Hokejisté obou týmů už jsou připraveni na ledové ploše a po zaznění hymny ruské federace bude moci utkání mezi Ladou Togliatti a Soči začít.

00:01

00:02
    Puk právě dopadl na led a utkání mezi Ladou Togliatti a Soči bylo zahájeno. Favoritem jsou hosté.

00:18
    Semjon Valujskij dostal dvě minuty za sekání a Soči si po pouhých osmnácti sekundách zahraje přesilovou hru!

03:19
    Vyloučený Semjon Valujskij je zpět na ledové ploše a Soči úvodní přesilovou hru sehrálo vůbec dobře, když se během ní dostalo pouze k jedné střele, která navíc byla zablokována.

03:58
    Na opačné straně naopak musel zasahovat brankář Konstantin Barulin, který si připsal první zákrok v zápase a neumožnil domácím hokejistům skórovat.

04:31
    Soči vyrazilo do útoku, Ivan Zacharčuk se ale prosadit nedokázal a jeden z obránců Lady mohl vyvést puk z obranného pásma.

04:50
    Taylor Aronson se z ničeho nic ocitl ve velké brankové příležitosti, jeho pokus ale fantastickým zákrokem zneškodnil brankář Konstantin Barulin!

05:24
    Dvojice hokejistů Soči vyrazila do rychlého útoku, po kterém přišla tvrdá střela od modré čáry, Ilja Ježov byl ale připraven a puk ukryl ve své výstroji.

06:48
    Igor Ignatuškin to zkoušel na křídle z ostrého úhlu, Ilja Ježov ale jeho pokus dobře viděl a připsal si další zákrok.

07:56
    Soči dostalo svého soupeře pod velký tlak, ze kterého resultovaly dvě tvrdé střely od modré čáry, domácí hokejisté Togliatti ale dokázali obě dvě zablokovat.

09:11
    Lada se během dosavadního průběhu zápasu dostala ke dvěma střelám, zatímco hosté ze Soči už jich vyslali na brankáře Ilju Ježova pět.

09:58
    Puk se přelévá z jedné strany ledové plochy na druhou, zatím ovšem bez nějaké nebezpečné střely či slibné brankové příležitosti. Oba brankáři jsou ovšem ve střehu.

10:14
    Georgij Bělousov se snažil propasírovat puk za záda Konstantina Barulina, ve své snaze ale neuspěl a zápas pokračuje za bezbrankového skóre.

10:14
    Oscar Fantenberg dostal menší trest za nedovolené bránění a první přesilovou hru si zahraje také Lada Togliatti.

11:47
    Jevgenij Skačkov vyrazil v oslabení do útoku jeden na jednoho a jeho následná prudká střela zamířila nad horní tyč.

12:15
    Vyloučený Oscar Fantenberg se po uplynutí dvouminutového trestu vrátil zpět na led a Soči hraje v plném počtu.

13:48
    Lada Togliatti se zásluhou přesilové hry dostala do zápasu a Soči vede aktuálně na střely těsně 5:4.

14:44
    Věděli jste, že?

Soči se střetlo v KHL s Ladou Togliatti celkem čtyřikrát a vždy zvítězilo o dvě branky.

15:12
    Na obou stranách je k vidění hodně nepřesností, což je důvod, proč jsme zatím nebyli svědky žádné obrovské šance, natož úvodního gólu.

15:45
    Alexandr Mereskin dostal dvě minuty za podražení a Lada Togliatti si zahraje druhou přesilovou hru v řadě.

16:54
    Soči se podařilo vyhodit a po následném rychlém útoku Lady to zkoušel Semjon Valujskij, jeho nebezpečný pokus ale skončil na betonu připraveného Konstantina Barulina!

17:23
    Togliatti právě vstřelilo branku!
    MAXIM RYBIN necelé tři minuty před koncem první třetiny využívá přesilovou hru a Lada Togliatti se ujímá vedení 1:0! Asistence: Jefim Gurkin a Stanislav Bočarov.

17:40
    Lada po pouhých 17 sekundách skóruje znovu a NIKITA FILATOV posílá domácí rychle do dvoubrankového vedení.

17:40
    Konstantin Barulin druhý inkasovaný gól neunesl a dostal osobní trest do konce utkání za nesportovní chování!

17:40
    Střídání v týmu HK Soči: ze hřiště odchází Konstantin Barulin, přichází Dmitrij Šikin.

19:00
    Do konce první třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

19:00
    Sergej Děmagin byl minutu před koncem první třetiny vyloučen za nesportovní chování a Soči má šanci zareagovat na dva slepené góly Lady Togliatti.

19:34
    Soči po několikáté v zápase vypálilo od modré čáry, stejně jako předchozí pokusy ale i tento zamířil do náruče Iljy Ježova.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

V úvodu zápasu bylo na obou stranách k vidění hodně nepřesností, v závěru první třetiny si ale Lada Togliatti vytvořila územní převahu, ze které pramenila přesilová hra. Početní výhodu necelé tři minuty před koncem úvodní části využil Maxim Rybin, na jehož gól o pouhých 17 sekund později navázal Nikita Filatov. Druhý gól brankář Konstantin Barulin neunesl za nesportovní chování dostal osobní trest do konce utkání. Skóre po první třetině. Lada Togliatti 2 Soči 0.

Druhá třetina začne přibližně v 16:54.

Statistiky po první třetině: Střely: 16-13; Střely na bránu: 11-7; Vhazování: 5-14; Zablokované střely: 3-3; Hity: 6-5; Fauly: 1-2; Trestné minuty: 4-24.

20:01

20:01
    V Lada Areně začala prostřední část utkání, v jejímž úvodu Soči dohrává přesilovou hru, která potrvá 59 sekund.

20:48
    Soči se stále marně snaží dostat do útočného pásma a do konce přesilové hry už příliš mnoho času nezbývá.

21:01
    Sergej Děmagin je zpět na ledové ploše a Soči ani druhou přesilovou hru nesehrálo vůbec dobře.

21:58
    Viktor Komarov usedl na trestnou lavici za nedovolené bránění a domácí hokejisté se vrací zpět do čtyř hráčů. Soči má k dispozici třetí přesilovou hru, přičemž předchozí dvě nevyužil a navíc si během nich nevytvořil ani žádný tlak.

22:38
    Hokejisté Soči obléhají bránu Iljy Ježova a hledají vhodný prostor pro střelu.

23:59
    Hokejisté Soči nevyužili druhou přesilovou hru v řadě a stále se marně snaží zareagovat na dva slepené góly, které inkasovali v závěru první třetiny v rozmezí pouhých 17 sekund.

24:34
    Lada Togliatti si vytvořila obrovský tlak a Dmitrij Šikin měl plné ruce práce, svou bránu ale od třetího inkasovaného gólu uchránil a domácí vedou nadále 2:0!

25:44
    Z tlaku Lady pramení přesilová hra. Na trestnou lavici usedl na dvě minuty za hákování Pavel Padakin.

26:04
    Brána hostujícího Soči se otřásá v základech! Lada má obrovský tlak, zatím se ji ale potřetí skórovat nepodařilo.

27:45
    Vyloučený Pavel Padakin naskočil zpět na led a Soči hraje opět v plném počtu poté, co přečkalo drtivý tlak domácích hokejistů Lady Togliatti.

28:16
    Lada vede na střely 15:9 a má vývoj dnešního utkání pevně pod kontrolou. Vypadá to, že dnes se konečně Togliatti podaří špatnou sérii výsledků ukončit.

28:33
    Lada má sice střeleckou převahu a vede 2:0, neustále se ale dopouští faulů. Gleb Korjagin dostal menší trest za držení. Soči si zahraje čtvrtou přesilovou hru.

28:42
    Soči právě vstřelilo branku!
    Michail Mamkin předložil puk IGOROVI IGNATUŠKINOVI, který krásnou střelou zamířil do černého a Soči se konečně podařilo využít přesilovou hru – 2:1. Asistence: Michail Mamkin.

29:24
    Igor Ignatuškin před pár okamžiky skóroval, nyní ale dostal dvě minuty za nedovolené bránění a poslal svůj tým, který se vrátil zpět do zápasu, do čtyř hráčů.

30:18
    Ilja Ježov se zapojil do hry po vyhození Soči a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou dalšího útoku.

31:08
    Nikita Filatov zkusil na křídle vypálit z ostrého úhlu a střídající brankář Dmitrij Šikin si připsal úspěšný zákrok.

31:25
    Přesilová hra Lady Togliatti je u konce a vyloučený Igor Ignatuškin se vrátil zpět na led.

32:38
    Georgij Bělousov zpoza brány posílal před brankoviště nebezpečnou přihrávku, hosté ji ale dokázali odvrátit.

33:32
    Na bránu Lady mířily v rychlém sledu dvě střely, Ilja Ježov byl ale v obou dvou případech připraven a puk za svá záda nepustil.

33:42
    Soči inkasovaný gól nakopl, na vstřelení vyrovnávací branky je to ale stále málo. Lada Togliatti vede těsně 2:1.

34:51
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát něco málo přes pět minut a Soči se v přesilové hře podařilo snížit. Hosté mohli zápas otočit, to by ale s početními výhodami museli lépe naložit.

34:52
    Taylor Aronson usedl na trestnou lavici na dvě minuty za hákování a Soči má k dispozici další přesilovou hru.

35:34
    Renat Mamašev ve středu útočného pásma vypálil od modré čáry a Ilja Ježov ukryl puk ve své výstroji.

36:08
    Soči v rychlém sledu dvakrát nahodilo puk před bránu, hosté se ale ani v jednom případě do zakončení nedostali a Ilja Ježov v bráně Lady Togliatti zasahovat nemusel.

36:53
    Hokejisté hostujícího celku zahodili další přesilovou hru a ohraná písnička nebere konce.

38:10
    VIKTOR KOMAROV po přihrávce Nikity Filatova vrací Ladě Togliatti dvoubrankové vedení a domácí hokejisté vedou 3:1. Asistence: Nikita Filatov.

39:00
    Do konce druhé třetiny zbývá odehrát 1 minuta.

39:05
    Soči po 55 sekundách dokázalo na inkasovaný gól zareagovat a IVAN ZACHARČUK vrací svůj tým necelou minutu před druhou sirénou rychle zpět do zápasu! Hosté dvakrát prohrávali o dvě branky, do závěrečné části ale zřejmě budou vstupovat s jednobrankovým mankem.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Lada vstřelila v závěru první třetiny dva góly a další branky padly v závěru prostřední části. Viktor Komarov sice poslal necelé dvě minuty před druhou sirénou poslal domácí po brance Igora Ignatuškina zpět do dvoubrankového vedení, za 55 sekund se ale na opačné straně prosadil Ivan Zacharčuk a vrátil Soči zpátky do zápasu. V Lada Areně je k vidění dramatické utkání, ve kterém se hodně vylučuje. Skóre po druhé třetině. Lada Togliatti 3 KH Soči 2.

Další třetina začne přibližně v 17:52.

Statistiky druhé třetiny Střely: 28-40; Střely na bránu: 21-19; Vhazování: 16-32; Zablokované střely: 8-3; Hity: 13-9; Fauly: 4-4; Trestné minuty: 10-28.

40:01

40:48
    Soči vstoupilo do závěrečné části utkání pořádně zostra a Ilja Ježov měl co dělat, aby nebezpečnou střelu od modré čáry mířící pod horní tyč vyrazil nad bránu!

41:33
    Oscar Fantenberg předvedl krásnou individuální akci, v závěru pěkného průniku ale narazil na Ilju Ježova, který jeho pokus vyrazil mimo.

42:59
    Lada Togliatti zareagovala na nápor hostujícího Soči, její nahození ale zastavil Dmitrij Šikin a pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou.

43:47
    Lada napřáhl v rychlém sledu ke dvěma střelám, obě dvě ale byly nepřesné a zamířily mimo.

44:24
    Oscar Fantenberg vypálil od modré čáry, Ilja Ježov byl ale připravený a jeho pokus ukryl ve svém náručí.

45:00
    Kristaps Sotnieks se ocitl v obrovské šanci, Dmitrij Šikin ale skvěle zasáhl holí a puk dopravil do bezpečí!

45:45
    Eric O'Dell nabral na křídle obrovskou rychlost a z ostrého úhlu se pokusil zaskočit Ilju Ježova, brankář Lady byl ale pozorný a jeho pokus zneškodnil.

47:06
    Zatímco ve druhé třetině padly tři góly a několikrát se vylučovalo, závěrečná část je poměrně klidná.

49:25
    Lada Togliatti si vyžádala oddechový čas.

50:45
    Soči vede ve třetí třetině na střely 9:3, kýžený vyrovnávací gól ale stále nikde.

51:45
    Lada vyrazila do rychlého protiútoku, po kterém přišly dvě střely z velké blízkosti, Dmitrij Šikin si ale s oběma poradil a připsal si v rychlém sledu dva skvělé zákroky!

52:14
    Hra je ve třetí třetině velice plynula a Soči rychle ubíhá čas na vyrovnání. Nutno ale dodat, že je nyní lepším týmem.

53:47
    Slibná branková příležitost Lady přišla jako blesk z čistého nebe. Soči otevírá obranu, do které mají domácí šanci podnikat rychlé protiútoky.

54:58
    Soči by výrazně pomohla přesilová hra, jenže domácí hokejisté si po druhé přestávce dávají hodně velký pozor na to, aby zbytečně nefaulovali.

55:11
    Lada Togliatti ve všech čtyřech dosavadních zápasech Soči podlehla, dnes nad ním ale zřejmě poprvé zvítězí a ukončí sérii sedmi porážek v řadě.

57:00
    Do konce zápasu zbývají odehrát pouze tři minuty a pomalu se blíží čas, kdy to hokejisté hostujícího Soči zkusí bez brankáře ve hře šest na pět.

57:46
    Lada vede těsně před koncem stále 3:2 a Soči se marně snaží o vstřelení vyrovnávací branky.

58:33
    Dmitrij Šikin opustil svou bránu a Soči to zkouší 87 sekund před koncem ve hře bez brankáře!

59:00
    Do konce utkání zbývá odehrát 1 minuta.

59:35
    Lada je 25 sekund od ukončení série sedmi porážek v řadě a Soči si vyžádalo oddechový čas.

59:59
    NIKITA FILATOV v poslední sekundě utkání téměř se zazněním sirény poslal puk do prázdné brány a zpečetil vítězství Lady Togliatti – 4:2!.

Lada Togliatti prožila fantastický závěr první třetiny, ve které se během pouhých 17 sekund prosadil Maxim Rybin a Nikita Filatov. Další branky padly krátce před druhou přestávkou, kdy Viktor Komarov odpověděl na snížení v podání Igora Ignatuškina a vrátil svůj tým zpět do dvoubrankového vedení. Pětapadesát sekund před koncem druhé třetiny ale dostal hosty na dostřel Ivan Zacharčuk. Hostům se ale i přes velkou snahu vyrovnat nepodařilo a ukončení série sedmi proher v řadě sekundu před koncem zpečetil střelou do prázdné brány Nikita Filatov. Togliatti porazilo Soči během pěti vzájemných zápasů poprvé v historii. Konečný výsledek. Lada Togliatti 4 HK Soči 2.
    Jegor Morozov (č. 95) vyšel na prázdno a společně s ním i Soči.

Statistiky: Střely: 37-69; Střely na bránu: 29-33; Vhazování: 25 – 42; Zablokované střely: 15-3; Hity: 19-11; Fauly: 4-4; Trestné minuty: 10-28. (18:39:03)

Tomáš Reiner

Branky a nahrávky: 18. Rybin (Gurkin, Bočarov), 18. Filatov, 39. V. Komarov (Filatov), 60. Filatov – 29. Ignatuškin (Mamkin), 40. I. Zacharčuk

Lada Toljatti: I. Ježov (Masalskis) – Aronson, Sotnieks, Sinicyn, Korjagin, Gurkin, Maleňkich, Volgin – A. Ivanov, Valujskij, Filatov – Zernov, Bělousov, V. Komarov – Rybin, Achmetov, Děmagin – A. Strelcov, V. Strelcov, Bočarov.
    HK Soči: Barulin (18. Šikin) – Chomickij, Alexandrov, Mamašev, Fantenberg, S. Kuzněcov, Mamkin – Grebenščikov, O'Dell, Levickij – Ignatuškin, Krikunov, A. Kosticyn – Skačkov, Jacenko, Morozov – I. Zacharčuk, Padakin, Mereskin.

Rozhodčí: Alexej Belov, Denis Bondar. Čároví: Sergej Misjur, Anton Ponamarenko