Karviná – Nové Veselí 29:30 (kon.) | Hranice – Kopřivnice 29:16 (kon.) | Plzeň – Litovel 33:20 (kon.)
Frýdek-M. – Královo Pole 26:21 (kon.) | Zubří – Dukla 24:29 (kon.)
HCB Karviná
29:30 (16:14)
TJ Sokol Nové Veselí
Neděle 04.12.2016, 10:30Chance Extraliga mužů • 13. kolo

Myslím, že jsme viděli výbornou házenou. Pro dnešek je to ale z mé strany všechno. Děkuji za pozornost a budu se těšit u dalších textových přenosů! Na počtenou! (12:06:17)

Nové Veselí slaví druhou výhru na hřišti soupeře v letošním extraligovém ročníku. A najednou je extraligový nováček devátý, pouze o skóre za osmými Hranicemi, které dnes deklasovaly Kopřivnici 29:16.

Obrovské překvapení. Nové Veselí poráží Karvinou na její palubovce 30:29, a to i přes bídný začátek, kdy hosté ztráceli čtyři branky. Ale ve druhém poločase začali hrát to, co potřebovali, postupem času se hra Karviná rozpadla. Možná klíčové bylo, že asi tři minuty před koncem neproměnil Marek Monczka sedmimetrový hod. Jinak si ale extraligový nováček tohoto hráče velice dobře hlídal a až na pár výjimek ho k ničemu nepustil.

Konec zápasu. (29:30)

60
    Marek Monczka to chtěl vzít na sebe, nakonec k tomu opravdu došlo, střela z pravé spojky se nejlepšímu střelci Karviné v letošním extraligovém ročníku nepovedla! (29:30)
    60
    Jan Štěrba je autorem branky ze sedmimetrového hodu. Veselí dává třicátou branku. Navíc Karviná bude dohrávat v oslabení. (29:30)

59
    Ale Karviná reaguje stejnou mincí, drama jako řemen v souboji, který měl být jednoznačnou záležitostí pro domácí mužstvo. (29:28)

59
    Jenže nováček extraligy se dokázal v krátkém útoku prosadit... (28:28)

58
    To je závěr, Veselí selhalo v útoku, Karviná nikoliv a necelé dvě minuty před koncem duelu je srovnáno. (28:28)
    58
    Karviná drží krok s Veselím, důležitou situaci v podobě sedmičku ustál Jan Užek. (27:28)

57
    Veselí to zatím ustálo na jedničku, dlouho asi nudil útok hostů, ale vtom přišla přihrávka na levé křídlo a vše se rázem změnilo. (26:28)

56
    Na druhé straně zaznamenáváme branku Karviné číslo dvacet šest, je to zase pouze o gól, otázkou, jak ustojí Veselí závěr zápasu v hlavě. (26:27)

56
    Už to bylo těžké pro hosty, už s tím nešlo moc, co vymyslet. Karviná vytáhla svojí obranu, jeden z hráčů Veselí střílel z těžké pozice křížem vedle levé tyče branky domácích. (25:27)

55
    Oddechový čas pro hosty. (25:27)

55
    Slavomír Mlotek se vytáhl proti Zourkovi, je z toho alespoň přerušení útoku Nového Veselí. (25:27)

55
    Marek Monczka selhal ze sedmimetrového hodu, míč míří vedle pravé tyče branky Veselí! (25:27)

54
    Oddechový čas pro domácí. (25:27)

54
    No, tak tohle může ještě hosty mrzet, Zourek nejprve naznačil střelu, poté se uvolnil, přeloboval brankáře Karviné, ale míč skončil na levé tyči karvinské branky. (25:27)

53
    Karviná se neprosazuje a začíná jí téct do bot, Veselí to velice prožívá a ví, že tenhle zápas může klidně vyhrát. (25:27)