Polsko – Slovensko 4:6 (kon.) | Lotyšsko – Česko 3:9 (kon.)
Lotyšsko
3:9 (1:6, 1:1, 1:2)
Česko
Neděle 04.12.2016, 17:15 • Arena Riga • Mistrovství světa • Skupina B

Češi v klíčovém utkání základní skupiny mistrovství světa poráží Lotyško 9:3 a mají téměř jistý postup do čtvrtfinále. Je tak zapomenuta čtyři roky stará porážka.

Zápas rozhodla především první třetina, kterou Češi vyhráli 6:1. Od té doby především kontrolovali průběh utkání a Lotyši příliš nekousali. Až ve třetí třetině se výkon pořadatele letošního mistrovství zvedl, ale už bylo pozdě.

Poslední duel základní skupiny odehraje český výběr v úterý. Čeká je největší favorit celého mistrovství – Švédsko.

To je ode mě vše a u dalšího onlajn přenosu na počtenou. (19:33:28)

59:40
    Dóža také mohl završit desítku, ale ani on nebyl úspěšný.

58:44
    Sladký zakončoval do prázdé branky, ale jeden z Lotyšů zabránil míčku v cestě do opuštěné klece.

57:09
    Český národní tým zatím výborně brání a pomalu to vypadá na další vítězství našeho výběru.

56:00
    Lotyši to i nadále zkoušejí bez brankáře.
    55:59 TOKOŠ - 3:9

55:59
    Česko právě vstřelilo branku!
    MARTIN TOKOŠ opět prokázal, že je nejrychlejším hráčem českého týmu a po sprinterském souboji přidává do prázdné branky devátou branku svého týmu.
    Asistence: Suchánek.

55:27
    Lotyši v šesti!

55:26
    Lotyšsko si bere oddechový čas.

55:26
    Opět v akci Lotyši, konkrétně Krumins. Oběhl českou branku, ale bekhendem Kafku nepřekonal. Na druhé straně pak našel Šebek Courney, ten však netrefil poloodkrytou branku.

54:21
    Kafka se v posledních minutách vůbec nenudí a hasí jednu střelu za druhou.

53:53
    Pobaltský tým je teď lepším týmem. Navíc Češi kupí chyby v obranné fázi. Teď chyboval Sladký.

52:35
    Atis Blinds teď trefil tyč Kafkovy branky!

52:08
    Další střela domácích florbalistů ze vzduchu. Tentokrát mimo.

51:42
    Lotyši jsou v plném počtu a mají k dispozici zkrácenou přesilovou hru.

50:30
    A uvidíme hru 4 na 4. Patrik Suchánek si odchází odpočinout na dvě minuty za nedovolenou vzdálenost.

50:30
    Čechům se zatím přesilová hra vůbec nedaří.

49:29
    A další přesilová hra pro český tým. Andris Rajeckis dostává dvě minuty.

Aleš Skok

Branky a nahrávky: 5. Raitums (Rajeckis J.), 36. Raitums (Kovalevskis), 49. Jursevskis (Raitums) – 4. Jelínek (Jendrišák), 5. Courney (Jendrišák), 6. Tomašík (Suchánek), 14. Ondrušek (Sýkora), 16. Jendrišák (Sýkora), 17. Šešulka (Dóža), 35. Ondrušek (Koutný), 46. Suchánek (Ondrušek), 56. Tokoš (Suchánek)

Lotyšsko: Blinds (16. Salcevics) – Malkavs, Krumins, Rajeckis M., Kusins, Blinds, Laivins, Abramovs, Valpeters, Bitmanis, Bulans, Akmenlauks, Raitums, Trekse, Rajeckis A., Rajeckis J., Jursevskis, Klegers, Kovalevskis.
    Česko: Kafka (Souček) – Jelínek, Němeček, Veltšmíd, Suchánek, Šešulka, Sýkora, Kološ – Courney, Jendrišák, Šebek – Tokoš, Tomašík, Sladký – Dóža, Koutný, Ondrušek – Beneš, Matejčík.

Rozhodčí: Andersson, Wissman