Ufa – Tomsk 1:0 (kon.) | Perm – Orenburg 3:0 (kon.) | FK Krasnodar – Samara 1:1 (kon.)
Arsenal Tula – Machačkala 1:0 (kon.) | Spartak – Kazaň 2:1 (kon.)
FK Amkar Perm
3:0 (2:0)
FK Orenburg
Pondělí 05.12.2016, 12:00 • Stadion Zvezda, Perm. Kapacita: 19,500 diváků. • Ruská Premier Liga • 17. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Krásné pondělní dopoledne, vítám všechny příznivce fotbalu. Ruská nejvyšší soutěž pokračuje již sedmnáctým kolem a my se společně zaměříme na utkání Orenburgu, který zavítá na stadion Permu.

FK Gazovik Orenburg

Orenburg se po vynikající sezoně dostal do nejvyšší ruské soutěže. Ani dnešní hostující tým nezačal letošní ročník vůbec dobře, když na vítězství čekal až do desátého kola. Sbíral však body za remízové výsledky, ale stejně to stačí jen na čtrnácté místo, když dokázal zvítězit v posledních zápasech nad Tomskem na vlastním stadionu a také na trávníku Samary 1:0. V Ufě ani před fanoušky CSKA to nevyšlo a tak je Orenburg již dva zápasy bez bodu.

Amkar obsadil v minulé sezóně až jedenáctou pozici. Nyní je to mnohem lepší. Po odehraných šestnácti kolech se drží Perm na vynikající sedmém místě. Po skvělém úvodu sezóny se nyní přestává hráčům dařit. Z posledních devíti zápasů se rovnou čtyřikrát nerozhodlo o vítězi a byl z toho tak jen bod pro Perm. V posledním kole zajížděl Amkar na stadion Anži. Tým Pavla Vrby po dlouhé době vybojoval vítězství a Permu umožnil jen jeden vstřelený gól.

Bilance vzájemných zápasů

Týmy se střetly v poslední době jen jednou a to v úvodu letošní sezóny. Na trávníku Orenburgu z toho byla ve třetím kole bezbranková remíza.

FK Amkar Perm: Selichov – Miljković, Idowu, Džikija, Zajcev, Zanev – Balanovič, Gol, Ogude – Prokofjev, Bodul.
    Náhradníci: Budakov, Chomič – Anene, Conde, Gigolajev, Čerenčikov, Jovičić, Churcidze, Salugin, Komolov.

FK Gazovik Orenburg: Gutor – Malych, Oyewole, Žunić, Polujachtov – Afonin – Koronov, Vorobjev, Brejev, Něchajčik – Sanaja.
    Náhradníci: Abakumov, Ruděnko – Bamba, Děľkin, Jefremov, Kacalapov, Parnjakov, Šogenov..

1

2
    Hosté měli k dispozici rozehrání prvního poločasu ze středového kruhu. Následně přišel také první útok, který táhl Něchajčik, ale nepodařilo se mu odcentrovat.

3
    Přišel však také první rohový kop Orenburgu. Na něj si naskočil Sanaja, ale Selichov s přehledem chytl lehký pokus.

5
    Také domácí se dostali poprvé na útočnou polovinu trávníku. Gol centroval před Gutora, ale míč letí až za branku.

6
    Hra byla přerušena. Hostující brankář si musel po pěti minutách na trávníku znovu zavázal tkaničky na kopačce.

7
    Po dlouhé kombinaci se domácí protlačili až do vápna, ale tam nevymyslel nic Bodul. Bude z toho ale alespoň rohový kop.

9
    Od rohového kopu se domácí mohli dostat do zakončení, ale Prokofjev i jeho spoluhráči byli velmi dobře střeženi.

11
    Sanaja mohl jít do protiútoku, ale přihrávka na něj nebyla přesná. Hostující fotbalista tam musel napadat rozehrávku a při tom fauloval.

12
    Znovu tu byl Sanaja, který se pokoušel projít do vápna, ale ani nyní mu to nevyšlo.

14
    Amkar se zatím drží více u míče, ale ani jeden tým si to této chvíle nevytvořit větší brankovou příležitost.

15
    Afonin byl ve středovém kruhu faulován a hosté mohli rozehrát útočnou akci z klidové pozice. To se jim však nepodařilo. U postranní lajny přichází další faul.

16
    Dlouhý aut před Selichova byl přesný, ale před domácí brankou byli jen dva hráči Orenburgu a ti se proti přesile neprosadili.

18
    Ve středovém kruhu došlo k dalšímu faulu. Gol sestřelil Afonina a domácí hosté mají další možnost poslat míč do vápna.

20
    Amkar nyní mohl jít do brejku, ale znovu přišla nepřesná přihrávka. Bodul měl rozběhnutého Prokofjeva, ale míč k němu nedostal.

21
    Amkar Perm právě vstřelil branku!
    Domácí jdou z ničeho nic do vedení. Po volném přímém kopu se hostující brankář vydal k míči, ale ten nezasáhl. Balon si do vlastní branky poslal IVICA ŽUNIĆ.
    21. Ivica ŽUNIĆ - 1:0

24
    Orenburg se snaží o rychlou odpověď, ale to se zatím příliš nedaří. Domácí se stačí přesouvat v obraně.

25
    Ani nyní to hostům nevyšlo. Sanaja byl sice v náběhu, ale míč k sobě nedostal. Byl v obklíčení třech soupeřů.

26
    Zajcev sestřelil soupeře na polovině trávníku a je prvním potrestaným zápasu.

27
    Ve vápně byl povalen domácí Džijika a musí být ošetřen.

29
    Je tu další žlutá karta pro domácího hráče. Prokofjev zbytečně dohrál soupeře a je potrestán.

31
    Ani nyní to Orenburgu nevyšlo. Brejev sice našel rozběhnutého Sanaju, ale ten míč nezpracoval přesně.

32
    Koronov zbytečně poslal soupeře na zem téměř mimo hru a dostává žlutou kartu.

33
    Amkar je stále aktivnější, ale druhý gól je v nedohlednu. Nyní byl ale v šanci hostující Sanaja. Z velké příležitosti přestřelil branku.

34
    Je tu druhá branka domácího týmu v první polovině zápasu. Po samostatné akci se prosazuje se štěstím BRIAN IDOWU, který pálil možná nad branku, ale po teči brankáře končí míč v síti.
    34. Brian IDOWU - 2:0

37
    Orenburg neproměnil šanci na začátku prvního poločasu a ani prohrává o dvě branky. Amkar je zatím velmi efektivní v zakončení.

39
    Po faulu u půlící lajny zůstal na trávníku domácí Balanović. Musí být dokonce ošetřen na hrací ploše.

40
    Střídání v týmu FK Amkar Perm: ze hřiště odchází Janusz Gol, přichází Pavel Komolov.

41
    Ještě před koncem poločasu se domácí hnali do útočné fáze. Prokofjev ale nepřesně odcentroval a akce končí bez zakončení.

43
    Dvě minuty před pauzou se domácí drali do útoku, ale výborně zasáhl v obraně Zunic.

44
    Orenburg to ještě samotném závěru poločasu zkoušel po pravém kraji, ale ani Koronov nebyl přesný s centrem.

45
    V poslední minutě prvního poločasu hrál velmi tvrdě Afonin. Domácí mohli ohrozit branku z volného přímého kopu. Tne však končí jen v náručí brankáře.

45+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje v prvním poločase jednu minutu.

45+1

Perm nebyl celou dobu lepším týmem, ale byl velmi efektivní v zakončení. Orenburg sice tlačil, měl šance, ale dvě branky vstřelili domácí. Nejdříve si vlastní branku připsal Žunić, aby v závěru poločasu mohl přijít zatím pojišťovací gól od Idowua.

Druhý poločas začne přibližně v 13:03.

46

47
    Orenburg rozehrál druhý poločas ze středového kruhu. Ihned ale přichází napadání domácích a míč se musel vrátit až ke Gutorovi.

48
    Sanaja vkročil do druhé půle velmi aktivně. Nejdříve si narazil s Koronovem, aby poté mohl zkusit připravenost Selichova.

49
    Do útoku chtěli jít také domácí. U levé postranní lajny byl ale faulován Balanović.

51
    Domácí Bodul se hnal sám do šestnáctky. Až ho ale v poslední možný okamžik poslal na zem čistým způsobem Žunić.

52
    Nyní byl sestřelen k zemi hostující Brejev a hosté mohou jít do útoku z klidové pozice. U pravé postranní přichází další menší faul od Miljkoviće.

53
    Druhá polovina zápasu začíná velmi poklidně. Ani jeden z týmů se netlačí do koncovky. Většinu času se hraje jen od šestnáctky k šestnáctce.

55
    Orenburg ale začíná tlačit. Nejdříve přišel centr před Selichova, ten domácí se štěstím odvrátili na rohový kop. Právě od rohového praporku mohl přijít další nebezpečí. Hlavičkoval však jen bránící Zajcev.

56
    Také Amkar vystrčil růžky ve druhém poločase. Bodul kombinoval s Prokofjevem, aby hráči již byli ve vápně, ale ani jeden se nedostal do zakončení.

57
    Stále je to však Orenburg, který se více zapojuje do útoku. Oyewole si dlouho přihrával na polovině se Žunićem. Následný dlouhý pokus do brejku končí jen za brankovou lajnou.

58
    Dlouhý aut do vápna hosté nebyl nejpřesnější. Hostující kapitán Oyewole s přehledem míč odklidil k vápna.

60
    I po hodině hry vede domácí Amkar Perm o dvě branky z prvního poločasu. Druhá půle už je mnohem vyrovnanější, ale hosté stále čekají na stoprocentní brankovou příležitost.

61
    Orenburg byl blízko. Z levého kraje se až do vápna prodral Něchajčik. Jeho zpětná přihrávka se už nedostala ke spoluhráči. Hned několik hráčů Permu se obětavě vrhlo skluzem proti míči.

63
    Stále se hráči v bílém nemohou dostat přes obranou tvrz domácího celku. Ani po dlouhé kombinaci nepřišla přihrávka do vápna.

64
    Střídání v týmu FK Gazovik Orenburg: ze hřiště odchází Igor Koronov, přichází Yacouba Bamba.

65
    Ani na druhé straně to nebylo o moc slavnější. Bodul byl přidržen u postranní lajny, ale rozhodčí pustil hru. Domácí útočník ztrácí míč.

66
    Ale akce pokračovala a domácí se dostali až do vápna po zisku míče. Komolov hledal v pokutovém území Prokofjeva, ale ten musel z nedobré pozice hrát jen mimo.

67
    Střídání v týmu FK Amkar Perm: ze hřiště odchází Stanislav Prokofjev, přichází Chuma Anene.

69
    Klubko hráčů před vápnem chtěl obehrát Brejev. Jeho průniková přihrávka však končí jen za brankovou lajnou.

70
    Už jen něco málo před dvacet minut zbývá Orenburgu ke snížení nebo dokonce vyrovnání skóre.

71
    Střídání v týmu FK Gazovik Orenburg: ze hřiště odchází Pavel Něchajčik, přichází Marat Šogenov.

72
    Marat Šogenov ihned po svém příchodu na trávník přišel o míč. Domácí se hnali do rychlého protiútoku, ale Bodul musel zastavit akci. Neměl komu poslat míč a tak musel zvolit cestu zpět.

73
    Domácí šli do útoku čtyři na dva. Vše ale zazdil pomalou a pozdě provedenou přihrávkou Balanović. Velká šance končí znovu bez střely.

74
    Pohledná akce hostů. Na pravé straně skvěle vykombinovali Bamba s Vorobjevem soupeře, ale následný centr postrádal přesnost.

76
    Ve druhém poločase zatím čekáme na branku. To samozřejmně vyhovuje více domácímu Permu, který vede o dva zásahy.

77
    Sice si Orenburg vytváří prostory k útoku, ale stále tu je jen kombinace. Domácí ani příliš nenapadají. Dlouhý pas za obranu končí u Selichova.

78
    Po faulu na pětadvaceti metrech od branky budou domácí rozehrávat volný přímý kop z nadějné pozice.

79
    K míči se postavil Afonin. Nepřemýšlel a jen napálil míč směr branka. V cestě mu ale stále hned pětičlenná zeď.

80
    Perm již zcela rezignoval na útočnou aktivitu. Domácí se už jen přesouvají v obraně a čekají do předvede soupeř.

81
    Nyní ale přišla ztráta na polovině trávníku a do útoku mohl jít Bodul. Jeho počínání ale zastavuje ještě před pokutovým územím Žunić.

82
    Zhruba posledních deset minut pro hostující fotbalisty. Stále ale Orenburg potřebuje k alespoň jednomu bodu dvě branky.

83
    Zanev přidržel za dres soupeře, který se prodíral po lajně. Vidí za to žlutou kartu.

84
    Střídání v týmu FK Amkar Perm: ze hřiště odchází Brian Idowu, přichází Roland Gigolajev.

85
    Domácí měli k dispozici rohový kop. Centr právě od rohového praporku poslal Balanović, ale ve vápně bylo velmi husto a domácí se nedostali k hlavičce.

86
    Gigolajev ihned po svém příchodu na trávník dostal pořádně naloženo. Malych ho sestřelil skluzem a dostává žlutou kartu.

87
    Hosté se vůbec nedostávají k závěrečnému tlaku. Naopak tu byla nadějná šance Permu. Balanović prošel z pravého kraje až do vápna, ještě chtěl vylepšit pozici na Bodula, ale to již nevyšlo.

88
    Také Gigolajev si pomohl faulem na Malycha, ale nyní rozhodčí pouští hru. Hosté měli výborně nastartováno, ale svou rychlost neprodali.

89
    Před vápnem byl faulován Sanaja a tak hosté mohli poslat míč do vápna. To se podařilo. Na první tyči ještě zvedl míč do vzduchu hlavičkou Komolov, ale následně už přichází tvrdý faul na brankáře.
    89. Tvrdý faul na domácího brankáře Selichova

90
    Střídání v týmu FK Gazovik Orenburg: ze hřiště odchází Sergej Brejev, přichází Dmitrij Jefremov.

90
    Džijika inkasoval ještě žlutou kartu od rozhodčího ze příliš mnoho řečí.

90+1
    Hlavní rozhodčí nastavuje ve druhém poločase dvě minuty.

90+2
    Ve druhé nastavené minutě se Orenburg ještě prosadil k centru. Do vápna poslal míč Bamba, ale i nyní si vše Selichov pohlídal.

90+2
    Je definitivně rozhodnuto. ROLAND GIGOLAJEV si našel míč mezi obránci, dokázal se udržet na nohou a střelou k tyči přidává dnešního třetí branku. Skvělou práci odvedl také Bodul, který celou akci připravil.
    90+2. Roland GIGOLAJEV - 3:0

90+2

Perm se může radovat z důležitých třech bodů. Na domácím trávníku zvítězil o tři branky nad Orenburgem.

Oba poločasy se více tlačili do koncovky hosté, měli také více míč na kopačkách, ale před výborně sehranou domácí obranu se nebyli schopni prosadit v koncovce. To se ale podařilo hned třikrát domácímu celku. Nejdříve si po centr srazil míč do vlastní branky Žunić. Následně utekl Idowu, který zvýšil vedení již na 2:0. V úplném závěru potvrdit dnešní vítězství střídající Gigolajev.