Švédsko – Švýcarsko 7:2 (kon.) | Finsko – Česko 4:3 (kon.) | Slovensko – Lotyšsko 6:5 (po pr.)

Rasmus Enstrom (SWE) (13:49:48)

Je dobojováno. Švédsko ukázalo ve třetí třetině proč je hlavním adeptem na vítězství v celém turnaji. Pro Švýcarsko je to vcelku krutý výsledek, jelikož dnes hráči ze země Helvéckého kříže předvedli výbornou partii a po velkou část utkání byli Švédsku vyrovnaným soupeřem. Do finále se tak opět podívají hráči Švédska, proti který se postaví jeden z dvojice Finsko – ČR.

59:07
    Švédsko právě vstřelilo branku!
    Švýcarsko to zkusilo opět v šesti, avšak Švédové rychle rozehráli a Meier se nestihl vrátit do branky. To bylo pro KIMA NILSSONA velmi jednoduché zakončit do téměř odkryté branky zakončit. Asistence: Mattias Samuelsson.

58:42
    Je rozhodnuto, do finále se podívají florbalisté Švédska. Do odkryté švýcarské branky se trefil JOHANNES LARSSON, který právě přijímá gratulace od svých spoluhráčů. Asistence: Henrik Stenberg.

58:18
    Z velké dálky to zkusil Larsson, avšak branku Švýcarska minul.

58:01
    Probíhají poslední dvě minuty třetí třetiny.

57:34
    Švédové se brání proti šestici Švýcarských hráčů, ti se zatím ke střele nedostali.

57:01
    Švýcarsko to zkouší v šesti!

56:38
    Zdá se, že je rozhodnuto. Švýcaři byli v útoku, kde ztratili míček a do útoku šli Švédové. Míček dostal za obranu RASMUS ENSTROM, který nezaváhal a propálil Meiera k pravé tyči a podruhé v utkání se tak zapsal do střelecké listiny. Asistence: Alexander Carlstrom.

56:22
    Míček je na hokejkách Švýcarska, ovšem hráči ze země Helvéckého kříže se nemohou dostat na polovinu svého soupeře.

55:14
    Z levé strany minul v dobré pozici jeden ze švýcarských hráčů. Nyní mělo Švédsko opět štěstí. Myslím, že nás čeká zajímavý závěr třetí třetiny.

54:52
    Rehn musel řešit dva pokusy švýcarských florbalistů, nutno podotknout, že se nejednalo o žádnou vážnější šanci.

53:03
    Bischofberger se dostal do velké šance, ale jeho pokus dokázal zlikvidovat pozorný Rehn. Jen díky němu vedou Švédové stále o dvě branky.

52:28
    Míček je na hokejkách švédských hráčů, kteří s ním nikam nespěchají, také nemají kam.

51:31
    Florbalisté Švýcarska více otevírají hru, což je voda na mlýn pro jejich soupeře, který hrozí rychlými přečísleními.

50:41
    Na druhé straně se dostal do velké šance Sundstedt, avšak ten sám proti Meierovi střelou neuspěl.Gólman Švýcarska se přemístil a výborným zákrokem míček vyrazil.

50:14
    Hráči švýcarského výběru se snaží o rychlou odpověď, avšak nikdo v červeném se nemůže dostat do zakončení.

48:47
    Švédsko udělalo velký krok k cestě do finále. ALEXANDER CARLSTROM dokázal před brankou tečovat střílenou přihrávku Kima Nilssona. Meier byl bez šance a Švédsko tak využívá vůbec první přesilovou hru v utkání. Asistence: Kim Nilsson.

48:01
    Galante si vyběhl na střed odkud vypálit, ovšem jeho rána šla hodně nad branku švýcarského týmu.

47:37
    Švýcarům se podařilo vyhodit kotouč na polovinu svého soupeře a unavená obranná čtveřice mohla vystřídat.

47:02
    Vyloučení v týmu Švýcarsko (Christoph Camenisch – 2 minuty, Nedovolené vrážení).

46:26
    Bude se vylučovat na straně Švýcarska. Švédové hrají v šesti.

45:12
    Švédský výběr je rázem při chuti. Sundstedt to zkoušel z levé strany, ale jeho rána si cestu mezi tři tyče nenašla.

44:17
    Švédové si berou své ztracené vedení zpět. RASMUS ENSTROM zachytil špatnou rozehrávku soupeře, následně dostal nabito od Erikssona a z první dokázal propálit Meiera. Asistence: Rikard Eriksson.

43:13
    Švédové jsou opět nastěhováni před brankou svého soupeře, ale nikdo ve žlutomodrém se nemůže dostat do střelecké pozice, odkud by prověřil švýcarského gólmana.

42:33
    To byla velmi dobrá šance Stenberga, který utekl po pravé straně a pokoušel se Meiera propálit bekhendem k pravé tyči. Tam si však místo u tyčky pohlídal švýcarský gólman.

41:53
    Hofbauer si vzal míček za svou branku a švýcarský obránce bude rozehrávat útočnou akci Švýcarska.

41:16
    Švédové jsou na začátku třetí třetiny u míčku, avšak branku Meiera zatím neohrozili.

40:01

Druhá třetina je zdárně u svého konce. Troufám si tvrdit, že Švýcarsko přehrávalo největšího favorita na celkové vítězství. Nejprve se podařilo v pětadvacáté minutě snížit Scalvinonimu povedenou dorážkou a o devět minut později rozjásal Bischofberger krásnou ránou fanoušky Švýcarska podruhé. Třetí třetina tak bude jistě velmi zajímavá, jelikož se bude začínat od nerozhodného stavu 2:2 a uvidíme, zda o prvním finalistovi rozhodne třetí část nebo až prodloužení, či nájezdy.

40:00

39:32
    Scalvinoni drží míček za brankou Švédska a hledá, komu by mohl přihrát.

39:01
    Probíhá poslední minuta druhé třetiny.

38:02
    Nyní jsou to právě Švýcaři, kteří mají míček ve své moci, ale nikam se s ním neženou a kombinují převážně na své polovině.

37:25
    Výběr Švýcarska se snaží hru zdržet a zklidnit. Švédové byli opravdu nahoře a Švýcaři potřebují přerušit hru.

36:14
    Na střed si sběhl Nordgren, ovšem jeho rána prolétla pouze vedle pravé tyče švýcarského týmu.

35:42
    Švédsko si po dlouhé době vydobylo dlouhodobější tlak. Švýcaři brání ze všech sil.

35:08
    Ačkoliv nyní se do velké šance dostal Larsson, který si z rohu vyběhl až před branku, kde však narazil na překážku v podobě Meiera.

34:33
    Švédové drží míček na čepelích svých holí, ale nikam se s míčkem neženou. Švýcaři zaskočili favority celého turnaje, kteří se momentálně do větších šancí nedostávají.

33:41
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Tak to byla krásná rána, kterou vyslal NICOLA BISCHOFBERGER! Jeho tvrdý projektil prolétl nad ramenem Rehna až do branky. Je tedy vyrovnáno a začínáme od začátku. Asistence: Christoph Meier.

32:28
    Hostující gólman zachytil skákající míček u své levé tyče a rychle rozehrál útok svého celku. Švýcaři následně ohrozili branku Švédska, ale nic vážnějšího obrana ve žlutomodrém řešit nemusela.

30:44
    Míček si vzal na hokejku Ostholm a zkusil vypálit na branku Švýcarska. Jeho ránu však dokázala zablokovat obrana a tak Meier nemusel ani zasahovat.

29:34
    Je za námi téměř půlka základní hrací doby a my sledujeme vyrovnané utkání, které rozhodují malé chyby.

28:44
    Míček je v držení Holmgrena, který s ním nikam nespěchá.

27:53
    O chvíli později se v podobné situaci ocitl další z hráčů švýcarského týmu, ale ani ten nebyl úspěšný.

26:40
    Na druhé straně mohlo být vyrovnáno. Scalvinoni dostal přihrávku zpoza branky, Rehn vůbec netušil, že šel míček před branku a jediný dnešní střelec Švýcarska mohl přidat druhou branku. Míček však nedokázal poslal do odkryté klece za dezorientovaného Rehna.

26:01
    Johan Samuelsson se však nyní dostal mezi obránce a snažil se rychle zakončit. Míček mu však v poslední chvíli sjel z čepele a bylo po šanci.

25:27
    Švédové jsou z obdržené branky lehce zaskočeni a nyní se jim nedaří přejít na polovinu soupeře. Hra je velmi nervózní ze strany švédského celku.

24:19
    Švýcaři začínají druhou třetinu velmi dobře. Nyní se dokázal prosadit NICO SCALVINONI, který si narazil míček s Rueggerem a následně rychlým švihem rozjásal fanoušky svého týmu. Asistence: Joel Ruegger.

23:27
    Meier se dopustil faulu, po kterém budou u míčku hráči Švédska, kteří budou rozehrávat na polovině svého soupeře.

22:41
    Švýcaři vystrkují růžky. Nyní jsou minimálně vyrovnaným soupeřem Švédsku. Rehn musí být neustále v pozoru.

21:29
    Florbalisté ze země Helvéckého kříže podnikli rychlý protiútok, který skončil nepřesnou střelou jednoho z hráčů v červeném dresu.

20:22
    Nilsson netrefil z levé strany branku Švýcarska. U míčku budou následně florbalisté švýcarského celku.

20:01

První třetina je již minulostí. Švédsko začalo aktivněji a po zásluze šlo v šesté minutě do vedení po brance Kima Nilssona. O chvíli později navyšoval skóre Eriksson. Švýcarsko poté dokázala hru vyrovnat, ovšem další branky jsme se již v první třetině nedočkali.

20:00

19:01
    Probíhá poslední minuta první třetiny.

18:33
    Nilsberth drží míček za svou vlastní brankou a čeká, až mu jeho spoluhráči dostřídají.

17:59
    Manuel Mauer se pokoušel najít střílenou přihrávkou svého spoluhráče před brankou Švédska. Nakonec z toho byla slušná šance, avšak míček si cestu mezi tři tyče nenašel.

16:35
    S blížícím se koncem první třetiny sledujeme, jak Švédové diktují tempo hry. Nyní pálil z velké dálky Kim Nilsson, jehož ránu dobře viděl Meier a míček dokázal vyrazit.

15:25
    Až nyní se odhodlali jít hráči švédského celku dopředu. Meier ovšem nemusel zasahovat po pokusu Erikssona.

14:43
    Míček mají pod kontrolou Švédové, avšak jsou s ním na vlastní polovině a nikam s ním nespěchají.

13:24
    Florbalisté Švýcarska se snaží zklidnit hru a drží míček za svou vlastní brankou.

12:19
    Christoph Meier se dostal do dobré šance. Jeho útok šel do rychlého protiútoku a právě elitní centr švýcarského celku nedokázal propálit Rehna v brance Švédska.

10:34
    Útok Meiera kombinoval na polovině Švédska, avšak nikdo v červeném se do zakončení nemohl dostat.

09:40
    Sundstedt zasprintoval na polovinu svého soupeře, kde si vymodlil faul jednoho z hostujících obránců. Domácí tak budou i nadále u míčku.

08:44
    Švýcaři přidali v útoku více na agresivitě a bylo to znát. Hráči švédského výběru s nimi měli momentálně problémy před brankou Rehna.

07:51
    Hráči ze Švédska se dokázali ubránit a následně se opět přesunuli k brance Meiera.

07:17
    Po delší době se podívali do útoku také hostě. Rehn musí být v pozoru.

06:32
    Tak se na to podívejme. Švédové jdou do rychlého vedení o dvě branky. Gustafsson našel přesně RIKARDA ERIKSSONA, který se s míčkem otočil a nekompromisně ho poslal do švýcarské sítě. Asistence: Tobias Gustafsson.

05:09
    Švédové přetavili svůj tlak ve vedoucí branku. KIM NILSSON byl před brankou, kde odvedl dobrou práci. Meier vyrazil kotouč, na který příliš neviděl, míček se odrazil právě na hůl švédského hráče, pro něhož nebyl problém poslat Švédsko do vedení. Asistence: Robin Nilsberth.

04:53
    Míček je v podstatě neustále na hokejkách favorita ze Švédska. Hosté ho svému soupeři vůbec nepůjčují.

03:45
    Na druhé straně se dostal do zakončení Braillard, ale ten branku netrefil a tak Rehn stále čeká na první zákrok v utkání.

03:02
    Hráči domácích se opět usadili na polovině svého soupeře, kde kombinují. Nikdo ve žlutomodrém ovšem se zakončením nespěchá.

02:16
    V první vážnější šanci se objevil Kim Nilsson, ovšem útočník Švédska nedokázal zakončit skákavý balón do poloodkryté branky.

01:46
    Nyní už však musel Meier zasahovat proti rychlému pokusu jednoho z domácích hráčů.

01:06
    Carlstrom se snažil dostat na střed, což se mu nakonec povedlo, avšak jeho ránu zablokovala obrana hostů.

00:16
    Míček si vzali z kraje utkání na své hokejky domácí hráči, ale kombinují s ním daleko od branky Švýcarska.

00:01

Švédsko: Rehn (Paulsson) – Nilsberth, Ostholm, Holmgren, Johansson, Gustafsson, M. Samuelsson, Hedlund – Sundstedt, J. Samuelsson, Nilsson – Enstrom, Nordgren, Carlstrom – Larsson, Kanebjork, Eriksson – Stenberg

Švýcarsko: P. Meier (Wolf) – Kuchen, Bischofberger, Camenisch, Ch. Hofbauer, Berry, Graf – Antener, Ch. Meier, Maurer – Scalvinoni, M. Hofbauer, Engel – Laely, Braillard, Buchli – Mendelin, Ruegger

Rozhodčí: Vesa Vilkki, Mikko Alakare.

ŠVÝCARSKO

Švýcarsko bylo nalosováno do skupiny A, kde si vedl dle očekávání a se ziskem čtyř bodů obsadil druhou příčku za Finskem. Švýcaři v úvodním duelu přestříleli Estonsko 8:4, následně však padli proti finskému výběru 4:6. Skupinu uzavřeli vysokým vítězstvím nad Německem 11:3. Stejně jako Švédsko, měli hráči ze země Helvéckého kříže volný postup do čtvrtfinále. Tam na ně čekala překážka v podobě Norska. Seveřané se snažili, avšak Švýcarsko bylo nad jejich síly, když si připsalo vysoké vítězství 7:2.

ŠVÉDSKO

Švédové jsou aspiranti na titul, to je bez pochyby. Hráči ze země tří korunek vyhráli skupinu B, kde neztratili ani bod. Švédové si nejdříve poradili s domácím výběrem Lotyšska, které porazili 7:2, poté zvítězili nad Norskem 8:2 a v závěrečném utkání o vítězství ve skupině nastoupili proti českému výběru, který nakonec zdolali 8:4. V následném osmifinále měli Švédové volný postup až do čtvrtfinále, kde narazili na Německo. To však nekladlo žádný odpor a favorit celého turnaje lehce zvítězil 11:0.

Krásné, dobré poledne. Vítám Vás u sledování semifinálového duelu Mistrovství světa mužů ve florbale, které se koná v lotyšské Rize. V tomto duelu nastoupí Švédsko, proti kterému se postaví tým Švýcarska. Úvodní vhazování je naplánováno na 11:45, tak u toho buďte s námi.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 11:45.

Alan Šrámek

Branky a nahrávky: 6. Nilsson (Nilsbert), 7. Eriksson (Gustafsson), 45. Enstrom (Eriksson), 49. Carlstrom (Nilsson), 57. Enstrom (Carlstrom), 59. Larsson (Stenberg), 60. Nilsson (Samuelsson) – 25. Scalvinoni (Ruegger), 34. Bischofberger (Ch. Meier)

Rozhodčí: Vesa Vilkki, Mikko Alakare