Nizozemsko – Dánsko 26:22 (kon.) | Norsko – Francie 20:16 (kon.)
Norsko
20:16 (11:9)
Francie
Pátek 16.12.2016, 20:45 • Scandinavium Arena, Goteborg • Mistrovství Evropy žen • Semifinále

Pro dnešek je to ale všechno z evropské házené. Doufám, že jste se bavili a u dalších přenosů se opět budu těšit. Přeji hezký zbytek večera! (22:22:48)

V boji o evropské zlato si to rozdají dvě N tedy Nizozemsko a Norsko. O evropský bronz se střetne D a F – Dánsko a Francie! Již teď mohu zaručit, že vám tyto přenosy nabídneme v textové podobě!

Duel o bronz startuje podle dostupného rozpisu zápasů v neděli v 15:30, duel o zlato poté v ten samý den od 18:00.

Norsko si zahraje o evropský titul! V semifinále mistrovství světa nakonec porazilo Francii 20:16.

Úvod zápasu byl výborný, hodně jsme se bavily, bylo se na co dívat, Lacrabereová si trošku udělala střelnici, víceméně by trefila snad norskou branku i z hotelu, ale takový zlom nestal v době, kdy norský trenérský štáb se rozhodl, že do hry ploše brankářku Solbergovou místo Grimsbové. Norky se chytly, Francouzky nevstřelily branku více než osm minut a to bylo strašně důležité pro vývoj utkání.

Ve druhém poločase to nebyla tak strhující házená, ale klíčové bylo, že šestinásobné mistryně světa lépe zvládly posledních šest minut, kdy Francouzky úplně odešly, jejich hra se rozpadla, byla kostrbatá, nakonec je z toho tedy výhra Norek o čtyři branky a jistota medaile z Goteborgu!

Norsko – Francie 20:16 (11:9)
    Nejvíce branek: Mork 7/5, Frafjord 4/2, Kristiansen 3 – Lacrabere 7/1, Houette 3/1, Gnabouyou 3. Rozhodčí: Jurinovič, Mrvica (oba Chorvatsko).

Konec zápasu. (20:16)

60
    Morková přihrála své spoluhráčce. Střela jedné z Norek byla sražená, u míče je Glauserová! (20:16)
    60
    Myslím si, že je rozhodnuto. Kurtovičová dává dvacátou norskou branku večera! Francie je v házenkářské depresi! (20:16)

60
    Norsko neinkasovalo, naopak jde do útoku, tohle je skvěle rozehraný zápas pro Norky! (19:16)
    59
    To je vůle! To je bojovnost, kterou Oftedalová dostala míč do sítě, když přetlačila soupeřku! (19:16)

58
    Vytažená obrana Francie zatím znamenala pouze faul na Kristiansenovou. Norsko je stále u míče. (18:16)

57
    Na Francii padá křeč, ta lehkost z úvodních minut je pryč, Norsko teď ukazuje, jak je zkušené! (18:16)

57
    V útoku je Norsko, které ale hraje s prázdnou brankou, ale neprosazuje se. (18:16)

56
    Houetteová trefuje Solbergovou ze sedmičky a Norsko je zase blíže finále ME! (18:16)

56
    Faul Arntzenové na brankovišti znamená důležitou přesilovku Francie! (18:16)

56
    Vyloučení v týmu Norsko (Emilie Hegh Arntzen). (18:16)
    56
    Frafjordová roste herně s přibývajícím časem, zase ji Francouzky nechaly volnou na pivotu! (18:16)

55
    Norky se radují, krásně si Norsko pokrylo Lacrabereovou, která není tak nebezpečná jako na začátku zápasu, následně se neprosadilo pravé křídlo Francie. (17:16)

55
    Timeout pro Francii. (17:16)
    54
    Frajordová zakončila rychlý Norek brankou z pivota, předtím si Francie pokryla Kristiansenovou, ale míč se napodruhé dostal k autorce branky. (17:16)