Buffalo – Carolina 1:3 (kon.) | New Jersey – Philadelphia 4:0 (kon.) | Columbus – Pittsburgh 7:1 (kon.)
Montreal – Minnesota 2:4 (kon.) | Florida – Boston 1:3 (kon.) | Ottawa – Anaheim 2:1 (po pr.)
Tampa – St. Louis 5:2 (kon.) | Nashville – Los Angeles 0:4 (kon.) | Colorado – Toronto 0:6 (kon.)
Vancouver – Winnipeg 1:4 (kon.)
Tampa Bay Lightning
5:2 (0:2, 2:0, 3:0)
St. Louis Blues
Pátek 23.12.2016, 01:40 • Amalie Arena, Tampa • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Vítám tu všechny fanynky a fanoušky toho nejlepšího světového hokeje! Vánoce se kvapem blíží, ale kanadsko-americká NHL stále běží na plné obrátky. Dnes v noci je na programu také atraktivní mezikonferenční souboj dvou kvalitních týmů, Tampa Bay Lightning přivítá St. Louis Blues.

St. Louis Blues:
    Bluesmani jsou v základní části tradičně výborní, ale v play off čekají už delší dobu na větší úspěch. Také letos hokejisté St. Louis do vyřazovacích bojů neodvratně směřují, na svém kontě mají 41 bodů a v tabulce Západní konference jim patří čtvrtá pozice. V posledních týdnech ale Blues nemají úplně ideální formu. Z 10 zápasů si zapsali negativní bilanci výher a proher 4 – 6, naposledy však dokázali zvítězit 3:2 v prodloužení v Dallasu. Kouč Ken Hitchcock má k dispozici takřka kompletní kádr, ze základní sestavy schází jen útočník Paul Stastny.

Tampa Bay Lightning:
    Finalistům Stanley Cupu se tato sezóna zatím nedaří úplně podle představ. Bolts nasbírali 35 bodů, což v tabulce Východní konference stačí až na nepostupové deváté místo. Na vině nevyrovnaných výkonů je i absence klíčových útočníků. Aktuálně jsou mimo kapitán Stamkos, kanonýr Kučerov či český bojovník Ondřej Palát. Z posledních dvanácti zápasů tak Blesky vyhrály pouze tři a pokud nechtějí nechat pomyslný vlak ujet, potřebují tuto nelichotivou sérii prolomit. Že jsou na dobré cestě ukázali hráči Tampy v posledním utkání, kdy zdolali 4:1 Detroit.

Československá stopa:
    Andrej Šustr (TBL) – 33 zápasů, 5 bodů (1+4)
    Ondřej Palát (TBL) – 30 zápasů, 13 bodů (4+9)

Dmitrij Jaškin (STL) – 28 zápasů, 7 bodů (1+6)

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Krásné kulisy pro dnešní zápas.

Tampa Bay Lightning: Vasilevskij (Gudlevskis) – Strålman (A), Hedman, Šustr, Garrison, Coburn (A), Koekkoek, Nestěrov – Drouin, Filppula, Boyle (A) – Point, T. Johnson, Killorn – J.T. Brown, Richard, Conacher – Condra, Bournival.

St. Louis Blues: Allen (C. Hutton) – Pietrangelo (C), Edmundson, Shattenkirk, Hunt, Parayko, Bouwmeester – Tarasenko (A), Lehterä, Schwartz – Perron, Berglund, Steen (A) – Jaškin, Megan, Fabbri – Reaves, Brodziak, Upshall.

Rozhodčí: Luxmore, St. Laurent – Nagy, Racicot.

00:01

00:05
    Úvodní buly vyhrál hostující Berglund.

00:44
    Blues se usadili v útočném pásmu. Vasilevského ale neohrozili a teď už je u puku Tampa.

01:07
    Brayden Point předvedl výbornou techniku, když se několika otočkami zbavil protihráče a přenechal puk Alexi Killornovi. S jeho ranou si snadno poradil Allen.

02:06
    Kotouč byl sražen do hlediště. Buly je nařízeno v obranném pásmu Blesků.

02:37
    Z ostrého úhlu zakončoval Patrik Berglund. Vasilevskij se dostal po zákroku až za svou branku, ale pro domácí to dobře dopadlo.

02:49
    Od modré prudce pálil Jay Bouwmeester. Střela byla možná ještě tečována, ale Vasilevskij dobře zasáhl.

03:36
    Utkání se rozjíždí pozvolna. Ani jeden z týmů se nikam nežene.

04:06
    Zakázané uvolnění Bluesmanů.

04:12
    Po vyhraném buly se dostal puk k Jonathanovi Drouinovi, který od modré vystřelil. Letící puk se ještě snažil tečovat Filppula, ovšem Allen ho má pod betony.

04:30
    Hostující Robby Fabbri je vyloučen za hákování. Úvodní přesilovka pro Lightning.

05:08
    Tyler Johnson vypálil vedle. Hosté následně vyhodili.

05:32
    Hráči St. Louis se opět osvobozují.

05:55
    Valtteri Filppula zakončoval bekhendem. Trefil pouze bránícího Edmundsona.

06:31

06:43
    Krátce po skončení domácí přesilovky se dostal do obrovské šance Jori Lehterä. Tváří v tvář Vasilevskému zkusil bekhendovou kličku, ale ruský brankář se roztáhl a nadvakrát dokázal zakročit levým betonem! Reklamní přestávka.

07:04
    Až před Vasilevského si zpoza branky vyjel Vladimir Tarasenko. Domácí brankář si připisuje další dobrý zákrok.

07:54
    Hosté jsou při hře 5 na 5 zatím nebezpečnější. Blesky mají problémy s jejich pohybem.

08:56
    Dalekonosná střela Koekkoeka skončila v lapačce Jakea Allena.

09:28
    Zatím je vidět, že Tampě schází několik ofenzivních opor. Lightning tak hrají více zezadu.

09:45
    Spíše propagační střelu vyslal na domácí branku Kevin Shattenkirk. Vasilevskij zakročil lapačkou.

10:25
    Obrovská šance domácích! Po pravém křídle zavezl puk do útočného pásma Tyler Johnson, jenž z rohu kluziště hledal před brankou zcela nepokrytého Nikitu Nestěrova. Ten dokázal nabídku spoluhráče tečovat, ale Allen srazil betony k sobě včas! Reklamní pauza.

10:53
    Domácí vysunuli forčeking a nadělali soupeře docela problémy. Moc nescházelo a jeden z hráčů Tampy se dostal k puku v ideální pozici mezi kruhy.

11:11
    Zakázané uvolnění domácího týmu.

11:14
    Od modré čáry pálil Brat Hunt. Kotouč ještě tečoval jeden z jeho spoluhráčů a Vasilevskij měl štěstí, že vypadl vedle jeho branky

12:03
    Vladimir Tarasenko střílí z každé pozice. Nyní netrefil branku.

13:01
    Na střely na branku je vyrovnáno – 5:5. Blues ale vypadají herně o něco lépe.

13:44
    Drouin zajel s kotoučem za branku a krásně uvolnil Briana Boyla, jenž se u tyčky snažil protlačit puk za brankovou čáru. Jake Allen odolal.

14:11
    St. Louis právě vstřelilo branku!
    Obrovskou chybu udělal Brayden Point! Ten ve vlastním obranném pásmu namazal kotouč DAVIDOVI PERRONOVI, který jel sám na Vasilevského a překonal ho bekhendovou kličkou. Bez asistence.
    14:11 David PERRON - 0:1

14:43
    Uběhlo 32 sekund a Bluesmani přidávají druhý gól! Při svém debutu v NHL se trefuje WADE MEGAN. Hosté se dostali do přečíslení 3 na 2 a střelu Ryana Reavese z osy kluziště vyrazil Vasilevskij betonem jen k Meganovi, který dorážel do odkryté branky. Asistence: Ryan Reaves a Joel Edmundson.
    14:43 Wade MEGAN - 0:2

15:49
    Domácí působí hodně zaskočeně. Kotouče jim utíkají z hokejek.

16:49
    Blesky zavážely kotouč do útočné třetiny, ale na modré o něj přišly.

16:57
    Nyní se dostal ke střele Nikita Nestěrov. Allen neměl problém a přidržel puk na své výstroji.

17:21
    Valtteri Filppula se od pravého mantinelu prokličkoval až do střelecké pozice. Zamířil však jen do klína dobře postaveného Allena.

18:03
    Nebezpečná bekhendová střela Tylera Johnsona. Allen nic neviděl, ale puk skončil těsně vedle tyčky!

18:44
    Domácí se v závěru třetiny snaží přeřadit na vyšší stupeň. Nyní soupeře tlačí v jeho obranné třetině.

19:04
    Hráči Tampy se velmi důrazně tlačili do branky. Snížení z toho ale nevytěžili, jen šarvátku.

19:11
    Filppula dokázal v pádu vypálit. Puk ještě tečoval Boyle, jenž ho nasměroval vedle branky.

19:57
    Asi poslední příležitost první třetiny měl Vladimir Tarasenko. Ten vlétl do útočného pásma a střelou zápěstím donutil Vasilevského k dobrému zákroku.

20:00

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

První třetina vyšla lépe hostům ze St. Louis, kteří odcházejí do šaten s vedením 0:2. Bluesmani byli herně o něco lepší a svůj dobrý výkon korunovali v 15. minutě dvěma zásahy v rozmezí 32 vteřin. Nejprve využil Pointovu hrubku v rozehrávce David Perron a poté se z dorážky prosadil Wade Megan, jenž vstřelil svůj první gól v NHL. Blesky v závěru třetiny přidaly a překlopily poměr střel na svou stranu, branku ale vstřelit nedokázaly.

20:28
    Pokus Braydena Pointa srazil mimo bránu obránce Bouwmeester.

21:05
    Na druhé straně prověřil Vasilevského David Perron. Domácí gólman přerušil hru.

21:46
    Fabbriho rána z levého kruhu prolétla vedle domácí svatyně.

22:16
    Hosté hrají v úvodu druhé části velmi aktivně. Prudkou střelu Dmitrije Jaškina vyrazil Vasilevskij před sebe a následně stačil kotouč zalehnout.

22:39
    Jori Lehterä byl před brankou úplně volný. V zakončení mu zabránil Slater Koekkoek, který jej zahákoval. Přesilová hra pro Blues, první v utkání.

23:04
    Boyle vyhazuje až k brance soupeře.

23:08
    Hostům byla odpískána přihrávka rukou. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

23:35
    Domácí se zatím brání dobře, opět vyhazují.

23:45
    Blues zahráli v přesilovce dokonce na icing.

24:32
    Máme tu vyloučení na obou stranách. Valtteri Filppula zahákoval Robbyho Fabbriho, který svůj pád podle rozhodčích přifilmoval.

24:40
    Koekkoek na ledě, hraje se 5 na 5.

25:23
    Teď měli hosté štěstí! Od modré vypálil Victor Hedman, puk se lehce otřel o ruku brankáře Allena a propadl těsně vedle tyčky!

26:10
    Hedman hledal spoluhráče na zadní tyči. Ten na puk v pádu nedosáhl.

26:43
    Z pravé strany pálil na Allena Andrej Šustr. Hostující gólman kotouč vyrazil ramenem a ten se odrazil až mimo hrací plochu. Reklamní přestávka.

27:32
    Domácí v ofsajdu. Hře Tampy chybí nápad, moment překvapení.

27:38
    Zakázané uvolnění Bluesmanů, hra se stěhuje před Allena.

28:04
    Bournival zavezl puk do útočného pásma Tampy, ale to bylo vše. Dopředu mohou hosté.

29:00
    Domácí si zahrají přesilovku. Rozhodčí Luxmore viděl nedovolené bránění Ryana Reavese.

29:09
    Hosté vyhráli buly a vyhodili.

29:39
    Z voleje se opřel do kotouče Jonathan Drouin. Jake Allen se přemístil proti dráze střely a puk končí v jeho výstroji.

29:48
    Tampa právě vstřelila branku!
    Tohle by mohlo domácí nastartovat! Nahození Victora Hedmana dokázal ze vzduchu sklepnout BRIAN BOYLE a Allen neměl šanci reagovat – 1:2. Asistence: Victor Hedman a Jonathan Drouin.
    29:48 Brian BOYLE - 1:2

30:11
    Máme tu reklamní přestávku.

30:41
    Puk se ocitl mimo hrací plochu a rozhodčí tak přerušili hru.

31:44
    Domácí se snaží hrát útočně, ale po vstřeleném gólu si žádnou příležitost zatím nevytvořili.

32:23
    Za záda domácí obrany se tlačil Schwartz. Hedman ho ale dobruslil a bylo po šanci.

33:12
    Střelu Alexe Killorna od levého mantinelu vyrazil Allen betonem.

33:29
    Tohle byla dobrá příležitost! Michaël Bournival přebruslil hostující obránce, ale přeci jen byl v tísni a Allen si jeho střelu pohlídal.

34:02
    Berglundovu střelu z pravé strany pokryl Vasilevskij. Ten má puk na hrudi. Následuje reklamní pauza.

34:45
    Hokejisté St. Louis útočné výpady soupeře většinou včas zastavují. Výjimkou byl únik Bournivala.

35:37
    David Perron šikovně tečoval střelu Bouwmeestera. Puk ale nezamířil mezi tyče.

36:03
    Pokus Strålmana z pravé strany byl snadnou kořistí pro Allena. Ten na puk dobře viděl a přerušil hru.

36:23
    Koekkoek měl na útočné modré co dělat, aby ho neobral o puk Upshall. Ten by jel sám na branku.

37:27
    Z ničeho nic domácí vyrovnávají! Nahození Jasona Garrisona před brankou šikovně tečoval MICHAËL BOURNIVAL, jenž zaznamenal svou první trefu v sezóně – 2:2. Asistence: Jason Garrison a J.T. Brown.
    37:27 Michaël BOURNIVAL - 2:2

38:01
    Domácí nyní zastavilo postavení mimo hru.

38:54
    Dmitrij Jaškin byl vytlačen do rohu, kde přišel o kotouč. Dopředu mohou vyrazit domácí.

39:01
    Začala poslední minuta druhé části.

39:09
    Ránu Bournivala vyrazil povyjetý Allen za svou klec.

39:55
    Perron odehrál puk do středního pásma a ve druhé třetině se tak už asi nic nestane.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

Po dvou třetinách to už pro Tampu vypadá mnohem veseleji, než po úvodní dvacetiminutovce. Nedá se říci, že by si Blesky vytvářely spoustu šancí, ale pomohly jim dvě tečované střely od modré. Ve 30. minutě sklepl puk v přesilovce ze vzduchu do sítě Brian Boyle a v čase 37:27 tečoval Garrisonovo nahození za záda Allena Michaël Bournival.

Třetí třetina začne přibližně ve 3:38.
    Ve druhé třetině se Tampa zvedla a dokázala vymazat dvoubrankové manko.

40:01

40:45
    Domácí zahráli přes všechny čáry, ale zřejmě tam byla teč. Icing se totiž nepíská.

41:08
    První zákrok ve třetí třetině si připsal Vasilevskij, prověřil jej Tarasenko.

42:26
    Vasilevskij si pohlídal nahození Reavese ze středního pásma. Hned rozehrál.

43:17
    Střela Brada Hunta od modré z Vasilevského vypadla a k dorážce se tak dostal Alexander Steen. Brankáře Tampy ale nepřekonal.

43:28
    Další střela Hunta, ta byla tentokrát nepřesná.

44:48
    Hosté vypadají v začátcích třetin lépe než Tampa. To platí i ve třetí části.

45:25
    Ale prosazují se domácí, kteří tak dokonale otáčejí průběh zápasu! Skvěle to udělal ALEX KILLORN, který si s pukem vybruslil od mantinelu až mezi kruhy a svou střelu skryl za bránící hráče. Allen nic neviděl a nemohl tak zasáhnout. Asistence: Anton Strålman a Victor Hedman.
    45:25 Alex KILLORN - 3:2

46:27
    Rána J. T. Browna skončila v klíně Allena. Následuje reklamní přestávka.

46:54
    Domácí teď výborně forčekují a díky tomu se udrželi v útočném pásmu.

47:09
    Kotouč skončil na střídačce hostí. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

47:39
    Chybu Parayka v rozehrávce nepotrestal Jonathan Drouin. Domácí hráč vystřelil jen do Bouwmeestera.

48:28
    Bournival vybojoval příležitost pro J. T. Browna. Puk je někde pod Allenem.

49:31
    Perronovo nahození tečoval těsně před Vasilevským Patrik Berglund. Domácí gólman ale stačil zasáhnout!

50:07
    Běží už poslední desetiminutovka základní hrací doby.

51:03
    Fantastický obranný zákrok Alexe Pietrangela! Na obránce Blues najížděla dvojice domácích hráčů, ale kapitán hostí dokázal v pádu finální přihrávku zblokovat.

51:24
    Drouin nahodil puk na Allena, který ho raději podržel. Tampa tak získala buly v útočném pásmu.

51:48
    Edmundson nahodil puk na branku ze středního pásma. Vasilevskij ho schoval do lapačky.

52:10
    Tarasenko připravil šanci Jorimu Lehterovi. Vasilevskij vyrazil kotouč nad sebe a měl štěstí, že ho Jaden Schwartz nedopravil za jeho záda!

53:01
    Další příležitost hostí. Robby Fabri netrefil branku.

53:15
    Protiútok Bolts zakončoval střelou z levého kruhu Slater Koekkoek. Allen puk drží na svém těle.

54:11
    Domácí vyrazili do přečíslení 3 na 2. To zakončoval střelou z pravého kruhu Michaël Bournival, ale Jake Allen se stačil bleskově přesunout!

54:26
    Icing domácích. Kouč Tampy Jon Cooper si vzal raději oddechový čas.

54:40
    Domácí dostali puk daleko od své branky a mohou poslat na led čerstvé síly.

55:31
    Domácí teď takticky drží puk v útočném pásmu. Kombinují po rozích a čas pomalu utíká.

56:41
    Jonathan Drouin má šikovné ruce a doslova vykoupal bránícího Perrona. Následně ale zblízka netrefil branku!

57:16
    Hosté v postavení mimo hru. Je tu poslední komerční přestávka.

57:49
    Lightning se snaží držet hru daleko od Vasilevského. Zasahovat naopak musel Allen, jenž schoval do lapačky bekhendovou střelu Bournivala.

58:04
    A Jake Allen musel opět přerušit hru. Postaral se o to Jonathan Drouin.

58:20
    A je zřejmě hotovo! Fantasticky to udělal Valtteri Filppula, který si vychutnal Bouwmeester a ještě přes Berglunda parádně prostrčil puk před branku na hůl JONATHANA DROUINA, který překonal Allena rychlou kličkou do bekhendu – 4:2. Asistence: Valtteri Filppula a Anton Strålman.
    58:20 Jonathan DROUIN - 4:2

58:20
    Jake Allen se při pokusu o zákrok zranil a na závěr pouští mezi tyče Cartera Huttona.

59:29
    Hosté ještě zkusili hru bez brankáře a Tampa je trestá pátým gólem! Hedman poslal dopředu JONATHANA DROUINA, jenž si pohrál s obráncem a zasunul puk za brankovou čáru. Asistence: Victor Hedman a Valtteri Filppula.
    59:29 Jonathan DROUIN - 5:2

Hokejisté Tampy sice prohrávali po první třetině se St. Louis 0:2, ale ve druhé části manko vymazali a v závěrečné dvacetiminutovce dokonali velký obrat! Vedení na stranu Bolts strhl ve 46. minutě střelou schovanou za bránící hráče Alex Killorn. V samotném závěru pak měli domácí více sil, soupeře vůbec nepustili do tlaku a naopak v čase 58:20 připravil Filppula pojistku pro Jonathana Drouina. Stejný hráč se pak 31 sekund před koncem trefil ještě jednou, když dovezl puk do prázdné branky soupeře. Lightning tak přehráli Bluesmany 5:2.

Statistiky zápasu:
    Střely na branku – 32:23 (12:10, 9:4. 11:9)
    Zblokované střely – 11:7
    Vyhraná vhazování – 32:36
    Hity – 21:24
    V první třetině jsme se rozjížděli pomalu a nebyli z toho šťastní. Naopak jsme šťastní ze způsobu, jakým jsme na to odpověděli, řekl po zápase Victor Hedman.

1. Alex Killorn (TBL) 1+0
    2. Brian Boyle (TBL) 1+0
    3. Jonathan Drouin (TBL) 2+1

Československá stopa

Andrej Šustr (TBL) 0+0, 0 střel, čas na ledě 17:30

Dmitrij Jaškin (STL) 0+0, 1 střela, čas na ledě 12:29

Děkuji za pozornost. U dalších on-line přenosů z NHL se těším brzy na počtenou! (04:36:24)

Martin Augustin

Branky a nahrávky: 30. Boyle (Hedman, Drouin), 38. Bournival (Garrison, J.T. Brown), 46. Killorn (Strålman, Hedman), 59. Drouin (Filppula, Strålman), 60. Drouin (Hedman, Filppula) – 15. Perron, 15. Megan (Reaves, Edmundson)

St. Louis Blues: Allen (59. C. Hutton) – Pietrangelo (C), Edmundson, Shattenkirk, Hunt, Parayko, Bouwmeester – Tarasenko (A), Lehterä, Schwartz – Perron, Berglund, Steen (A) – Jaškin, Megan, Fabbri – Reaves, Brodziak, Upshall.

Rozhodčí: Luxmore, St. Laurent – Nagy, Racicot

Diváci: 19092