NY Islanders – Buffalo 5:1 (kon.) | Pittsburgh – New Jersey 4:1 (kon.) | Washington – Tampa 4:0 (kon.)
Columbus – Montreal 2:1 (kon.) | NY Rangers – Minnesota 4:7 (kon.) | Florida – Detroit 3:4 (1:2 po s.n.)
Carolina – Boston 3:2 (po pr.) | Chicago – Colorado 1:2 (po pr.) | Dallas – Los Angeles 3:2 (po pr.)
Calgary – Vancouver 4:1 (kon.) | Arizona – Toronto 1:4 (kon.) | San Jose – Edmonton 3:2 (po pr.)
po s.n. (1:2)
Florida Panthers
3:4 (1:0, 2:1, 0:2 - 0:0)
Detroit Red Wings
Sobota 24.12.2016, 01:30 • BB&T Center, Sunrise • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 01:30.

Dobré ráno u NHL. Společně se dnes podíváme na utkání mezi týmy Florida Panthers a Detroit Red Wings.

Domácí tým je momentálně na pátém místě Atlantické divize se ziskem 35 bodů z 34 utkání a na vedoucí pozici Montrealu Canadiens ztrácí 11 bodů. V posledním utkání se na Floridě odehrála velká sláva, Jaromír Jágr se totiž osamostatnil na druhém místě kanadského bodování všech dob. K výhře to ale nepomohlo, Florida podlehla Bostonu 1:3. Jedinou branku týmu dal Barkov.

Jaromír Jágr 20 (6+14)

Hosté nejsou zrovna v nejlepším rozpoložení, momentálně jsou až na posledním, osmém místě Atlantické divize s 32 body na kontě. Detroit se vydal na krátký výlet po venkovních kluzištích a po odloženém utkání v Caroliné přijel do Tampy, kde prohrál celkem jasně 4:1. O jedinou branku Detroitu se v tomto utkání postaral Mantha, ale pouze uzavíral skóre zápasu.

Petr Mrázek (DET) úspěšnost 89,9%, průměr 3,04

Zápas v BB&T Center začne v 1:30 ráno, takže si nastavte budíky, nebo vůbec nechoďte spát, rozhodně si nenechte náš přenos ujít. Jste k němu všichni zváni.

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Oba týmy jsou již na ledové ploše, vše je nachystáno, zápas může začít.

Florida Panthers: Luongo (Reimer) – Demers, Yandle, Ekblad (A), Kindl, Pysyk, Matheson – Griffith, Barkov, Jágr – Marchessault, Trocheck, R. Smith – Sceviour, Bjugstad, J. Jokinen (A) – P. Thompson, MacKenzie (C), Rau.

Detroit Red Wings: Coreau (Mrázek) – Sproul, DeKeyser, Ouellet, Kronwall (A), Jensen, Ericsson – Mantha, Zetterberg (C), Tatar – Vanek, Nielsen, Nyquist – Glendening, D. Larkin, Sheahan – Ott, Athanasiou, D. Miller.

Rozhodčí: Hebert, Peel – Murray, Racicot.

00:01

00:04
    Utkání nám začalo rychlým přerušením, hned po čtyřech vteřinách se domácí dopustili postavení mimo hru.

01:19
    Jágr zavezl puk do pásma, kde jej přenechal do jízdy Ekbladovi, ten ale zajel pouze za branku Detroitu.

02:04
    Na druhé straně střílel z pravého kruhu Zetterberg, jeho pokus vůbec netrefil branku.

02:55
    Coreau předvedl trochu prudkou rozehrávku, hosté ale i tak zůstali u puku a pokračují v kombinaci.

03:49
    Jaromír Jágr se ve středním pásmu zmocnil puku, kličkou se uvolnil a najednou stál před Coreauem. Mířil na první tyčku, gólman Detroitu zvládl vyrazit do rohu!

04:30
    Nielsenův průnik středem zastavil pozorný Ekblad, hosté tak se svou akcí skončili na modré čáře.

05:12
    Dvě rychlá přerušení hry za sebou, hra míří před Coreaua.

05:38
    Je tu první vyloučení, dvě minuty za sekání dostal hostující Drew Miller. Florida má možnost přesilovky.

05:55
    Coreau přikryl volný puk, který před brankoviště posílal Smith.

06:26
    Detroitu se podařilo po mantinelu vyhodit puk až k Luongovi, Florida rychle pospíchá do útočného postavení.

07:20
    Barkovova střela byla zblokována, hosté opět vyhodili ven z pásma.

07:38
    Detroit své první oslabení přečkal, Miller je zpátky ve hře.

08:02
    A hned se hosté také dostali do útoku a Mantha se u tyče snažil protlačit puk za Luonga. Bez úspěchu.

09:39
    Ekblada zastavil Kronwall, akci Detroitu už rozjíždí Sproul.

10:17
    Další přesilová hra pro Floridu, nyní je za hákování vyloučen Gustav Nyquist.

11:01
    Střelu Ekblada z první vyrazil Coreau do rohu, Florida i nadále pokračuje v náporu v pásmu.

11:46
    Dlouhý pas až na útočnou modrou zpracoval Nielsen, dostal se i ke střele, Luongo si připsal poměrně jednoduchý zákrok.

12:17
    Tahle přesilovka už tak povedená nebyla, Detroit si dokázal dobře hlídat pásmo a už opět bojuje v plném počtu.

13:15
    Po rychlém přechodu do útoku nahodil Zetterberg bekhendem na brankoviště, kde si najížděl Tatar, Luongo se ale zvládl přemístit a zakončení z bezprostřední blízkosti skryl.

13:39
    Přesilovka nyní pro Detroit, Nick Bjugstad se ve středním pásmu dopustil hry vysokou holí a již sedí na trestné lavici s dvouminutovým trestem.

13:57
    Nyquist posílal puk mezi kruhy, Matheson zvládl tento pokus zachytit a akci svým zásahem přerušit.

14:41
    Florida vyhodila přes všechny čáry, hosté musí začít akci od úplného začátku.

15:20
    Zetterberg ztratil na modré puk a najednou z toho byla akce Floridy dvou na jednoho. Trocheck si však po sjetí si z levé strany na střed neporadil se střelou.

15:39
    Florida je opět v plném počtu.

15:56
    Hra v pěti na obou stranách nám moc dlouho nevydržela, dvě minuty za hákování dostal hostující Xavier Ouellet.

16:19
    Střela Marchessaulta přes obránce prolétla těsně vedle Coreauovy branky.

16:44
    A další zákrok gólmana Detroitu, pokryl střelu Barkova a dotírajícího Jágra nepustil k dorážce.

17:23
    Domácí se nyní nemohou vůbec dostat do útočného pásma, hraje se daleko od branky Detroitu.

17:40
    Florida právě vstřelila branku!
    Tak přece se Floridě podařilo přesilovku využít a jít do vedení. Po sérii přihrávek přišla svižná střela v podání REILLYHO SMITHE a Coreau přes clonění Trochecka nedokázal svou lapačkou zasáhnout. Asistence: Jason Demers, Jussi Jokinen.
    17:40 Reilly SMITH - 1:0

18:32
    Do práce nyní musel i Luongo, byl ale dobře postaven a puk skryl ve své výstroji.

19:21
    Marchessault si u levého mantinelu vyzvedl puk, sjel s ním trochu na střed, ale jeho střela nebyla pro brankáře nebezpečná, postrádala hlavně razanci.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi první třetina, která dlouho nepřinášela gólový úspěch. Aktivnější směrem kupředu byla domácí Florida, ale narážela na dobře chytajícího Coreaua. Jeho kouzlo zmizelo až v 18. minutě, kdy jej ve třetí týmové přesilovce překonal střelou na lapačku Reilly Smith. A jelikož Luongo drží čisté konto, stav po první třetině je 1:0.

Detroit právě vstřelil branku!
    No tak tohle byl rychlý vstup do druhé třetiny. Luongo nevyhodil, hosté se dostali do akce, puk propadl mezi kruhy, kde stál ANTHONY MANTHA a střelou po ledě umístil puk k tyčce. Asistence: Henrik Zetterberg.
    20:12 Anthony MANTHA - 1:1

20:52
    Dvě rychlá přerušení, vhazuje se ve středním pásmu.

21:29
    Florida opět vede! Od modré čáry nahodil JASON DEMERS a jeho vysoký puk zaplul za Coreaua. Výtečně umístěný pokus! Asistence: Aleksander Barkov, Jaromír Jágr.
    21:29 Jason DEMERS - 2:1

22:29
    Hraje se ve velkém tempu, nyní zvonila tyčka za Luongem, blízko vyrovnání byl Tatar.

22:51
    Kronwall u mantinelu tvrdě srazil Smithe a ten leží na ledové ploše. Okolo Kronwalla se už začali srocovat hráči Floridy, šarvátku však rozhodčí ihned zarazili.

23:09
    Náznak šarvátky! Larkin byl vyprovokován Mathesonem, zřejmé tam proběhla nějaká slovní výměna a už to vypadalo na bitku. Rozhodčí je ale velice rychle roztrhli a vylučovat nebudou.

23:20
    Teď se už ale vylučuje, Jaromír Jágr fauloval a obdržel dvě minuty za podražení.

23:57
    Od modré pálil Zetterberg, Luongo však měl výborný výhled a střela pro něj nebyla problémem.

24:53
    Nyquist si trochu sjel z modré čáry, dostal se až ke kruhům, tečovanou střelu ale Luongo kryl.

25:20
    Jágr se vrátil do hry, Florida se docela v poklidu ubránila.

25:25
    Jenže domácí jdou opět do čtyř... Keith Yandle podrazil ve středním pásmu Nielsena a už sedí na trestné lavici.

26:05
    V oslabení ujel po levé straně Sceviour, vystřelil zápěstím a Coreau neudržel puk v lapačce. Mohl si ale oddechnout, vykutálel se vedle jeho tyčky.

27:04
    Od modré vystřelil Sproul, Luongo vytlačil puk mimo svou branku.

27:25
    Florida se o i potřetí v oslabení ubránila, Yandle je zpátky ve hře.

28:23
    Rozhodčí se teď nějakou dobu dohadovali o tom, zda Demers vyhodil puk do hlediště čistě, nebo s tečí plexiskla, nakonec platila druhá varianta a hrát se bude i nadále v pěti na obou stranách.

28:54
    Sceviour jednoduše přesprintoval obránce Detroitu a z úhlu i prověřil Coreaua. Ten vyrazil do rohu.

29:30
    Florida je teď jasně lepší, hosté se víceméně pouze brání,Coreau se rozhodně nenudí.

30:27
    A je to 3:1 pro domácí. Detroit nechal na pravé straně až trestuhodně mnoho volného prostoru, do kterého si nabruslil DEREK MacKENZIE, dostal parádní křížný pas a uklidil puk do odkryté části branky! Michael Matheson, Paul Thompson.
    30:27 Derek MACKENZIE - 3:1

31:22
    Domácí tým skvěle brání svou modrou čáru, je to jako neprostupná zeď.

32:31
    Další nápor Floridy byl ukončen nepřesnou přihrávkou na modrou čáru, puk přeskočil hokejku a skončil ve středním pásmu.

33:20
    Ne ne, hostům to opravdu nejde... Nielsen si zpracoval polovysokou přihrávku rukavicí, ale poté jej naslepo poslal pouze na zakázané uvolnění.

33:28
    A další zakázané uvolnění. Tohle se ale dá pochopit. Pauzou mezi vhazováními získala pětice hráčů z Detroitu alespoň nějaký čas na vydechnutí.

34:18
    Za Coreauem skončil čtvrtý puk a to po nahození Yandleho. Gólman toho moc neviděl a prakticky neměl nárok zasáhnout. Trenér hostů ještě zvolil challenge, zda se nejednalo o nedovolené bránění a vyplatilo se. Rozhodčí našli průjezd domácího hráče brankovištěm, pro který nemohl Coreau zasáhnout a gól neuznali!

35:26
    Pysyk hledal Jágra, ten pravou stranou neprojel.

35:38
    Na druhé straně se do brejku dostal Athanasiou, zkusil na Luonga forhendový blafák, ale zblízka minul odkrytou část branky!

36:02
    Detroit si zahraje přesilovou hru, na trestnou lavici už zamířil Derek MacKenzie s dvouminutovým trestem za sekání.

37:05
    Hosté jsou v útočném pásmu, dokáží si přihrát a uvolnit se, jenže je to celé bez střelby.

37:24
    Jokinen vyhodil přes všechny čáry, Detroit musí začínat akci od Coreaua.

38:00
    Kronwallovo nahození se vůbec nedostalo k Luongovi, puk trefil Yandlea do brusle.

38:02
    Florida se i počtvrté ubránila a hraje v plném počtu.

38:33
    Aby těch vyloučení nebylo málo, je tu další... Nyní na straně Detroitu, dvě minuty za nedovolené bránění si jde odsedět Drew Miller.

38:43
    No a další dvouminutový trest. Za vysokou hůl je vyloučen Aleksander Barkov a je tak po přesilovce.

39:10
    Z takřka nulového úhlu vystřelil Trocheck a puk chvíli poskakoval u brankoviště Detroitu. Obrana hostů jej nakonec odpálila do bezpečí.

40:00

Který z týmů vstřelí první branku ve třetí třetině?

Čtyřicet minut hry je za námi a do kabin se jde lépe domácím hráčům. Ti sice inkasovali hned po dvanácti vteřinách, kdy srovnal Anthony Mantha, ale pak už úřadovala Florida. Ve 22. minutě vrátil vedení na domácí stranu Jason Demers a ve 31. minutě po parádně sehrané akci skóroval do odkryté části branky Derek MacKenzie. Mohlo to být dokonce 4:1, rozhodčí ale Yandleho nahození neuznali pro clonění hráče v brankovišti. I tak má ale Florida skvěle našlápnuto k výhře a dvěma bodům.

40:46
    Florida trochu popadla při bránění a najednou se ve střelecké pozici ocitl Vanek. Ten z kruhu tvrdě vystřelil, ale trefil pouze skvělého Luonga.

41:01
    No a na druhé straně ztratil Ericsson puk, Bjugstad jej připravil pro MacKenzieho a Coreau musel hasit bekhendové zakončení.

41:36
    No a máme tu zápletku. Hosté se dostali do pásma, Athanasiou s pukem objel branku, křížem přihrál na najíždějícího DREWA MILLERA a ten okamžitou ranou propálil Luonga. Asistence: Andreas Athanasiou, Dylan Larkin.
    41:36 Drew MILLER - 3:2

42:59
    Detroit se rázem probudil a tlačí se i nadále do útoku. Cítí, že vyrovnání není nereálné.

43:51
    Ouelletovi nesedla střela, jinak by z levého kruhu mohl vyslat nebezpečnou střelu. Takhle nemusel Luongo skoro zasahovat.

44:53
    Thompson si zpracoval vysoký puk rukavicí a hravě projel středním pásmem. Před průnikem do toho útočného byl ale odzbrojen.

45:57
    Marchessault se po rychlých přihrávkách svých spoluhráčů dostal do dobré pozice, v mezikruží už napřahoval k ráně, puk mu ale sklouzl a skončil v rohu.

46:40
    Pysyk trochu nešťastně poškádlil Luonga, ten musel velice rychle přiložit beton k tyčce, aby to nebylo 3:3...

47:51
    Yandle měl trochu problém udržet puk na útočné modré, ale zvládl to a Detroit si tak musel nechat zajít chuť na případný brejk.

48:52
    Luongo má za sebou další docela těžký zákrok, nyní proti nenápadnému nahození od mantinelu. Detroit se hodně zlepšil a nyní vládne hře.

49:56
    Floridě to v posledních minutách moc nejde, akce domácího celku zhusta končí už ve středním pásmu.

50:27
    Marchessault sice dojel nahozený puk, ale následně jej přihrál pouze k Ericssonovi.

50:32
    Jenže Jonathan Ericsson se vzápětí dopustil faulu a už si jde odsedět dvouminutový trest za sekání. Velká šance pro Floridu na opětovné odskočení ve skóre.

51:05
    Nahození od modré bylo tečováno a skončilo v rohu.

51:20
    O mnoho lepší byla akce, po které pálil z mezikruží Griffith, Coreau zvládl vytěsnit a o vrácený puk se postarala obrana.

52:09
    Domácí se sami zbavili pásma, Marchessault se snaží o rychlý návrat.

52:30
    Demersovu střelu vyrazil Coreau, přesilovka je prakticky u konce.

52:32
    Ericsson je zpátky na ledě, přesilovka Floridy zůstala bez využití.

53:40
    Zakázané uvolnění domácích, hra se stěhuje před Luonga.

53:51
    A je vyrovnáno! Obrana Floridy nechala před brankou hned dva protihráče a po přihrávce zpoza branky nejprve střílel Nyquist a poté se z dorážky prosadil FRANS NIELSEN, který propasíroval puk za Luonga. Asistence: Gustav Nyquist, Thomas Vanek.
    53:51 Frans NIELSEN - 3:3

54:57
    Náskok Floridy je tak pryč, Detroit pokračuje ve zlepšené hře a zaslouženě vyrovnal.

55:33
    Matheson bombou prověřil Coreaua, ten vyrazil svým ramenem.

55:56
    Neuspěl ani Bjugstad se svým dotíráním před brankovištěm.

57:00
    Detroit opět při zakládání útoku, vše začíná za brankou Coreaua, akci rozjíždí Jensen.

57:40
    Tatar přenechal puk do jízdy Jensenovi, jeho střela do hloučku hráčů před brankovištěm nakonec skončila u Luonga.

58:04
    Po pravé straně si do střelecké pozice najel Athanasiou a tlačil bekhendové zakončení na první tyč. Luongo to čekal a pokus pokryl.

58:54
    Gólman Floridy raději přikryl nahození ze středního pásma, Detroit tak získal pásmo zdarma.

59:28
    Jensen dojel vyhozený puk a pokusil se rozjet ještě jeden útok svého týmu.

60:00

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

Tři třetiny o vítězi nerozhodly, byť do poslední části nastupovali domácí s dvoubrankovým náskokem. Jenže Drew Miller a Frans Nielsen se po zlepšené hře celého Detroitu postarali o vyrovnání a zařídili tak pětiminutový nášup.

60:34
    Athanasiou nechal puk za sebou, už se ale nadechoval k rychlé akci po pravé straně.

60:59
    Florida má ponechanou výhodu,za chvíli tak bude hrát ve čtyřech proti třem.

61:28
    Ekblad hodlal pálit od modré, u toho však zlomil hůl...

61:28
    Dvě minuty za nedovolené bránění dostal Andreas Athanasiou.

61:28
    Před přesilovou hrou si domácí trenér vzal oddechový čas a vymýšlí strategii, která by měla vést k vítěznému gólu.

61:36
    Ihned po buly se ale hosté dostali do brejku dvou na jednoho, Millerovo bekhendové zakončení Luongo vyrazil.

62:11
    Další zlomená hůl domácího hráče, tohle je v přesilovce velmi nepříjemné.

62:22
    Trocheck pálil, Jágr dorážel, Coreau oba pokusy zvládl zkrotit.

62:53
    Hodně statická přesilovka, chybí tomu rychlá výměna přihrávek a střela.

63:28
    Athanasiou je zpátky na ledě, chvíli se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

64:04
    Marchessault pouze nahazoval od pravého mantinelu, Coreau vyrazil pravým betonem.

65:00
    Prodloužení skončilo.

Nerozhodlo ani prodloužení, takže si dáme poslední část utkání – samostatné nájezdy.

Samostatné nájezdy začínají.

1. série
    0:0
    Luongo vychytal lapačkou Athanasioua, puk skončil mimo branku.

1. série
    0:0
    Trocheck protlačil puk po kličkách za Coreaua, puk se ale odrazil od tyčky k tyčce a vyskočil ven.

2. série
    0:1
    Vanek ukázal bekhendový blafák a překonal Luonga.

2. série
    1:1
    Barkov reagoval střelou mezi betony a je zase srovnáno.

3. série
    1:2
    Nielsen pustil puk z hole, původně chtěl hrát bekhendovou kličku, ale ten prošel Luongovi mezi betony. Rozhodčí se pak šli podívat k videu, zda Nielsenův nájezd nepřerušil Luongův zákrok betonem, ale gól nakonec uznali.

3. série
    1:2
    Bjugstad musel dát, zvolil střelu po ledě, Coreau ji ale dobře pokryl a srazil puk mimo svou branku. Detroit vítězí!

V samostatných nájezdech zvítězil tým Detroit Red Wings.
    Rozhodující nájezd dal FRANS NIELSEN, byť si na potvrzení musel docela dlouho počkat. Každopádně vystřelil svému týmu prémiový bod.
    Frans NIELSEN - 3:4

Utkání je u konce a radost nakonec panuje u hostů.Ti sice po dvou třetinách prohrávali 1:3, zvládli ale zápas dotáhnout do prodloužení a samostatných nájezdů a v nich vyhráli 2:1. Rozhodující trefu si připsal Frans Nielsen. Detroit tak předvedl skvělý obrat, který by je tak mohl nakopnout do příštích zápasů. Naopak Florida si připsala druhou domácí porážku v řadě, dnes však alespoň s jedním bodem.

Tomáš Tatar (DET) 0+0, 2 střely, čas na ledě 17:06

To je z tohoto utkání vše, já Vám přeji dobrou noc a u dalších přenosů se budu těšit na shledanou. (04:57:06)

Aleš Pur

Branky a nahrávky: 18. R. Smith (Demers, J. Jokinen), 22. Demers (Barkov, Jágr), 31. MacKenzie (Matheson, P. Thompson) – 21. Mantha (Zetterberg), 42. D. Miller (Athanasiou, D. Larkin), 54. Nielsen (Nyquist, Vanek), rozh. náj. Nielsen