NY Islanders – Buffalo 5:1 (kon.) | Pittsburgh – New Jersey 4:1 (kon.) | Washington – Tampa 4:0 (kon.)
Columbus – Montreal 2:1 (kon.) | NY Rangers – Minnesota 4:7 (kon.) | Florida – Detroit 3:4 (1:2 po s.n.)
Carolina – Boston 3:2 (po pr.) | Chicago – Colorado 1:2 (po pr.) | Dallas – Los Angeles 3:2 (po pr.)
Calgary – Vancouver 4:1 (kon.) | Arizona – Toronto 1:4 (kon.) | San Jose – Edmonton 3:2 (po pr.)
Dallas Stars
3:2 (0:1, 1:0, 1:1 - 1:0)
Los Angeles Kings
Sobota 24.12.2016, 02:30 • American Airlines Center, Dallas • NHL

To je ode mě pro dnešek vše. Krásné Vánoce a brzy na shledanou! (05:21:47)

Gáborík (LAK) – 0 + 0, čas na ledě – 15:50

V prodloužení pro sebe dokázal urvat bonusový bod domácí Dallas po krásné akci Benna s Lindelem. Opravdu vyrovnaný zápas tak skončil výhrou domácích.

61:07 Esa LINDELL - 3:2

61:07
    Dallas právě vstřelil branku!
    Jamie Benn s Lindelem do přečíslení 2 na 1. Benn našel krásnou žabičkou ESU LINDELA a ten krásně trefil puk do prázdné branky. Asistence: Jamie Benn, Lauri Korpikoski.

60:45
    Klingberg vyzkoušel pozornost Zatkoffa, ten betonem vyráží.

60:01
    Úvodní buly vyhrál domácí tým a zakládá první útok.

60:01

Ve třetí třetina padly 2 góly a radovat se tak mohli příznivci obou týmu. Nejdříve ve 44. minutě rozjásal fanoušky Faksa, ale v 51. minutě se dokázal prosadit opět Carter a vyrovnat skóre.
    Střely po 3. třetině: DAL – 30, LAK – 31.

Který z týmů vstřelí první branku v celém prodloužení?

Tipovat můžete do začátku prodloužení.

60:00

59:54
    Oba týmy vyčkávají na konečnou sirénu třetí třetiny.

59:17
    Kopitar pouze nahazuje ze středního pásma.

58:55
    Kings jsou teď aktivnějším týmem, Dallas pouze brání.

58:12
    Carter se nedokázal natlačit s pukem přes Nemetha, výborná poziční hra domácího beka.

56:28
    Oleksiakova nahrávka na střed nenašla žádného ze spoluhráčů a končí až za vlastní brankou.

55:12
    Králové kombinují ve třetině soupeře s pukem, ale nikdo z hostujícího týmu se nemá ke střele.

54:26
    Lewis nedokázal trefit kotouč před prázdnou brankou! To byla obrovská příležitost pro hosty.

53:14
    McKenzie nedokázal zpracovat Faksovu nahrávku před brankou a zase tak mohou zaútočit hosté.

52:36
    Hudler zavezl puk do třetiny a Dalas kombinuj s pukem u modré čáry.

52:13
    Hosté se osvobozují a Stars tak musí začít znovu od vlastní branky.

51:07
    Kopitar (LAK) (2 minuty, držení).
    50:51 Jeff CARTER - 2:2

50:51
    Los Angeles právě vstřelilo branku!
    A máme srovnáno! JEFF CARTER předal puk na pravém křídle Devin Setoguchimu, ten vypálil a Carter jeho střelu dorazil za záda Lehtonena. Asistence: Devin Setoguchi, Derek Forbot.

50:10
    Zatkoff podržel nahození Jordieho Benna a po komerční přestávce tak bude následovat vhazování po jeho pravici.

49:15
    Brown dostal skvělou nahrávku od Kopitara na střed hriště. S jeho střelou zápěstím si Lehtonen poradil.

49:01
    Přechod Králů do útoku zastavil offside.

47:55
    Gáborík našel krásnou přihrávkou zpoza branky Cartera, ten nedokázal usměrnit puk do prázdné branky.

47:30
    Gáboríkova střela skončila pouze v ochranné síti, vhazovat se bude po pravé ruce Lehtonena.

47:10

47:02

46:00
    Hra 4 na 4 zatím více svědčí domácímu celku, ten si vytváří více příležitostí a častěji drží puk.

45:10
    Ritchie (DAL) (2 minuty, vysoká hůl).

45:02
    Kopitar (LAK) (2 minuty, hákování),

44:50
    Dallas mohl vést už o 2 branky! Eaves se zjevil osamocený před brankou a střílel do protipohybu Zatkoffa, hostující gólman předvedl skvělý zákrok ramenem.
    43:30 Radek FAKSA - 2:1

43:30
    RADEK FAKSA dostal skvělou nahrávku mezi kruhy od Bretta Richieho a rozhodl se zakončil kličkou do forhandu. Zatkoff si s jeho prvním zakončením poradil, ale Faksa se dostal k dorážce a překonal bezmocného Zatkoffa. Asistence: Brett Ritchie, Curtis McKenzie.

43:01
    Dallas zavřel LA na vlastní třetině a to se osvobozuje pouze za cenu zakázaného uvolnění.

41:56
    První zákrok třetí třetin si připsal Zatkoff po střele Eavese!

41:15
    Oba týmy mají problém usadit se ve třetině soupeře a pouze nahazují puky.

40:55
    Doughty skvělým obranným zákrokem hokejkou přerušil akci Dallasu.

40:01
    Úvodní buly poslední třetiny vyhrál hostující tým.

40:01

Ve druhé třetin se skóre měnilo pouze jednou, konkrétně po střele Seguina. Oba týmy jsou dnes velmi aktivní a vytváří si mnoho šancí, ale oba brankáři dnes předvádějí skvělý výkon.
    Střely po druhé třetině: DAL – 22, LAK – 26.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

39:12
    Gravel vypálil od modré čáry, Lehtonen měl zakrytý výhled, ale puk si nakonec lapačkou našel.

38:35
    Dallas je teď aktivnějším týmem, hosté pouze brání a vyhazují kotouče.

37:54
    Spezza se prohnal do útočné třetiny podél pravého mantinelu a vystřelil zpoza obránce. Zatkoff si připsal důležitý zákrok.

37:15
    Martinez po vyhraném buly nepřesně rozehrál a puk končí icingem.

36:47
    Jeden z obránců vyhodil obloučkem puk až do třetiny Dallasu. Tam si puk nejrychleji našel Pearson a ujížděl sám na Lehtonena. Svůj nájezd se rozhodl řešit střelou na první tyč. Lehtonen předvedl výborný zákrok betonem.

36:01
    Dallas výborně napadá rozehrávku Králů, ti se nemohou dostat s pukem ven z obranného pásma.

35:01
    Kopitar vyhrál buly před Lehtonenem a nabil na střel Gilbertovi, jeho střela mířila mimo branku.

34:35
    LA se dostalo do přečíslení 3 na 1! Carter se rozhodl řešit tuto šanci střelou na zadní tyč, ale nezamířil vůbec přesně. Jeho střela minula branku Lehtonena.

33:24

32:30
    Lewis vypálil od modré čáry a Lehtonen dokázal jeho střelu vyrazit pouze před sebe. Následná dorážka Shorea mířila těsně mimo odkrytou klec.

32:00
    Dallas skvěle brání a znovu vyhazuje přes všechny čáry.

31:24
    Nemeth (DAL) (2 minuty, podražení).

31:12
    Střelu Gravela z mezikruží Lehtonen lapačkou chytá!

30:10
    Buly před Lehtonenem vyhráli hosté a Muzzin pálil bez přípravy od modré čáry. Střela hostujícího obránce se nevešla mezi 3 tyče.

28:55
    Carter vypálil dělovku od levého mantinelu. Jeho střelu vytěsnil Lehtonen ramenem před sebe a vznikl chaos v brankovišti, po několika vteřinách se puk objevil za brankou, Spezza touš vyvezl a vypálil na Zatkoffa, který puk raději podržel.

28:14
    Gáborík se vytočil zpoza branky a zakončoval backhandem. Lehtonen si mezírku mezi betony pohlídal.

27:54
    Kopitar s Brownem se dostali do přečíslení 2 na 1. Kopitar hledal křižnou nahrávkou Browna, ten ji ale nedokázal zpracovat, natož vystřelit.

27:10
    Carter nabral rychlost a prokličkoval středním pásmem, nakonec se rozhodl vypálit golfem. S jeho střelou si Lehtonen poradil.

26:12
    Hra se přelévá ze strany na stranu, šance střídá šanci!

25:13
    Pearson se dostal ke střele z mezikruží, Lehtonen betonem vyráží!

24:13
    Dougty našel skvělou rozehrávkou na středu volného Pearsona, ten ale neměl potřebnou rychlost. Klingberg se skvěle vrátil a odebral mu puk.

23:35

23:00
    LA drží puk a brankou u mantinelu a odpočítavají poslední vteřinky oslabení.

22:15
    Dallasu se přesilovka zatím příliš nedaří, Kings se znovu osvobozují.

21:35
    Dowd (LAK) (2 minuty, vysoká hůl).
    20:43 Tyler SEGUIN - 1:1

20:43
    Domácí vyrovnávají! Dallas se dostal do přečíslení 3 na 2. John Klingberg předal puk na střed Jasonu Spezzovi ten naznačil střelu a našel na druhé tyči volného TYLERA SEGUINA, který ranou z první vyrovnává skóre. Asistence: Jason Spezza, John Klingberg.

20:01
    Úvodní buly vyhrál hostující tým ihned se vrhnul do útoku.

20:01

Máme za sebou svižnou první třetinu, která se odehrála ve vysokém tempu. Skóre se měnilo pouze jednou a to na střeně hostů po přesilové trefě Cartera. Druhá třetina začne přibližně v 3:32.
    Střely po první třetině: DAL – 11, LAK – 10,

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

20:00

19:20
    Pearson dostal skvělou nahrávku na střed mezi kruhy, ale jeho střela nemířila mezi 3 tyče.

18:56
    Jordie Benn vypálil od modré čáry, ale minul klec Zatkoffa.

18:23
    Doughty vypálil od mantinelu, Zatkoff vyrazil puk do ochranné sítě.

17:23
    Hra je teď plná nepřesností a většina akcí končí ve středním pásmu.

16:29
    LA výborně napadá rozehrávku domácích ti se jen těžko dostávají s pukem mimo vlastní třetinu.

15:55
    Lewis se prohnal u levého mantinelu kolem obránce a zakončoval střelou golfem. Lehtonen si proti jeho střele vyjel a puk jistým zákrokem podržel.

15:24
    Kopitar hledal před brankou zaparkovaného Browna, ten ale nedokázal skákavý puk trefit!

14:11
    Korpikoski vyjel zpoza branky a z otočky vypálil. Zatkoff si pohlídal místo u levé tyčky a přikryl puk.

13:20
    McKenzie s Faksou se dostali do přečíslení 2 na 1, McKenzie chtěl najít křižnou nahrávkou Faksu, ale Gilbert skvěle zasáhl hokejkou a akci překazil.

12:05
    Faksa vypálil ihned po buly, jeho střela prolétla těsně kolem tyče Zatkoffovi branky.

12:03
    Zatkoff podržel střelu Korpikoskiho od modré čáry a následuje další komerční přestávka.

11:56
    Carter vypálil zápěstím z mezikruží, Lehtonen předvedl výborný zákrok lapačkou!

11:24
    Zatkoff podržel nahození od modré čáry. Po komerční přestávce, tak bude hra pokračovat před hostujícím gólmanem.

10:36
    Brown našel skvělou nahrávkou backhandem nikým nepokrytého Setoguchiho, střela hostujícího útočníka prolétla těsně kolem levé tyče!

09:23
    LA dobře napadá rozehrávku soupeře, Stars mají problém se s pukem dostat do útočné třetiny.

07:55
    Doughty měl dobrou příležitost ke střele,ale než se rozhodl co s pukem udělá sebral mu ho dobře napadající Eaves.

07:24
    Lehtonen vyráži Kopitarovu střelu od mantinelu betonem!

06:12
    Nemethovu dělovku od modré čáry obětavě zblokoval Gilbert a jen těžko se zvedá z ledu.

05:21
    Hudlerova pětka se usadila v útočné třetině a kombinuje s pukem. Shore nakonec vypálil z mezikruží, ale netrefil branku.

04:11
    Do obrovské šance se dostal Jamie Benn, když střílel od levého mantinelu, Zatkoff předvedl skvělý zákrok betonem!
    03:05 Jeff CARTER - 0:1

03:05
    Tentokrát vstřelilo LA regulérní branku a ujímá se vedení v zápase! Tanner Person přebral kotouč na levém mantinelu a vystřelil po zemi na vzdálenější tyč. Puk se od betonu Lehtonena odrazil přímo k volnému JEFFU CARTEROVI a ten puk uklidil do odkryté klece. Asistence: Tanner Pearson.

02:35
    LA vstřelilo gól, ten ale nebyl uznán díky špatnému střídaní.

02:11
    Klingberg (DAL) (2 minuty, vysoká hůl).

02:10
    Klingberg nahazoval puk od modré čáry, Zatkoff lapačkou chytá.

01:29
    Stars zamkli LA v obranné třetině, Zatkoff má za sebou také první ostrý zákrok.

00:37
    Lehtonen si připisuje první zákrok po střele Doughtyho od mantinelu.

00:01
    Úvodní buly vyhrál hostující tým.

00:01

Který z týmů vstřelí první branku v první třetině?

Dallas Stars: Lehtonen (Niemi) – Lindell, Klingberg, Hamhuis, Oleksiak, Oduya, Jo. Benn, Nemeth – Ja. Benn, Spezza, B. Ritchie – Korpikoski, Seguin, Eaves – McKenzie, Faksa, Cracknell – D. Shore, Hudler.

Los Angeles Kings: Budaj (Zatkoff) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, Gravel, Gilbert – D. Brown, Kopitar, Setoguchi – King, J. Carter, Gáborík – Pearson, Dowd, Lewis – Andreoff, N. Shore, Nolan..

Králové dokázali v posledním zápase proti Nashvillu zvítězit 4:0, ale jinak jejich forma není nijak oslnivá. V posledních 5-ti zápasech 3x zvítězili a v tabulce Západní konference je najdeme na 7. míste se ziskem 37 bodů. Hostům bude chybět jedna z hlavních útočných hvězd – Tyler Toffoli, kvůli zranění ve spodní části těla. Králové mají skvělá oslabení, v posledních 8-mi zápasech nedostali z 22 přesilových her ani jeden gól!
    Nejproduktivnější hráči
    Carter – 17 + 10
    Toffoli – 8 + 12
    Martinez – 6 + 12

Dallas neprožívá nejlepší období sezóny z posledních 5-ti zápasů dokázal získat pouze 5 bodů, za 2 výhry a jednu prohru v prodloužení s Blues. Právě tato prohra 2:3 přišla v minulém domácím zápase. Stars se tak dnes pokusí o nápravu před domácím publikem. V tabulce Západní konference najdeme Dallas na 11. místě s 33 body. V dresu Dallasu dnes neuvidíme Codyho Eakina, který nemůže hrát kvůli 4 zápasovému faulu na Lundqvista.
    Seguin – 10 + 22
    Ja. Benn – 9 + 19
    Eaves – 12 + 8

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:30.

Veronika Loudová

Branky a nahrávky: 21. Seguin (Spezza, Klingberg), 44. Faksa (B. Ritchie, McKenzie), 62. Lindell (Ja. Benn, Korpikoski) – 4. J. Carter (Pearson), 51. J. Carter (Setoguchi, Forbort)

Los Angeles Kings: Zatkoff (Budaj) – Forbort, Doughty, Muzzin, Martinez, Gravel, Gilbert – D. Brown, Kopitar, Setoguchi – King, J. Carter, Gáborík – Pearson, Dowd, Lewis – Andreoff, N. Shore, Nolan.

Rozhodčí: Skilliter, Dwyer – Rody, Knorr

Diváci: 18,156