Česko
6:5 (2:1, 1:2, 2:2 - 1:0)
Slovensko
Pondělí 26.12.2016, 16:30 • Sportzentrum Zuchwil • Reprezentace do 18 let

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:30 a budeme z něj přinášet změny stavu.

Krásné pondělní odpoledne! V Zuchwilu, malém městečku na severozápadě Švýcarska, dnes startuje pětidenní turnaj reprezentací do osmnácti let, kterého se krom Českého národního týmu zúčastní také Slováci, Němci, Finové a domácí Švýcaři. Svěřenci Václava Varadi zahájí turnaj střetem s výběrem Slovenska.

Letošní sezóna je zatím pro osmnáctku úspěšná – český tým vůbec poprvé v historii slavil první místo na srpnovém Memoriálu Ivana Hlinky, když ve finále přetlačil výběr Spojených států 4:3. V říjnu pak v Příbrami dvakrát porazil reprezentanty Ruska, o měsíc později se na solidně obsazeném turnaji v americkém Plymouthu umístil třetí za USA a Švédskem.

Nyní před lvíčaty stojí další výzva, a to Turnaj pěti zemí v Zuchwilu. Do Švýcarska s týmem neodcestovali dvě důležité postavy českého týmu na břeclavském Memoriálu Ivana Hlinky – útočník Komety Brno Martin Nečas a nadaný gólman prvoligové Jihlavy Jakub Škarek. Oba se účastní Mistrovství světa do dvaceti let, které začíná dnes v Kanadě. Ze stejného důvodu se v dresu osmnáctky nepředstaví ani talentovaný plzeňský bek David Kvasnička.

Poslední změnu v nominaci přineslo vyškrtnutí forvarda Filipa Chytila, který by měl v průběhu turnaje nastoupit v Extralize za mateřský Zlín. "Uvolnili jsme ho pro potřeby klubu, nikdo další nám nevypadl. Do mužstva byl dodatečně zařazen vítkovický Radim Toman," komentoval situaci Varaďa.

Konečná nominace na turnaj:

Brankáři: Jiří Patera (Č. Budějovice), Lukáš Dostál (Kometa Brno).

Obránci: Jakub Galvas, Ludvík Rutar (oba Olomouc), Radim Šalda, Michael Gaspar (oba Mountfield HK), Ondřej Buchtela (Chomutov), Filip Král (Kometa Brno), Lukáš Mareš (Jihlava).

Útočníci: Martin Kaut, Filip Zadina (oba Pardubice), Ostap Safin, Jan Kern (oba Sparta Praha), Jaroslav Dvořák (Mountfield HK), Kryštof Hrabík (Liberec), Jakub Lauko, Jan Svoboda (oba Chomutov), Jan Hladoník, Dan Przybyla, Michal Kvasnica (všichni Třinec), Josef Myšák (Litvínov), Radim Toman (Vítkovice).

Pokud byste měli k přenosu nějaké otázky či připomínky, neváhejte mne kontaktovat na mém Twitteru.

Česko: Patera (Dostál) – Galvas, Šalda, Myšák, Král, Rutar, Gaspar, Mareš, Buchtela – Hladoník, Kaut, Zadina – Kern (C), Lauko, Safin – Kvasnica, Hrabík, Pour – Przybyla, Svoboda, Toman.
    Hlavní trenér: Václav Varaďa.

Slovensko: Sklenár (Ovečka) – Korenčík, Ivan, Šimurda, Žiak, Nahálka, Dúžek, Demo – Krivošík, Baláž, Hrehorčák – Fafrák, Liška (C), Pospíšil – Stacho, Regenda, Havrila – Majerík, Köver, Halama – Giertl.
    Hlavní trenér: Norbert Javorčík.

Rozhodčí: Mollard, Rohrer – Bischel, Haag (všichni SUI).

00:01

07:08
    Česko právě vstřelilo branku!
    V osmé minutě otevírá skóre utkání FILIP ZADINA a posílá tak českou reprezentaci do jednobrankového vedení. Asistence: Martin Kaut, Josef Myšák.

08:35
    Lvíčata si vyzkouší hru v oslabení, na dvě minuty je ze hry vykázán Radim Toman (CZE). Dopustil se nedovoleného bránění.

12:28
    A znovu. Na trestnou lavici tentokrát míří Radim Šalda (CZE), který se provinil držením.

13:58
    Pozor, Češi se budou nějakou dobu bránit ve třech! Dvouminutový trest za nedovolené bránění od sudích dostal Lukáš Mareš (CZE).

15:21
    Tohle pro svěřence Václava Varadi vůbec není dobré, Jakub Lauko (CZE) sekl soupeře a bude za to pykat. Jedná se už o čtvrté vyloučení české reprezentace v první třetině!

15:38
    Slovensko právě vstřelilo branku!
    Český tým doplácí na častá vyloučení, v přesilovce vyrovnává PATRIK HREHORČÁK. Asistence: Jakub Köver, Michal Ivan.

17:46
    Češi si ale po dvou minutách berou vedení zpět na svou stranu, strážce slovenské svatyně překonal JAN SVOBODA. Asistence: Dan Przybyla.

20:00

První dvacetiminutovka je u konce, česká reprezentace po ní vede nad Slovenskem 2:1. Lvíčata budou muset rozhodně zapracovat na disciplinovanosti – v úvodním dějství se totiž nechala vyloučit hned čtyřikrát.

24:11
    Páté vyloučení pro český tým, Slováci mají příležitost vyrovnat. Nucený pobyt na lavici hříšníků si za hákování vysloužil Martin Kaut (CZE).

28:19
    Svěřenci Václava Varadi hráli v šesti hráčích, za což dostávají další dvouminutový trest. Ten odpyká Jakub Lauko (CZE).

29:13
    Slováci se opět trefují v přesilovce, tentokrát na Pateru vyzrál MATÚŠ HAVRILA. Asistence: Michal Ivan.

29:32
    Tak pozor, slovenští reprezentanti jsou při chuti a po devatenácti sekundách jdou do vedení! Třetí puk do české sítě posílá MILOŠ FAFRÁK. Asistence: Martin Pospíšil, Adam Stacho.

30:58
    V Zuchwilu se rozjela slušná přestřelka, stav vyrovnává svou druhou trefou v dnešním utkání FILIP ZADINA. Bez asistence.

31:26
    Český tým si poprvé vyzkouší hru v přesilovce, za sekání je ze hry na dvě minuty vyloučen Filip Krivošík (SVK).

35:53
    Filip Král (CZE) už do dnešního zápasu nezasáhne. Za faul kolenem si od rozhodčích vysloužil pětiminutový trest, ke kterému navíc dostal osobní trest do konce utkání. Brněnský obránce míří do sprchy, místo něj na trestnou lavici jede Pour.

39:51
    Trest pro Slováky, dvě minuty bude dění na ledě z trestné lavice sledovat Jan Nahálka (SVK).

40:00

Čtyřicet minut zápasu je za námi, oběma stranám se povedlo gólmana opozice překonat hned třikrát. Češi se v poslední třetině budou muset obejít bez Filipa Krále, který byl za faul kolenem vykázán ze hry.

Statistiky po druhé třetině

Střely na branku: 18 – 16
    Vyloučení: 6 – 2, navíc Král (CZE) 5+OK.
    Využití: 0 – 2
    Jiří Patera (CZE) – 81,25%
    Juraj Sklenár (SVK) – 83,33%

40:01

44:18
    Pětačtyřicátá minuta zápasu přináší současné vyloučení, za hrubost putují na trestné lavice Jakub Lauko (CZE) a Adam Žiak (SVK).

45:24
    Slováci se vrací do vedení! Patera si tentokrát neporadil se střelou JAKUBA KÖVERA. Bez asistence.

45:48
    To je drama! Český tým bleskurychle srovnává po střele JANA SVOBODY. Bez asistence.

46:18
    Jakub Mareš (CZE) je na dvě minuty vyloučen za hákování. Přivlastní si svěřenci Norberta Javorčíka opět vedení?

53:39
    Další trest, tentokrát na straně Slovenska. Za nedovolené bránění jede na lavici provinilců Marek Korenčík (SVK).

54:19
    Hattrick pro FILIPA ZADINU! Pardubický útočník v přesilovce posílá svou třetí trefou v dnešním zápase Česko do vedení! Asistence: Martin Kaut.

59:23
    Juraj Sklenár opouští svou klec, Slováci zkusí power-play!

59:41
    Zariskovat se občas vyplatí. O tom by nyní slovenští reprezentanti mohli vyprávět, ADAM ŠIMURDA vyrovnává stav utkání devatenáct sekund před koncem. Asistence: Miloš Fafrák, Adam Liška.

60:00

Třetí třetina končí za stavu 5:5, nyní nás čeká pětiminutové prodloužení.

60:01

61:48
    Je konec! JAN HLADONÍK v prodloužení rozhoduje o vítězství České republiky. Asistence: Jan Kern.

V Zuchwilu je dohráno, Češi v prvním utkání turnaje vítězí nad Slovenskem 6:5 po prodloužení. To je ode mne pro dnešek vše, přeji vám příjemný zbytek večera. Na počtenou! (18:48:57)

Vojtěch Martinek

Branky a nahrávky: 8. Zadina (Kaut, Myšák), 18. Svoboda (Przybyla), 31. Zadina, 46. Svoboda, 55. Zadina (Kaut), 62. Hladoník (Kern) – 16. Hrehorčák (Köver, Ivan), 30. Havrila (Ivan), 30. Fafrák (Pospíšil, Stacho), 46. Köver, 60. Šimurda (Fafrák, Liška)