Švýcarsko – Dánsko 5:4 (1:0 po s.n.) | Slovensko – Lotyšsko 4:2 (kon.) | Švédsko – Česko 5:2 (kon.)
USA – Kanada 3:1 (kon.) | Finsko – Švýcarsko 2:0 (kon.)
USA
3:1 (2:0, 1:1, 0:0)
Kanada
Sobota 31.12.2016, 21:30 • Air Canada Centre, Toronto • Mistrovství světa do 20 let • Skupina B

59:56
    Chabot musel americkou akci zastavit nedovoleně, už v přerušené hře zbytečně sekl soupeře Barzal. Dva Kanaďané míří na trestnou lavici, na výsledku už to nic nezmění.

58:51
    Kuriózní rozuzlení, oba týmy dostávají menší tresty za příliš mnoho hráčů na ledě.

56:19
    Velká komplikace pro Kanadu! Dubois dostává dvě minuty za nesportovní chování. Američané budou hrát přesilovku.

51:45
    Po podražení Bellowse budou Kanaďané hrát přesilovku.

43:28
    Vyloučení v týmu Kanada (Kale Clague – 2 min., sekání).

39:46
    Bean ale vzápětí poslal na hrazení soupeře a odsedí dvě minuty za krosček. Přesilovka Američanů.

27:19
    To je pro Američany velký problém. McAvoy podrazil pronikajícího Josta a Kanadu čeká 1:48 hry v pěti proti třem. Druhá taková výhoda v tomto zápase.

24:07
    Pozor! Americký kapitán Kunin u hrazení sroloval Myerse tvrdým zákrokem, kanadský obránce se těžce zvedá. Rozhodčí po poradě udělují trest na pět minut a do konce utkání za nedovolené bránění. Kanadu čeká dlouhá přesilovka.

09:43
    Jenže právě McAvoy vzápětí dostává dvě minuty za hození hole a Kanada bude hrát v pěti proti třem.

08:29
    Krosčekem u mantinelu se provinil Fox a přesilovku si nyní zahraje Kanada.

05:04
    Myers ostrým zákrokem kolenem poslal k ledu amerického hráče, jsou z toho dvě minuty a další přesilovka USA.

03:27
    Jost zajel po souboji do brankáře Wolla a kanadská přesilovka končí. Jsou z toho dvě minuty za nedovolené bránění brankáři.

01:52
    Teď ale Bellows při pokusu odehrát kotouč nešťastně zasáhl do obličeje protihráče a Kanada bude hrát přesilovku.

Lukáš Peroutka

Branky a nahrávky: 5. White (Greenway, Keller), 7. Greenway (Keller, McAvoy), 34. Bracco (Lindgren, Greenway) – 29. Chabot (D. Strome, Barzal)

USA: Woll (Parsons) – Ahcan, McAvoy (A), Jones, Fitzgerald, Fox, Lindgren, Cecconi – Anderson, White (A), Keller – Bellows, Roslovic, Thompson – Kunin (C), Greenway, Bracco – Laczynski, Foley, Terry – Harper.
    Kanada: Ingram (Hart) – Chabot, P. Myers, Bean, Juulsen, Fabbro, Clague, Lauzon – Dubois, D. Strome, McLeod – Joseph, Barzal, Raddysh – J. Gauthier, Jost, N. Roy – Dubé, Speers, Cirelli.

Rozhodčí: Salonen (FIN), Stricker – Fluri (oba SUI), Palej (RUS)