Tottenham – Chelsea 2:0 (kon.)
Tottenham Hotspur
2:0 (1:0)
Chelsea FC
Středa 04.01.2017, 21:00 • White Hart Lane, London • Anglická Premier League • 20. kolo

To je ode mě pro dnešek všechno, přeji vám hezký zbytek večera a dobrou noc. Budu se těšit u dalších přenosů nejen z fotbalu. (23:04:58)

Držení míče: 45 % : 55 %.
    Střely na branku: 2:2. Střely mimo: 6:6. Rohy: 1:6. Ofsajdy: 2:4. Fauly: 9:8.

Rekordní série Chelsea třinácti zápasů bez ztráty kytičky je u konce, přerušit ji dokázal ve formě hrající Tottenham, jenž naopak svou šňůru vítězství natáhl na pět utkání v řadě. Conteho squadra dnes takřka po celých devadesát minut tahala za kratší konec a bez bodu odjíždí zaslouženě. Klíčový moment přišel v závěru prvního poločasu, kdy těsně před odchodem do kabin skóroval Dele Alli. Téměř totožná situace se opakovala v úvodu druhého poločasu, Alli opět skóroval hlavou po centru Eriksen, přičemž se prosadil po sedmé za poslední čtyři zápasy. Chelsea se od té doby na nějaké větší ohrožení Llorisovy svatyně nezmohla a největší šance tak zůstala ta Hazarda z kraje druhé půle, kdy hlavou z malého vápna minul poloprázdnou bránu. Blues ale tato prohra zase tolik mrzet nemusí, jelikož ztratili i jejich pronásledovatelé a náskok se tak ztenčil pouze o jeden bod. Tottenham poskočil na třetí příčku.

90+5

90+5
    Zápas končí typicky. Pedro nedokázal zpracovat jednoduchou přihrávku, míč se mu zamotal mezi nohama a vhazovat bude Tottenham.

90+4
    Utkání se už jenom dohrává, o vítězi je jasno. Chelsea se nicméně snaží alespoň docílit čestného úspěchu.

90+2
    Na závěr si ještě pár desítek vteřin zahraje Son Heung-min, nahrazuje Harryho Kanea.

90+1
    David Luiz před Kanem zkušené pohlídal míč, aby doskotačil do zámezí. V klidu rozehrává Courtois.

90
    Hlavní rozhodčí nastavuje nad rámec řádné hrací doby čtyři minuty.

90
    César Azpilicueta oslovil svého kolegu z obranné trojice Davida Luize, jeho hlavička se ale mezi tři tyče nevešla.

89
    Pedrův ostrý centr odvrací na rohový kop Harry Winks. Centr Williana však poté defenziva Spurs odhlavičkovává.

88
    Co naplat, že Diego Costa dobře podržel míč proti přesile, když potom přihrál přímo Eriksenovi.

87
    Žlutou kartu za faul na polovině soupeře vidí Danny Rose.

86
    A za velkého potlesku tribun odchází ze hřiště také Dele Alliu, střelec dvou gólů. Místo něj nastupuje Moussa Sissoko.