Florida – Winnipeg 1:4 (kon.) | Philadelphia – NY Rangers 2:5 (kon.) | Dallas – Montreal 3:4 (po pr.)
Calgary – Colorado 4:1 (kon.) | Vancouver – Arizona 3:0 (kon.) | Anaheim – Detroit 2:0 (kon.)

Petr Mrázek (DET) 59 minut, 21 zákroků, 2 góly, 91,7%

Střelecky aktivnější domácí celek se dostal do vedení. Petra Mrázka na konci čtrnácté minuty prostřelil Nick Ritchie. Díky tomuto momentu vedli hráči Ducks o jeden gól. Red Wings se snažili, ale nemohli najít recept na obranu Ducks. Ve druhé třetině jsme viděli rychlý hokej, střelecky aktivnější byli dál domácí, kteří na střely vedli 19:14. Ve třetí třetině se v 58. minutě prosadil Ondřej Kaše, který upravil na 2:0. Hostům nepomohla ani hra bez brankáře. Body tak zůstávají v Anaheimu. John Gibson uhájil čisté konto.

59:46
    Už se pravděpodobně nic nestane.

59:18
    Vyloučení v týmu Detroit Red Wings (Xavier Ouellet – 2 min., vysoká hůl).

59:13
    Mnoho času už hosté nemají, domácí vedou o dva góly.

58:32
    John Gibson to zkoušel přes celé kluziště, několika fanouškům se pravděpodobně skoro zastavilo srdce. Puk ve středním pásmu zastavili hosté.

58:05
    Hosté hrají bez brankáře, Josh Manson netrefil prázdnou branku, jeho rána zablokoval obránce.

57:54
    Detroit není ve snadné pozici.
    57:04 Ondřej KAŠE - 2:0

57:04
    Anaheim právě vstřelil branku!
    Hosté neproměnili své šance a nyní přichází trest. Po tlaku domácích přidává druhou branku ONDŘEJ KAŠE. Elegantně překonal Petra Mrázka a vstřelil tak svůj třetí gólv sezóně. Anaheim vede o dva góly. Asistence: Antoine Vermette a Kevin Bieksa.

57:00
    Nick Ritchie mohl rozhodnout, ale minul.

56:35

56:00
    Dostáváme se do finální části třetiny i přesilovky Red Wings.

55:33
    22:21, střelecky je zápas poměrně vyrovnaný, domácí stále vedou o jednu branku.

55:05
    Tomáš Tatar to nemyslel špatně, ale jeho rána se neujala, a pak už puk poslali obránci přes všechny čáry.

54:48
    Detroit Red Wings mají k dispozici přesilovou hru, ve které se mohou zcela jistě pokusit o vyrovnání zápasu.

54:35
    Vyloučení v týmu Anaheim Ducks (Hampus Lindholm – 2 min., podražení).

Jan Prošek

Branky a nahrávky: 14. N. Ritchie (Vermette, O. Kaše), 58. O. Kaše (Vermette, Bieksa)

Anaheim Ducks: Gibson (Bernier) – Fowler, Vatanen, H. Lindholm, Manson, Montour, Bieksa – Cogliano, Kesler, Silfverberg – Cramarossa, Rakell, Perry – N. Ritchie, Vermette, O. Kaše – Wagner, L. Shaw, Boll.
    Detroit Red Wings: Mrázek (Coreau) – DeKeyser, Jensen, Kronwall, Br. Smith, Ericsson, Ouellet – Tatar, Zetterberg, Mantha – Nyquist, Nielsen, Vanek – Jurčo, D. Larkin, Glendening – D. Miller, Sheahan, Ott.

Rozhodčí: Sutherland, McCauley – Murray, Daisy