Slavia – Havlíčkův Brod 7:2 (kon.) | Letňany – Písek 10:1 (kon.) | Č. Budějovice – Sparta 1:4 (kon.)
Kladno – Olomouc 4:3 (po pr.) | Kolín – Havířov 2:5 (kon.) | Zlín – K. Vary 1:2 (0:1 po s.n.)
Liberec – HC Plzeň 7:6 (2:0 po s.n.) | HC Litvínov – Vsetín 8:1 (kon.) | Kometa Brno – Mountfield HK 1:2 (kon.)
Třinec – Chomutov 2:4 (kon.) | Mladá Boleslav – Vítkovice 1:4 (kon.) | Jihlava – Pardubice 3:4 (po pr.)
BK Mladá Boleslav
1:4 (0:2, 0:1, 1:1)
HC Vítkovice Ridera
Pátek 06.01.2017, 18:15 • ŠKOENERGO Aréna • Extraliga staršího dorostu • 5. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 18:15.

Po vánoční přestávce se vrací na zimní stadiony v České republice NOEN Extraliga staršího dorostu a přináší další souboje o postup do play-off ze skupiny B. Půjde bezesporu o velice důležité utkání. Střetnou se totiž dva lídři skupiny B. První Vítkovice mají v tabulce na druhou Mladou Boleslav pouze jednobodový náskok.

Ostravským hokejistům se podařilo v úvodu nadstavbové skupiny přeskočit první Bruslaře v tabulce, a mají tak výrazně nakročeno k postupu do play-off. Mladé Boleslavi se naopak ve skupině B nedaří, zatím zvítězila pouze jednou. Oba týmy se střetnou poprvé v této sezoně.

BK Mladá Boleslav: Marek (Haas) – Beneš, Novák, Dlabola, Jirásek, Imlauf, Nepokoj, Červenka – Foerster, Čermák, Křížek, Dobša, Hrachovec, Šípek, Havelka, Jindra, Moravčík, Kučera.

HC Vítkovice Ridera: Piták (Malik) – Ficek, Takáč, Kučera, Smička, Šulák, Vacula – Gřesík, Žemba, Fridrich, Urban, Bochnak, Bránek, Mrva, Kylnar, Konečný, Věntus, Lewandowski.

Rozhodčí: Hrubý – Maštalíř, R. Špringl.

Obě mužstva už jdou pomalu na led a utkání co nevidět začne.

00:01

00:21
    Hosté zzačali svižně a snaží se napadat boleslavské beky.

01:13
    Boleslavi se nedaří dostat z obranného pásma.

02:24
    Kylnar si sjel s pukem pod modrou a střelou zápestím otestoval Markovu pozornost v bráně.

03:10
    Michal Čermák dobře ubránil dotěrného Mrvu.

04:00
    Dubša vyvezl puk z obranného pásma, ale jeho přihrávka na Havelku ve středním pásmu nebyla nejpřesnější, a Boleslav tak přišla o puk.

04:14
    Vítkovice právě vstřelily branku!
    To je rychlý začátek v podání hostů. Ti se po ztrátě puku ze strany domácích rychle přemístili před Markovu bránu, kde se povedlo autoru branky JAKUBU VACULOVI dotlačit puk až do domácí sítě. Asistence: Viktor Konečný a David Gřesík.

05:55
    Boleslav se zatím marně snaží více ohrozit hosty a jejich branku.

06:43
    Nyní sice domácí dorostenci pobyli několik vteřin v obranném pásmu Vítkovic, ale nic zde nedokázali vymyslet.

07:24
    Hosté hrají tvrdě, žádný puk pro ně není ztracený.

08:05
    Čermák se pokoušel ve svém úniku s pukem překonat hostujícícho brankáře, ale to se mu nepovedlo.

10:12
    A už je to o dvě branky. Beránek vyslal do akce JAKUBA LEWANDOWSKIHO, který puk poslal Markovi mezi betony. Asistence: Adam Beránek.

10:12
    Boleslav mění brankáře. Radek Haas střídá Vlastimila Marka.

12:58
    Vítkovice na ledě zatím dominují, domácím se nedaří do klání dostat.

14:17
    Kučerovi se povedlo uzmout hostům puk v jejich útočném pásmu a přes celé kluziště šel s kotoučem až do zakončení, ale na Malika nevyzrál.

15:46
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Beránek – 2 min., krosček).

16:18
    Moravčíkovi se nepovedlo udržet puk v útočném pásmu. Hosté mohou střídat.

16:36
    Hosté velmi dobře brání. Prakticky se nehraje před jejich bránou a o nějakém přesilovkouvém postavení Boleslavi nemůže být ani řeč.

17:17
    Opět vyhození puku ze strany hostujících dorostenců.

17:33
    Vyloučení v týmu HC Vítkovice Ridera (Urban – 2 min., podražení).

17:33
    Domácí mají nyní třináct vteřin možnosti hry pěti proti třem povede se jim něco vymyslet?

17:46
    Nepovedlo se... Hosté ve čtyrech...

18:30
    A ani další přesilovka se domácícm dorostencům moc nedaří.

19:33

19:55
    Záver třetiny se dohrává před hostujícím brankářem.

20:00

Je za námi první část dnešního utkání. Bruslaři do tohoto utkání nevstoupili ideálně a od úvodní minuty tahali za kratší konec. Hostům se naopak povedlo dát rychlý gól, čímž si mohli uklidnit svou hru. V polovině první dvacetiminutovky se navíc Vítkovicím povedlo navýšit vedení o dvě branky. Boleslav si sice v závěru zahrála dvě po sobě jdoucí přesilové hry, dokonce na třináct vteřin v početní převaze pěti proti třem hráčům Vítkovic, ale nic z toho nepovelo, a tak je zatím stav utkání spravedlivý – 2:0 pro hosty. Další třetina začne přibližně v 18:59.

20:01

20:24
    Hosté si sice urvali vhazování pro sebe, ale domácí je rychle atakovali a snažili se dostat do šance. Nakonec nic z toho.

21:35
    Dlabola s Kučerou se dostali do pěkné šance. Kučera si před Malikovou brankou ještě řekl o puk, ale Dlabola se nakonec rozhodl pro střelu, kterou nakonec Malik chytil.

22:10
    Jeden z hostujících hokejistů se teď jen velmi těžce sbíral po tvrdém, ale těžkém souboji z ledu.

22:55
    Nováka zastavil v průniku před hostujícícho brankáře ofsajd.

23:39
    Bruslařům se teď nedaří rozehrát puk. Vítkovice dobře napadají.

24:24
    Uf. Tak teď už to mohlo být o tři branky. Petr Fridrich ujel s pukem domácícm bekům a šel zcela sám na Haase. Naštěstí pro domácí Fridrihovi rána nesedla a Haas stačil puk vyrazit nad bránu.

25:25
    Domácí teď bojují před Malikovou bránou, ale do zakončení se jim nedaří dostat.

26:18
    Hynek Havelka se teď snažil vybojovat u mantinelu puk proti dvěma hráčům hostů. Byl blízko, ale nakonec ho bodyčkem na mantinel dorazil Urban, na což už Havelka nestačil a puk nezískal.

27:33
    Zděněk Křížek se dostal v útočném pásmu ke střele, ale Malik byl pozorný.

28:24
    Čermák tvrdá pálil přízemní střelou z leva na delší tyč Malikovy brány, ale těsně minul.

29:35
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Křížek – 2 min., sekání).

30:20
    Dominik Ficek teď pálil z modré a jeho rána udělala Haasovi pořádné starosti.

30:26
    Ou, Martin Dlabola teď zalehl puk v brankovišti a rozhodčí nařídil samostatný nájezd.

30:26
    Ten ale David Takáč – naštěstí pro Boleslav – nedokázal využít.

31:35

32:18
    Autorem branky je JAKUB LEWANDOWSKI, kterému Beránek nahrál puk do středu před domácí bránu a Lewandowski napálil kotouč přímo do domácí kasy. Asistence: Adam Beránek.

34:34
    Nyní už to vypadá s Boleslaví špatně. Pokud budou chtít Bruslaři uspět, musí hodně přidat.

36:09
    Dnešní utkání sleduje 92 diváků.

36:21
    Takáč se dras s pukem k Haasovi, ale nevyzrál na něj.

37:47
    Nyní se nejvíce bojuje o puk, který neustále střídá stranu a majitele, ve středním pásmu.

38:54
    Věntus s Červenkou se srazili v obranném pásmu domácích, a druhý jmenovaný si tak půjde na dvě minuty odpočinout na trestnou lavici.

38:54
    Vyloučení v týmu BK Mladá Boleslav (Červenka – 2 min., faul kolenem).

39:40
    Boleslav zatím dobře brání. Teď se jí podařilo vyhodit puk mimo nebezpečí.

40:00

Je za námi druhá třetina tohoto utkání. V ní se sice Bruslaři ukázali v lepším světle než v první třetině, ale stejně to stále není ono. I když se domácí dorostenci snažili, nakonec zase inkasovali brankou pouze oni, a to, když ve třiatřicáté minutě zvýšil svým druhým gólem v utkání na 3:0 Lewandowski. Další třetina začne přibližne v 19:48.

40:01

40:02
    Boleslav začíná třetí třetinu v oslabení. Pokračuje Červenkův trest z druhé třetiny.

40:54

42:06
    Adam Beránek šel s pukem do útočného pásma, leč tam o něj přišel díky dobré obraně ze strany domácích.

42:40
    Mladá Boleslav právě vstřelila branku!
    A je tu snížení ze strany domácích. Autorem dnešní první branky Bruslařů je PETR FOERSTER, který se po Kučerově přihrávce dobře zorientoval před Malikem a snížil. Asistence: Lukáš Kučera.

42:41
    Pokud bude Boleslav chtít ještě dnes uspět, bude muset ještě více o body zabojovat.

44:42
    Novák střílel z modré. Nic z toho.

45:03
    David Jirásek se prodral i s pukem skrz několik hráčů v modrých dresech před Malikovu bránu a povedlo se mu i zakončit. Rána však byla tak slabá a nepřesná, že s ní neměl hostující brankář sebevětší potíže.

48:04
    Kučera dokázal ubránit jednoho z hostujících dorostenců v domácícm obranném pásmu a ještě ho stihl vyvést do středního pásma a rozjet přesnou přihrávkou nový útok Bruslařů.

49:49
    Domácím zbývá na otočení utkání ve vlastní prospěch deset minut...

50:46
    Hosté opět přidali na důrazu. Znovu dojíždí každý volný puk. To Bruslařům dělá velké potíže.

52:00
    Havelka se pokoušel zakončit puk do Malikovy brány, ale vůbec se mu to nepovedlo, a tak v bráně skončil alespoň on sám.

52:48
    Křížek teď vystavil stopku Smičkovi, který po souboji s boleslavským bekem skončil na ledě a ihned odjel – ještě otřesen – střídat.

54:27
    Dlabola rozehrál puk přímo na hostující dorostence. Ti se však dostali pouze do zakázaného uvolnění.

54:44
    Dominik Věntus se teď dostal ke střele z nebezpečné vzdálenosti pro Radka Haase. I tak byl ale úspěšnější domácí brankář.

55:24
    Autorem už čtvrté branky Vítkovic je JAKUB MRVA, který po Smičkově asistenci našel volné místo za zády Radka Haase. Asistence: Petr Smička.

57:25
    Žemba se dostal k puku i přes početní převahu domácích beků. Haas si s jeho ranou ale poradil a nedopustil další puk ve své síti.

58:24
    Dnešní zmar a zoufalství domácích dorostenců snad už jen potvrzuje Nepokojova rozehrávka na nikoho, od níž puk skončil na mantinelu a odrazil se přímo k hostům.

59:00
    Bylo nařízeno již druhé trestné střílení za Fridrichovo podražení Andreje Moravčíka.

59:00
    To ale sám postižený Moravčík nedokázal proměnit a Malik mu jeho ránu vyrazil mimo bránu.

59:45
    Závěr třetiny se dohrává před hostující bránou.

Se závěrečnou sirénou to ještě vypadalo na pěstní sobouj několika hráčů za bránou Radka Haase. Tu ale rozhodčí rychle ukončili.

Je dobojováno! Boleslavi se sice na začátku třetí třetiny povedlo snížit, ale hosté už Bruslaře do ničeho nepustili a naopak ještě jednu branku přidali. V samém závěru dnešního klání měli ještě Bruslaři jedinečnou šanci ke snížení v podobě trestného střílení, leč ani to se jim nepovedlo proměnit. Proto dnes zaslouženě zůstávají Bruslaři doma s prázdnou a body si za vítězství 4:1 z města aut odváží poměrně zaslouženě Vítkovice.

To je ode mě pro dnešek vše. Loučím se s Vámi z Mladé Boleslavi a přeji příjemný zbytek pátečního večera. (20:24:35)

Josef Zdobinský

Vojtěch Drbohlav

Branky a nahrávky: 43. Foerster (Kučera) – 5. Vacula (Konečný, Gřesík), 11. Lewandowski (Beránek), 33. Lewandowski (Beránek), 56. Mrva (Smička)

BK Mladá Boleslav: Marek (11. Haas) – Beneš, Novák, Dlabola, Jirásek, Imlauf, Nepokoj, Červenka – Foerster, Čermák, Křížek, Dobša, Hrachovec, Šípek, Havelka, Jindra, Moravčík, Kučera.
    HC Vítkovice Ridera: Malik (Piták) – Ficek, Takáč, Kučera, Smička, Šulák, Vacula – Gřesík, Žemba, Fridrich, Urban, Bochnak, Bránek, Mrva, Kylnar, Konečný, Věntus, Lewandowski.

Rozhodčí: Hrubý – Maštalíř, R. Špringl