Martin – Košice 1:5 (kon.) | Nitra – Poprad 5:3 (kon.) | Žilina – Banská Bystrica 5:2 (kon.)
Zvolen – Lipt. Mikuláš 5:1 (kon.) | Trenčín – Nové Zámky 3:0 (kon.)
HK DUKLA Trenčín
3:0 (1:0, 0:0, 2:0)
HC MIKRON Nové Zámky
sk Pátek 06.01.2017, 17:00 • Zimný štadión Pavla Demitru • Tipos Extraliga (SR) • 36. kolo

Dukla bola lepším tímom v prvej tretine, kde si získala náskok, v druhej časti mali viac z hry hostia, ale vyrovnanie nevybojovali. V tretej tretine sa Dukla zamerala na bránenie a v presilovke poistila vedenie. Skóre uzavrel do prázdnej brány Bohunický. Lars Volden vychytal čisté konto a naznačil že bude veľkou zbraňou Trenčanov v boji o play-off. (19:13:43)

59:30
    Zápas sa už dohráva.

58:51
    Prečíslenie Dukly 2 na 1 Bezúch výborne prihral Tománkovi, ten pri snahe prehodiť betón brankára prehodil aj bránu.

57:24
    Hostia sa ešte snažia, ale už aj im je zrejmé, že je to len snaha o čestný gól.

56:47
    Cebák vyviezol puk až do útočného pásma, kde síce nepresne prihral, ale hostia urobili následmne zakázané uvoľnenie.
    56:23 BOHUNICKÝ - 3:0

56:23
    Trenčín dal gól!
    Pri hre vabank od Nových Zámkov sa dostal vo vlastnej tretine k puku LUKÁŠ BOHUNICKÝ a poslal puk cez celé klzisko do opustenej brány.

56:12
    Čaládi s pukom pred bránou, ale nedostal ho za Voldena.

55:57
    Lundstrom na striedačke, hostia tlačia v pásme v šestici.

55:50
    Lelkeš sa snažil dorážať na Voldena, pred bránou mela.

55:43
    Po zakázanom uvoľnení si domáca lavička zobrala potrebný time-out, aby dala hráčom vydýchnuť.

55:42
    Všetci Trenčania sa naplno venujú bráneniu, teraz obetavo padali do striel.

55:11
    Zakončenie Pauloviča spomedzi kruhov, Volden je dnes pre hostí ako neprekonateľná stena.

54:25
    Čaládiho prihrávka popred bránu stečovaná a Volden si musel dávať pozor.

53:57
    Teraz už Dukla bude brániť dvojgólový náskok, dopustila sa zakázaného uvoľnenia.
    53:32 HOLENDA - 2:0

53:32
    Trenčania sa usadili v pásme, Hossa skvelým pasom našiel pred odkrytou bránou nakorčuľovaného MATÚŠA HOLENDU a ten nemal problém skórovať.
    Asistencie: Marcel Hossa, Juraj Cebák.

52:57
    Hossova strela vyrazená, hostia následne vyhodili puk.

52:38
    Čaládi v útoku fauloval Hossu a Dukla má šancu na poistenie vedenia.

52:38
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (Čaládi – 2 min., sekanie).

52:31
    Cardwell poslal od modrej puk do ohňa, tam Volden síce na dvakrát, ale predsa prerušil hru.

52:06
    Dukla bojuje v obrane, dopredu sa ale nehrnie, hráči dovezú puk mimo pásma a vyhadzujú.

51:13
    Hosťom sa do plných útočí ťažko, teraz sa dostali do tretiny vďaka nahodeniu a tomu, že domáci brankár podržal puk.

50:42
    Čas sa hosťom kráti, domáca taktika bránenia zatiaľ úspešná. Bude to stačiť na tri body?

49:55
    Mäkinen to skúsil z uhla, ale také strely na Voldena nestačia.

49:03
    Hrá sa bez väčších šancí na oboch stranách, snaha je najmä u hostí, Dukla najmä poctivo bráni.

48:28
    Hudec nepresne na Hossu, icing aj na druhej strane.

47:39
    Kytnár sa snažil založiť rýchly protiútok, ale neprihral presne a je z toho zakázané uvoľnenie hostí.

47:23
    Bezúch ťahal akciu po ľavom krídle, spoluhráča voľného nemal a tak skúsil strelu, Lundstrom vyrazil puk maskou.

46:43
    Trenčania sa takmer dostali do úniku, ale rozhodca videl v strednom pásme prihrávku rukou a tak ich akciu prerušil.

45:43
    Trenčania pod tlakom, v dobrej pozícii pred Voldenom sa ocitol Kytnár, ale nórskeho brankára nedokázal obstreliť.

44:35
    Zámky pokračujú v aktivite, rezultovala z toho veľká šanca Saarinena, ktorý z ľavého kruhu trafil hornú žrdku.

43:31
    Bezúch síce potiahol puk do útočnej tretiny, ale tam mu nik nepomohol.

42:23
    Vyzerá to tak, že domáci sa zamerajú na bránenie výsledku, čo je pri 1:0 dosť náročná úloha. Ale dopredu sa moc nehrnú.

41:25
    Teraz už prišlo aj zakončenie, ale Drtina od modrej netrafil bránu.

40:54
    Hostia začali aktívne aj tretiui časť, ale Trenčania vytláčili súperov a bol z toho len boj pri mantineloch.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Kým prvá tretina patrila Dukle, v druhej boli aktívnejší hostia a viackrát zavarili Trenčanom v ich pásme. Výsledok je aj pred treťou tretinou otvorený.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:57
    V druhej tretine boli lepší hráči Nových Zámkov, aj v samom závere sa nasťahovali do pásma, od modrej strieľal Sandgren, ale Volden puk vyrazil do rohu klziska.

38:41
    Gašparovič si nepokryl Saarinena v obrannom pásme a vzniklo prečíslenie, ktoré však hráči Nových Zámkov nevyriešili dobre.

38:01
    Sojčík zatiahol puk do pásma, posunul dozadu na modrú na Cebáka, jeho strelu Lundstrom zneškodnil.

37:33
    Tibenský vybojoval puk pri zadnom mantineli, natlačil sa do koncovky, ale s jeho bekhendom si Volden poradil.

37:21
    Domáci v plnom počte.

36:42
    Tretie vyhodenie Dukly počas presilovej hry.

36:18
    Prvú časť presilovky Trenčania obetavo ubránili.

36:02
    Gašparovič opäť vyhadzuje až k Lundstromovi.

35:41
    Drtinovu strelu Volden vyrazil, následne Dukla dostala puk až na druhú stranu klziska.

35:20
    Hossa zasiahol do tváre prenikajúceho Čaládiho, druhá početná výhoda pre čoraz aktívnejších hostí.

35:20
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Hossa – 2 min., nebezpečná hra vysokou hokejkou).

35:06
    Čížek pálil od modrej, Volden pohotovo vyrážačkou dostal puk do bezpečia.

33:10
    Maier sa vyhol brániacemu hráčovi, a vybojoval prečíslenie, zakončenie z pravého kruhu však trafilo len bočnú sieť.

32:36
    V druhej tretine už Dukla nie je tak útočná ako v prvej, naopak Zámky sa čoraz viac tlačia pred Voldena.

31:30
    Mohlo byť vyrovnané, Paulovič sa zbavil obrancu a sám išiel z ľavého kruhu k bráne, položil si aj brankára, ale potom do odkrytej brány neskóroval, zabránili mu v tom brániaci hráči.

30:17
    Volden si zatiaľ nerozumie s obrancami, takže jeho vyhodenie po mantineli ich zaskočilo a dalo šancu hosťom usadiť sa v pásme. Drtina nakoniec strieľal od modrej, ale Volden jeho pokus dobre videl a schoval v lapačke.

28:34

28:13
    Šikovná kombinácia hostí v pásme, ale nakoniec puk stratili a neohrozili bránu Dukly.

26:55
    Saarinen krížnym pasom na Cardwella, ten strieľal z ľavého kruhu, ale Volden sa rýchlo presunul k druhej žrdke a pokryl jeho pokus.

26:34
    Brabencov útok narobil vietor pred bránou Dukly a rezultoval z toho faul domáceho hráča. Prvá presilovka pre Nové Zámky.

26:34
    Vylúčenie v tíme Dukla Trenčín (Bohunický – 2 min., podrazenie).

25:12
    Lelkeš sa dostal s pukom do pásma a z pravého kruhu chcel zavesiť do ľavého horného rohu, Voldem mu zmenšil strelecký uhol a zachytil puk medzi telom a rukou.

24:38
    Bojovná pasáž zápasu, ale oba tímy si dávajú veľký pozor vzadu, takže brankári sú bez práce.

23:14
    Prvý útok hostí v útočnej snahe, ale domáci brániaci hráči vytláčali súperov k mantinelom.

21:57
    Meidl vyslal dopredu Šveca, ten to skúsil z ostrého uhla, Lundstrom puk zachytil a prerušil hru.

21:32
    Druhá formácia síce strávila celé striedanie v pásme hostí, ale bolo to väčšinou o naháňaní puku popri mantineli.

20:44
    Hostia v plnom počte. V závere presilovky musel ešte Lundstrom zasahovať po šanci Bulíka.

20:31
    Dukla dohráva presilovku z prvej tretiny, Bagin nabil Bohunickému, ale tomu strela nesadla podľa predstáv.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Prvá tretina bola svižná, Trenčania od prvých minút aktívnejší a dávajú jasne najavo túžnu po bodoch, vedú vďaka gólu Hudeca, viacero ďaľších šancí ostalo nevyužitých. Hostia tiež párkrát preverili nórskuj posilu v bránke Dukly, Volden zatiaľ pôsobí sebavedomo.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:57
    Keďže po potýčke pred bránou rozhodca vykázal hru do stredného pásma, Dukla musela pásmo dobýjať a ani na dvakrát sa jej to nepodarilo.

19:13
    Bagin napriahol od modrej, puk sa snažil dorážať Bohunický, potom sa s Makinenom dostal do potýčky.

18:43
    Vylúčenie v tíme HC Mikron Nové Zámky (lavička – 2 min., príliš veľa hráčov na ľade).

18:43
    Hostia chceli využiť protiútok, až tak moc, že sa na ľad nahrnuli šiesti.

17:16
    Hudec chcel strieľať z pravého kruhu, Fábry sa dobre vrátil a vzal mu puk v poslednej chvíli.

15:51
    Prvý útok Dukly dnes snáď v každom striedaní niečo vymyslel v útočnom pásme, teraz Bezúch prihral medzi kruhy Tománkovi, ale jeho strela bola zastavená brániacim hráčom.

14:55
    Po dlhšej dobe pôsobí trenčiansky tím na ľade bojovne a dohráva súboje.

14:29
    Tretí útok Dukly hrá dnes dobre, opäť v pásme hráči o sebe vedeli, Švec prihral rozbehnutému Meidlovi, ale jeho koncovka z ľavej strany nenašla priestor medzi žrdkou a postavením brankára.

13:38
    Holendov oblúčik od červenej na brankára, ten radšej podržal pred dobiedzajúcim Trenčanom.

12:45
    Bagin podporil útok, v pásme prenechal Bulíkovi do tandemu, ale prudká strela od Bulíka letela len mimo bránu.

11:30
    D,Regák vystrelil z ľavého kruhu po dlhšom pobyte hostí v pásme, Volden zatiaľ pôsobí veľmi sebaisto a puky buď chytá, alebo vyráža ďaleko od brány.

10:40
    Sojčík nabil na modrú Pavúkovi, ten sa oprel do puku, jeho pokus bol stečovaný nad bránu.

09:42
    Po nahodení od Tománeka sa puk odrazil medzi kruhmi k Bezúchovi, ten z otočky pálil, ale švédsky brankár bol pripravený.

08:45
    Drgoňov riskantný pas krížom cez vlastné pásmo hostia zachytili a v tutovke sa ocitol Tibenský, ale Volden si s jeho pokusom poradil.

06:55
    Gašparovič sa snažil obohrať posledného obrancu, ale Maier dobre zahral telom a zastavil jeho prienik.

06:17
    Bezúch našiel spoza brány Tománeka, tomu puk ideálne nesadol, ale aj tak musel Lundstrom zasahovať.

05:56
    Kytnár sa dravo natlačil pred bránu, ale tam mu zakončenie sťažili obrancovia a puk schoval pod lapačku Volden.

05:47
    Drtina poslal na bránku žabku zo stredného pásma, Volden radšej podržal, ako keby riskantne rozohral obrancom.
    03:44 D. HUDEC - 1:0

03:44
    Domáci tím z aktivity vyťažil úvodný gól. DENIS HUDEC v útočnom pásme vystrelil z ľavého kruhu, prvú strelu mu brankár vyrazil, a zdalo sa že pokryl aj dorážku bekhendom, ale puk mu nakoniec vypadol a skončil v bránke.
    Asistencie: Dominik Trška, Radek Meidl

03:30
    Cebák vystrelil z diaľky, Hossa sa snažil pred brankárom tečovať, ale neúspešne.

02:34
    Tománek dvakrát v krátkom slede pálil na bránu z dobrej pozície, oba pokusy dokázal švédsky brankár v službách Nových Zámkov pokryť.

02:11
    Samostatný prienik Meidla, zakončený strelou švihom spoza obrancu, Lundstrom puk zachytil a prerušil hru.

01:22
    Mäkinen nahadzoval puk od modrej, ale cez spleť tiel sa ten nedostal až k bráne.

01:10
    Druhá formácia hostí aktívna v útočnom pásme, Trenčania sa oslobodili len za cenu zakázaného uvoľnenia.

00:36
    Prvý zákrok Voldena v trenčianskom drese, po strele Pauloviča z pravého kruhu skryl puk v náruči.

00:30
    Po Tománkovej akcii mal dobrú streleckú možnosť Bulík, ale spomedzi kruhov mieril mimo bránu.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Trenčania v tmavočervenom, prvýkrát v bránke s Larsom Voldenom, hostia v bielych dresoch, ich svätyňu bude hájiť uzdravený Joakim Lundstrom.

Úvodné zostavy:

Dukla Trenčín: Volden – Bagin, Bohunický, Cebák, Holenda, Drgoň, Trška, Danko, Pavúk – Bezúch, Bulík, Tománek – Gašparovič, Sojčík, Hossa – Meidl, J.Švec, D.Hudec – Pardavý, Šimun, Lantoš

HC Mikron Nové Zámky: Lundström – Sandgrén, Čížek, M.Drtina, Cardwell, Mäkinen, Martin Chovan, Sucharda, Maier – Čaládi, Brabenec, Paulovič – Saarinen, M.Hudec, Tibenský – Fábry, Kytnár, Lelkeš – Tábi, D.Rehák, Lavrovs.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Po piatkovom kole Tipsport ligy bude mať základná časť za sebou dve tretiny. Dukla Trenčín ich ukončí súbojom s Novými Zámkami, ktorý bude pre ňu veľmi dôležitý. Je to jedna z posledných šancí, ako sa chytiť vlaku s nápisom play-off. Nováčik je totiž o priečku vyššie, Trenčania potrebujú znížiť sedembodový náskok na súpera. Ale ani Nové Zámky neprídu do Trenčína odovzdané, aj ich cieľom je zabojovať o postup do nadstavby. Na koho sa usmeje v piatok šťastie? V doterajších troch vzájomných súbojoch sa vždy zrodila remíza a predlžovalo sa.

Dukla prechádza turbulentným obdobím. Už druhá zmena na trénerskom poste nie je ideálnym stavom. Vzhľadom ku katastrofálnej zápasovej bilancii a nulovému progresu však vedenie klubu k takejto zmene prikročilo a trénera Tureka vystriedal Ján Kobezda. Opäť tak, podobne ako v minulej sezóne, bude pôsobiť na dvoch stoličkách, aj ako generálny manažér, aj ako tréner. Pomáhať mu budú Július Pénzeš a Viliam Čacho. Július Pénzeš počas sezóny krátko pôsobil práve na lavičke Nových Zámkov a koučoval ich aj pri víťazstve v Trenčíne. Aj káder trenčianskeho tímu opäť doznal zmien, odišli Sýkora a Obšut, prišli Bagin, Tománek, Cebák a nórsky gólman Volden. Prví dvaja hráči nastúpili už v utorok na ľade Liptovského Mikuláša, Cebák a Volden zažijú premíéru v piatok pred vlastným publikom. Dukla prehrala posledných osem zápasov, naposledy sa radovala z víťazstva práve v súboji so Zámkami, keď na ich ľade triumfovala po predĺžení.

Zámky vyhrali posledné dva zápasy, na vlastnom ľade zdolali Mikuláš 5:2 a Martin 4:2. Aj vedenie nováčika vystriedalo trénerov v sezóne viackrát, sezónu začal ako hlavný kouč Chudý, vystriedal ho Pénzeš a po jeho odvolaní dočasne viedol mužstvo Černý. Ten je momentálne asistentom Štefana Mikeša, ktorý k mužstvu prišiel koncom decembra. Pod vedením dvojice Mikeš – Černý sa mužstvu darí bodovať. V posledných piatich zápasoch si pripísalo na konto 10 bodov. A to sa do bránky postavil manažér tímu Ján Chovan, ktorý vystriedal zraneného švédskeho brankára Lundstroma, napriek tomu že v posledných mesiacoch veľa netrénoval. Ale po návrate do bránky zažíva s tímom dobré obdobie. Najproduktívnejším hráčom tímu je očakávane Kamil Brabenec, ktorý je mozgom prvej útočnej formácie, ale sekundujú mu Saarinen, Michal Hudec, či Kytnár.

Vo vzájomných stretnutiach sa trikrát predlžovalo, dva duely nakoniec pre seba rozhodli Nové Zámky, raz si dva body pripísala Dukla. V trenčianskom zápase dostali v predĺžení Zámky výhodu trestného strieľania, ktoré nakoniec využili, po sťažnosti trenčianskeho klubu komisia rozhodcov uznala, že rozhodca Goga vtedy domáci tím poškodil. Bod však ostal Novým Zámkom a Dukla tak súperovi má čo vracať.

Stretnutie sa na Troch kráľov začína o 17:00, rozhodovať budú: Štefík – Krajčík, Návratek.

Vzájomné zápasy:

9. kolo Tipsport ligy 2.10.2016

HC Mikron Nové Zámky – HK Dukla Trenčín 3:2 po predl. (0:1, 0:1, 2:0 – 1:0)
    Góly a asistencie: 48. Saarinen (Cardwell, Brabenec), 58. Saarinen (Brabenec), 61. Saarinen (Brabenec) – 20. Sojčík (Holenda, L. Novák), 25. Kalináč (Tybor, Gašparovič)

17. kolo Tipsport ligy, 11.11.2016

HK Dukla Trenčín – HC Nové Zámky 2:3 po predl. (1:2, 1:0, 0:0 – 0:1)
    Góly a asistencie: 20. Őlvecký (Sojčík, Kozák), 26. Hossa (Dlouhý, Holenda) – 9. Cardwell (Saarinen, Bahenský), 16. Dubec (Čaládi), 63. Pitule z trest.strieľania

27.kolo Tipsport ligy, 6.12.2016

HC Nové Zámky – HK Dukla Trenčín 3:4 po sam. nájazdoch (1:0, 1:3, 1:0 – 0:0)
    Góly a asistencie: 18. Kytnár (Fábry, Paulovič), 29. Kytnár (Paulovič), 53. Fábry (Paulovič) – 26. Kozák (Bulík, Sojčík), 30. Švec (Novák, Drgoň), 34. Hossa, rozhodujúci sam. nájazd Sojčík

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Marián Vychovalý

Branky a nahrávky: 4. D.Hudec (Trška, Meidl), 54. Holenda (Hossa, Cebák), 57. Bohunický

HK DUKLA Trenčín: Volden – Bagin, Bohunický, Cebák, Holenda, Drgoň, Trška, Danko, Pavúk – Bezúch, Bulík, Tománek – Gašparovič, Sojčík, Hossa – Meidl, J.Švec, D.Hudec – Pardavý, Šimun, Lantoš
    HC MIKRON Nové Zámky: Lundström – Sandgrén, Čížek, M.Drtina, Cardwell, Mäkinen, Martin Chovan, Sucharda, Maier – Čaládi, Brabenec, Paulovič – Saarinen, M.Hudec, Tibenský – Fábry, Kytnár, Lelkeš – Tábi, D.Rehák, Lavrovs