USA – Kanada 0:1 (po pr.) | Česko – Finsko 3:2 (po pr.) | Rusko – Švédsko 2:1 (1:0 po s.n.)
Japonsko – Švýcarsko 1:2 (kon.)
Česko
3:2 (0:0, 1:0, 1:2 - 1:0)
Finsko
Úterý 10.01.2017, 16:15 • Přerov • Mistrovství světa žen do 18 let • Skupina B

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 16:15.

Dobrý den! Já vás srdečně zvu k tomuto přenosu. Spolu budeme svědky zápasu, ve kterém se utkají hokejistky České Republiky proti hokejistkám z Finska.

Česká republika
    Reprezentantky České republiky za sebou mají dva úvodní zápasy turnaje. V prvním kole jim bylo přiřazeno Japonsko. Tento mač nám nabídl velmi vyrovnanou podívanou, kdy ještě po konci druhé periody svítilo na světelné tabuli skóre 2:1 pro Japonsko. Na začátku třetí třetiny však přišel velmi dobrý nástup českých hokejistek a již po dvou minutách hry skóre vyrovnala Kristýna Kaltounková. O necelých deset minut později se skóre obrátilo ve prospěch domácích hokejistek. Tentokrát se přesně trefila Natálie Mlýnková, která prostřelila vše co jí stálo v cestě.
    V neděli, tedy ve svém druhém zápase na turnaji, se naši hokejistky střetly se Švýcarkami. Hostující hráčky však nastoupily do utkání velmi aktivně a po šestnácti minutách hry byly ve vedení 2:0. Češky však ukázaly, že nedají nic zadarmo a po trefě Anety Cornové a Magdaleny Erbenové se našim hráčkám podařilo vyrovnat. Šlo se do nervy drásajícího prodloužení, jenže v něm jsme se rozuzlení tohoto klání nedočkali, a tak se tento zápas musel rozhodnout až v nájezdech. V něm byly šťastnější Švýcarky a nakonec to byly ony, kdo bral bonusový bod navíc.
    Zatím se Česká Republika drží na druhém místě, které zaručuje postup do vyřazovací části turnaje, avšak udržet ho nebude vůbec lehké. K postupu potřebují české hráčky minimálně dva body a nebo pomoc Japonska, které by muselo Švýcarsku alespoň dva body sebrat.

Finsko
    To hokejistky Suomi mají postup zaručený, ale ještě zcela nemají zaručenou výchozí pozici, ze které do vyřazovacích bodů půjdou.
    Ve svém prvním utkání narazila reprezentace Finska na hokejistky s křížem na hrudi, tedy na Švýcarky. Hráčky hájící modré a bíle barvy rozhodly již v první třetině, kdy se trefila Jenniina Nylundová a za deset minut to byla opět ona, která rozvlnila síťku za zády švýcarské brankářky. v druhé periodě Švýcarky korigovaly skóre na 1:2 z jejich pohledu zásluhou Enzlerové. Avšak o necelé dvě minutky se opět prosadily reprezentantky Finska. Tentokrát padl gól z hole Melotindosové. V poslední třetině zápasu branka nepadla a tyto dva celky se tak rozešly za stavu 3:1 pro Finsko.
    Druhý zápas svedly hráčky Suomi s Japonskem a stejně jako v první zápase, tak i v tomto potvrdily roli favoritek a zvítězily. První třetina zápasu nám sice branku nenabídla, ale hned po půl minutě v té druhé se trefila Petra Nieminenová a poslala svůj tým do vedení 1:0. Dlouhé poté jsme opět žádný gól neviděli. Až o dvacet pět minut později se trefila ta stejná hráčka jako v minulém případě zpečetila vítězství Finska nad Japonskem 2:0.
    Finky budou zcela určitě chtít zvítězit a udržet si tak první místo v tabulce. O to by je ještě mohly připravit Češky, které by ale musely získat z tohoto klání všechny tři body. Naopak v případě zaváhání a výhry Švýcarska by se česká reprezentace do vyřazovací části vůbec nemusela podívat. My budeme doufat, že se tak nestane a budeme držet našim hokejistkám palce. Rozhodně si nenechte tento velmi napínavý zápas ujít!

Začátek zápasu se nám nekontrolovatelně blíží a v tuto chvíli je jasné, že v brance České republiky se představí Kristýna Bláhová a na opačné straně to bude Sanni Aholaová!

00:01

00:34
    První česká útočná akce. Do pásma zavezla puk Mlýnková a Češky okupují útočné pásmo.

01:15
    Vyloučení v týmu Česko (Veronika Bucifalová – 2 min., hákování).

01:34
    Skvělě! České hráčky se poprvé osvobozují. Hned poté co Finky zavezly puk do obranného pásma našich hráček, tak Češky opět vyhazují.

02:36
    Finským hráčkám se přesilová hra moc nedaří. Nyní udržel kotouč Erbanová a pošetřila tak cenné vteřinky.

03:15
    Finsko hraje v plném počtu. Skvěle zvládnuté oslabení od Češek.

03:45
    Za brankou vybojovalo puk Tomasco a poslala na Kaltounkovou, která však trefila pouze první bránící Finku.

04:57
    Pytlíková nevybojovalo puk ve středním pásmu a Finky tak zakládají útočný výpad. Následuje střela Mlýnkové, avšak její střelu bez problému finská gólmanka kryje.

05:31
    Ve zdejší aréně zvoní tyčka po střele Škrdlové! Aholaová se poue ohlédla!
    05:31 Adéla Škrdlová po vhazování orazítkovala horní tyč!

06:48
    Emilia Varpulaová napřáhla o modré, avšak její střelu Bláhová vyrazila lapačkou.

07:34
    Julia Liikalaová zkoušela své štěstí z velkého úhlu. Její střela nebyl z těch nejpřesnějších a Bláhová opět vyráží.

08:23
    Neea Lehtimäkiová posílala na modrou na Nniemineovou, její střela se až k brance Česka nedostala.

08:52
    Vyloučení v týmu Finsko (Nelli Laitinenová – 2 min., podražení).

09:43
    Neubauerová nezavezla puk do pásma úplně ideálně a Finky se poprvé osvobozují. Zatím nám tato přesilová výhoda moc výrazných šancí nenabídla. Pouze jednu střelu od Češek po které následoval menší zmatek před brankovištěm.

10:52
    Nene, tudy cesta nevede. S koncem přesilové hry Finky opět vyhazují a jejich oslabení tak končí.

10:58
    Vyloučení v týmu Finsko (Iina Tohilaová – 2 min., nedovolené bránění).

11:32
    Střelu Bucifalové, Aholaová vyráží. Puk se dostává ke Škrdlové, jenže její střela končí těsně nad svatyní finské gólmanky.

12:12
    Mlýnková dostala dobrou přihrávku před branku, avšak ani její střela nekončí za zády finské brankářky.

12:58
    Finky v plném počtu.

13:40
    Střela Lerchové byla tečovaná a změnila směr a na branku Aholaové neletěla. Ta ji kontrolovalo pouze pohledem.

14:20
    Petra Nieminenová nabrala rychlost a dobře objela branku. Ovšem její pokus o zakončení k bližší tyči nevyšel, i díky dobrému zákroku Bláhové.
    Češky proti Švýcarsku předvedly pěkný comeback. Jak se bude vyvíjet dnešní utkání proti Finsku a kdo skóruje jako první?

15:34
    Vyloučení v týmu Česko (Klára Hymlárová – 2 min., podražení).

16:12
    První přesilovkovou střelu Bláhová vyrazila, což zapříčinilo, že Česky se osvobozují. I na druhý pokus kotouč vyhazují přes všechny čáry.

17:15
    Natálie Mlýnková se skvěle protáhla až před Aholaovou, ale na její střelu si finská brankářka dobře povyjela a vyrazila ji!
    17:15 Natálie Mlýnková v oslabení předvedla nádherný průnik!

17:34
    Tým Česka je v plném počtu. Tato přesilovka moc finských šancí nenabídla.

19:22
    Machalová velmi dobře dostala puk do třetiny. Z toho těžila Bucifalová, která ale selhala v zakončení a první trefu českého týmu tak nepřidává!

20:00

První perioda tohoto klání nám nabídla dostatek šancí na obou stranách. Zcela jasně jich bylo více na straně české, avšak zakončení zatím trápí české hráčky. Uvidíme, zda se jim v druhé třetině povede nějaký ten gól přidat. Zatím mají domácí hráčky střeleckou i herní převahu!

20:01

20:32
    Natálie Mlýnková zkoušela puk jemně tečovat na svou spoluhráčku, avšak nepřesně a u puku jsou tedy Finky.

21:22
    Zatím se české hráčky nemohou prodrat přes střední pásmo. Finky nyní brání střední pásmo velmi dobře.

21:50
    Vyloučení v týmu Finsko (Neea Lehtimäkiová – 2 min., podražení).

22:04
    Vozdecká pálila od modré. Ještě tam finské brankářce jedna z našich hráček zkoušela clonit, ale Finka nakonec betony sklapla včas.

22:31
    Vyloučení v týmu Finsko (Janina Aroová – 2 min., hákování).

23:04
    Česko právě vstřelilo branku!
    Paráda! Češky se ujímají vedení, když využívají přesilovku pět na tři! Klára Hymlárová vypálila od modré čáry a puk po teči NATÁLIE MLÝNKOVÉ zapadl až za finskou brankářku! Navíc přesilovka Česka bude pokračovat. Asistence: Klára Hymlárová.
    23:04 Natálie MLÝNKOVÁ - 1:0

24:05
    Zbývá půl minutky z přesilové hry Češek. Útočný výpad domácí reprezentace zakládá Lerchová.

24:31
    Finské hráčky druhé oslabení v této třetiny přežily a jsou v plném počtu.

25:36
    Ahalaová předvedla dobrý zákrok svým betonem a podržela tým Finska. Za následnou menší potyčku u branky si půjdou odopočinout hráčky z obou týmů.

25:49
    Vyloučení v týmu Česko (Tereza Karlecová – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu Finsko (Linnea Melotindosová – 2 min., hrubost).

25:58
    Noemi Neubauerová se dostala k dorážce. Měla dobrou pozici mezi kruhy, avšak její střela v bráně nekončí!

26:48
    Škrdlová měla dobrou pozici na modré, odkud pálila pouze do betonů Finské brankářky. Následně Aholaová předvedla krásný semafor proti střele Hymlarové.
    26:48 Aholaová proti Hymlárové předvedla krásný semafor.

27:49
    Oba týmy jsou v plném počtu.

28:17
    Vyloučení v týmu Česko (Laura Lerchová – 2 min., držení protihráče).

28:31
    Vyloučení v týmu Finsko (Janina Aroová – 2 min., podražení).

28:31
    Finská hráčka svému týmu sama zkrátila přesilovku a opět se bude hrát ve čtyřech na obou stranách.

29:15
    Heli Allinenová měla velmi dobrou pozici, ale táhlou střelou zamířila pouze do zadního mantinelu.

29:28
    Kiti Seikkulaová také poslal střelu na Bláhovou. Neměla už tak dobrou pozici jako její spoluhráčka a i proto její střelu česká brankářka v poklidu kryje.

30:26
    Češky jsou v pěti! Hymlarová zachytila nepřesnou rozehrávku na straně Finek, avšak vážnější ohrožení branky z toho není.

31:24
    Laura Llerchová si najížděla před bránu, jenže přihrávka na ni byla sražena a velká šance se tak nekoná.

31:28
    Vyloučení v týmu Finsko (Petra Nieminenová – 2 min., podražení).

31:42
    Hymlarová mocně napřáhla a poslal puk pouze mimo branku. Následně Češky drží Finky v jejich pásmu.

32:15
    Aholaová měla velké štěstí! Puk měla někde na rameni, ale za brankovou čarou kus gumy nekončí.
    32:15 Aholaová nakonec dokázala zkrotit neposedný puk!

33:17
    Linnea Melotindosová měla dobrou pozici, avšak trefila pouze českou brankářku. Následná střela Finek na branku neprošla.

34:29
    Vyloučení v týmu Finsko (Petra Nieminenová – 2 min., sekání).

34:41
    Kiti Seikkulaová poslal jedovku na Bláhovou, ta ale její střelu dobře pokryla.

35:00
    Kaltounková v pádu posílá puk pouze do výstroje Aholaové.

35:24
    Mlýnková posílala nádherný pas před bránu, kde jedna z našich hráček v obrovské šanci netrefila puk ideálně!
    35:24 Jedna z našich hráček v obrovské šanci promáchla puk!

35:30
    Vyloučení v týmu Česko (Adéla Škrdlová – 2 min., sekání).

36:03
    Aholaová raději podrží puk před dojíždějící Kaltounkovou. Bude se vhazovat.

36:25
    Bucifalová nevybojovala puk za brankou Aholaové a Finky se tedy dostávají ke kotouči a zkoušejí založit akci.

36:50
    Vyloučení v týmu Finsko (Sanni Aholaová – 2 min., podražení).

37:24
    Kiia Nousiainenová posílala chytrou střílenou přihrávku na teč před Bláhovou. Avšak ani jedna z Finek na ni nedosáhla a puku se zmocňují Češky.

38:21
    Vyloučení v týmu Česko (Martina Exnerová – 2 min., sekání).

38:36
    Bucifalová vyhazuje na icing. Hrálo se ještě ve čtyřech na obou stranách.

39:12
    Petra Nieminenová z úhlu vyslala svou tvrdou střelu, ale Bláhová se včas položila na zem a stihla ho dostat z prostoru svého brankoviště.

39:45
    Jenniina Nylundová vyslala slabou střelu, která ji nesedla. Po ni Češky vyhazují a zřejmě se již nic nestane.

40:00

Po třech minutách hry se prosadila šikovnou tečí Natálie Mlýnková a poslala Českou republiku do vedení 1:0. Nicméně Češky měly v prostředním dějství mnohem více šancí, než jejich dnešní soupeřky a mohly jít ještě do většího vedení. Nestalo se tak a třetí třetina nám začne za stavu 1:0.

40:01

40:25
    Češky na začátek této třetiny ustáli krátké oslabení. Bude se vhazovat ve středním pásmu.

41:03
    Noemi Neubauerová měla dobrou šanci, do které si sama najela. Její pokus zblízka však Aholaová vyrazila snad koncem hole!
    41:03 Aholaová koncem hole vyrazila střelu Neubauerové.

42:13
    Tomasco měla dobrou rychlost, ale stejně tak i finské obranářky. Nakonec Češka vyslala pouze slabější střelu, kterou Aholaová bez problému kryje.

43:27
    Petra Nieminenová dobře objela několik českých hráček, avšak Bláhová její střelu po ledě kryje.

44:15
    Finky dobře obraly české hráčky o puk a zakládají útočná výpad směrem k Bláhové. Bude z toho nějaké výrazné ohrožení české brankářky?

45:06
    Linnea Melotindosová bez větších problémů najela do útočného pásma a z nápřahu pálí pouze do připravené Bláhové. Dobrý zákrok od české gólmanky!

45:15
    Nepřesná přihrávka Češek končí až za brankou Aholaové. Hra se tedy stěhuje před Kristýnu Bláhovou.

45:46
    Mlýnková na modré neposlala příliš povedený pas na Pytlíkovou a Češky se tak obírají o pásmo.

46:22
    Finsko právě vstřelilo branku!
    A bohužel je tu vyrovnání finského týmu. KIIA NOUSIAINENOVÁ využila zaváhí Neubauerové, která poslala nepříliš povedenou přihrávku. Finka vyslala tvrdou střelu nad vyrážečku Bláhové a vyrovnává stav na 1:1. Asistence: Petra Nieminenová.
    46:22 Kiia NOUSIAINENOVÁ - 1:1

48:20
    Viivi Vainikkaová se drala do průniku, ale česká obrana včas zareagovala a puk uklidila.

49:46
    Vyloučení v týmu Česko (Denisa Pytlíková – 2 min., sekání).

49:46
    Kristýna Bláhová má nějaký menší problém s betonem a hra se nám na chvíli pozastaví.

49:59
    Petra Nieminenová si najela blíže ke kruhu a bekhendem poslala velmi nebezpečnou střelu na Bláhovou, jenže tato střela šla mimo. Následně se Češky osvobozují.

50:17
    Tak tohle se stát nemělo! Finsko se po svém prvním gólu dostalo do varu a finské hráčky se prosazují i podruhé. JENNIINA NYLUNDOVÁ to byla, která poslala dobrou střelu na bránu a kotouč v ní také končí. Češky by teď měly převzít otěže zápasu a pokusit se vyrovnat! Asistence: Allinenová, Laitinenová.
    50:17 Jenniina NYLUNDOVÁ - 1:2

52:26
    České hráčky se nemohou dostat ze svého pásma a Finky je nyní drží v obranném pásmu. Dobrý zákrok si připsala Bláhová, jenže puk končí pouze u Finek a ty pokračují ve svém tlaku.

53:12
    Vyloučení v týmu Finsko (Elisa Holopainenová – 2 min., sekání).

53:12
    Češky budou hrát přesilovou hru a nejsilnější formace české reprezentace se bude snažit o vyrovnání.

53:48
    Škrdlová měla velmi dobrou pozici. Sjela si blíže ke kruhům odkud posílá velmi tvrdou střelu, jenže mimo branku!

54:27
    Eliška Vozdecká střílela z podobné pozice, jenže i v tomto případě šla střela mimo! Následně i Bucifalová pálí mimo. Teď to chce seřídit mířidla českých hráček.

55:12
    Tak ne, Češky tuto přesilovku nevyužívají, ale pokračují v útočné akci.

55:25
    Kaltounková velmi dobře podržela puk a z otočky nebezpečně vypálila. Aholaová však kryje.
    55:25 Kaltounková předvedla nádhernou individuální akci.

56:19
    Velmi vyčerpané Finky vyhodily na icing. Teď by toho mohly Češky využít!

56:47
    Martinů trefila pouze první bránící hráčku a to i napodruhé. Hra se stěhuje před Bláhovou, která raději přikryla kotouč.

57:26
    Je to tam! Češky vyrovnávají! KRISTÝNA KALTOUNKOVÁ sebrala puk v obranném pásmu, nabrala velmi dobrou rychlost, sjela si z úhlu před bránu a překonala Aholaovou! Nádherná akce české hráčky! Asistence: Noemi Neubauerová.
    57:26 Kristýna KALTOUNKOVÁ - 2:2

58:45
    Vyloučení v týmu Česko (Noemi Neubauerová – 2 min., sekání).

58:50
    Jenniina Nylundová trefuje tyč! Obrovské štěstí českého týmu!
    58:50 Bláhovou v závěru po střele Nylundové zachránila tyč!

59:50
    Vyloučení v týmu Finsko (Iina Tohilaová – 2 min., držení protihráče).

60:00

To jsou nervy, to jsou nervy! Česká Republika prohrává tuto třetinu 1:2, z čehož plyne vyrovnání Finska. Prodloužení je určitě úspěch pro Češky,i přesto že měly více šancí. Češky si pár sekund před koncem mohly zhluboka oddychnout, neboť Nylundová od modré trefila pouze tyč. Uvidíme tedy prodloužení!

60:01

60:18
    Kaltounková skvěle udržela puk mezi třemi Finkami a velmi šikovně poslala puk na Aholaovou, ta puk kryje.

60:32
    Vyloučení v týmu Finsko (Iina Tohilaová – 2 min., sekání).

61:04
    Ano, ano, ano! Je to tam! Česká republika poráží Finsko 3:2 a ve skupině B skončí na druhém, postupovém místě. MAGDALENA ERBENOVÁ dostala přihrávku na modrou čáru od Kláry Hymlarové a odtud propálila vše, co ji stálo v cestě! Asistence: Klára Hymlárová, Eliška Vozdecká.
    61:04 Magdalena ERBENOVÁ - 3:2

Je konec tohoto nervy drásajícího utkání. Finsko sice dokázalo vyrovnat na 2:2 a v posledních minutách zápasu mělo dobrou příležitost a to když Nylundová trefila z dálky pouze tyčku. V prodloužení zamkly Češky své soupeřky a po dobré přihrávce Hymlarové se bezvadně trefila Magdalena Erbenová a rozhodla tento zápas.
    Český tým na domácím MS vybojoval postup do čtvrtfinále!

České hokejistky vybojovaly ze zápasu s Finskem dva body a postupují do čtvrtfinále MS! ???????????????????????????? #narodnitym

Fotka zveřejněná uživatelem Česká hokejová reprezentace (@narodnitym),

Nejlepší hráčky utkání
    Finsko – Heli Allinenová
    Česká republika – Noemi Neubauerová

Já vám mockrát děkuji za pozornost a pro toto utkání se s vámi loučím. Zase někdy, napočtenou! (18:38:15)

Adam Pavlíček

Branky a nahrávky: 24. Mlýnková (Hymlárová), 58. Kaltounková (Neubauerová), 62. Erbenová (Hymlárová, Vozdecká) – 47. Nousiainenová (Nieminenová), 51. Nylundová (Allinenová, Laitinenová)

Česko: Bláhová (Jandová) – Škrdlová, Cornová, Erbenová, Vozdecká, Pytlíková, Martinů, Zachová, Kotounová – Hymlárová, Mlýnková, Exnerová – Machalová, Bucifalová, Neubauerová – Kaltounková, Lerchová, Karlecová – Tomasco, Dýcková, Zrnová.
    Finsko: Aholaová (Silvonenová) – Aroová, Tohilaová, Allinenová, Laitinenová, Lehtimäkiová, Parkkonenová – Nieminenová, Melotindosová, Vesaová – Nylundová, Nousiainenová, Holopainenová – Varpulaová, Yrjänenová, Seikkulaová – Hautamaaová, Vainikkaová, Liikalaová.

Rozhodčí: Zuevaovová – Anderssonová, Gagnonová.