Celta Vigo – Valencia 2:1 (kon.) | Eibar – Osasuna 0:0 (kon.) | Sevilla – Real Madrid 3:3 (kon.)
Sevilla FC
3:3 (1:0)
Real Madrid
Čtvrtek 12.01.2017, 21:15 • Estadio Ramón Sánchez Pizjuán (Sevilla) • Španělský pohár • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 21:15.

Hezký čtvrteční večer všem fanouškům španělského fotbalu při sledování online reportáže z odvetného zápasu osmifinále poháru Copa del Rey mezi domácí Sevillou a hostující Realem Madrid. První vzájemný zápas jasně ovládli fotbalisté královského velkoklubu a domácí Sevilla má před odvetou co dělat, aby dokázala zabojovat o postup mezi nejlepších osm.

První zápas hraný minulý týden na Estadio Santiago Bernabéu v Madridu vyšel jednoznačně domácímu Bílému baletu, který vyhrál díky třem gólům v prvním poločase vysoko 3:0! Real nastoupil bez svých největších hvězd, přesto díky gólům Jamese (2) a Varaneho vyhrál rozdílem, který se zdá být před odvetou rozhodujícím.

Sevilla sice první zápas v Madridu nezvládla, jinak ale prožívá mimořádnou sezonu. V Lize mistrů postoupila do jarních bojů a ve španělské Primera Division se drží na výtečné druhé pozici právě za vedoucím Realem. Až za Sevillou je v tabulce třetí Barcelona a čtvrté Atlético. Sevilla se navíc v minulém ligovém kole o víkendu zaskvěla drtivou výhrou 4:0 na půdě Realu Sociedad, který je na šestém místě tabulky.

Real Madrid prožívá zatím mimořádnou sezonu. Daří se mu na všech frontách a například ve španělské lize ma na vedoucí příčce tabulky čtyřbodový náskok na Sevillu, a to má tým Zinedina Zidana k dobru jeden odložený zápas. O víkendu hrál Real doma s předpodlední Granadou a po velmi dobrém výkonu vyhrál v poklidu 5:0.

Zajímavostí souboje mezi Sevillou a Relem je také mimo jiné to, že se oba soupeři na Estadio Ramóna Sáncheze Pizjuána střetnou opět hned v neděli, a to v rámci ligového souboje. Právě k němu trenéři obou týmů vzhlížejí více než k dnešní odvetě v rámci poháru. Domácí si uvědomují, že zareagovat na tříbrankové manko z prvního zápasu bude velmi těžké a hostující Zinedine Zidane dokonce k poháru do Sevilly nevzal opět své hvězdy včetně Cristiana Ronalda nebo Luky Modriče. Kvůli zranení nejsou dlouhodobě k dispozici Bale a Pepe, problémy po posledním zápase s Granadou mají navíc James a Isco. Rozhodně se tak dá očekávat zajímavé utkání. Pokud by domácí navíc například v úvodu zápasu skórovali, mohlo by být zaděláno na velmi zajímavou zápletku..
    Do nominace Realu se vrací Sergio Ramos. Chybí ale jiné hvězdy..

Sevilla FC: Soria – Mercado, Clement Lenglet, Rami – J. Correa, Iborra, Kranevitter, Sarabia, Escudero – Vietto, Ben Yedder.
    Náhradníci: Rico – Nasri, Pareja, Jovetić, Ganso, Vitolo, Kiyotake.

Real Madrid CF: Casilla – Danilo, Nacho, Ramos, Marcelo – Asensio, Casemiro, Kroos – Lucas Vázquez, Mariano, Morata.
    Náhradníci: Navas – Fábio Coentrão, Carvajal, Varane, Kovačič, Benzema..

Hráči obou týmů jsou na trávníku. Za pár chvil začne odveta osmifinále španělského poháru mezi Sevillou a Realem Madrid.

1

1
    Domácí hned po patnácti vteřinách hry vybojovali rohový kop.

1
    Centr do pokutového území vyboxoval Casilla jen k Escuderovi, po jehož následné střele musel hostující gólman znovu zasahovat.

2
    Domácí začali podle očekávání náporem. Je jasné, že budou chtít v úvodu zkusit vstřelit rychle gól, který by přiživil jejich naději na zvrat v osmifinálovém souboji.

3
    Hosté se naopak asi nikam moc nepoženou. Jakmile hráči Realu získají balon, jen velmi pozvolně se přibližují k bráně Sevilly.

5
    Od úvodu sledujeme zajímavou podívanou. Je vidět, že hlavně domácí budou hrát od úvodu pěkně od podlahy.

6
    Hodně zajímavě nyní zkoušel vypálit Correa, gólman Casilla měl co dělat, aby jeho ránu vyrazil na další rohový kop.

7
    Po rohu se domácí k šanci nedostali a naopak brejk hostů v podání Kroose musel faulem za žlutou kartu přerušit Mercado.

8
    Stále jsou to ale domácí fotbalisté, kteří určují tempo hry. Hosté jsou v úvodu pod tlakem.

8
    Domácí Iborra nyní vybojoval další rohový kop pro domácí celek a opět z toho byl málem brejk hostů.

10
    Sevilla právě vstřelila branku!
    A domácí svůj tlak proměňují v gól na 1:0, když si centr z pravé strany v podání Pabla Sarabii do vlastní brány hlavou poslal Danilo!
    10. DANILO (VLASTNÍ GÓL) - 1:0

11
    Odpovědět se pokoušel Asensio, gólman Soria jeho ránu dobře vyrazil na roh.

13
    Lucas Vázquez dohrál u lajny soupeře a dostává žlutou kartu.

15
    Hosté přeci jen očividně zabrali a hra se opticky vyrovnala.

15
    Standardku v podání Kroose vyrazil Soria jen na hranici vápna, odkud pálil tvrdě Lucas – jeho rána ale šla vysoko nad bránu a Soria si další zákrok již nepřipsal.

17
    Lucas poslal na pravé křídlo balon na Danila, ten ale nedokázal zakončit ani nic dalšího vymyslet.

19
    Hra je teď opticky hodně vyrovnaná. Oba celky se přetahují v držení balonu.

21
    Až na hranici vápna se ke střele dostával Marcelo, jeho střelecký pokus byl ale hned v zárodku zblokovaný.

22
    Opět se hraje u brány Sevilly a znovu je to z pohledu Realu na levé straně. Domácí se jen těžko dostávají k balonu.

23
    Když už se do šance dostával na druhé straně Ben Yedder, byl mu odmávaný ofsajd. Nutno ale dodat, že domácí útočník očividně mimo hru nebyl.

24
    Na druhé straně kopali hosté rohový kop, k ohrožení brány soupeře to ale nevedlo.

24
    Blízko ke šťastnému gólu byli nyní také hosté, když Soria ve snaze odkopnout balon trefil jen dorážejícího Mariana, od kterého se míč odrazil asi metr vedle tyče domácí brány.
    24. Odražený balon skončil mimo

26
    Domácí se snaží také zareagovat, zatím se ale k bráně soupeře nedostávají.

27
    Mariano nyní ranou pod břevno poslal balon do brány, jenže střele předcházel odmávaný a odpískaný ofsajd, a tak domácí stále vedou 1:0.

28
    Na druhé straně se k nebezpečné střele dostal Ben Yedder, gólman Casilla si ale s jeho pokusem poradil.

29
    Sice se může zdát, že více ze hry mají hosté, avšak do zakončení se také často dostávají domácí a nyní si dva zákroky v krátkém sledu připsal Casilla, když nejprve vyrazil střelu Ben Yedder a poté do rukavic schoval další štiplavý pokus Vietta.

31
    Máme za sebou půl hodinu prvního poločasu a díky vlastnímu gólu Danila je jasné, že nás i v dalším průběhu hry čeká zajímavá podívaná. Domácí musí ale vstřelit minimálně dva góly, takže je čeká ještě dost práce.

33
    Na trávníku se ocitl Lucas a nyní to budou zase domácí, kteří se budou muset bránit.

33
    Po přímém kopu následuje ještě kop rohový.

34
    Roh zahrával Marco Asensio, jeho nepříliš povedený centr ale obrana Sevilly odvrátila.

34
    Casemiro poslal tvrdě k zemi na polovině hřiště Ben Yeddera. Hostující středopolař byl ale u balonu dříve, a tak se nejednalo o faul.

36
    Za obranu si zkoušel zaběhnout Iborra, jenže i jemu byl nyní odpískaný ofsajd.

38
    První poločas spěje pomalu ke svému konci. Sledujeme stále hodně vyrovnanou podívanou, avšak i přes vedení domácích 1:0 jsou stále spokojenější hosté.

40
    V závěru poločasu sledujeme fotbal spíše plný nepřesností. Na zakončení na jedné nebo druhé straně zatím čekáme.

42
    Po zajímavé akci hostů nyní poslal Marcelo na levou stranu do vápna míč na Asensia, tomu je ale odmávaný ofsajd, a tak z akce opět nic není.

44
    Po pěkné narážečce se dostal na hranici vápna ke střele Kroos, jeho pokus levačkou prolétl ale těsně mimo!
    44. Kroosova střela šla mimo

45
    Ve vápně se k balonu dostal Danilo, jenže lehce mu překážel spoluhráč Mariano a Danilo tak nedokázl přesněji zamířit. Míč poslal mimo.

45
    Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Correa, přichází Jovetić.

45+1
    První poločas se bude nastavovat o jednu minutu.

45+1

Máme za sebou první poločas zápasu mezi Sevillou a Realem Madrid v rámci odvety osmifinále španělského poháru. Domácím se podařilo to, co si před zápasem přáli. Hned v 10. minutě se dostali díky vlastní brance Danila do vedení a začali tak odmazávat tříbrankovou ztrátu z prvního zápasu. V dalším průběhu první půle jsme ale již branku nevěděli, a to ani přesto, že se oba celky dostaly do několika velmi slibných šancí.

Hráči se pomalu vracejí zpět na trávník. Utkání bude pokračovat druhým poločasem.

46

47
    Také druhý poločas začal aktivní hrou obou týmů a sledujeme zajímavou podívanou.

48
    Hosté kopali přímý kop, po kterém se hráči Sevilly nadechli k rychlému protiútoku. Míč dokázali dostat rychle až k bráně Casilly, jenže nezakončili.

49
    Real Madrid právě vstřelil branku!
    To byl gól! MARCO ASENSIO získal balon hluboko na vlastní polovině. Přešel přes celé hřiště a poté přes brankáře Soriu protlačil balon až do brány – 1:1!
    49. Marco ASENSIO - 1:1

50
    Gólu předcházela standardka domácích, při které se lehce zranil Casilla. Musí být ošetřovaný, ale bude asi v pohodě pokračovat.

52
    Skoro se až zdá, že domácí nyní trochu rezignovali. Hráči Realu se velmi snadno dostávají k rychlým protiútokům a defenziva Sevilly se dostává pod tlak.

54
    STEVAN JOVETIĆ po svém přestupu z Interu Milán hned v prvním zápase za Sevillu skóruje, když se parádně položil do centru z levé strany a nechytatelnou ranou proálil gólmana Casillu!
    54. Stevan JOVETIĆ - 2:1

55
    Střídání v týmu Sevilla FC: ze hřiště odchází Vietto, přichází Nasri.

56
    Přestože domácí opět vedou, je za současného stavu víceméně jasné, že do čtvrtfinále postoupí Real. Sevilla by totiž musela nyní vstřelit ještě tři góly.

58
    Marcelo se pokoušel poslat balon na pravé křídlo, tam ale nikdo z jeho spoluhráčů včas nebyl a domácí se v pohodě ubránili.

58
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Mariano, přichází Kovačič.

60
    Máme za sebou hodinu hry a tempo již není nijak závratné. Na hráčích Realu je ale vidět, že nechtějí přijít o dlouhé sérii zápasů bez porážky a že by rádi alespoň srovnali na 2:2.

61
    Dnešní utkání sleduje 36.943 diváků.

62
    Iborra to přehnal s důrazem ve vápně Realu a za faul loktem na Ramose dostal žlutou kartu.

63
    A další žlutou kartu dostal nyní Mateo Kovačič, který na vlastní polovině fauloval. Následovat bude přímý kop pro Sevillu ze zajímavé pozice.

64
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Lucas Vázquez, přichází Dani Carvajal.

65
    Zcela nehlídaný byl nyní ve vápně Realu útočník Ben Yedder, jeho hlavička ale zamířila těsně mimo!

67
    A na druhé straně měl velkou šanci také Álvaro Morata, který dostal přihrávku z pravé strany od Danila. Morata zkoušel zakončit technicky, jenže míč poslal jen malý kousek nad břevno.

68
    Do odraženého míče se opřel Kroos, balon z jeho kopačky musel na roh s vypětím všech sil vytěsnit gólman Soria.

70
    Hosté nyní stupňují svůj tlak a po dalším nebezpečném centru do vápna vybojovali další rohový kop.

71
    Tentokrát ale bránu soupeře ani zdaleka neohrozili.

71
    Naopak na druhé straně nyní pálil nebezpečně levačkou Sergio Escudero a Casilla mohl být hodně rád, že balon šel mimo.

72
    Kiko Casilla otálel s rozehrávkou a dostal žlutou kartu za zdržování.

73
    Jovetić nyní kolenem nabral nepříjemně Danila a také on dostává žlutou kartu.

74
    Po následném přímém kopu v podání Kroose se hosté k zakončení nedostali.

75
    Domácí nyní svého soupeře hodně zatlačili a odměnou je jim alespoň rohový kop.

76
    Po centru do vápna hlavičkoval Jovetić, tentokrát byl ale ve velmi složité pozici a míč poslal hodně vedle brány.

77
    Střídání v týmu Real Madrid CF: ze hřiště odchází Álvaro Morata, přichází Karim Benzema.

78
    Ben Yedder poslal na malé vápna balon na přední tyč, kde Casilla nedokázal míč udržet a důrazný VICENTE IBORRA zvyšuje na 3:1 pro Sevillu!
    78. Vicente IBORRA - 3:1

80
    Deset minut před koncem si zápas užívají alespoň domácí fanoušci. Jejich tým sice s největší pravděpodobností nepostoupí, ale je po devětatřiceti zápasech prvním mužstvem, které nad Realem vyhraje.

82
    Real Madrid bude po faulu na Casemira kopat penaltu!
    82. Penaltový zákrok na Casemira

83
    Autorem branky z pokutového kopu je SERGIO RAMOS, který lehkým obloučkem doprostřed brány nedal gólmanu Soriovi šanci.
    83. Sergio RAMOS - 3:2

84
    Casemiro ostře zasáhl rozběhnutého Vitola a dostává žlutou kartu.

85
    V závěru zápasu sledujeme výborný fotbal. Oba týmy hrají velmi ofanzivně a šance střídá šanci.

87
    Domácí se hned několikrát dostali k ohrožení brány Realu, gólman Casilla ve splupráci se svými tyčemi ale odolává.

88
    Další žlutou kartu nyní v rukou rozhodčího uviděl Marcelo.

89
    Marcelo zahrál nyní ještě rukou a následuje další standardka pro domácí.

90
    Pablo Sarabia kopl přímý kop parádně, míč prolétl těsně vedle spojnice břevna a tyče Casillovy brány!

90+1
    Druhý poločas se bude nastavovat o tři minuty.

90+1
    Real se nevzdává a nyní bude mít výhodu v podobě rohové kopu.

90+2
    Po rozehrávce nakrátko se ke střele odhodlal Marcelo, bránu soupeře ale netrefil.

90+3
    Zdá se, že hostující útočník KARIM BENZEMA nyní napsal jednu kapitolu fotbalové historie! Střídající útočník totiž v poslední minutě hry pronikl tak trochu šťastně do vápna a s pomocí lehké teče protihráče překonal brankáře Soriu! Hosté tak srovnávají na 3:3 a ani dnes neprohrají!
    90+3. Karim BENZEMA - 3:3

90+3

Máme za sebou krásný zápas osmifinále španělského poháru Copa del Ray mezi Sevillou a Realem Madrid. Viděli jsme rozhodně nadprůměrný fotbal, který přinesl hned šest branek. Rozhodně spokojenější budou samozřejmě hosté, kteří necelých deset minut před koncem zápasu prohrávali 1:3, přesto nakonec díky brance Karima Benzemy z třetí minuty nastavení srovnali na 3:3.
    Real slaví postup do dalšího kola poháru

V určitých fázích zápasu se zdálo, že Realu skončí jeho série, během které neprohrál 39 zápasů v řadě. Pak se ale prosadili zkušení Sergio Ramos a Karim Benzema a po jejich brankách se zrodila remíza 3:3, která znamená, že série Realu Madrid pokračuje. Fotbalisté z hlavního města Španělska tak neprohráli již 40 soutěžních utkání v řadě! Real prohrál naposledy 6. dubna loňského roku v rámci čtvrtfinále Ligy mistrů na hřišti Wolfsburgu 0:2 – od té doby si na konto připsal 30 výher a 10 remíz! (23:18:58)
    Rekordní zápis Realu Madrid

Petr Bílek

Branky: 10. Danilo (vla.), 54. Jovetić, 78. Iborra – 49. Asensio, 83. Ramos (pen.), 90+3. Benzema

Karty:   7. Mercado (SEV), 62. Iborra (SEV), 73. Jovetić (SEV) – 13. Lucas Vázquez (REA), 63. Kovačič (REA), 72. Casilla (REA), 84. Casemiro (REA), 88. Marcelo (REA)

Sevilla FC: Soria – Mercado, Clement Lenglet, Rami – J. Correa (45. Jovetić), Iborra, Kranevitter, Sarabia, Escudero – Vietto (55. Nasri), Ben Yedder.

Real Madrid: Casilla – Danilo, Nacho, Ramos, Marcelo – Asensio, Casemiro, Kroos – Lucas Vázquez (64. Carvajal), Mariano (58. Kovačič), Morata (78. Benzema)
    Náhradníci: Navas – Fábio Coentrão, Carvajal, Varane, Kovačič, Benzema.

Rozhodčí: Undiano – Díaz, Zancada

Diváci: 36.943