Olomouc – Mladá Boleslav 5:3 (kon.) | Chomutov – Liberec 3:4 (kon.) | Havířov – Letňany 1:3 (kon.)
Vsetín – Kolín 4:2 (kon.) | Vítkovice – Slavia 3:0 (kon.) | Havlíčkův Brod – Kladno 1:3 (kon.)
HC Plzeň – Jihlava 4:5 (kon.) | Pardubice – Třinec 2:9 (kon.) | Sparta – Kometa Brno 5:4 (kon.)
Mountfield HK – Zlín 5:3 (kon.) | K. Vary – Č. Budějovice 4:1 (kon.) | Písek – HC Litvínov 2:11 (kon.)
BK Havlíčkův Brod
1:3 (1:0, 0:1, 0:2)
Rytíři Kladno
Pátek 13.01.2017, 17:00 • Zimní stadion Kotlina • Extraliga staršího dorostu • 7. kolo

Dobrý den! Ze zimního stadionu v Kotlině vás srdečně vítám u sledování zápasu BK Havlíčkův Brod – Rytíři Kladno, který proběhne v rámci 7. kola nadstavbové části skupiny B NOEN Extraligy staršího dorostu. Utkání začíná v 17:00.

Havlíčkův Brod vstoupil do nadstavbové části naprosto katastrofálně, když doma schytal ostudný debakl 0:6 od Olomouce a o den později podlehl 2:4 Vsetínu. Následně vyšel mladým Bruslařům moravskoslezský trip, když venku překvapivě udolali Vítkovice 3:2 a bod si přivezli z Havířova za porážku 2:3 po samostatných nájezdech. Během minulého víkendu soubor z Kotliny prohrál v Edenu se Slavií Praha vysoko 2:7 a vzápětí dokonal fantastický obrat na půdě silných Letňan (3:2p), kde vyrovnal pouhých 30 sekund před koncem.

Kladno zatím v nadstavbě neskutečně válí, ve všech šesti kolech dokázalo bodovat, přičemž podlehlo jen Vítkovicím, jež si odvezly domů výhru 3:2 po samostatných nájezdech. Nejpovedenější zápas odehráli zatím mladí Rytíři v Kolíně, odkud si odvezli luxusní triumf 11:3. V utkání budou Středočeši jasným papírovým favoritem.

Postavení v tabulce:

Havlíčkův Brod – 7. místo, 38 bodů
    Kladno – 4. místo, 47 bodů

BK Havlíčkův Brod: Blažek (Folvarský) – Krejčí, Pejchal, Adam, Horák, Rubner, Lachman "A", Adam, Zvěřina – Teplý, Holenda "C", Donda – Veverka, Křehlík, Tecl – Přibyl "A", Cachnín, Piskač – Pokorný, Kohout

Rytíři Kladno: Altrichter (Jiroušek) – Kvapil, Veber "C", Zich, Šmatlák, Haspeklo, Klusáček, Müller "A" – Penc, Frimel, Svoboda "A", Tržil, M. Bláha, O. Bláha, Rendla, Jelínek, Filip, Kouba

Rozhodčí: Vojtěch Král – Roman Zídek, Erik Berger.

Hráči obou celků včetně rozhodčích jsou již na ledě a hlasatel hlásí sestavy, což značí, že utkání začne již za malou chvíli.

00:01

00:10
    První vhazování se podařilo vyhrát hostujícímu celku a žene se do útoku.

00:47
    Diváci v Kotlině mají zatím možnost vidět vzájemné oťukávání, první střelu zaznamenal Müller od modré vedle.

01:51
    Hra se zatím stále odehrává před Blažkem, na první útok domácích čekáme.

02:30
    Václav Veber vypálil svižnou ránu od modré, Blažek v klidu vyráží.

03:08
    Zakázané uvolnění domácích.

03:23
    Bruslaři se stále pokouší dostat na dohled hostujícího gólmana, ten však zatím moc práce nemá.

04:17
    První ránu Bruslařů zaznamenal Horák, byl to však pouze takový pozdrav Altrichterovi.

05:00
    Opět se vhazuje před Blažkem.

05:10
    Nyní vidíme u puku i hráče z Kotliny, opět to však nemělo dlouhého trvání.

05:49
    Blažek si připisuje pěkný zákrok po ráně Jana Kvapila.

06:20
    Bruslaři jsou nyní delší čas u puku, vše však zatím končí u přihrávek okolo středového kruhu.

06:56
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Penc – 2 min., sekání).

07:22
    Bruslaři mají nyní výhodu přesilovky, jako první prověřil Altrichtera Polák.

07:57
    Velká šance hostujícího celku! Před Blažka ujel Filip a Šmatlák, domácí gólman měl beton na svém místě.

09:08

09:26
    Rytíři se opět tlačí před Blažkovu svatyni, ten však zatím chytá výborně a drží čisté konto.

10:05
    Nyní to zkouší Bruslaři, nahrávky jsou však velice nepřesné a nemohou se dostat do větší šance.

10:43
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Polák – 2 min., podražení).

11:20
    Kladno má nyní výhodu přesilové hry, domácím se zatím podařilo všechno vyhodit.

11:45
    Útočníci Kladna zamkli Bruslaře se svém útočném pásmu.

12:25
    Teplý předvedl pěkný obranný zákrok a rázem mohli domácí jít do útoku, který přerušila bezchybná obrana hostů.

13:09

13:44
    Dorostenci z Kotliny si nemohou kloudně nahrát, všechny přihrávky končí buď na mantinelu nebo na holích hostů.

14:10
    Pěknou ránu vyslal z levého kruhu Polák, Altrichter s velkou námahou kryje.

14:31
    Havlíčkův Brod právě vstřelil branku!
    A domácí se dostávají do vedení! MAREK TECL výborně zpracoval nahrávku od Tomáše Křehlíka a chladnokrevně zakončil. S tímto nemohl Altrichter už vůbec nic udělat. Asistence: Tomáš Křehlík.

15:52
    Bruslaři po tomto gólu rázem ožili a Kladno k ničemu nepouští. Naopak sami útočí a jsou i častěji u puku.

16:32
    Je až neuvěřitelné, co s týmem dokáže vstřelený gól udělat, domácí jsou rázem sebevědomější a zřejmě se jim hraje o mnoho lépe!

17:30
    Penc vystřelil od levého kruhu, Blažek ramenem vyráží.

18:07
    Vhazování před Altrichterem.

18:17
    Hosté si nyní přihrávají před vlastním brankářem a vymýšlejí, co s nevyhovujícím stavem udělat.

18:27
    Haspeklo zkoušel vystřelit z prostoru mezikruží, branku však nedokázal trefit.

19:12
    Poslední minutu do konce první třetiny drží domácí puk na svých hokejkách.

19:32
    Otřesený Svoboda odjíždí na střídačku, utrpěl prudký náraz na mantinel, ale vypadá to, že bude v pořádku.

20:00

Ačkoliv to na začátku zápasu nevypadalo, do druhé části hry budou vstupovat s jednobrankovým náskokem domácí Bruslaři. O zatím jedinou branku zápasu se postaral Marek Tecl v 15. minutě. Tento gól domácí celek velmi nabudil a zbytek třetiny jednoznačně ovládl. Diváci se mohou těšit, co přinese druhá třetina, která začne přibližně v 17:42.

20:01

20:12
    Úvodní vhazování vyhrává hostující celek a žene se do útoku.

20:40
    Blažek musel řešit komplikovanou situaci před vlastní brankou, kterou se mu podařilo zvládnout. Zakázané uvolnění domácích.

21:45
    Domácí začínají druhou třetinu stejně jako tu první, opět vidíme spoustu nepřesných nahrávek,

22:49
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Frimel – 2 min., hrubost).

23:05
    Nyní měli šanci na zvýšení stavu domácí, před Altrichtera se dostal Křehlík, dobrou přihrávku však nedokázal zužitkovat.

24:40

25:05
    Do obrovské šance se dostal Piskač, který jel přibližně od modré čáry sám na Altrichtera, blafák však nedokázal dotáhnout do konce a gólman hostů chytá.

26:12
    Hosté pokračují v náporu před Blažkem, který má před sebou velmi pozornou a konsolidovanou obranu.

26:44

26:55
    Blažek nadvakrát kryje střelu Kvapila.

27:18
    Jelínek přihrávku Pencovi přes pozornou obranu neprocpal.

28:01
    Rozhodčí se nyní upískl a hráčům se omlouvá, vhazuje se ve středním pásmu.

28:40
    Bláha pěkně vystřelil přes domácí obránce, Blažek nepřehlednou ránu kryje.

29:12
    Hra je nyní přerušena, kouč Kladna se snaží něco vysvětlit hlavnímu rozhodčímu.

30:00
    Na ledě leží jeden z domácích hráčů a zatím to s ním po hitu na mantinel nevypadá moc dobře.

30:01
    Už se však dokázal zvednout a odjíždí otřesený na střídačku.

30:27
    Útočníci Kladna jsou opět natlačení před Blažkovu svatyni a zkouší dorážet každou střelu. Domácí gólman však dnes chytá velmi dobře.

31:04
    Současné vyloučení:
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Jelínek – 2 min., hrubost).
    Vyloučení v týmu BK Havlíčkův Brod (Veverka – 2 min., hrubost).

31:48
    Vojtěch Svoboda si najel z levého kruhu před Blažka, ten ho však bravurním zákrokem betonem vychytal!

32:05
    V zápalu boje se hostům podařilo srazit helmu z hlavy domácího gólmana, hra je přerušena.

32:20

32:35
    Holenda se řítil sám na Altrichtera a udělal pěknou kličku, na beton hostujícího brankáře byl však krátký!

33:11
    Oba týmy v plném počtu,

33:40
    Hra je nyní rozkouskovaná, diváci v Kotlině vidí často nepřesné přihrávky a pády hráčů na led.

34:30
    Kladno právě vstřelilo branku!
    Kladno srovnává stav zápasu! Blažek nedokázal udržet ránu Ondřeje Bláhy se kterou si poradila domácí obrana, avšak vyhodila puk pouze před připraveného MARTINA BLÁHU, který dokázal trefit šibenici. Asistence: Bláha O., Zich.

35:15
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Filip – 2 min., držení protihráče).

37:18

37:38
    Diváci v Kotlině měli možnost shlédnout další přesilovku domácích, avšak dorostenci z Kotliny si žádnou větší šanci nevytvořili.

37:59
    Po ose Kvapil-Svoboda-Veber se puk dostal až k poslednímu jmenovanému, který napálil puk těsně nad.

38:33
    Domácí vyhazují puk až k Altrichterovi.

38:50
    Do dalšího útoku se hnal Penc, byl však zastaven domácím obráncem.

39:12
    Zakázané uvolnění hostů.

39:26
    Tomáš Křehlík půl metru od branky šťoural puk pod Altrichterem, který nezazmatkoval a puk za svá záda nepustil.

39:57
    Tecl ještě prověřil před koncem druhé třetiny Altrichtera, ten puk vyrazil za sebe.

40:00

Prostřední část hry byla spíše v režii hráčů z Kladna. Bruslaři drželi své vedení přesně dvacet minut zápasu, ve 35. minutě se dokázal pěknou ranou prosadit Martin Bláha, který se dostal k puku na modré čáře po vyhození jednoho z domácích obránců. Diváci mohou tedy očekávat napínavou třetí třetinu, která začne přibližně v 18:27.

40:01

40:10
    Blažek se nepohodl s obranou a musí puk podržet.

40:21
    Blažek si připisuje další z mnoha zákroků.

40:53
    Donda vyhazuje na zakázané uvolnění,

41:07
    Ondřej Bláha zkoušel dorážet těsně před Blažkem, ten však zachoval klidnou hlavu a udržel puk pod betonem.

41:55
    Domácí obrana vyhazuje na zakázané uvolnění.

42:14
    Vhazování vyhrává Veverka, k puku se však okamžitě dostal Haspeklo, který prověřil pěknou ranou Blažka. Domácí gólman dokázal zachytit puk do své lapačky.

42:51
    Přihrávka přes celé hřiště končí až u Blažka, který do ní strčil hůl, zakázané uvolnění se tak nepíská.

43:57
    Domácí obrana dnes pracuje na plné obrátky, útočníci z Kladna se stále tlačí do útoků.

44:40
    Kladno právě otáčí skóre ve svůj prospěch! MATYÁŠI FILIPOVI se podařilo využít zmatků v domácí obraně a jeho střela z levého kruhu končí až za zády Tomáše Blažka. Nutno podotknout, že před domácím gólmanem clonil Ondřej Bláha.

45:14
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Haspeklo – 2 min., podražení).

46:54
    Domácí hokejisté se k větší šanci v přesilovce nedostali, hosté v plném počtu.

47:19
    Vhazování před Blažkem vyhrál Frimel, Kladno se opět tlačí do útoku.

47:42
    Další přečíslení Kladna dokázala vyřešit obrana Bruslařů.

48:34
    I domácí hráči se hnali do šance, ta však skončila hned v zárodku nepřesnou přihrávkou útočníků.

49:16
    Hra se nyní přelévá z jedné strany kluziště na druhou, diváci mohou vidět pěkný a velice bojovný hokej.

49:35

50:06
    Do obrovské šance se nyní dostal Daniel Polák, jenž nikým nehlídaný zkoušel trefit tři dorážky, se všemi si však Altrichter dokázal poradit.

50:53
    Nyní si také domácí hokejisté vyzkoušeli, jaké je to útočit, na pozorného Atlrichtera si ale ani jeden z nich nepřišel.

51:28
    Altrichter si připisuje další zákrok betonem.

51:43
    Domácí útočníci zamkli Kladno ve svém útočném pásmu, nedaří se jim však procedit puk až za záda Martina Altrichtera.

52:35
    Další zákrok si musel připsat Blažek po střele z levého kruhu od Müllera.

53:17

53:18
    Další útok Rytířů zastavuje domácí obrana.

53:53
    Rendla zkoušel vystřelit z levého kruhu, s touto ranou si Blažek dokázal poradit a ukryl ji ve své výstroji.

54:20
    Domácím k otočení nebo alespoň srovnaní skóre zbývá necelých 6 minut, dorostenci z Kotliny ale nedávají soupeři nic zadarmo a chodí do každého souboje naplno.

55:00
    Filip udělal pěknou kličku domácímu obránci a vystřelil těsně nad.

55:45
    Hra je opět plná nepřesností, na hráčích obou celků je vidět únava z náročného programu.

56:46
    Kladno navyšuje skóre na dvoubrankový rozdíl. VOJTĚCH SVOBODA se ocitl sám zhruba metr před Blažkem po přihrávce od Tomáše Frimla. Hostující útočník se nerozpakoval a dokázal procpat puk až za záda bezmocného gólmana. Asistence: Frimel.

58:21
    Teď musí bojovníci z Kotliny předvést své umění a dát všechny síly do útoku.

58:55
    Domácí útočníci se snaží se všech sil ještě s utkáním něco udělat. Jejich přihrávky však končí nejčastěji na holích soupeře.

59:11
    Vyloučení v týmu Rytíři Kladno (Filip – 2 min., sekání + 10 min OT – NESP). Trest odpyká Penc.

Diváci v Kotlině mohli sledovat velmi pohledné utkání, které nabídlo čtyři branky. První třetinu dokázal vyhrát domácí celek po gólu Marka Tecla. Kladno však dokázalo skóre postupně otočit a nakonec také navýšit zásluhou Martina Bláhy, Matyáše Filipa a Vojtěcha Svobody. Bruslaři po této prohře z nadstavbové části již mohou postoupit pouze teoreticky. Ode mě je to pro dnešek z Kotliny všechno, přeji vám hezký zbytek dne a příjemný víkend. (19:03:49)

Adam Karas

Branky a nahrávky: 15. Tecl (Křehlík) – 35. M. Bláha (O. Bláha, Zich), 45. Filip, 57. Svoboda (Frimel)

Rozhodčí: Vojtěch Král – Roman Zídek, Erik Berger