Lipt. Mikuláš – Nitra 1:4 (kon.) | Košice – Banská Bystrica 2:3 (kon.) | Martin – Poprad 3:4 (1:2 po s.n.)
Nové Zámky – Žilina 2:3 (kon.) | Trenčín – Zvolen 4:1 (kon.)
HC Košice
2:3 (0:0, 2:2, 0:1)
HC´ 05 Banská Bystrica
sk Pátek 13.01.2017, 17:30 • Steel aréna, Košice • Tipos Extraliga (SR) • 38. kolo

Skončil sa dnešný šláger 38. kola Tipsport ligy, v ktorom HC Košice podľahol tímu HC 05 iClinic Banská Bystrica pomerom 2:3.

Pomer striel v dnešnom zápase: 34:28

S týmto konštatovaním sa už s vami lúčim a prajem vám ešte pekný zvyšok večera. Stretnutím vás sprevádzal Lukáš Pancurák. (20:17:03)

59:08
    Kopřiva je na striedačke, power-play Košíc!

58:58
    A ani teraz sa im to nepodarí. Záverečné sekundy plynú mimoriadne rýchlo.

58:28
    Puk sa nachádza v strednom pásme, preto Košice siahnuť k hre bez brankára nemôžu.

58:02
    Začali sa posledné dve minúty tretej tretiny. Kopřiva zatiaľ ostáva vo svojej bránke.

57:25
    Strela spoza ľavého kruhu síce brankárovi hostí výraznejšie problémy nenarobila, ten ju ale radšej podržal pod svojou lapačkou. Pokračujeme vhadzovaním po ľavici Bacashihuu.

56:45
    Deylovi sa puk na útočnej modrej zachytiť nepodarilo, to znamená cenné sekundy pre Banskú Bystricu. Tá odchádza striedať počas hry.

56:17
    Puk si o svoju hokejku prilepil Zigo, ktorý ho vyviezol pred Kopřivu, avšak skúseného gólmana z Česka neprekvapil. Pokračujeme tak za stavu 2:3 v neprospech domácich Košíc.

56:01
    Začali sa posledné štyri minúty riadnej hracej doby.
    55:22 Dávid BUC - 2:3

55:22
    Banská Bystrica dala gól!
    A napokon z toho predsa len je tretí gól v košickej svätyni. Banská Bystrica to stihla ešte počas svojej presilovej hry. Za strelca gólu je označený DÁVID BUC. Asistencia: Jordan Hickmott.

55:21
    Hostia sa ale už náhlia do pásma.

55:01
    Košice puk držia ďaleko od bránky Miroslava Kopřivu. Z pozície, v ktorej sa momentálne hostia nachádzajú, pridajú tretí gól len veľmi ťažko.

54:21
    Hra mierne stratila na svojom tempe. Ak sa v nasledujúcich piatich minútach jej obraz výraznejšie nezmení, v Košiciach sa dočkáme predĺženia.

54:08
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Dudáš – 2 min., hákovanie).

53:19
    Milý si puk niekoľkokrát vymenil so svojím spoluhráčom, napokon ale neuspel v osobnom súboji s Patrikom Lužom. Smerom dopredu tak bude môcť ísť Banská Bystrica.

52:35
    K bráne sa ponáhľal Suja s Dudášom, aj preto Bacashihua puk pre istotu prikryl. Ešte tam prišlo k slovnej výmene, vylučovať sa ale nebude.

52:10
    Košiciam snahu uprieť nemožno, ich strely sú ale zväčša nepresné.

51:49
    Napokon z toho však bolo ďalšie odpálenie puku. Oba celky sa teraz rozhodli vystriedať počas hry.

51:30
    Košice sú už ale opäť v pásme.

51:06
    Ty Wishart puk skúsene odpálil cez všetky čiary. Košičania tak stratili niekoľko sekúnd zo svojej presilovej hry v hĺbke vlastnej defenzívy.

50:44
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Truchno – 2 min., hrubosť).

50:00
    Polovica tretej tretiny už uplynula, gól sme v nej nevideli. Zatiaľ však všetko nasvedčuje faktu, že sa dnes v Košiciach dočkáme predĺženia.

48:41
    Rozhodcovia ešte niečo riešia pri boxe časomeračov, zápas sa nám predlžuje o ďalšie minúty. Dnes sa hrá poriadne dlho.

48:41
    Nasleduje vhadzovanie pred gólmanom Bacashihuom.

48:15
    V strednom pásme sme videli viacero osobných súbojov, ani jeden z celkov do nich ale nešiel s výraznejším nasadením. Ako Košice, tak aj Banská Bystrica, bude striedať počas hry.

47:40
    Nagy dobiedzal za bránkou súpera, Košiciam to napokon nepomohlo.

46:58
    Spolupráca Bartoša a Jenčíka, ktorý svojho staršieho spoluhráča vyslal do úniku proti Bacashihuovi. Bartoš si chcel brankára rozpohybovať, napokon ale zasiahol ľavý betón gólmana. Byytrický „Cash“ si na svoje konto pripísal ďalší skvelý zákrok.
    46:30

46:30
    Jenčík puk pred Bacashihuom dobre tečoval, nanešťastie pre Košice ale len priamo do pravého betónu pripraveného Bacashihuu.

46:21
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Truchno – 2 min., nedovolené bránenie).

46:19
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Koch – 2 min., podrazenie).

45:30
    Nagyovi rozohrávka nevyšla, puk smeruje ku Kopřivovi.

45:20
    Košice sa nevedia usadiť v pásme, čo hrá jednoznačne v ich neprospech.

44:58
    Čepeľou teraz zahral Bacashihua, ktorý puk poslal cez všetky čiary. Pekný športový moment.

44:39
    Hostia ale puk odpálili cez všetky čiary. Banská Bystrica bude striedať.

44:28
    Presilovkový kolotoč Košíc sa postupne roztáča, zatiaľ je z neho séria krátkych prihrávok. Čakáme na prípadný strelecký pokus.

44:10
    Košičania majú k dispozícii presilovú hru, v jej úvode chcú rozostaviť ten typický lichobežník.

44:07
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Mihálik– 2 min., sekanie).

44:02
    Jenčíkovi v strednom pásme odskočil puk od čepele, čo sa snažili využiť hostia. Tí však boli dobre zatlačení na zadný mantinel a pripravení o puk. Pokračovať tak budeme útočným snažením v podaní HC Košice.

43:35
    Tretia tretina zatiaľ pokračuje vo vysokom tempe a čo je dôležité, zatiaľ sme v tejto časti zápasu neboli svedkami ani vylúčení. Ani jeden z tímov sa teraz nechce vystaviť zbytočnému riziku.

42:37
    Súboj dvoch hráčov s číslom 85 na drese, víťazne z neho vyšiel domáci Tomáš Klíma. Ten pripravil Lužu o puk.

41:44
    Peter Bartoš sa ocitol v samostatnom úniku, zbytočne nešpekuloval a vystrelil. Puk skončil na hrudi pripraveného Bacashihuu!

41:00
    Na opačnej strane dôležitý zákrok Miroslava Kopřivu. Úvod záverečnej pasáže riadnej hracej doby sa nesie vo vysokom tempe.

40:21
    Tvrdá strela z krídla v podaní Suju Bacashihuovi vypadla z lapačky, našťastie pre hostí sa tak stalo v priestore, kde nestál nik z košických korčuliarov.

40:16
    Tretia tretina sa začala, puk dopadol v stredovom kruhu na čepele košických hokejistov. Budeme zvedaví na to, čo si pre nás aktéri dnešného stretnutia odložili do poslednej časti riadne hracej doby.

40:01
    Začala sa tretia tretina.

Siréna nám ohlásila koniec druhej tretiny, za sebou máme už štyridsať minút hry. Po prostrednej časti riadnej hracej doby pritom na interaktívnej „kocke“ svieti priebežný stav 2:2.

Pomer striel po 2. tretine:
    26:17

Tretia tretina sa začne približne o 19:38.

40:00
    Druhá tretina sa skončila.

39:25
    Tvrdú strelu od modrej pristavil Kopřiva svojim spoluhráčom. Prostredná časť riadnej hracej doby sa už len dohráva.

39:06
    Začala sa posledná minúta druhej tretiny.

38:39
    Bystričania sa opäť oslobodili, dobrá obranná hra v ich podaní.

38:20
    Puk je za bránkou Miroslava Kopřivu, kde ho na svojich hokejkách držia domáci hokejisti.

38:05
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Bortňák – 2 min., hákovanie).

37:10
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Šedivý – 2 min., hrubosť + 2 min., hrubosť).

37:10
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Belluš – 10 min. osobný trest, zhodenie rukavíc).

37:10
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Belluš – 2 min., hrubosť + 2 min., hrubosť).

37:10
    Pästný súboj v strednom pásme, do Šedivého sa tam zrejme pustil Belluš!
    36:13 Peter BARTOŠ - 2:2

36:13
    Košice dali gól!
    Tak toto bol gól par excellence! Šmach puk vyhodil z obrannej tretiny na útočnú modrú, kde vypracoval Nagy prečíslenie dvoch proti jednému. Z toho prišla nezištná prihrávka na ľavú stranu a gól v podaní PETRA BARTOŠA. Asistencie: Ladislav Nagy, Ondřej Šmach.

36:00
    Košičania niekoľkokrát vykázaní na vhadzovaní. Druhá tretina len podčiarkuje nervóznu atmosféru, v ktorej sa dnešné stretnutie nesie. Jeho záverečná časť bude nepochybne ešte poriadne zaujímavá.

35:05
    Puk opúšťa košické pásmo a smeruje za bránku hostí.

34:31
    Z ľadu teraz ťažko odchádza Patrik Lamper, pravý krídelník tretej banskobystrickej formácie sa zrejme ale bude musieť len otriasť na striedačke.

34:31
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Deyl – 2 min., vrazenie na mantinel).

34:06
    Matejka nastrelil k Bacashihuovi, domáci hokejisti ten puk nedokorčuľovali. Hostia tento fakt nevyužijú, odchádzajú totiž na striedačku.

33:19
    Steel aréna si pýta „ešte jeden“, domáci sa držia v pásme.
    33:00 Ladislav NAGY - 1:2

33:00
    Domáci pridávajú svoj prvý gól a zaslúžene znižujú zo svojho pohľadu na 1:2! Domáci hokejisti si vypracovali niekoľko šancí, tú svoju využil kapitán LADISLAV NAGY. Asistencia: Eduard Šedivý.

32:25
    Puk letí ku Kopřivovi, kam sa už ponáhľajú domáci korčuliari.

32:13
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (2 min. – príliš veľa hráčov na ľade).

31:25
    Košičania kombinujú v obrannej tretine, odkiaľ by sa nepochybne radi presunuli pred bránku stráženú Bacashihuom.

29:10
    Smola Košíc nemá konca. Domáci sa rútili prečíslenia dvoch proti jednému, ani z tejto situácie sa ale presného zásahu nedočkali.

28:06
    Hostia už s piatimi korčuliarmi.

27:47
    Košičanom sa príliš v tejto presilovke nedarí, domáci hokejisti doposiaľ nenašli recept na defenzívu svojho súpera zo stredného Slovenska.

27:18
    A ďalšie vyhodenie smeruje na bránku Kopřivu.

27:01
    Hostia sa dobre bránia, puk niekoľkokrát odpálili.

26:26
    Deyl skúsene na Jenčíka, ten ale v útočnej tretine presne nekombinoval. Banská Bystrica tak dostane priestor na vyvezenie puku z obrannej tretiny.

26:03
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Kubka – 2 min. + 10 min. osobný trest, napadnutie oblasti hlavy a krku).

25:55
    Košičania boli v pásme, vytúžený gól ale Bacashihuovi nestrelili.
    24:50 Maxim MAŤUŠKIN - 0:2

24:50
    Hostia vyhrávajú už o dva góly. Kopřiva mal zakrytý výhľad, preto na strelu od modrej čiary nedokázal zareagovať. Za strelca gólu je označený MAXIM MAŤUŠKIN. Asistencia: Dalibor Bortňák.

24:44
    Ďalšie odpálenie puku v podaní domácich.

24:22
    Kopřiva prikryl puk na ľade, hra bola prerušená. Tento fakt využili oba celky na prestriedanie svojich korčuliarov. Pokračovať budeme vhadzovaním po ľavici košického brankára.

24:05
    Puk je v pásme hostí, kde Košice zbierajú cenné sekundy.

23:50
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Klíma – 2 min., sekanie).

23:45
    Hra sa prelievala zo strany na stranu, ani jeden z celkov presnejšie nestrieľal. V obrane teraz dobre zapracoval Vašíček, ktorý vypichol puk priamo z čepele strelca.

22:20
    Košice sa držia v pásme súpera, zatiaľ je to bez vážnejšieho ohrozenia Bacashihuu.
    21:27 Martin BELLUŠ - 0:1

21:27
    Tak sa na to pozrime. Banská Bystrica, ktorá je dnes jednoznačne slabším tímom, predsa len otvára stav stretnutia. Puk teraz popri pravej ruke Kopřivu prepadol až do bránky. Postaral sa o to MARTIN BELLUŠ. Asistencie: Petr Kafka, Maxim Maťuškin.

20:48
    Košice sa mohli presadiť pri vlastnom oslabení, strela z pravej strany ale do Bacashihuovej siete neprepadla.

20:17
    Prostrednú časť riadnej hracej doby nám odštartovalo tradičné vhodenie puku do stredového kruhu. Aj tentokrát boli na buly úspešnejší domáci hokejisti, ktorí v hĺbke vlastnej defenzívy premýšľajú, ako postupovať smerom dopredu.

20:01
    Začala sa druhá tretina.

Úvodná tretina priniesla bojovný hokej z oboch strán, čo sa napokon od samotného stretnutia aj očakávalo. Neporovnateľne lepším tímom boli Košice, tie ale neskórovali. Po dvadsiatich minútach hry tak platí stav 0:0.

Pomer striel po 1. tretine: 15:5

Druhá tretina sa začne približne o 18:34.

20:00
    Prvá tretina sa skončila.

19:50
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Nagy – 2 min., nedovolené bránenie).

19:42
    Ďalší z domácich teraz padol na ľad, zrejme po zásahu pukom. Nuž, zranenia na strane Košíc sa nepekne kopia.

19:19
    Prebieha posledná minúta prvej tretiny.

18:30
    Ďalšie prenesenie hry, tentokrát na Vargu. Ten predviedol svoju tvrdú strelu švihom, Bacashihua puk so šťastím vyrazil späť do hry.

17:55
    Po Jenčíkovej prihrávke pálil z uhla Šoltés, túto strelu zastavila konštrukcia banskobystrickej svätyne!

17:35
    Veľmi pekná strela v podaní Biceka. Po tejto rane ešte puk Bacashihuovi „tancoval“ v lapačke, napokon mal šťastie, že mu nevypadol priamo pred dobiedzajúceho Suju.

17:19
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Kubka – 2 min., sekanie).

17:19
    Milý pálil z otočky, puk Bacashihuovi vypadol. Nagy ho následne do siete nedotlačil, bude sa však vylučovať.

16:01
    Bicek sa ocitol v dobrej šanci, pred Bacashihuom bol sám, avšak mal smolu a puk mu v rozhodujúcej chvíli preskočil jeho čepeľ. Bolo to tak bez priameho ohrozenia bránky.

15:34
    Košičanov následne zastavil ofsajdový verdikt.

15:25
    Šmach sa s pukom presúval z obrannej tretiny do tej útočnej, kde sa rozhodol kombinovať so svojimi spoluhráčmi. Snaha domácich však bola prerušená odpálením puku v podaní Banskej Bystrice.

14:59
    Pokračujeme v hre piatich proti piatim.

14:30
    Kopřiva teraz riešil niekoľko pomerne jednoduchých pukov, skúsený gólman nemal dôvod zaváhať a svojich spoluhráčov s chladnou hlavou podržal.

13:45
    Maione vyviezol puk do stredného pásma, tam mu ale chýbala podpora zo strany jeho spoluhráčov. Aj preto puk produktívny obranca poslal na hokejky banskobystrických korčuliarov.

12:39
    Ďalšie vylúčenia. Prvá tretina pokračuje so štyrmi korčuliarmi na oboch stranách.

11:47
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Matejka – 2 min., držanie).

11:47
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Zigo – 2 min., filmovanie pádu).

11:24
    Konečne pokračujeme v hokeji. Puk majú na svojich čepeliach domáci, ktorí potrebovali prestriedať. Aj preto ostali za bránkou gólmana Kopřivu.

10:40
    Nuž, neskutočné veci sa dnes dejú v Košiciach. A to prebieha stále len prvá tretina.

10:07
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Boltun – 5 min. + osobný trest do konca zápasu, sekanie).

09:04
    Puk je v pásme hostí, Bacashihua zatiaľ bez zákroku.

08:44
    Je z toho 5-minútová presilovka Košíc!

08:39
    Vylúčenie v tíme HC Košice (Nagy – 2 min., hrubosť).

08:39
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Róth – 2 min., krosček).

08:39
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Handzuš – 5 min + trest do konca zápasu., napadnutie oblasti hlavy a krku).

08:39
    Michal Handzuš odchádza do šatne, práve on sa totiž prezentoval nešportovým zákrokom na Tomáša Hričinu, ktorému privodil zranenie.

08:39
    Na trestnú lavicu odkorčuľoval jeden z domácich, čo sa stretlo s nevôľou publika. Steel aréna sa otriasa v základoch, situáciu vysvetlia arbitri za mohutného piskotu trénerovi Čadovi.

08:39
    Tak toto je veľmi dlhá porada, zápas sa poriadne predlžuje.

08:39
    Obaja kapitáni teraz diskutujú v rozhodcovskou štvoricou, na strane hostí sa to pravdepodobne nezaobíde bez vylúčenia. Možno ale na trestnú lavicu odkorčuľuje aj niekto z domácich, nezabúdajme totiž na pästný súboj pri mantineli.

08:39
    Hričina je za mohutného potlesku domácich fanúšikov odnášaný na nosidlách, vyšetrenia v jednej z košických nemocníc ho neminú. Ďalšia citeľná strata pre Košice, ktoré majú v prebiehajúcej sezóne na zranenia obrovskú smolu.

08:39
    Hričina postupne prichádza o dres, rukavice, prilbu a ďalšie kusy výstroja. Na takéto obrázky sa pozerá divákom len veľmi ťažko.

08:39
    K zranenému Tomášovi Hričinovi už šprintuje kompletný lekársky tím HC Košice, ako aj záchranný tím. Toto vyzerá veľmi, veľmi zle!

08:39
    Jeden z domácich ostal po tvrdom zákroku hostí na ľade a nevyzerá to s ním vôbec dobre! Pri striedačkách sa následne strhol pästný súboj, do ktorého sa zapojilo 9 korčuliarov.

08:25
    Nagyovi teraz spätná prihrávka nevyšla, smerom dopredu tak mohli postupovať hostia. Tí ale o puk prišli pri zadnom mantineli.
    07:24

07:24
    Košičania zavreli svojho súpera v pásme a pália z každej pozície, čo potvrdil aj Šedivý. Jeho tvrdá rana z medzikružia skončila na maske brankára, preto sa hra prerušila.

07:01
    Veľmi dobre si teraz z ľavej strany nakorčuľoval mladík Milý, ktorý to skúsil strelou švihom. Tá narobila Bacashihuovi problémy, napokon ale po jeho zákroku skončil puk na mantineli.

06:48
    Klíma pri zadnom mantineli neuspel, jeho spoluhráči následne puk v pásme nezachytili.

06:30
    Teraz už puk opúšťa útočnú tretinu Košíc a smeruje za bránku Miroslava Kopřivu. Bystričania tento fakt využívajú na prestriedanie brániacej sa štvorice, striedať budú aj domáci.

06:15
    Gólman hru prerušil, vhadzovanie po jeho ľavici.

05:50
    Ďalšia výborná strela, tentokrát v podaní Hričinu. Bacashihua ten puk vytesnil ľavou rukou, i keď v tejto chvíli zrejme sám nevie, ako sa mu to podarilo.

05:40
    Košice držia puk stále v pásme, hostia sa nedokážu oslobodiť.

05:06
    Všetko sa ale veľmi rýchlo zmenilo. Na hranici ľavého kruhu sa ocitol Suja, ktorý to skúšal do protipohybu Bacashihuu, avšak gólman bol v tomto prípade úspešnejší.

04:55
    Presilovku začali Košice aktívnou kombináciou v pásme, strela tomu zatiaľ chýba.

04:42
    Vylúčenie v tíme HC 05 iClinic Banská Bystrica (Mário Lunter – 2 min., držanie).

03:35
    Na opačnej strane sa v náznaku prvej väčšej šance ocitli hostia, ktorí preverili pozornosť Kopřivu, avšak skúsený gólman z Česka puk pritlačil o ľad.

03:14
    Šoltés s Klímom teraz napádali rozohrávku Banskej Bystrice, Matoušek ale dostal ideálny puk a na dvojicu košických útočníkov si dal pozor.

02:57
    Oba celky striedali počas hry, aj preto hostia puk len nastrelili na zadný mantinel a nechali hrať svojho súpera z Košíc.
    02:09

02:09
    Bacashihua rozohral za vlastnou bránkou, našiel ale len Biceka. Ten založil útočnú akciu Košíc, na konci ktorej bol Jenčík. Ten sa tlačil do bránkoviska, avšak Bacashihua puk podržal vo výstroji.

01:22
    Košičania v úvode zápasu aktívnejší. usadili sa v pásme, avšak po krátkej kombinácii strelecký pokus neprišiel. Kubka puk tentokrát vyvezie do stredného pásma.

00:52
    Kubka sa spoľahlivo vrátil a zachytil voľný puk na obrannej modrej, následne ale presne nekombinoval a hrací predmet tak vrátil domácim hokejistom.

00:15
    Úvodné buly bolo vhodené. Puk sa po krátkom boji v stredovom kruhu dostal na čepele domácich hokejistov, ktorí sa čo najrýchlejšie pokúsia preniknúť do pásma svojho súpera.

00:01
    Stretnutie sa práve začalo.

Hlavný arbiter už berie puk do svojich rúk a zvoláva hráčov do stredového kruhu. Dámy a páni, prajeme vám krásny športový zážitok!

Hymna doznela, na interaktívnej „kocke“ sledujeme predstavenie hráčov úvodnej formácie domácich. Ja ešte pripomeniem, že zatiaľ čo Košice vstúpia do zápasu v modrých dresoch, hostia zo stredného Slovenska si do metropoly východu priniesli bielu sadu dresov.

Vážení priaznivci slovenského hokeja, ešte raz vás srdečne pozdravujem z košickej Steel arény, kde sa už o niekoľko minút začne hokejový zápas medzi Košicami a Banskou Bystricou. Oba celky už prichádzajú na ľad, kde sa rozostúpia na svojich modrých čiarach a vypočujú si štátnu hymnu Slovenskej republiky.

Vážení športoví priatelia, dovoľte mi vás srdečne pozdraviť priamo zo Steel arény. Košický štadión Ladislava Trojáka dnes bude hostiť šláger 38. kola Tipsport ligy, v rámci ktorého si sily zmerajú HC Košice a HC 05 iClinic Banská Bystrica.

Košice dnes privítali hráčov zo stredného Slovenska s poriadnou snehovou nádielkou, v metrolope východu napadlo niekoľko desiatok centimetorv snehu. Banskej Bystrici sa však k svojmu súperovi pricestovať podarilo, a tak sa zápas odohrá v riadnom čase.

Oba celky sa v tejto chvíli pripravujú na hlavnej ľadovej ploche Steel arény, ktorá si ešte po úvodnom rozkorčuľovaní prejde svojou úpravou. Následne už na rad príde dlho očakávaný zápas, ktorý rozhodne o prípadných zmenách na čele tipsportligovej tabuľky.
    Predzápasové rozkorčuľovanie

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Úvodné zostavy:

HC Košice: Kopřiva (Habal) – Deyl, Dudáš, Koch, Matejka, Šmach, Vašíček, Jankovič, Novotný – Nagy, Boltun, Hričina – Varga, Suja, Milý – Šedivý, Jenčík, Bicek – Bartoš, Klíma, Šoltés

HC 05 iClinic Banská Bystrica: Bacashihua (Lawson) – Wishart, Maione, Mihálik, Luža, Kubka, Ďatelinka, Maťuškin, Ťavoda – Buc, Truchno, Hickmott – Lunter, Bortňák, Kafka – Lamper, Zigo, Matoušek – Róth, Handzuš, Belluš

Rozhodca: Novák, Orolín – Výleta, Kacej.

Vážení športová priatelia, vítam vás pri šlágri 38. kola Tipsport ligy, v rámci ktorého si sily zmerajú HC Košice a HC 05 iClinic Banská Bystrica. Vďaka nášmu podrobnému online textovému prenosu vám z tohto zápasu neunikne nič podstatné.

HC Košice vstúpi do zápasu z pozície prvého celku tabuľky. Košičania majú na svojom konte 79 bodov, a teda rovnako, ako druhá Banská Bystrica. V neprospech východniarov však môže hrať fakt, že odohrali o jedno stretnutie viac, ako práve ich súper zo stredného Slovenska. Košičania disponujú priaznivým skóre v pomere 135:84. Oceliari odohrali svoj posledný zápas v utorok 10. januára, kedy na domácom ľade porazili Žilinu pomerom 4:1.

HC 05 Banská Bystrica okupuje v súčasnosti, ako už bolo spomínané, druhú priečku tipsportligovej tabuľky. Barani odohrali celkovo 38 zápasov, a to si ziskom 79 bodov a priaznivým skóre v pomere 134:83. Bystričanom sa v ostatných kolách príliš nedarí, z troch zápasov totiž nevyhrali ani jeden. Postupne totiž podľahli Zvolenu (3:4), Žiline (2:5) a Nitre (3:0).

Vítame Vás pri on-line prenose. Stretnutie sa začne o 17:00.

Lukáš Pancurák

Branky a nahrávky: 33. Nagy (Šedivý), 37. Bartoš (Nagy, Šmach) – 22. Belluš (Kafka, Maťuškin), 25. Maťuškin (Bortňák), 56. Buc (Hickmott)

HC´ 05 Banská Bystrica: Bacashihua (Lawson) – Wishart, Maione, Mihálik, Luža, Kubka, Ďatelinka, Maťuškin, Ťavoda – Buc, Truchno, Hickmott – Lunter, Bortňák, Kafka – Lamper, Zigo, Matoušek – Róth, Handzuš, Belluš

Rozhodčí: Novák, Orolín – Výleta, Kacej