Japonsko – Švýcarsko 1:2 (1:2 po s.n.) | Kanada – Švédsko 6:2 (kon.) | USA – Rusko 6:0 (kon.)
Finsko – Česko 2:0 (kon.)
po s.n. (1:2)
Japonsko
1:2 (0:1, 1:0, 0:0 - 0:0)
Švýcarsko
Pátek 13.01.2017, 12:00 • Přerov • Mistrovství světa žen do 18 let • O udržení

Opravdu dramatický byl tento duel až do samostatných nájezdů, kde vítěznou trefou rozhodla o udržení Švýcarek Rahel Enzlerová. Japonky padají z elity. (14:29:05)

70:00 Rahel ENZLEROVÁ - 1:2

70:00
    V samostatných nájezdech zvítězil tým Švýcarsko.
    RAHEL ENZLEROVÁ rozhoduje o tom, že Švýcarky se udržely v elitní skupině MS a Japonky naopak padají.

Samostatné nájezdy začínají.

V prodloužení se nerozhodlo a na řadu tedy příjdou samostatné nájezdy.

70:00
    Prodloužení skončilo.

69:55
    Kanami Sekiová (JPN) 2 minuty za podražení.

69:40
    Švýcarky nedokázaly využít přesilovou hru.

67:40
    Švýcarsko si bere před přesilovou hrou oddechový čas. Může to být rozhodující moment utkání.

67:40
    Mahira Jamamotoová (JAP) 2 minuty za nedovolené bránění.

67:23
    Hra je opět přerušena, následovat bude buly v obranném písmu Švýcarska.

66:13
    Japonské hráčky založily rychlou akci, která měla ovšem nepřesný závěr.

64:55
    Maurerová zasahuje, buly u branky Švýcarska.

64:27
    Vhazuje se ve středním pásmu, Švýcarky jsou o něco lepším celkem.

63:35
    Švýcarky se opět přesunuly před brankoviště Satoové, odkud to zkoušely ze všech pozic, ale kotouč do branky nedotlačily.

62:37
    Útočnice Švýcarska dvakrát důrazně dorážela kotouč na brankovišti. Veškerá snaha byla ale marná, protože rozhodčí pískají postavení na brankovišti.

60:42
    Prodloužení začíná v opatrném tempu.

60:01

V základní hrací době se nám nerozhodlo a na řadu tedy příjde desetiminutové prodloužení. Švýcarky, když vyhrají, tak Japonsko sestupuje.

60:00

59:42
    Jedna z Japonek měla ve veliké rychlosti našlápnuto do slibné šance, ale obránkyně Švýcarska ji perfektně na poslední chvíli vypíchla kotouč a možná zabránila brance v síti svého celku.

58:38
    Blíží se nám pomalinku závěr třetí třetiny.

57:44
    Je z toho tlak Švýcarek, který se stupňuje.

57:12
    Lisa Rüediová si převzala kotouč, vlétla do útočného pásma a uvidíme, co se jí nakonec povede vymyslet.

56:03
    Zakázané uvolnění Švýcarska, buly u Saskie Maurerové.

54:33
    Švýcarky se na minutu nastěhovaly před brankářku Satoovou, která branku zamknula a žádný kotouč za sebe nepropustila.

53:47
    Zakázané uvolnění hokejistek Japonska.

52:33
    Hra se přelévá ze strany na stranu, na vyloženější šanci v těchto minutách čekáme.

49:29
    Japonkám se tahle kombinace nezdařila a už je tu šance pro hráčky ze Švýcarska.

48:52
    Hráčky z Japonska se stále tlačí do zakončení, Švýcarky to budou mít hodně těžké v posledních deseti minutách.

48:26
    Saskia Maurerové musela zasáhnout pravým betonem proti prudké střele Japonky Šigaové.

47:30
    Sudí pískají ofsajd, buly ve středovém kruhu.

46:47
    Rychlý průnik jedné z Japonek končí v lapačce Maurerové.

45:36
    Kotouč se po jednom z odrazů odrazil na střídačku. Vhazuje se před brankářkou Švýcarska.

44:24
    Švýcarky stále kombinují před Satoovou.

43:35
    Gremaudová se odhodlala ke střele od modré, ale ta byla dost nepřesná.

42:50
    Japonky vstoupily do poslední části s velikou aktivitu, jde vidět, že by se chtěly dostat do vedení. Tohle hráčky Švýcarska poněkud zaskočilo.

41:26
    Hra je přerušena, následuje buly u branky Japonek.

40:35
    Suzukiová si převzala kotouč a střílela z mezikruží těsně vedle branky Švýcarska.

40:01

Ve druhé třetině byly opět lepší hráčky Švýcarska, ale ke konci tomu již tak nebylo. Japonky se vzchopily, a díky trefě Itoové dokázaly v důležitém utkání srovnat stav zápasu na 1:1. Poslední velice zajímavá třetina odstartuje přibližně ve 13:30.

40:00

39:08
    Švýcarským hráčkám se nic nepodařilo, poslední minuta druhé dvacetiminutovky je před námi.

37:28
    Švýcarky se usadily v útočném pásmu a pokoušejí se něco vymyslet.
    36:54 Juuki ITOOVÁ - 1:1

36:54
    Japonsko právě vstřelilo branku!
    Tak tohle byla překrásná sólo jízda zakončená vyrovnávací trefou v síti Maurerové. Japonka YUUKI ITOOVÁ obešla protihráčku, stáhla si kotouč na bekhend a vzápětí zasunula kotouč podél betonu brankářky Švýcarska do sítě. Asistence: Remi Kojamová.

36:24
    Saskia Maurerová ukořistila puk do lapačky, buly po její pravé ruce.

35:09
    Švýcarky jsou jasně lepší, ale Japonky se prostě nevzdají a budou napadat, a kazit rozehrávku soupeřek, jen co jim síly dovolí.

34:08
    Hra je přerušena, buly u branky Japonek.

33:19
    Tlak Švýcarek, který trvá již dobrou minutu, neustále sílí a sílí. Brankářka Satoová společně s obranou je zatím pevná jako skála.

31:59
    Celek Japonska hraje v plném počtu.

31:34
    Japonkám se podařilo vyhodit kotouč do bezpečných pozic.

30:41
    Švýcarky jsou v útočném pásmu a rozjíždějí kolotoč nahrávek.

29:57
    Sotva se Japonky ubránily, čeká je opět další hra ve čtyřech. Sena Takenakaová (JAP) dostává dvě minuty za sekání.

28:32
    Hra je přerušena, následuje buly u branky Švýcarska.

27:48
    Výhoda přesilové hry pro Švýcarsko. Mei Sakurajová (JAP) dostává dvě minuty za podražení.

26:20
    Švýcarky si své těsné vedení hlídají a Japonky nechcou pouštět ani do zakončení.

25:09
    Po delší odmlce na kotouči hráčky Švýcarska, ale jejich akce se vůbec nepodařila.

24:34
    Jedna z Japonek se pěkně uvolnila a už si zvedala kotouč na bekhend. V ten nejméně vhodný moment ji ovšem kotouč neposlechl a z dobré šance Japonska sešlo.

24:04
    Buly ve středním pásmu.

23:27
    Icing Japonek, buly u Satoové.

22:06
    Japonky se vydaly do předbrankového prostoru, kde ohrozily Maurerovou.

21:21
    Hra je poprvé v této části přerušena, buly před brankářkou Satoová.

20:44
    Začalo se ve stejném tempu, jako v předešlé třetině.

20:01

Úvodních dvacet minut je již minulostí. Ve druhém souboji o záchranu mezi Japonskem a Švýcarskem je stav příznivější pro hráčky ze Švýcarska, kterým, zajistila těsné vedení Lara Christenová.

20:00

19:39
    Další šance Japonek končí opět nevyužita. Hra je přerušena, buly ve středním pásmu.

18:14
    Cucumiová střílela od levého mantinelu nepřesně.

17:27
    A Švýcarky zahrály puk na zakázané uvolnění.

16:37
    Přetahovaná o kotouč opět pokračuje. Nyní jsou na kotouči hráčky Švýcarska.

15:44
    Bachmannová zatáhla puk do útočného pásma, kde je následně hráčkám Švýcarska odpískán ofsajd.

15:20
    Píská se zakázané uvolnění na straně Švýcarska.

14:28
    Kotouč přebírají hráčky Japonska a vydávají se do útočného pásma.

13:17
    Po delší době se přerušuje, buly u branky Švýcarek.

12:06
    Rozhodčí zatím moc práce nemají, nemusí ani přerušovat hru.

10:17
    Švýcarky si drží těsný náskok, Japonky to ale zkoušejí ze všech stran na brankářku Maurerovou.

9:24
    Tentokrát se vhazuje na opačné straně kluziště, před brankářkou Satoovou.

8:26
    Hra je přerušena, vhazuje se před brankou Maurerové.

7:28
    Zakázané uvolnění hráček Japonska.

6:40
    Capelliová opouští vrátka trestné lavice a hráčky Švýcarska jsou kompletní.

5:29
    Švýcarky se dobře brání, Japonky to ale zkouší ze všech pozic.

4:55
    Maurerová úspěšně zasahuje a buly před její brankou se bude opakovat.

4:36
    Nina Capelliová (SUI) vyfasovala dvouminutový trest za podražení.
    3:14 Lara CHRISTENOVÁ - 0:1

3:14
    Švýcarsko právě vstřelilo branku!
    Švýcarky se ujímají vedení! LARA CHRISTENOVÁ napřáhla a její dělovka se otřela o břevno a skončila v síti Satoové. Bez asistence.

3:07
    Ryhnerová to zkusila zápěstím, branku ovšem netrefila.

2:54
    Je to zatím přetahovaná o kotouč, brankářky na vážnější zákrok stále čekají.

2:21
    Švýcarky zakládají kombinaci z vlastního obranného pásma.

1:34
    Rüediová si nahodila kotouč podél hrazení a chtěla ho dobruslit, ale byla tísněna hráčkou Japonska.

0:59
    Zakázané uvolnění hráček Japonska, buly po levé ruce Satoové.

0:32
    Japonky i Švýcarky se nadechovaly k vytvoření šance, ale zatím se to ani jednomu z celků nepovedlo.

00:01

Japonsko: M. Satoová (Tonosakiová) – Akane Šigaová, Aoj Šigaová, Sekiová, Takenakaová, M. Sakurajová, Otaová, Konišiová, N. Sakurajová – A. Satoová, Kojamaová, Itoová – Cucumiová, Ogawaová, Suzukiová – Jamamotoová, Jamašitaová, Ušioová – Wadžimaová, Hinataová, Kurosuová.

Švýcarsko: Maurerová (Kobzaová) – Sigristová, Hauserová, Wetliová, Christenová, Capelliová, Vallarioová, Gremaudová, Bachmannová – Rüediová, Ryhnerová, Enzlerová – Hänggiová, Emmeneggerová, Lutzová – Bertaová, Zimmermann, Schlegelová – Andenmattenová, Spiessová..

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:00.

Ivo Raiskub

Branky a nahrávky: 37. Itoová (Kojamaová) – 4. Christenová, rozh. náj. Enzlerová