22 16 25 25 17
Česko
2
25 25 18 18 15
Pátek 13.01.2017, 15:30 • hala Wielofunkcyjna, Spala • Kvalifikace ME mužů do 19 let • Skupina A

17:15
    A je konec! Češi nedokázali na dva pokusy ukončit výměnu a z dnešního zápasu odcházejí jako poražení.

16:15
    Humler nepřesně přihrál a to trestá z pozici smečaře Lazdins, který vybojoval první mečbol pro svůj tým.

14:15
    Jan Svoboda si dokázal přihrát a také zaútočit. Český tým má k dispozici druhý mečbol.

13:14
    Právě Filip Humler na podání. Lotyšsko se jen ubránilo a Jan Svoboda přidává útokem do středu pole bod pro český tým. Mečbol.

13:12
    Šotola chybuje v útoku a do vedení jde Lotyšsko. Jiří Zach si bere poslední oddechový čas v zápase.

11:12
    Šotola na servisu. Nyní přichází dlouhý úder na bezblok a Češi jdou do vedení. Nyní si bere oddechový čas také lotyšská lavička.

11:10
    Šotola se neprosadil a poté boduje smečař soupeře. Lotyšsko jde do vedení a Jiří Zach na to reaguje oddechovým časem.

7:8
    Opět Svoboda v útoku, byl nepřesný, ale hrálo se dál. Nakonec přichází chyba z lotyšské strany a jsou to právě Češi, kteří vedou při změně stran.

25:18
    Čtvrtý set jde na stranu Lotyšů. Češi neměli v tomto setu žádnou šanci. Ztráceli od začátku a vedení soupeře nedokázali stáhnout.

24:17
    Hned sedm možností na ukončení setu pro lotyšský výběr.

16:11
    Lotyšsko si již útok pohlídalo a jde do druhého technického oddechového času s pětibodovým náskokem.

8:3
    Šotola napálil jen blok, následně mohl útočit Humler, ale ten je od druhého setu jako vyměněný. Následuje první technický oddechový čas.

5:1
    Zablokovaný je také Šotola a to je velmi nepříjemný start pro český celek. Jiří Zach si bere oddechový čas.

25:18
    Třetí set jde na konto Lotyšska. Filip Humler přihrál jen nad pásku a smečař si s míčem už poradil. Ve čtrvtém setu budou muset svěřenci Jiřího Zacha přidat.

24:18
    Češi se dokázali ubránit, ale Toman nedokázal překonat blok a je tu hned několik setbolů pro Lotyšsko.

16:13
    Před druhým technickým oddechovým časem se bojovalo o každý úder. Nakonec se prosazuje lehkým úderem lotyšský univerzál.

12:10
    Ani ze středu to nyní Čechům nevyšlo. Následuje povedená smeč lotyšského smečaře a je tu už o dva body. Jiří Zach si bere již druhý oddechový čas.

8:9
    Ani Šotola to neměl jednoduché. Navíc Humler přidává nevynucenou chybu a už to je jen o bod. Jiří Zach si bere oddechový čas.

3:8
    Český blok zastavil rychlou akci soupeře z hlavního kůlu. Češi jsou tak ve vedení o pět bodů při prvním technickém oddechovém čase.

16:25
    Filip Humler proměnil závěr druhého setu ve svou exhibici. Nyní poslal přesnou roládu přes blok do středu kurtu a nikdo z bránících se po míči nevrhl. I druhý set jde na českou stranu.

16:24
    Nyní Humler poslal útok jen za blok, ale s tím si Lotyšsko poradilo. Následný útok už ale končí na českém dvojbloku.

Vít Schück

Lotyšsko: Platacs, Keiss, Krams, Lazdins, Podkalns, Jansons, Gaurucs, Linins, Klavins, Vezis, Blumbergs, Meinerts
    Česko: Šulc, Piskáček – Roháček, Humler, Drozen, Svoboda – Horák, Varous, Polák – Toman, Šotola – Pavlíček
    Trenér: Jiří Zach

Rozhodčí: Atanas Varbanov (BUL) – Daniël Jettkandt (NED)