Slovinsko – Severní Makedonie 29:22 (kon.) | Maďarsko – Chile 34:29 (kon.) | Egypt – Bahrajn 31:29 (kon.)
Španělsko – Angola 42:22 (kon.) | Chorvatsko – Bělorusko 31:25 (kon.) | Dánsko – Švédsko 27:25 (kon.)
Polsko – Rusko 20:24 (kon.)
Dánsko
27:25 (14:10)
Švédsko
Pondělí 16.01.2017, 20:45 • AccorHotels Arena, Paříž • Mistrovství světa • Skupina D

To je ode mě pro dnešek vše, na shledanou u nějakého dalšího online přenosu! (22:16:05)

Ve druhé půli se Švédové opakovaně dostávali na rozdíl jediné branky, ale Dánové je ani na vteřinu nenechali vyrovnat! Po dramatické koncovce severského derby se raduje tedy právě Dánsko, které vítězí 27:25 a výrazně se přibližuje vítězství ve skupině D.

Dánsko – Švédsko 27:25 (14:10)
    Nejvíce branek: Hansen 8/4, Söndergaard 4, Toft Hansen 3 – Ekberg 7, Lagergren 5, Gottfridsson 3. Rozhodčí: Oscar Raluy Lopez, Angel Luis Sabroso Ramirez (oba Španělsko). Sedmimetrové hody: 4/4 – 0. Vyloučení: 4:2.

Konec zápasu. (27:25)

60
    Landin zneškodňuje poslední střelu zápasu, kterou vyslal Ekberg. (27:25)
    60
    Pět sekund před koncem se z pravého křídla prosazuje Lindberg a Dánové slaví! (27:25)

60
    Dánové si 34 sekund před koncem berou timeout a jsou blízko těsnému vítězství. (26:25)
    59
    Na druhé straně ovšem trefuje horní roh brány Gottfridsson! (26:25)
    59
    Kasper Söndergaard propálil v důležité chvíli vše, co mu stálo v cestě! (26:24)
    58
    Tollbring snižuje z levého křídla na rozdíl jediné branky. Čeká nás dramatický závěr zápasu! (25:24)
    57
    Role se otočily. Ekberg zavinil svým faulem sedmičku pro Dánsko a hrdinou okamžiku je Mikkel Hansen, který trestá proměněným sedmimetrovým hodem. (25:23)
    56
    Švédové v útoku neuspěli, ale Mikkel Hansen poté ztratil míč při dánské početní výhodě a rychlý brejk v oslabení využívá Niclas Ekberg. (24:23)
    55
    Mikkel Hansen překonává sedmimetrovým hodem Palicku, takže Švédům nepomohla ani výměna brankářů. (24:22)

55
    Gottfridsson si navíc půjde odsedět dvě minuty a Dánové získávají sedmimetrový hod. (23:22)

54
    Morten Olsen ztraril míč a Švédové mohli vyrovnat, ale Gottfridsson selhal tváří v tvář brankáři. (23:22)
    53
    Lagergren trefil jen tyč, ale Švédové zůstali u balónu. Chvíli na to překonal Landina Andreas Nilsson. (23:22)
    53
    Henrik Toft Hansen získal míč pro Dány a Mortensen úspěšně zakončuje rychlý brejk. (23:21)
    52
    Lagergren snižuje na rozdíl jediné branky. (22:21)

51
    Mikkel Hansen ovšem míjí bránu. (22:20)

51
    Gottfridsson vystřelil jen doprostřed brány, takže Dánové mohou jít dopředu při své početní nevýhodě. (22:20)

51
    Vyloučení v týmu Dánsko (Rene Toft Hansen). (22:20)
    50
    Lindberg z pravého křídla překonává švédského gólmana. (22:20)
    49
    Stenmalm sebral balón a připravil rychlý brejk pro Niclase Ekberga, který se nemýlil. (21:20)
    49
    Timeout Švédům prospěl, Gottfridsson překonává Landina střelou k pravé tyči. (21:19)
    48
    Tu využívá Mikkel Hansen a Švédové si berou timeout. (21:18)

47
    Ekberg z pravého křídla nepřekonal Landina. Dánové ještě mají početní výhodu. (20:18)
    46
    Mikkel Hansen se ze značky sedmimetrového hodu nemýlil. (20:18)

46
    Po faulu na Olsena si dvě minuty odsedí Max Darj. Dánové navíc budou házet sedmičku. (19:18)
    45
    Gottfridsson zblízka překonává Landina a Rene Toft Hansen se vrací do hry. (19:18)
    45
    Henrik Toft Hansen se prosazuje v oslabení, zatímco jeho bratr si ještě odpykává zbytek trestu. (19:17)
    44
    Při další přesilové hře Švédů se prosazuje z devíti metrů Lagergren. (18:17)

43
    Vyloučení v týmu Dánsko (Rene Toft Hansen). (18:16)
    43
    Mortensen se podruhé zapisuje mezi gólové střelce. (18:16)

42
    Žlutá karta pro realizační tým Dánska. (17:16)
    42
    Ekberg snižuje z pravého křídla na rozdíl jediné branky. (17:16)

42
    Appelgren levou nohou likviduje pokus Söndergaarda. (17:15)
    41
    Na druhé straně uspěl tváří v tvář gólmanovi Andreas Nilsson. (17:15)
    41
    Z rychlého brejku se poprvé v zápase prosazuje Mortensen. (17:14)

39
    Ekberg byl hladový po další brance, ale tentokrát na gólmana nevyzrál. (16:14)
    38
    Zbytek oslabení Dánové přežili bez úhony a následně se prosazuje Mikkel Hansen. (16:14)
    36
    Niclas Ekberg je v druhé půli k nezastavení a přidává další přesilovkový gól! (15:14)

36
    Vyloučení v týmu Dánsko (Magnus Landin Jacobsen). (15:13)
    36
    Dánové čekali od začátku druhého poločasu na svůj první gól pět minut! Gólový půst ukončuje Mikkel Hansen. (15:13)
    34
    Dánové ani nadvakrát neuspěli a Ekberg střílí na druhé straně svůj třetí gól v řadě! (14:13)
    32
    Nyní už se Ekberg v početní výhodě prosazuje. (14:12)

32
    Švédský brankář vychytal dánský útok, ale Švédové poté na druhé straně trefili tyč. (14:11)
    31
    Niclas Ekberg se trefuje do horního rohu brány ze značky sedmimetrového hodu. (14:11)

31
    Vyloučení v týmu Dánsko (Henrik Möllgaard). (14:10)

31
    Začal druhý poločas. (14:10)

První poločas severského derby ovládli Dánové, kteří si do šatny odnáší čtyřbrankový náskok. Dokáží Švédové ve druhé půli zabrat, nebo se Dánům podaří dojít si pro poklidné vítězství?

30
    První poločas skončil. (14:10)

30
    Morten Olsen neuspěl se svou střelou těsně před koncem poločasu. (14:10)
    30
    A opět Lagergren! Švédové nechtěli odejít do šaten se šestibodovou ztrátou, a tak v samém závěru poločasu stahují dánský náskok. (14:10)
    29
    Lagergren snižuje na pětigólový rozdíl. (14:9)
    29
    Švédové si opět vylámali zuby na dánském brankáři a Henrik Mölgaard se prosazuje z brejku střelou pod nohy gólmana. (14:8)
    28
    Mikkel Hansen proměňuje první sedmičku zápasu. (13:8)

28
    Stenmalm fauloval Söndergaarda a uvidíme první sedmimetrový hod zápasu. (12:8)

26
    Landin úspěšně zakončuje dánský rychlý brejk. (12:8)
    26
    Morten Olsen našel mezeru ve švédské obraně a vrací Dánům třígólové vedení. (11:8)
    25
    Simon Jeppsson se prosazuje střelou do spodní části brány. (10:8)

24
    Po několika ztrátách míče a nepřesných střelách následuje dánský timeout. (10:7)

21
    Žlutá karta pro tým Dánsko (Rene Toft Hansen). (10:7)
    21
    Mikkel Hansen však vrací Dánům třígólové vedení. (10:7)
    20
    Lagergren ukončuje dlouhé švédské čekání na gól! (9:7)
    Zápas má opravdu velmi důstojnou diváckou kulisu!

19
    Landin znovu zasahuje a na druhé straně opět udeřil Kasper Söndergaard. Pět gólů v řadě pro Dány! (9:6)

19
    Žlutá karta pro tým Švédsko (Philip Stenmalm). (8:6)
    18
    A tak je tu čtvrtý dánský gól v řadě, o nějž se postaral Söndergaard. (8:6)

18
    Dánský gólman se teď pořádně rozchytal a Švédové mají problémy s koncovkou. (7:6)
    17
    Landin vychytal Nilssona a Mölgaard posílá Dány do vedení. (7:6)
    16
    Morten Olsen srovnává na 6:6 po neúspěšném útoku Švédů. (6:6)
    15
    Henrik Toft Hansen zblízka překonává Appelgrena a Švédové si berou timeout. (5:6)
    14
    Mikkel Hansen přestřelil bránu, což na druhé straně rychle trestá Jesper Nielsen. (4:6)
    13
    Tollbring úspěšně zakončuje rychlý únik. (4:5)
    13
    Na druhé straně se z pravého křídla prosazuje Mattias Zachrisson. (4:4)
    13
    Magnus Landin ukončil delší čekání na gól a Dánové jdou do vedení. (4:3)

12
    Oba brankáři teď předvedli úspěšné zákroky. (3:3)

10
    Mikkel Hansen mohl potrestat švédskou ztrátu míče, ale trefuje jen tyč. (3:3)

9
    Žlutá karta pro tým Dánsko (Lasse Svan Hansen). (3:3)
    9
    Söndergaard trefuje horní roh švédské brány a srovnává na 3:3. (3:3)

8
    Gottfridsson zkoušel rovněž střílet z osy hřiště, ale jeho ránu Landin zneškodnil. (2:3)
    7
    Henrik Möllgaard se z osy hřiště trefuje do horního rohu brány. (2:3)

6
    Během pár vteřin byla na obou stranách k vidění střela, kterou zastavila tyč! (1:3)
    5
    Olsenovu ztrátu trestá Tollbring třetím švédským gólem v řadě. (1:3)
    4
    Mikkel Hansen nepřekonal Appelgrena a z rychlého kontru se prosazuje Jesper Nielsen. (1:2)

4
    Žlutá karta pro tým Švédsko (Mattias Zachrisson). (1:1)

4
    Na druhé straně srovnává Gottfridsson střelou k levé tyči. (1:1)
    3
    Tentokrát už se Henrik Toft Hansen nemýlí a otevírá skóre zápasu! (1:0)

2
    Henrik Toft Hansen se dostal rychle do zakončení, ale jeho střelu do spodní části brány Landin vychytal. (0:0)

2
    Na obou stranách došlo ke ztrátám míče, takže v útoku jsou opět Dánové a na první gól se čeká. (0:0)

1
    Gottfridsson vidí hned v první minutě první žlutou kartu zápasu. (0:0)

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

Dánsko: N. Landin Jacobsen, Green – Kirkelökke, M. Landin Jacobsen, Mortensen, Nöddesbo, Svan Hansen, Lindberg, Möllgaard, Söndergaard, Toft Hansen, Hansen, Olsen, Damgaard, Andersson, Toft Hansen.

Švédsko: Palicka, Appelgren – Jeppsson, Darj, Tollbring, Ekberg, Konradsson, Pettersson, Gottfridsson, Stenmalm, Zachrisson, A. Nilsson, Nielsen, L. Nilsson, Lagergren.

Další hrací den Mistrovství světa v házené přinese severský souboj mezi jedinými dosud neporaženými týmy skupiny D. Dánové se postaví proti Švédům v jediném ryze evropském souboji v této skupině, která je specifická právě tím, že v ní jsou hned čtyři neevropské celky. Dánsko a Švédsko jsou i roto jasnými favority této šestičlenné skupiny a dnešní zápas je s velkou pravděpodobností bojem o konečné první místo ve skupině.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:45.