Nymburk – Ragusa 53:57 (kon.)
Basketball Nymburk
53:57 (16:9, 29:30, 38:43)
Virtus Eirene Ragusa
Středa 18.01.2017, 20:30 • Sportovní centrum Nymburk • Eurocup - ženy • Osmifinále

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Nymburské basketbalistky dnes změří své síly v rámci play-off evropského poháru FIBA EuroCup v prvním zápase s italským družstvem Virtus Eirene Ragusa.

Basketball Nymburk: Pavelová, Hamplová, Zavázalová, Udodenková, Bartáková, Šípová, Huňková, Mircová, Bakajsová, Chomenčuková, Křížová, Ursuová

Virtus Eirene Ragusa: Larkinsová, Nichollsová, Consoliniová, Goriniová, Valeriová, Spreaficová, Formicaová, Rimiová, Brunettiová, Vanloová, Ndourová.

00:01
    Utkání právě začalo. (0:0)

00:14
    První útok zápasu obstaraly domácí basketbalistky, Chomenčuková si připisuje úvodní body. (2:0)

01:11
    Consoliniová netrefuje za tři body, Chomenčuková doskakuje a Nymburk míří na útočnou polovinu. (2:0)

01:39
    Rychlou akci Italek zakončuje po přihrávce Ndourové úspěšně Nichollsová. (2:2)

02:18
    Obrany mají zatím navrch, první faul pro Pavelovou, hostující hráčky zůstávají u míče. (2:2)

02:55
    Chomenčuková si nejprve připsala útočný doskok a poté znovu skórovala za dva body, Nymburk jde do vedení! (4:2)

03:12
    Ndourové odpískány kroky, první ztráta pro Ragusu, míč pro domácí celek. (4:2)

03:25
    Křížová využila přihrávky Huňkové a posílá Nymburk do čtyřbodového vedení! (6:2)

03:57
    Nichollsová připisuje další dva body na hostující konto. (6:4)

04:53
    Fauly na obou stranách palubovky. Nymburk střídá, Chomenčukovou nahrazuje Šípová. (6:4)

05:03
    Pavelová faulována při střelbě. Domácí basketbalistka proměňuje oba nabídnuté trestné hody! (8:4)

05:26
    Nejprve obranný doskok, na druhé straně palubovky navyšuje vedení domácích Bartáková. (10:4)

06:06
    Italkám se na útočné polovině zatím vůbec nedaří, na druhé straně skóruje za dva body Šípová. (12:4)

06:38
    Oba celky střídaly. Nichollsová se svou střelou neuspěla, to Bartáková už ano! Desetibodové vedení pro Nymburk! (14:4)

07:41
    Dlouho se hraje bez přerušení, dvě neúspěšné střely na obou stranách, u míče Ragusa. (14:4)

08:17
    Bartáková si doskočila neúspěšnou střelu soupeřek a za malou chvíli navyšuje náskok domácích! Hostující lavička reaguje oddechovým časem! (16:4)

08:37
    Na čáru trestného hodu se dostala Larkinsová, ta proměňuje obě šestky a snižuje. (16:6)

09:12
    Zatím nejlepší střelkyně Italek Nichollsová skóruje za dva body. Navíc byla faulována a dostane k dispozici ještě jeden trestný hod. (16:8)

09:12
    S nabídnutým trestným hodem hostující basketbalistka nepohrdla. (16:9)

09:38
    Nymburské hráčky nedokázaly zakončit za 24 vteřin, míč pro Ragusu, která dostává k dispozici poslední útok první čtvrtiny. (16:9)

10:00
    První čtvrtina skončila. (16:9)

10:01
    Začala druhá čtvrtina. (16:9)

10:26
    Faulovaná Ursuová proměňuje oba trestné hody, devítibodový náskok domácích hráček! (18:9)

10:54
    Na druhé straně palubovky snižuje úspěšnou střelou Larkinsová. (18:11)

11:42
    U míče zůstávají nymburské basketbalistky, oba celky nyní střídají. (18:11)

12:58
    Šňůru nepřesných střel ukončuje tříbodovým pokusem hostující Spreaficová! Rozdíl už je pouze čtyřbodový! (18:14)

13:34
    Výborně! Chomenčuková doskočila nepřesný pokus Udodenkové a skóruje za dva body. (20:14)

13:53
    Na rozdíl čtyř bodů upravuje přesným pokusem za dva body Larkinsová. (20:16)

14:14
    Domácí basketbalistky ztrácí míč. Nymburská lavička si vzápětí vyžádala timeout! (20:16)

14:52
    Dva rychlé koše na obou stranách. Za Italky skórovala Larkinsová, za Nymburk se trefila Pavelová! (22:18)

15:33
    Nyní zase převládají útoky! Dvě trojky v krátkém rozmezí! Úspěšnými střelkyněmi Spreaficová a Huňková. (25:21)

16:08
    Regusa nyní dotáhla skóre a srovnala! Přesný pokus Spreaficové donutil domácí lavičku vyžádat si oddechový čas! (25:25)

17:02
    Oba týmy prostřídaly a na další body čekáme. Chomenčuková teď zaznamenala další obranný doskok. (25:25)

17:21
    Vedení vrací domácím hráčkám Chomenčuková, která trefuje dva za body. (27:25)

18:28
    Individuální akce Nichollsové končí dvěma body. Italky znovu srovnávají skóre. (27:27)

18:54
    Goriniová se dostala na čáru trestného hodu a je stoprocentní. Ragusa se vůbec poprvé v tomto utkání dostává do vedení! (27:29)

19:11
    Úspěšný pokus Křížové, těsně před koncem prvního poločasu máme znovu srovnáno. (29:29)

19:27
    Chomenčuková faulovala Larkinsovou. Hostující basketbalistka proměňuje jeden trestný hod. (29:30)

19:46
    Ztráta domácích hráček, poslední útok tak bude v režii italského týmu. (29:30)

20:00
    Druhá čtvrtina skončila. (29:30)

Ragusa už skórovat nedokázala, první poločas je u konce. Domácí hráčky si vypracovaly až dvanáctibodový náskok. O ten ale v průběhu druhé čtvrtiny přišly a před druhým poločasem prohrávají o jediný bod. Zápas je tak podle očekávání velmi vyrovnaný a my se jen můžeme těšit na to, co nám přinese druhá půle.

20:01
    Začala třetí čtvrtina. (29:30)

20:37
    Ztráty na úvod druhého poločasu, Goriniové nyní odpískány kroky. (29:30)

21:24
    Nymburské hráčky téměř minutu na útočné polovině. Jeden útočný doskok střídá druhý. (29:30)

21:38
    Bartáková nakonec skóruje za dva body a opět přesouvá skóre na nymburskou stranu. (31:30)

22:04
    To samé i na druhé straně. Ragusa několikrát doskočila a následně trefuje dva body Spreaficová. V tuto chvíli nejlepší střelkyně zápasu s deseti body! (31:32)

23:05
    Češky nyní skórovat nedokázaly. Goriniová vzápětí navyšuje italské vedení. (31:34)

23:52
    Na útočné polovině se v těchto chvílích Nymburku vůbec nedaří, dalším košem odpovídá Nichollsová. Domácí si vyžádali oddechový čas! (31:36)

24:24
    Ndourová se s míčem dostala až do zámezí. Do útoku už spěchají domácí hráčky. (31:36)

24:53
    Faulovaná Chomenčuková proměňuje pouze druhý trestný hod, Italky vedou o čtyři body. (32:36)

25:29
    Další ztráta Nymburka, u míče nyní Ragusa, která může navýšit svůj náskok. (32:36)

26:14
    Nichollsová teď našla Goriniovou, která se z hranice tří bodů prosazuje. (32:39)

27:14
    Naštěstí se Češky díky dvěma košům v řadě dostávají znovu na dostřel! Nejprve se prosadila Ursuová, poté také Šípová, která se před malou chvílí opět dostala na palubovku. (36:39)

27:41
    No vida! Šest bodů v řadě! Chomenčuková proměňuje a Nymburk už prohrává zase jen o bod! (38:39)

28:22
    Italky ztratily míč. Na druhé straně se ovšem za dva body nedokázala prosadit Ursuová. (38:39)

28:46
    Na čáru trestného hodu se po faulu Bartákové dostala Goriniová, která byla stoprocentní. (38:41)

29:33
    Ztráty na obou stranách. Udodenkové odpískány kroky, míč pro Ragusu. (38:41)

29:55
    V závěru třetí čtvrtiny se po individuální akci trefuje za dva body Larkinsová. (38:43)

30:00
    Třetí čtvrtina skončila. (38:43)

30:01
    Začala čtvrtá čtvrtina. (38:43)

30:45
    Při střelbě faulovaná Křížová. Domácí hráčka proměňuje oba trestné hody. (40:43)

31:05
    V závěru časového limitu skóruje Spreaficová, která hostujícím hráčkám vrací pětibodový náskok. (40:45)

31:37
    Larkinsová si připsala obranný doskok, následně také dva body. (40:47)

32:28
    Pavelová faulována Larkinsovou. Budou z toho dva trestné hody. Ještě předtím ale oddechový čas pro italský tým! (40:47)

32:28
    Domácí hráčka proměňuje oba trestné hody a znovu snižuje. (42:47)

33:04
    Larkinsová se po přihrávce Goriniové prosazuje za dva body. (42:49)

33:57
    Oba týmy střídaly. Následně přišla Křížová o míč. Ztrátu Nymburka trestá dvěma body Spreaficová. (42:51)

34:46
    Nepřesné pokusy na obou stranách, Huňková doskakuje, Nymburk míří na útočnou polovinu. (42:51)

35:30
    Hru nyní zastavila Vanloová, které byl odpískán faul, u míče znovu domácí. (42:51)

35:54
    Dva rychlé koše na obou stranách. Za Nymburk se prosadila Pavelová, devítibodový náskok Italkám vrací Consoliniová. (44:53)

36:08
    Pavelová na čáře trestného hodu. Domácí hráčka ovšem neproměňuje ani jednu šestku, Ragusa doskakuje. (44:53)

37:16
    Ztrátu hostujících hráček trestá dvěma body Ursuová, která snižuje na rozdíl sedmi bodů. (46:53)

37:47
    Budou z toho dva trestné hody pro domácí Nymburk po faulu na Ursuovou! Italská lavička reaguje oddechovým časem! (46:53)

37:47
    Domácí basketbalistka úspěšná jen z padesáti procent. Proměňuje druhý trestný hod. (47:53)

38:16
    Další trestné hody pro Nymburk. I Bartáková ovšem proměňuje pouze jednu šestku. (48:53)

38:57
    Consoliniová připsala dva body na konto Ragusy. Domácí však odpovídají trojkou Hamplové, rozdíl čtyř bodů! (51:55)

39:36
    Nymburská lavička si vyžádala v závěru čtvrté čtvrtiny oddechový čas! (51:55)

39:43
    Ndourová využila přihrávky Consoliniové a skóruje za dva body. Teď už je nejspíše o vítězi rozhodnuto. (51:57)

39:53
    Vzápětí přišel další timeout pro domácí. Nymburské basketbalistky snížily zásluhou Pavelové. (53:57)

59:54
    Taktický faul domácích. Goriniová však neuspěla ani v jednom případě. (53:57)

59:59
    Bartáková se v poslední vteřině tohoto utkání pokusila o tříbodovou střelu. Ta ovšem v koši neskončila. (53:57)

Konec zápasu. (53:57)

Utkání je u konce! Domácí basketbalistky šly v úvodu až do dvanáctibodového náskoku. O ten ale ještě do konce prvního poločasu přišly. Druhá půle už patřila italským basketbalistkám, které měly v podstatě po celou dobu mírný náskok, který si dokázaly udržet až do konce.