Phoenix – HC Sparta Praha Sledge 2:1 (po pr.) | HC Sparta Praha Sledge – S. T. Eagles 1:2 (kon.)
HC Sparta Praha Sledge
1:2 (0:1, 0:1, 1:0)
SHC South Tirol Eagles
Středa 18.01.2017, 15:00 • Ufa • Ice Sledge Hockey Continental Cup

Konec zápasu. (18:21:35)

44:32
    Zapletal trefil na modré jen Rosu a ten následně uháněl sám na Vápenku. Italský kanonýr útočil na hattrick, ale neúspěšně. Pokusil se o kličku a tu Vápenka skvěle vystihl.

43:52
    Eagles posílají puk přes všechny čáry, ale zakázané uvolnění se nepíská.

42:58
    Ani za podpory z hlediště se Sparta nedostala ke střele od modré.

42:09
    Šafránek se dostal z obranu, byl sám proti italskému brankáři, ale překonat ho nedokázal. Pak se sice nacpal do brankoviště a puk skončil v bráně, ale nedovoleným způsobem.

41:39
    Střelu z kruhu měl Vápenka pod kontrolou a schovává kotouč pod lapačku.

41:09
    Mekleš se pokusil o střelu od modré, ale tu zastavila obrana Eagles.

40:26
    Spartu gól evidentně nabudil.
    KUBEŠ - 1:2

39:11
    Sparta právě vstřelila branku!
    Sparta snižuje a rázem je zase o co hrát. Do konce ještě zbývá hodně času, aby mohl český celek srovnat krok. PAVEL KUBEŠ se elegantně prokličkoval obranou a zakončil akci střelou kolem Kasslattera. Asistence: Jana Nachtigalová.

38:55
    Rosa se dostal ke střele z vrcholu pravého kruhu, ale jeho ránu likviduje Vápenka v lapačce.

37:48
    Eagles drží puk na hokejkách a kontrolují hru.

36:27
    Nahození od modré končí za branou Eagles, tam jsou ale jako první hráči italského celku.

35:23
    Střelu z kruhu kryje lapačkou pozorný Vápenka a Sparta vyráží do útoku.

34:41
    Eagles se ubránili a jsou v plném počtu.

34:01
    Spartě se zatím přesilovka příliš nedaří. Vhazuje se na útočné modré českého týmu.

32:36
    První vyloučení zápas i na straně Eagels. Dvě minuty za držení si odpryká Planker.

30:54
    Eagles začali třetinu o něco lépe a drží se u kotouče.

30:01

Sparta si ve druhé části pár slušných šancí vytvořila, ale jinak tvoří hru spíše italský celek. Dlouho to vypadalo, že pražský tým udrží třetinu bez branek, ale v poslední minutě se prosadil Rosa a Sparta to tak bude mít ve třetí třetině hodně těžké. Rozhodnuté však stále nic není.

Další třetina začne přibližně v 16:08.

30:00
    29:28 ROSA - 0:2

29:28
    S. T. Eagles právě vstřelili branku!
    Gól do šatny. To bude Spartu asi hodně mrzet. Střelcem branky je podruhé v zápase GIANLUIGI ROSA. Ten se dostal za obranu Sparty a sám proti Vápenkovi neměl větší problém dostat kotouč do sítě. Bez asistence.

28:45
    Larch se pokusil o střelu z kruhu, ale ta mu moc nesedla a tak Vápenku neohrozila.

27:53
    Ofsajd na straně Sparty. Vhazuje se na obranné modré Eagles.

27:22
    Kubeš se opět probíjel do útočné třetiny, tentokrát ale přes obranu neprošel.

26:19
    Krásná přihrávka až na střed hřiště našla volného Kubeše, ten se dostal kolem obránce do útočné třetiny, ale jeho pokus kontroloval brankář Eagles rukavicí.

25:26
    Spartě se nedaří vymanit z vlastní třetiny. Puk zamířil na zakázané uvolnění a znova se bude vhazovat u brány Vápenky.

25:07
    Další buly u branky Vápenky.

24:56
    Přihrávka před branku směřovala na volného Kafmann, ale ten nedokázal zakončit.

24:20
    Kotouč doklouzal na zakázané uvolnění a tak se bude vhazovat u sparťanské svatyně.

22:35
    Sparta hezky vykombinovala obranu Eagles, Kubeš se dostal až na kruh, ale odtud nedokázal Kasslattera překonat. Ten se položil na led a rukou puk vyrazil.

22:12
    Po zakázaném uvolnění uvidíme buly po levé ruce sparťanského brankáře.

21:31
    Planker to zkusil od modré, ale branku netrefil.

20:42
    A opět byl proti střele na místě pozorný Vápenka.

20:37
    Eagles kombinovali v útočné třetině, nakonec musel zasáhnout až Vápenka a přerušil hru.

19:43
    Sparta je v plném počtu.

19:29
    Sparta se osvobozuje z tlaku a vyhazuje kotouč.

18:17
    Planker zachytil riskantní pas prostředkem hřiště, dostal se ke střele z mezikruží a svou ranou orazítkoval tyč branky Vápenky.

17:41
    Je tady první vyloučení zápasu a to na straně Sparty. Dvě minuty za hrubost dostal Jiří Krupička.

16:41
    Kubeš si parádně prohodil kotouč, dostal se až k bráně, ale tam nedokázal prostřelit italského brankáře, jenž se položil na zem a střelu rukama vytěsnil.

16:07
    Kasslatter schoval střelu od mantinelu do lapačky a Sparta získala útočné pásmo.

15:36
    Eagles se dostali do útočné třetiny, ale tam je Sparta odstavila od puku a vyráží do útoku.

15:01

Po první třetině jsou na tom lépe Tirol Eagles. Italský tým, nebo téměř skoro národní tým, jelikož devět hráčů působí v italské reprezentaci, se prosadil v 7. minutě, když všem ujal Rosa a překonal i Vápenku.

Další třetina začne přibližně v 15:33.

15:00

14:32
    Eagles se pokoušeli o založení útočné akce, ale na modré čáře je zastavil Zdeněk Krupička.

14:00
    Minuta do konce první třetiny.

13:08
    Frolík se tlačil ke střele, ale jeden z italských hráčů ho odstavil a hra je na chvíli přerušena.

12:31
    Eagles posílají puk přes všechny čáry, takže bude následovat buly po levici Kasslattera.

11:49
    Kubeš dostal přihrávku zpoza brány, vystřelil z vrcholu kruhu, ale branku těsně minul.

11:01
    Odražený puk od mantinelu doputoval až před Vápenku. Ten nic neriskoval a schoval kotouč do lapačky.

10:41
    Puk přešel přes všechny čáry a tak se hra vrátí před branku Sparty.

10:04
    Zapletal šel ve středním pásmu k ledu. Vypadalo to na podražení, ale rozhodčí zůstává klidný.

08:39
    Kerschbaumer ve velké šanci. Nejprve jeho spoluhráče nedokázal překonat Vápenku z úhlu, ale k vyraženému kotouč se dostal právě Kerschbaumer, jenž v leže nedokázal dostrčit puk do odkryté sítě. Možná ještě stačil zasáhnout Vápenka.

07:57
    Útok Eagles zastavila obrana Sparty na modré a může tak vyrazit kupředu.
    06:26 ROSA - 0:1

06:26
    Sparťané ztratili kotouč na modré a do úniku se dostal GIANLUIGI ROSA. Tomu nestíhal ani poslední vzadu Zdeněk Krupička a tak jel Rosa sám na Vápenku a povedenou kličku posílá Italy do vedení. Bez asistence.

05:54
    Útok Kubeše zastavuje rozhodčí a to kvůli ofsajdu.

04:54
    Vhazuje se po pravé ruce brankáře Kasslattera.

04:21
    Sparta podnikla útočný výpad, ale ten úspěchem neskončil. Kotouč mají opět Eagles.

03:20
    Střela z úhlu a poté pokus o dorážku z hole Remotti, jehož pokus však skončil jen na obránci.

02:56
    I nadále se bude hrát před Vápenkou. Buly po jeho pravé ruce.

02:43
    Italský tým se držel v útočné třetině, takže Frolík raději neriskoval a když se dostal k puku tak ho po mantinelu vyhodil na zakázané uvolnění.

01:31
    Depaoli se dostal po střele k dorážce. Byl sám před Vápenkou, ale brankář Sparty mu vykryl úhel a nedovolil dostat puk do sítě.

00:29
    První pokus o střelu Eagles končí jen na obraně Sparty.

00:01

Dozněly hymny a zápas za chvíli začne.

HC Sparta Praha (sledge): Vápenka – Z. Krupička, Zapletal, Doležal – J. Krupička, Kubeš, Šafránek, Novotný, Mekleš, Nachtigalová, Frolík. Trenér: Jan Katauer.

SHC South Tirol Eagles: Kasslatter (De Silvestro) – Cavaliere, Rosa, Planker – Kafmann, Remotti, Larch, Depaoli, Kerschbaumer, Enderle..

Vítám vás u online přenosu z Continental Cupu v ruské Ufě. Sparta v tomto duelu zabojuje o účast ve finále. K tomu ale potřebuje Tirol Eagles porazit. Ať už v základní hrací době, či v prodloužení, nebo po nájezdech. Každá výhra je posune do finále proti ruskému Phoenixu.

V případě výhry Eagles, čeká český celek zápas o třetí místo, kde by byl jejich soupeřem výběr Číny. Tedy tým, který Sparta v prvním duelu zdolala jednoznačně 14:1.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.