Rusko – Brazílie 28:24 (kon.) | Tunisko – Angola 43:34 (kon.) | Severní Makedonie – Island 27:27 (kon.)
Francie – Polsko 26:25 (kon.) | Japonsko – Norsko 23:38 (kon.) | Španělsko – Slovinsko 36:26 (kon.)
Rusko
28:24 (14:15)
Brazílie
Čtvrtek 19.01.2017, 14:00 • Exponantes – Hall XXL, Nantes • Mistrovství světa • Skupina A

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 14:00.

Co nejpříjemnější sportovní zážitek přeji všem fanynkám a fanouškům. V tomto zápase proti sobě nastoupí Rusko a Brazílie.

Brazílie je po čtyřech odehraných zápasech na čtvrtém místě ve skupině A. Dvě výhry, dvě prohry, čtyři body, skóre 97:118.

Rusko je po čtyřech odehraných zápasech třetí ve skupině A. Rovněž dvě výhry a dvě prohry. Skóre 111:112.

V tomto zápase půjde o souboj o třetí místo. Mírnými favority jsou Rusové, ale Brazilci nedají svému soupeři ani metr palubovky bez boje.

1
    Utkání právě začalo. (0:0)

1
    Rychlou akci ruského celku zastavil hostující Jose Toledo. Před branku se dostávají Brazilci. (0:0)
    1
    Do pravého rohu posílá míč z bezprostřední blízkosti Alexandro Pozzer. (0:1)
    3
    Z podobné pozice, ale do levého rohu se trefuje Sergej Šelmenko. Je vyrovnáno. (1:1)
    3
    Znovu se do zakončení dostal hostující Alexandro Pozzer. Tentokrát vystřelil do stejného místa a znovu překonal brankáře Ruska. Brazílie vede. (1:2)

4
    Alexander Škurinskij se dostal do dobré střelecké pozice, Maik Santor kryje jeho pokus. Výborný zákrok brankáře Brazílie. (1:2)
    5
    Jose Toledo dává branku. Vůbec poprvé se v zápase prosazují hosté střelou do levé horní části branky. (1:3)
    5
    Alexander Škurinskij se dostal do zakončení, jeho střela do pravého rohu končí mimo dosah brankáře. Rusko rychle snižuje. (2:3)

6
    Aktivní Jose Toledo se probojoval do zakončení. Hod do horní části branky zastavil brankář Bogdanov. (2:3)
    7
    Henrique Teixeira se dostal do brejku, počkal si na první pohyb brankáře, a pak snadno poslal míč mimo jeho dosah. (2:4)
    8
    Dmitry Kovaljov se dostal, podobně jako hosté před malou chvílí, do brejku, který dokázal proměnit. Rozdíl ve skóre se snižuje. (3:4)
    9
    Alexandro Pozzer dává krásnou branku, Brazílie získává dvoubrankové vedení zpět. Sledujeme rychlou házenou, která se musí líbit. (3:5)
    9
    Kalaraš dostal míč do střed hrací plochy, a tak mohl pohodlně vystřelit a míč poslal mimo dosah brankáře. Rusko opět snižuje. (4:5)
    10
    Langaro z pravé strany trefil prostor u bližší tyčky, míč končí v brance. (4:6)
    10
    Kovaljov rychle odpovídá, znovu je sníženo. (5:6)

11
    Žlutá karta pro tým Rusko (Michail Čipurin). (5:6)
    11
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Brazílie (Fábio Chiuffa). (5:7)
    12
    Ze šesti metrů se prosazuje Kalaraš. Dostal hodně prostoru pro střelu, kterou technicky zvládl skvěle. (6:7)
    13
    Jose Toledo bleskově zakončil rychlou protiakci Brazílie. (6:8)
    13
    Z podobné pozice, ovšem na druhé straně, se prosazuje Kalaraš. (7:8)
    14
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Brazílie (Fábio Chiuffa).
    (7:9)
    15
    Křížkou střelou se prosazuje domácí Igor Soroka. (8:9)
    15
    Brazílie vede o dva body, Langaro dává gól. (8:10)

16
    Žlutá karta pro tým Rusko (Dmitrij Žitnikov). (8:10)
    16
    Šelmenko vedenou střelou snižuje. Krásně překonal brankáře Brazílie. (9:10)

16
    Žlutá karta pro tým Brazílie (Haniel Langaro). (9:10)

17
    Vyloučení v týmu Rusko (Gleb Kalaraš). (9:10)
    18
    Je vyrovnáno, prosazuje se hodem do středu branky Žitnikov. (10:10)
    18
    Toledo dává gól, a posílá tak svůj tým do vedení. (10:11)

19
    Vyloučení v týmu Brazílie (Henrique Teixeira). (10:11)
    19
    Gól ze sedmimetrového hodu vstřelil tým Rusko (Dmitrij Kovaljov).
    (11:11)
    19
    Z levé strany do pravého dolního rohu poslal míč Langaro. (11:12)
    20
    Je znovu vyrovnáno, prosazuje se Šelmenko. (12:12)

20
    Vyloučení v týmu Rusko (Alexandr Černoivanov). (12:12)

21
    Jose Toledo se dostal do výborné střelecké pozice, ale brankář Ruska kryje jeho pokus. (12:12)

22
    Brazilský tým je aktivnější, Haniel Langaro se dostal ke střele, s níž si brankář domácích poradil. (12:12)

23
    Ruský brankář podává velmi dobrý výkon. (12:12)

23
    Oddechový čas pro hosty. (12:12)
    24
    Joa Pedro Silva se dostal do brejku, který skvěle dokázal proměnit. Počkal si na pohyb gólmana, a pak zakončil. (12:13)
    26
    Brazílie vede o dva góly. Haniel Langaro se prosazuje po povedené kombinaci. (12:14)

27
    Kovaljov se dostal do zakončení, brankář soupeře jeho pokus kryje. (12:14)
    28
    Chiuffa proměnil rychlý brejk, Brazílie vede o tři góly. Dvě minuty do konce poločasu. (12:15)

28
    Oddechový čas pro domácí. (12:15)

29
    Vyloučení v týmu Brazílie (Rogerio Moraes). (12:15)
    29
    Děreven snižuje pokusem do středu branky. Gólman šel na stranu, a tak míč končí za čárou. (13:15)

30
    Ruský brankář skvěle vychytal střelu brazilského hráče. (13:15)
    30
    Žitnikov snižuje na rozdíl jediné branky. (14:15)

30
    První poločas skončil. (14:15)

Po prvním poločase vedou hráči Brazílie o jeden bod.

31
    Začal druhý poločas. (14:15)
    31
    Je vyrovnáno, postaral se o to Čipurin. (15:15)
    32
    Langaro dává branku, Brazílie vede. (15:16)
    34
    Je znovu vyrovnáno, postaral se to Čipurin. (16:16)
    34
    Rusko po dlouhé době vede, postaral se o to Kovaljov, jehož zakončení rychlého brejku bylo úspěšné. (17:16)
    35
    Ze šesti metrů se úspěšně prosazuje Potter. (17:17)
    35
    Čipurin dává branku, Rusko znovu vede. (18:17)

35
    Vyloučení v týmu Rusko (Igor Soroka). (18:17)
    36
    Torriani dává gól, je vyrovnáno. (18:18)

38
    Nyní sledujeme házenou plnou nepřesností a nepovedených rozehrávek. (18:18)
    39
    Joao Pedro Silva dává gól, prosazuje se hodem do středu branky. Brazílie vede o jednu branku. (18:19)
    41
    Igor Soroka proměnil rychlý brejk, a tak je vyrovnáno. Stav zápasu je 19:19. (19:19)

42
    Oddechový čas pro domácí. (19:19)
    42
    Čipurin dává gól, jeho tým znovu vede. Ze středu hrací plochy ze šesti metrů se nemýlil. (20:19)
    43
    Soroka dává branku z levé strany. Trefila prostor u bližší tyčky. (21:19)

44
    Žlutá karta pro tým Rusko (Alexandr Černoivanov). (21:19)

45
    Oddechový čas pro hosty. (21:19)
    45
    Coby letící střelec se prosazuje hostující Toledo. (21:20)
    46
    Langarová se prosadila střelou z devíti metrů. (21:21)
    46
    Na pravé straně zůstal volný Šelmenko, jehož rána na bližší tyč je úspěšná. (22:21)

48
    Dvanáct minut zbývá do konce druhého poločasu. Rusko vede o jeden gól. (22:21)

49
    Vyloučení v týmu Brazílie (Alexandro Pozzer). (22:21)
    50
    Rusko vede o dva góly, prosazuje se pohotovou střelou Kovaljov. (23:21)
    51
    Ruský celek pravděpodobně míří za výhrou v tomto zápase, přesně zamířil Šelmenko. (24:21)

51
    Třetí vyloučení a následně červená karta v týmu Rusko (Alexandr Černoivanov). (24:21)

52
    Heniel Langaro se dostal do brejku, myslel to dobře, ale trefil tyčku. (24:21)
    52
    Toledo dává krásnou branku, hostující celek snižuje. (24:22)
    53
    Rusko vede o tři body, Děreven se prosazuje pohotovou střelou ze střední vzdálenosti. (25:22)
    53
    Bleskově snižuje hostující Pozzer, Brazílie se snaží s výsledkem něco udělat. (25:23)
    54
    Žitnikov to vzal na sebe, dostal se do zakončení, s jeho pokusem si nedokázal brankář hostů poradit. (26:23)

55
    Vyloučení v týmu Brazílie (Alexandro Pozzer). (26:23)
    56
    Čtyři minuty před koncem upravuje náskok Ruska na čtyři body Děveren. (27:23)

57
    Oddechový čas pro hosty. (27:23)

58
    Šelmenko měl k dispozici hod z dobré pozice, ale trefil jen tyč! (27:23)
    59
    Chiuffa se prosazuje z devíti metrů, vypadá to na dramatický závěr. (27:24)
    59
    Děreven dává krásnou branku, ze středu hrací plochy se trefuje do pravé části banky. (28:24)

60
    Poslední minuta hry. (28:24)

Konec zápasu. (28:24)

Rusko – Brazílie 28:24 (14:15)
    Nejvíce branek: Šelmenko 5, Kovaljov 5/1, Čipurin 4 – Langaro 6, Pozzer 5, Toledo 5. Sedmimetrové hody: 1/1 – 2/2. Vyloučení: 4:4. ČK: Černoivanov (RUS).

Rusko vyhrává tento zápas o čtyři body. (15:32:52)