23 23 26
Maccabi Tel-Aviv
3
25 25 28
Čtvrtek 19.01.2017, 18:00 • Sportovní hala, České Budějovice • Challenge Cup • Osmifinále

26:28
    Neuvěřitelné. Maccabi otočilo i třetí set. Červinka vybídl k útoku Michálka, který ale přešlapuje z pipu. Jihostroj prohrává 0:3.

26:27
    A pozor. Je tu první mečbol. Mach se středem neprosadil a poté ani Kuliha. Hackworth musel jen odevzdat míč a poté smečuje Cuk do kurtu.

24:24
    Ani třetí setbol domácí nevyužili. Kuliha je zablokován na hlavním kůlu.

24:23
    A další snížení. Aviz na podání. Červinka poslal jen krátkou nahrávku a Fila chybuje.

24:21
    Tři setboly pro domácí tým. Hackworth sice nesložil míč, ale poté přichází nečistý úder na hostující straně.

22:18
    Červinka je zpět na hřišti. Boduje však hostující tým. Cuk se dostal k bodovce a je to znovu o čtyři body. Jan Svoboda chce uklidnit své svěřence při oddechovém času.

18:12
    Skvěle. Jihostroj nyní šlape. Hackworth zůstává na podání. Jeho povedený servis proměnil v bod Jan Kuliha z hlavního kůlu. Hosté si berou oddechový čas.

16:12
    Šestnáctý bod pro domácí přidává Nascimento nepovedeným servisem. Je tu druhý technický oddechový čas.

9:9
    Srovnáno. Budějovice znovu prohospodařili vedení o tři body. Hackworth je zablokován. Je tu oddechový čas pro domácí.

8:5
    Cuk na servisu přidává další chybu pro hostující celek. Jihostroj vede při prvním technickém oddechovém čase.

23:25
    Jan Kuliha přišel na podání. Není to nic platné. I druhý set jde na stranu Izraelců. Solidní servis, domácí měli k dispozici bodovku, ale Michálek nepřešel přes blok. Poté už útočil Andjelko Cuk a je konec setu.

22:24
    Stejně jako v prvním setu jsou tu dva setboly. Habr chybuje na servisu.

15:16
    Nakonec jdou do druhého oddechového času ve vedení Izraelci. Nascimento dal dělovku ze servisu a dává eso.

10:9
    Maccabi snižuje na rozdíl jednoho bodu. Cuk na servisu, Fila musel jen odevzdat míč a poté Hackworth přidává další útok do autu. Jan Svoboda si bere oddechový čas.

8:4
    České Budějovice jdou do prvního technického oddechového času s čtyřbodovým vedením. Michálek opět boduje z pipu.

5:1
    A už to je o čtyři body. Vynikající start do druhého setu od českého týmu. Michálek s přehledem poslal bodovku na zadní lajnu. Izraelci si musejí brát oddechový čas.

23:25
    První set jde na konto izraelského týmu. Filip Habr byl na servisu, ale nyní ukončil první sadu nepřesným podáním.

22:24
    Dva setboly pro izraelský celek. Dadon byl za koncovou lajnou a přidává svou plachtou přímý bod. Jan Svoboda kontruje oddechovým časem.

18:19
    Jihostroj zvyšuje obrátky. Už to je jen o bod. Sobotka nechytal libero soupeře. Následně se ale domácí neprosadili. Vše ukončil až Hackworth, který se štěstím vytloukl blok. Je tu ještě jeden oddechový čas pro Maccabi.

16:19
    A je tu konečně bod při vlastním podání pro Jihostroj. Domácí se ubránili a Hackworth smečuje na zem. Hosté si berou oddechový čas.

11:16
    Maccabi si drží odstup. Tentokrát se dostal do útoku Nascimento, který ještě na první pokus neuspěl, ale mohl se opravit a dává další bod. Je tu druhý technický oddechový čas.

7:11
    A už to je o čtyři body. Cuk na servisu trefil pásku a poté nedokázali domácí zareagovat. Jan Svoboda si musí brát oddechový čas.

6:8
    Maccabi jde do nepříjemného vedení. Po podání Dadona se Habr nesešel se svým blokařem a poté už boduje Cuk. Je tu první technický oddechový čas.

Vít Schück

VK Jihostroj Č. Budějovice: Červinka, Habr – Michálek, Fila, Kraffer, Kuliha – Mach, Sobotka, Todua – Šotola, Hackworth – Kryštof
    Trenér: Jan Svoboda

Maccabi Tel-Aviv: Chailovski, Ben Noun, De Aviz – Blachman, Zemljanuchin, Dos Santos Ribeiro Nascimento – Avigdorov, Marciulynas, Dadon – Ganis, Cuk – Shwartz-Shmoel
    Trenér: Zohar Bar Netzer

Rozhodčí: Elisabeth Wurtenbergerová (AUT) – Rudina Omariová (ALB)