Monaco – Lorient 4:0 (kon.) | Saint-Étienne – Angers 2:1 (kon.) | Lyon – Marseille 3:1 (kon.)
AS Monaco
4:0 (3:0)
FC Lorient
Neděle 22.01.2017, 15:00 • Louise II., Monako • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 21. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Vítejte u onlajn přenosu utkání jedenadvacátého kola francouzské Ligue 1, v němž domácí AS MONACO přivítá na stadionu Louise II. v Monaku FC LORIENT.

AS MONACO
    Monačtí mají pro dnešní zápas jednoznačný cíl a tím jsou tři body. Jinak to ani nelze, při pohledu na tabulku Ligue 1, kde se na čele tísní vedoucí Nice (46 b.), druhé právě Monako (45) a třetí obhájce PSG (45). Oba konkurenti v boji o titul, tedy Nice i PSG, již mají své zápasy 21. kola odehrány, pokud tedy Monako potvrdí formu z posledních kol, kdy kosí jednoho soupeře za druhým, vyhoupne se do čela ligy!

FC LORIENT
    Lorient se snaží vyškrábat ze dna ligové tabulky a daří se mu to, byť má stejně bodů, jako poslední Méty, které však mají utkání k dobru. Lorient dokázal vybojovat v posledních třech ligových kolech výtečných šest bodů, neuspěl pouze v souboji s obhájcem titulu PSG (0:5) a asi ani dnes se nedají body očekávat, Monako je jasným favoritem.

AS Monaco FC: Subašić – Sidibé, Glik, Jemerson, Mendy – B. Silva, Fabinho, Bakayoko, Boschilia – Germain, Falcao.
    Náhradníci: De Sanctis – Moutinho, Carrillo, Raggi, Lemar, Mbappé Lottin, N'Doram.

FC Lorient: Lecomte – Moreira, Peybernes, Ciani, Le Goff – Mvuemba, Lautoa, Cafú – S. Marveaux, Waris, Cabot.
    Náhradníci: Delecroix – Koffi, Wakaso, Bellugou, Mesloub, Philippoteaux, Mara.

Rozhodčí: Delerue – Harchay, Jouannaud.

Který z týmů vyhraje první poločas?

Tipovat můžete do začátku 1. poločasu.

Oba týmy na trávníku, utkání za malý okamžik začne.

1

2
    Od Lecomteho začíná akce hostů a byla z toho málem šance, ale Valère Germain byl odstaven od míče.

3
    Vůbec ne špatná akce hostů, kdy scházel Warisovi zhruba půl krok k lepšímu usměrnění míče před Subašićem.

4
    Benjamin Mendy neudržel pas Germaina na hrací ploše, hosté vhazují z pravé strany, na své polovině.

6
    Monačtí na útočné polovině, domácí to zkouší středem na Germaina, ale u míče je jak první Benjamin Lecomte.

8
    Arnold Mvuemba nevybojoval míč, ale dokázal zastavit akci Lorientu.

9
    První zajímavější akce Monaka, po centru Germaina hlavičkuje ve vápně Radamel Falcao nad branku Lorientu.

10
    Benjamin Lecomte vykopává, ale míč získává vzápětí soupeř.

11
    Žlutou kartu dostává Wesley Lautoa (FC Lorient).

12
    Domácí rozehráli a Valère Germain se dostal ve vápně Lorientu k hlavičce, branku však přestřelil.

14
    Další domácí akce končí střelou vedle branky, tentokrát získává Monako roh.

15
    Gabriel Boschilia rozehrál z levé strany, poslal míč před branku, kde však zakročil spolehlivě Benjamin Lecomte.

17
    Lorient je pod tlakem, další rozehrávka až přes Lecomteho.

18
    Djibril Sidibé fauloval na útočné polovině, což se vůbec nelíbí domácím fanouškům.

19
    Další roh pro Monako, domácí rozehrají u pravé strany.

19
    Gabriel Boschilia rozehrál z pravé strany, ve vápně hlavičkuje Kamil Glik a vůbec ne špatně!
    19. Kamil Glik hlavičkuje nad branku Lorientu

21
    Monako na útočné polovině, ale domácí nikam nespěchají.

22
    Dlouhý pas Jemersona na levou stranu, kde si nabíhá Benjamin Mendy, jenže ten je v ofsajdu.

24
    Monaco právě vstřelilo branku!
    Benjamin Mendy poslal míč z levé strany před branku, tam dokázal míč vyrazit gólman Benjamin Lecomte, který ale poslal míč přímo před volného GABRIELA BOSCHILIU, jež dokázal skórovat.
    24. Gabriel BOSCHILIA - 1:0

26
    Hosté s míčem u půlící čáry, pas na polovinu soupeře neprošel, dobrá práce domácích.

27
    Míč znovu na kopačkách hráčů Lorientu, který je ale pod tlakem.

28
    Hosté ztrácí míč a chybu dokázal potrestat GABRIEL BOSCHILIA, který se po přihrávce Silvy dostal do zakončení a střelou mezi nohama překonal podruhé za sebou Lecomteho.
    28. Gabriel BOSCHILIA - 2:0

30
    Je za námi první půl hodina hry a domácí zatím ukazují svou kvalitu, když vedou nad předposledním Lorientem 2:0.

31
    Hosté zahrozili, tam to vypadalo, že Subašić musel míč, padající pod břevno, na poslední chvíli vyrážet ven z branky!
    31. Subašić parádně vytěsnil míč, padající z výšky do branky Monaka.

32
    Útočná akce Monaka končí nepřesným pasem Mendyho z levé strany.

33
    Špatnou přihrávkou končí akce Lorientu, hrají domácí.

35
    Radamel Falcao se dostal do zakončení z pravé strany, ale Lecomte parádně vytěsnil na roh.
    35. Benjamin Lecomte se poradil se střelou Falcaa

36
    Rohový kop rozehrál z levé strany Gabriel Boschilia, ale domácí branku Lorientu neohrozili.

37
    Další nepochopitelná chyba hostů v rozehrávce, míč vybojoval Falcao, který se pohotovou střelou zpoza vápna trefil pouze do tyče, k odraženému míči se ale dostal VALÈRE GERMAIN, jež byl už přesnější.
    37. Valère GERMAIN - 3:0

39
    Monako opět na útočné polovině, kde zůstane i v dalším průběhu, domácí mají výhodu volného kopu.

40
    Fabinho rozehrál volný kop, zkusil to přímo na branku, kterou ale přestřelil.

42
    Domácí s míčem na své polovině, hosté přihlížejí kombinaci soupeře.

43
    Rohový kop pro Lorient, Sylvain Marveaux rozehraje z pravé strany.

44
    Sylvain Marveaux poslal míč před branku, kde zasahuje Danijel Subašić, ale ne přesvědčivě, míč mu vypadl z rukavic, za ním však pohotově odhlavičkoval bránící Mendy.

45
    Gabriel Boschilia útočil na hattrick a byl velmi blízko, míč se však, po zákroku obránce Lorientu, odrazil mimo.
    45. Gabriel Boschilia byl blízko hattricku, ale skvěle zasáhl vracející se obránce.

45

Který z týmů obdrží první žlutou kartu ve druhém poločase?

Tipovat můžete do začátku 2. poločasu.

První poločas patřil jednoznačně domácím, kteří vedou 3:0, ale výsledek mohl vypadat jinak. Oba týmy si totiž vypracovaly minimálně po jedné další šanci, kterou ale již nevyužily. V dresu Monaka září Boschillia, který v poslední minutě první půle mohl zkompletovat hattrick!

Druhý poločas začne přibližně v 16:01.

46

46
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Wesley Lautoa, přichází Walid Mesloub.

46
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Cafú, přichází Alhassan Wakaso.

46
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Jimmy Cabot, přichází Romain Philippoteaux.

48
    Mickaël Ciani vrací míč Lecomteovi, který rozehrává na pravou stranu.

49
    Hostům první půle nevyšla, tři změny v sestavě jsou na začátku druhého poločasu docela velkým riskem, ale je to jen odraz toho, jakých chyb se při rozehrávce Lorient dopouštěl.

50
    Djibril Sidibé centruje do vápna z pravé strany nebo spíše střílí, těžko odhadnout, zda to byl centr či střela, každopádně míč letí mimo.

53
    Walid Mesloub nakopává míč dopředu, tam se dostává ke střele z pravé strany Majeed Waris, vybojoval roh.

54
    Sylvain Marveaux rozehrál z pravé strany, hlavičkuje Arnold Mvuemba, míč končí vedle branky.

56
    Monačtí na útočné polovině, ale branku soupeře zatím domácí neohrozili.

57
    Romain Philippoteaux v ofsajdu, útočná akce Lorientu končí.

58
    Ani akce Monaka není úspěšná, po nepřesném pasu na Boschilliu končí míč v autu.

59
    Znovu je tu chyba v rozehrávce hostů, tentokrát Mickaël Ciani ztratil míč u postranní čáry, dopředu se dostal Sidibé, který poté přenechal míč VALÈRE GERMAINOVI, jež překonal Lecomteho střelou mezi nohama.
    59. Valère GERMAIN - 4:0

61
    Hodina hry za námi, utkání začíná nabírat očekávané rozměry, Monako půjde do čela!

62
    Rohový kop pro Lorient, Mvuemba rozehraje z levé strany.

63
    Arnold Mvuemba rozehrál, ale míč končí znovu mimo branku Monaka, roh z pravé strany.

64
    To již rozehrával Sylvain Marveaux, ale i tentokrát končí míč mimo branku, Subašić znovu nemusel zasahovat.

64
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Bernardo Silva, přichází Thomas Lemar.

65
    Volný kop pro Monako, domácí rozehrají ze vzdálenosti zhruba osmadvaceti metrů od branky Lorientu.

66
    Velmi dobře to kopl Gabriel Boschilia, který je evidentně při chuti, míč skončil těsně nad brankou Lorientu!
    66. Volný kopo domácích zahrál Boschilia a velmi dobře, míč prolétl těsně nad brankou Lorientu.

67
    Fabinho centruje na Falcaar, který fauluje v souboji o míč.

69
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Tiemoué Bakayoko, přichází João Moutinho.

70
    Danijel Subašić vykopává daleko od své branky, míč mají na polovině Lorientu domácí.

72
    Danijel Subašić musí být opatrný při rozehrávce od vlastní branky.

73
    Domácí připravují střídání, do hry se chystá Kylian Mbappé Lottin.

74
    Střídání v týmu AS Monaco FC: ze hřiště odchází Valère Germain, přichází Kylian Mbappé Lottin.

75
    Gabriel Boschilia přestřelil branku střelou uvnitř vápna.

77
    Lorient se v posledních minutách snaží, je aktivní a často se dostává na polovinu Monaka.

78
    Vůbec ne špatná akce hostů, kdy se k míči ve vápně dostal Sylvain Marveaux, ale míč podebral a poslal ho vysoko nad branku... nakonec tam byla teč, roh pro Lorient.
    78. Marveaux přestřelil branku Monaka

79
    Rohový kop rozehrál Arnold Mvuemba z levé strany, ale domácí se v pohodě ubránili.

81
    Probíhá poslední desetiminutovka utkání, Monako ve druhé půli v pohodě drží náskok.

83
    Danijel Subašić rozehrává po útočném faulu soupeře.

85
    Je tu poslední pětiminutovka dnešního utkání, domácí kráčí v poklidu k povinným třem bodům a k prvnímu místu v tabulce!

87
    Míč končí v autu, hosté vhazují z levé strany, na útočné polovině.

88
    Nyní vhazují pro změnu domácí, hraje se převážně ve středu hřiště, utkání se již pouze dohrává.

89
    Akce Lorientu, Vincent Le Goff posílá pas z levé strany, nepřesný.

90
    Žlutou kartu dostává Djibril Sidibé (AS Monaco FC).

90+1

Utkání končí zaslouženým vítězstvím favorizovaného Monaka, které se tak díky těmto třem bodům dostává před dvojici Nice, PSG na první místo! Lorient začal hrát fotbal až ve druhé půli, určitě pomohly tři změny v sestavě na začátku druhého poločasu a také to, že Monako trochu polevilo ve své aktivitě.

To je z dnešního on-line přenosu vše, u toho dalšího se s vámi těším na shledanou. (16:49:37)

Martin Dvořák

Branky: 24. Boschilia, 28. Boschilia (B. Silva), 37. Germain, 59. Germain (Sidibé)

Karty:   90. Sidibé (ASM) – 11. Lautoa (LOR)

Držení míče: 47 % : 53 %.
    Střely na branku: 8:3. Střely mimo: 8:3. Rohy: 3:6. Ofsajdy: 2:2. Fauly: 7:12.
    AS Monaco: Subašić – Sidibé, Glik, Jemerson, Mendy – B. Silva (64. Lemar), Fabinho, Bakayoko (69. Moutinho), Boschilia – Germain (74. Mbappé Lottin), Falcao.

FC Lorient: Lecomte – Moreira, Peybernes, Ciani, Le Goff – Mvuemba, Lautoa (46. Mesloub), Cafú (46. Wakaso) – S. Marveaux, Waris, Cabot (46. Philippoteaux).

Rozhodčí: Delerue – Harchay, Jouannaud