Kamerun – Gabon 0:0 (kon.) | Guinea-Bissau – Burkina Faso 0:2 (kon.)
Kamerun
0:0 (0:0)
Gabon
Neděle 22.01.2017, 20:00 • Stade de l'Amitié, Libreville • Africký pohár národů • Skupina A

Pro tentokrát se s vámi loučím a přeji vám příjemný zbytek nedělního večera. (22:28:00)

Díky remíze v posledním zápase se z postupu raduje Kamerun! Ten uhájil druhou příčku právě před Gabonem, jehož hráči se mohou vrátit do svých klubů.

Tento zápas mnoho krásných fotbalových momentů nepřinesl. Diváci neviděli ani jeden gól, a tak se oba týmy rozcházejí do kabin za bezbrankového stavu.

90+4
    90+4. Obrovská šance Gabonu.

90+4
    Denis Bouanga ve vyložené střelecké pozici trefil tyč! Následně měl před sebou značnou část volné branky. Gólman Kamerunu vytáhl senzační zákrok!

90+3
    Didier Ovono odkopne míč daleko od své branky.

90+2
    Denis Bouanga se dostal do pokutového území, kde se sám poroučel k zemi., Čekal odpískání penalty, ale sudí nechávají hru plynout.

90+1
    Benjamin Moukandjo bude rozehrávat rohový kop, k míči se před brankou dostal Jacques Zoua. Jeho pokus byl hodně nepřesný.

90+1
    Nastavovat se budou čtyři minuty.

90
    Kamerun měl k dispozici rohový kop, obrana Gabonu míč dostala do bezpečí.

89
    Mnoho času už do konce poločasu nezbývá. Sledujeme klidný závěr zápasu.

87
    Kamerun kombinuje na polovině hrací plochy, do výraznější šance se probojovat nemůže.

85
    V poklidném tempu se zápas dohrává, oba týmy jsou pravděpodobně smířené s remízou.

83
    Rohový kop pro Kamerun.Obránce Gabonu míč hlavičkou poslal daleko od své brány.

82
    Střídání v týmu Kamerun: ze hřiště odchází Christian Bassogog, přichází Vincent Aboubakar.
    Střídání v týmu Kamerun: ze hřiště odchází Robert Ndip També, přichází Karl Toko Ekambi.

81
    Záložník Gabonu Didier N'Dong fauloval protihráče, rozehrával tak budou fotbalisté Kamerunu.

80
    Dostáváme se do poslední desetiminutovky, v níž se oba týmy pokusí vstřelit vedoucí branku zápasu.

78
    Střídání v týmu Gabon: ze hřiště odchází Malick Evouna, přichází Samson Mbingui.

77
    Gabon kombinuje na své polovině a snaží se najít způsob, jak vyslat útočníka do brejkové situace.

76
    Necelých patnáct minut zbývá do konce zápasu, první poločas nabídl několik zajímavých momentů před oběma brankami, druhých pětačtyřicet minut je podstatně chudších na šance.

76
    Střídání v týmu Kamerun: ze hřiště odchází Edgar Salli, přichází Jacques Zoua.

73
    Střídání v týmu Gabon: ze hřiště odchází Lloyd Palun, přichází Serge Kevyn.

72
    Kamerun měl k dispozici volný kop. Centr před branku získal brankář Gabonu, do zakončení se tak Kamerun nedostal.

70
    Pierre-Emerick Aubameyang byl nachytaný v postavení mimo hru. Akce jeho týmu tak končí.

70
    Kameruský Ambroise Oyongo vhazoval na své polovině hrací plochy. Míč ovšem jeho spoluhráči příliš daleko nedostali. Gabon překazil kombinaci soupeře.

67
    Hra je plná nepřesností, a právě kvůli tomu není střeleckých příležitostí mnoho. Brankáři mnoho práce nemají.

64
    Sledujeme klidnější pasáž hry, taktická bitva pokračuje dál. Fanoušci stále čekají na první branku v zápase.

62
    Fabrice Ondoa musel zasahovat proti nebezpečné ráně Denise Bouanga. Nechybělo mnoho a viděli jsme první gól zápasu.

61
    Ambroise Oyongo vhazuje na obranné polovině, následně se dostal jeho spoluhráč k míči, ale akci rychle přerušuje nepřesný pas.

59
    Kamerun pokračuje v aktivní hře, Gabon se musí bránit. Nyní ale do útoku vyrazil Denis Bouanga.

57
    Střídání v týmu Gabon: ze hřiště odchází Benjamin Zé Ondo, přichází Yoann Wachter.

55
    Obrázek hry je stále stejný, sledujeme klidný fotbal, který mnoho šancí nenabízí.

53
    Gabon hraje takticky, pokouší se nedělat chyby a zejména pak čeká na možnost brejků.

50
    Ambroise Oyongo z přímého kopu vystřelil. Rána to nebyla vůbec zlá, ale trefil jen prostor těsně vedle branky.

49
    Fabrice Ondoa dlouhým nákopem hledal spoluhráče na útočné polovině, v akci pokračoval Christian Bassogog,

47
    Lloyd Palun odehrál míč a špatně došlápl, s velkou bolestí se svalil na zem a nechal se ošetřit.

47
    Sledujeme poklidný úvod druhého poločasu, ani jeden celek se nikam nežene.

46

První poločas nenabídl mnoho vyložených šancí. Na gól v zápase mezi Kamerunem a Gabonem čekáme.

45+2

45+1
    Sledujeme poklidný závěr poločasu, ani jeden celek se nikam nežene.
    Fanoušci se baví během zápasu.

45
    Probíhá poslední minuta základní hrací doby, nastavovat se budou dvě minuty.

43
    Další zajímavou akci týmu, který je veden jako domácí, zastavil obránce Bruno Ecuele Manga.

42
    Kamerun kombinuje na své polovině, nikam se nežene, snaží se v poklidu dohrát první poločas.

39
    Dostáváme se do finální části prvního poločasu, více ze hry mají nyní Kamerunští fotbalisté, ti se ale nemohou probojovat do zakončení.

38
    André Biyogo Poko se pokoušel před brankou soupeře s míčem něco vymyslet. Do zakončení se přes dobrý blok nedostal.

37
    Bruno Ecuele Manga se napřáhl, z předbrankového prostoru poslal míč jen vysoko nad branku.

35
    Pierre-Emerick Aubameyang z poloviny hrací plochy nakopával míč na bránu soupeře. Byla z toho velmi nepovedená rána končící výrazně mimo.

33
    Benjamin Moukandjo bude rozehrávat rohový kop Kamerunu, který má tak šanci poslat míč do předbrankového prostoru.

32
    Půlhodina hry je pryč, zatím jsme mnoho vyložených šancí neviděli. Sledujeme takticky vedenou bitvu, ani jeden celek nechce chybovat.

29
    Robert Ndip També se dostal do zajímavé střelecké pozice, ale nedokázal prostor vymezený třemi tyčemi trefit.
    Na tribunách je veselo.

26
    Zápas sleduje ve VIP prostor mnoho velmi významných lidí. Mezi nimi nechybí prezident Gabonu Ali Bongo Ondimba.

25
    Osobních soubojů je k vidění poměrně hodně, v rukavičkách se rozhodně nehraje.

23
    Hraje se spíše na polovině hrací plochy. Momentálně není k vidění mnoho šancí.

22
    Aaron Appindangoyé se po rohovém kopu dostal do zakončení, branku nadstřelil.

21
    Brankář Fabrice Ondoa při zákroku narazil do brankové konstrukci, následně je gólman ošetřovaný.

18
    Žlutou kartu dostává Sébastien Siani (Kamerun). Hodně zbytečný faul na polovině hrací plochy při souboji o míč znamená první žlutou kartu zápasu.

16
    Územní převahu mají fotbalisté Kamerunu, ale nemohou se probojovat do výraznější střelecké pozice.

14
    Rohový kop pro Kamerun. Benjamin Moukandjo centroval před branku, následně zakončoval Edgar Salli. Vyskočil si na přihrávku a míč poslal mimo bránu.

13
    Hraje se zejména na polovině hrací plochy, ani jeden celek vyloženě nedominuje.

12
    Sledujeme úvod zápasu, ale oba týmy hrají hodně tvrdě, osobních soubojů je k vidění mnoho.

10
    Denis Bouanga to zkoušel svoji slabší nohou. Jeho zakončení mířilo vysoko nad branku.

8
    Kamerun má k dispozici rohový kop. Rozehrávat jej bude Michael Ngadeu Ngadjui. Gabonská obrana si dokázala poradit s centrem před branku.

7
    V hledišti je veselo, fanoušci tančí, zpívají. Baví se dokonale. Podobný obrázek je k vidění například na fotbale v Jižní Americe. Našinec tyto události na vlastní oči neuvidíme takřka nikdy.

6
    Kamerun se snaží něco vymyslet před brankou soupeře, zatím ale marně.
    4. Obrovská šance Gabonu.

4
    První velkou šanci měl na svém kontě Pierre-Emerick Aubameyang. Dostal výbornou přihrávku od spoluhráče před prázdnou branku, ale zakončit nedokázal přesně. Míč končí mimo branku!

2
    Malick Evouna hledal přihrávkou spoluhráčem před brankou, ale k míči se dostal brankář Fabrice Ondoa. Ten následně rozehrával.

1
    Kamerun nastupuje v zelených dresech, Gabon oblékl žlutou variantu trikotů.

1

Kamerun: Ondoa – N'Koulou, Teikeu, Ngadeu Ngadjui, Oyongo – Moukandjo, Salli, Bassogog, Siani – També, Fai.
    Náhradníci: Goda, Bokwé – Mabouka, N'Jie, Zoua, Aboubakar, Boya, Djoum, Toko Ekambi, Djetei, Ngwem.

Gabon: Ovono – Appindangoyé, Ecuele Manga, Evouna, Palun – Aubameyang, Biyogo Poko, Martinsson Ngouali, Zé Ondo – De. Bouanga, N'Dong.
    Náhradníci: Mfa, Bitséki Moto – Obambou, Madinda, Kanga, Mbingui, Kevyn, Ondo Biyoghé, Wachter..

V tabulce skupiny A je Kamerun první (1-1-0; 4 body) a Gabon třetí (0-2-0; 2 body).

Kamerun porazil na turnaji Guinea-Bissau 2:1, remizoval s Burkonou Faso 1:1 a Zimbabwe 1:1.

Gabon odehrál na turnaji tři zápasy. ve všech remizoval. S Komory 1:1, Guinea-Bissau 1:1, a Burkina Faso 1:1.

Co nejpříjemnější sportovní zážitek přeji všem fanynkám a fanouškům. V tomto zápase proti sobě nastoupí Kamerun a Gabon

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:00.