Angola – Bahrajn 26:32 (kon.) | Japonsko – Chile 29:35 (kon.) | Tunisko – Saúdská Arábie 39:30 (kon.)
Polsko – Argentina 24:22 (kon.)
Polsko
24:22 (13:13)
Argentina
Pondělí 23.01.2017, 20:00 • Brest Arena, Brest • Mistrovství světa

To je ode mě pro dnešek z tohoto zápasu s konstatováním vítězství Polska vše. Děkuji za pozornost a přeji příjemný zbytek dnešního večera. Těším se na Vás zase u nějakého dalšího textového online přenosu, na počtenou! (21:45:43)

Jestli nebylo o něco v zápase nouze, tak to byly jistě nervy do posledních minut či kvantum zahozených šancí. Ve druhé půli se střelecké statistiky prolomily až ve 36. minutě, od které se zápas vyvíjel mnohem lépe pro Argentinu. Ta vedla v 48. minutě dokonce už o čtyři branky a v tu chvíli už kdekdo nad Polskem lámal hůl. Jenže polskému trenérovi vyšla taktika s oddechovým časem a změnou brankáře na výbornou. Nejenže Kornecki nepustil za svá záda jedinou střelu, polští útočníci dokázali vývoj zápasu otočit, zatímco Argentinci byli od té doby střelecky bezmocní. Do posledních pěti minut zápasu vstupovalo Polsko s vedením o jednu branku, které ještě v závěru rozšířil na vedení o dvě branky Krajewski, čímž nasměřoval Polsko k zisku Prezidentského poháru. Argentina se musí smířit s konečným 18. místem.

Polsko – Argentina 24:22 (13:13)

Nejvíce branek: Krajewski 6, Przybylski 4/1, Daćko 3 – Fernández 8/6, Vieyra 4, Simonet 4.
    Rozhodčí: Majid Kolahdouzan, Alireza Mousavjan (oba IRI).
    Sedmimetrové hody: 2/1 – 7/6.
    Vyloučení: 4:4.

Konec zápasu. (24:22)

60
    Jachlewski ještě zkoušel štěstí v poslední vteřině zápasu, ale neuspěl. (24:22)

60
    Fernándezova střela z nouze míří sice do levého horního rohu, zde už je ale připraven se zákrokem polský brankář. O vítězi je jasno! (24:22)
    60. Przemysław Krajewski (POL) - 24:22
    60
    Krajewski zřejmě hrdinou Poláků! Jmenovaný hráč i přes oslabení dokázal protlačit míč při náskoku z levého křídla do sítě soupeře a troufám si říci, že Argentina dvoubrankový náskok Polska již nedotáhne! (24:22)

60
    Probíhá poslední minuta druhého poločasu. (23:22)

59
    Neuvěřitelné, jak hluboko klesla psychika Argentinců! Pizarro ve stoprocentní šanci trestuhodně zahazuje svoji možnost na vyrovnání! (23:22)

59
    Minimálně do konce druhého poločasu už nepromluví Przybylski (POL), který si putuje na dvě minuty odpočinout za svůj faul na soupeře. (23:22)

58
    Tohle si trenér Polska jednoznačně nepřál. Łyżwa vyrobil technickou chybu! (23:22)

58
    Oddechový čas je u konce, hra pokračuje. U míče jsou hráči Polska. (23:22)

58
    Trenér Polska bude svým svěřencům vtloukat do hlavy své myšlenky na několik posledních minut, do nichž bude Polsko vstupovat ve vedení o jednu branku. (23:22)

58
    Simonet ovšem přichází po nepřesně adresované přihrávce o míč. (23:22)

57
    Pertela v souboji před bránou vyšel ze souboje o míč jako vítěz a Argentina se tak může stěhovat před bránu Polska. (23:22)
    56. Michał Daszek (POL) - 23:22
    56
    Jen co se Pablo Fernández vrátil na hrací plochu, nasměřoval Daszek svou druhou trefou v utkání Polsko do vedení. (23:22)