Genk – Kortrijk 3:0 (kon.) | Oostende – Charleroi 1:2 (kon.) | Waregem – Mouscron 1:0 (kon.)
KV Oostende
1:2 (1:2)
Sporting Charleroi
Úterý 24.01.2017, 20:30 • Versluys Arena, Oostende • Belgická liga • 23. kolo

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 20:30.

Zdravím všechny fotbalové fanoušky! Třiadvacáté kolo belgické Jupiler League nám dnes nabídne souboj mezi čtvrtým Oostende a sedmým Charleroi. Oostende je na svém hřišti velmi silné, doma v této sezoně prohrálo jen jednou, když v posledním domácím zápase překvapivě nestačilo na Eupen. Udobřit si své fanoušky dnes může Oostende proti týmu, který má na svém kontě tři porážky v řadě. Charleroi naposledy bodovalo ještě před Vánoci, důvodem je však hlavně skutečnost, že v posledních dvou zápasech mělo těžké soupeře v podobě Gentu a Anderlechtu. Podaří se Sportingu ukončit čekání na bodový zisk, nebo Oostende potvrdí svou domácí kvalitu a odčiní nezdar se slabým Eupenem?

KV Oostende: Dutoit – Capon, Rozehnal, Milič, Tomaševič – Jali, Van den Driessche, Jonckheere – Canesin, Gohi Bi, Marušič.
    Náhradníci: Chopin – Akpala, Antunes, Berrier, Bossaerts, Conte, El Ghanassy.

Sporting Charleroi: Penneteau – Dessoleil, Martos, Willems – Marinos, Benavente, Hendrickx, Bakar, Baby – Harbaoui, Pollet.
    Náhradníci: Mandanda – Bedia, Boulenger, Fall, Mata, Remacle, Tainmont.

Rozhodčí: N. Laforge – K. De Rocker, F. Lemaire.

1

2
    Sporting Charleroi právě vstřelil branku!
    Tak tohle je hodně špatný začátek pro domácí tým! Marinos poslal z pravé strany přízemní balón do vápna, tam naprosto selhala obrana Oostende a míč se mezi několika hráči dostal až k HAMDI HARBAOUIMU, který z první vystřelil přesně k tyči. Brankář Dutoit se jen bezmocně ohlédl.
    2. Hamdi HARBAOUI - 0:1

4
    Hosté budou mít k dispozici první rohový kop zápasu.

5
    Domácí obrana centrovaný míč odvrátila, jeden z hostujících hráčů se pak ještě dostal ke střele, ale ta mířila mimo bránu.

7
    Oostende působí trochu zakřiknutým dojmem. Hostům naopak vlil rychlý gól krev do žil, Charleroi pokračuje v aktivní hře.

9
    Oostende poprvé drželo hru delší dobu na polovině hostů. Domácí se dostali k několika autovým vhazováním a nakonec i slabé střele na bránu, ale Penneteau nemusel řešit nic nebezpečného.

11
    Hra se zklidnila a míč se většinou pohybuje v blízkosti půlící čáry.

13
    Harbaoui našel kolmou přihrávkou do vápna Benaventeho, který však nedostihl míč dříve než pohotově vybíhající gólman. Domácí obrana opět nebyla vůbec jistá.

15
    Na druhé straně se hostující gólman snažil zabránit rohovému kopu, ale míč nakonec zachránil pouze pro soupeře, takže Oostende zůstává v útoku.

17
    Dlouhý míč do hostující šestnáctky propadal mezi dvěma bránícími hráči a málem se k němu dostal útočící Canesin. Nakonec byl však u balónu jako první brankář týmu Charleroi.

20
    Žlutou kartu dostává Jonckheere (KV Oostende).

21
    Hosté budou mít k dispozici přímý kop, který budou zahrávat přibližně 28 metrů od brány domácích.

22
    Byl z toho pokus o přímé ohrožení brány, tvrdá střela však mířila asi metr nad horní tyč.

24
    Hosté hodně zlobí po rychlých přechodech do útoku. Domácí se nestíhají vracet a pouští soupeře do přečíslení. Jednu takovou situaci teď nevyužil Baby, který se chystal centrovat z levé strany, ale míč si nechal utéct do těsného autu.

26
    Jali kličkoval s míčem před šestnáctkou soupeře a nakonec byl faulován, takže získal pro Oostende nebezpečnou standardní situaci.

27
    Jenže Milič naložil s přímákem hodně bídně. Chorvatský fotbal poslal míč vysoko nad hostující bránu.

29
    Obrana Oostende opět propadla na levé straně a Marinos si připisuje svou druhou parádní asistenci! Řecký fotbalista opět potáhl míč k vápnu a tentokrát našel přesnou přihrávkou volného CRISTIANA BENAVENTEHO, který z malého vápna prakticky nemohl neskórovat. Brankář Dutoit byl opět zcela bezmocný a svou obranu po dnešku jistě chválit nebude.
    29. Cristian BENAVENTE - 0:2

32
    Do rohového kopu domácích se vložil hlavou jeden z bránících hráčů a následuje další roh.

34
    Oostende právě vstřelilo branku!
    Hostující brankář se marně natahoval po přetaženém centru a domácí pokračovali v útočné snaze. Míč se nakonec dostal k MICHIELU JONCKHEEREMU, který z 18 metrů napálil míč přesně do šibenice! Domácí rychle snižují nádhernou brankou.
    34. Michiel JONCKHEERE - 1:2

36
    Žlutou kartu dostává Bakar (Sporting Charleroi).

38
    Oostende je po vstřelené brance aktivnější a hra se teď odehrává hlavně před bránou hostů.

41
    Domácí jsou v útoku nepřesní, čehož se Charleroi snaží využívat. Hosté zcela evidentně spoléhají na rychlé přechody do útoky, což jim již dvakrát přineslo ovoce.

45
    Poslední příležitost prvního poločasu. Hosté budou zahrávat přímý kop.

45+1
    Snaha o přímé ohrožení brány nevyšla. Střela z přímého kopu minula bližší tyč asi o metr.

45+1

Oostende zatím tápe hlavně v obraně, kde v prvním poločase několikrát propadl. První trest přišel již ve 2. minutě, kdy se trefil Hamdi Harbaoui. Hosté nadále hrozili z rychlých brejků, což vyústilo ve druhou branku ve 29. minutě, kdy se opět po přihrávce Marinose prosadil tentokrát Cristian Benavente. Brankář domácích byl v obou případech bezmocný. Alespoň trochu optimismu pak přinesl o pět minut později domácím fanouškům Michiel Jonckheere, který nádhernou střelou zpoza šestnáctky snížil na 1:2. Druhý poločas začne přibližně ve 21:31.

46

46
    Domácí udělali logickou změnu v sestavě. Oba góly totiž Oostende obdrželo po akci ze strany, kterou měl v obraně na starost Černohorec Tomaševič. Toho ve druhém poločase nahrazuje Fabien Antunes.

48
    Domácí jsou o gól pozadu, jenže hosté jsou tím, kdo vlétl do druhé půle aktivněji. Hraje se zatím takřka výhradně na polovině Oostende.

51
    Hosté tentokrát zahrozili po svém levé straně. Jednalo se o akci podobnou těm, z nichž v první půli dalo Charleroi dva góly, ale tentokrát finální přihrávku nepustil k útočícímu hráči Rozehnal.

56
    Hosté se radovali z třetího gólu, jenže radost jim vydržela pouze na malou chvíli, jelikož velmi hraniční situaci posoudil pomezní rozhodčí jako ofsajdovou. Branka neplatí!

58
    Charleroi však nadále hrozí přímočarými útoky, které dělají domácím potíže. Oostende předvádí mnohem upracovanější fotbal než jeho soupeř.

61
    Domácí se teď marně dožadovali pokutového kopu. Podle rozhodčího upadl Jonckheere ve vápně bez cizího zavinění.

62
    Žlutou kartu dostává Cyriac (KV Oostende).

65
    Hodně nebezpečný centr z levé strany teď na poslední chvíli odklidil před vlastní bránou jeden ze stoperů domácího týmu. Charleroi získává alespoň rohový kop.

66
    Roh se domácím podařilo bez potíží ubránit.

68
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Canesin, přichází El Ghanassy.

69
    Střídání v týmu Sporting Charleroi: ze hřiště odchází Bakar, přichází Boulenger.

71
    Domácí teď po delší době zahrozili, ale přízemní přihrávka z pravé strany jen bez povšimnutí prolétla celým pokutovým územím.

73
    Domácí začínají hrát poněkud zbrkle a svou územní převahu zatím příliš nevyužívají. Charleroi se dobře brání.

75
    Jenže teď už se hosté v pruhovaných dresech dostávají pod znatelný tlak! Do šestnáctky Charleroi létá jeden míč za druhým a obrana hostů zatím odolává i trochu se štěstím.

76
    Po střetu v pokutovém území Charleroi přisuzuje rozhodčí míč hostům. Domácí marně protestují, hra navíc zůstává přerušena, protože jeden z hostujících hráčů se dosud nezvedl z trávníku.

77
    O vážné zranění se však nejedná. Hra pokračuje a hosté se snaží podržet míč daleko od své brány.

77
    Střídání v týmu Sporting Charleroi: ze hřiště odchází Marinos, přichází Mata.

79
    Střídání v týmu KV Oostende: ze hřiště odchází Jali, přichází Berrier.

81
    Začíná poslední desetiminutovka. Hosté už se soustředí výhradně na obranu. Vyplatí se jim to?

82
    Další sporný střet ve vápně Charleroi. Willems se srazil s Cyriacem a přes nevoli domácích je opět pískáno ve prospěch hostujícího týmu.

82
    Střídání v týmu Sporting Charleroi: ze hřiště odchází Benavente, přichází Remacle.

84
    Domácí teď v podstatě odevzdali míč hostujícímu gólmanovi, který nepospíchá s rozehrávkou.

85
    Penneteau nakonec poslal dlouhý výkop za polovinu hřiště, kde si v souboji o balón pomohl domácí hráč nedovoleně.

86
    Charleroi drží míč na útočné polovině, což mu zcela vyhovuje.

88
    Jeden z domácích hráčů se teď prokličkoval s míčem až do vápna, jenže poté vystřelil jen doprostřed brány, kde prostor pokryl brankář Penneteau.

88
    Žlutou kartu dostává Boulenger (Sporting Charleroi).

89
    Na druhé straně využil otevřené obrany domácích Harbaoui, ale i jeho střela mířila jen přímo na brankáře.

90+1
    Obrana Charleroi ve svém vápně dobře brání centrované míče a domácí působí poněkud bezradně.

90+3
    Hosté drží míč u pokutového území Oostende. Charleroi je velmi blízko zisku tří bodů.

90+3
    Sporting navíc získává rohový kop!

90+4
    Hosté rozehráli roh na krátko a následně se ozvala píšťalka rozhodčího. Zápas končí!

90+4

Charleroi nakonec vcelku bez potíží ubránilo vedení 2:1 až do konce a odváží si z Oostende všechny tři body! Ve druhém poločas se hosté nikam nehnali a domácí se přes pozornou obranu Sportingu prosadit nedokázali. Pro Oostende to tedy znamená druhou domácí porážku v řadě, na což tento tým dosud nebyl příliš zvyklý.

To je ode mě pro dnešek vše, na shledanou u dalšího online přenosu! (22:23:09)