Zlín – Zlaté Moravce 1:2 (kon.) | Podbrezová – Frýdek-Místek 0:0 (kon.) | Sparta – Ružomberok 5:0 (kon.)
Arka – Kluž 1:2 (kon.) | Lech Poznaň – Beroe 3:1 (kon.) | Jagiellonia – Pandurii 0:1 (kon.)
FC Zlín
1:2 (0:0)
FC ViOn Zlaté Moravce
Úterý 24.01.2017, 12:30 • Vršava (UMT), Zlín • Přípravný zápas

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 12:30.
    Fotbalisté Zlína během předzápasového rozcvičení.

1

1
    Zlaté Moravce obstaralo výkop utkání a okamžitě se hnalo do první nebezpečné šance, zlínská obrana ale dobře zafungovala a míč odvrátila za postranní čáru.

2
    Štípek se sice na levém křídle nedostal prosadit, vybojoval ale pro svůj tým první rohový kop v zápase.

3
    Vukadin Vukadinović se dostal po rohovém kopu do zakončení, jeho následná střela ale zamířila vysoko nad.

5
    Vukadinović se vzápětí znovu zapojil do hry a po pravém křídle se hnal dopředu, následný centr mu ale nevyšel, když skončil na prvním obránci hostů.

6
    Vukadinović se řítil sám na bránu, rozhodčí ale pískal ofsajd a vzápětí ho slovně napomenul za kopnutí míče do brány.

7
    Domácí brankář Dostál zaváhal při rozehrávce, nicméně, hostující fotbalisté Zlatého Moravce nedokázali jeho chybu potrestat. Následná střela zamířila zpoza šestnáctky mimo.

8
    Samir Nurković tak dlouho váhal s centrem, až do domácí fotbalisté u míče obrali.

9
    Zlaté Moravce se usadilo na polovině soupeře, kde vybojovalo autové vhazování, po něm ale Zlín skvěle napadal jeho rozehrávku a donutil ho až ke zpětné přihrávce na brankáře.

11
    Jeden z hráčů Zlatého Moravce se pokusil ze střední vzdálenosti chytře přelobovat brankáře Dostála, jeho následný lob ale zamířil zhruba metr nad břevno.

13
    Vukadinović se ocitl v blízkosti pravé tyče v obrovské šanci, Kováč ho ale fantastickým zákrokem vychytal a následná dorážka zlínského útočníka skončila na tyči!
    13. Vukadin Vukadinović zahodil stoprocentní příležitost!

14
    Vukadinović si naběhl za obranu na nádherný kolmý pas Štípka, jeho postup vpřed ale podruhé v zápase zastavil ofsajd, který neunikl zraku pomezního rozhodčího.

17
    Vukadinović se ocital v další slibné šanci, jenže jeho technické finesy nepřinesly úspěch a ke střele se nedostal.

18
    Peter Orávik se snažil vymyslet něco směrem vpřed na levém křídle, jenže se k ničemu nedostal. Zlaté Moravce se v úvodu utkání pouze brání a jen zřídka se dostává na polovinu Zlína.

21
    Štípek fauloval ve středu hřiště a Zlaté Moravce mělo k dispozici standardní situaci, po jejím rozehrání se ale k ničemu nedostalo. Zlínská obrana funguje bezchybně.

23
    Kopečný hledal před bránou stříleným centrem z pravého křídla nabíhajícího Diopa, ten ale na jeho pas těsně nedosáhl.

24
    Diop se řítil do slibné brankové příležitosti, jeden z hráčů Zlatého Moravce si ale pomohl faulem a ke střele ho nepustil.

28
    Jugas hledal v pokutovém centru pěkným centrem Vukadinoviće, proti kterému byl opět odpískán ofsajd.

31
    Ze zápasu uplynulo úvodních třicet minut, během kterých byl hodně aktivní Vukadinović, v největší šanci utkání ovšem orazítkoval z blízkosti tyč, a tak marně čekáme na úvodní gól.

32
    Zlín má stále míč častěji na svých kopačkách, během posledních minut se ovšem marně snaží dostat do nějaké šance.

33
    Bartolomeu se dostal v pokutovém území k hlavičce, která po krásném centru z levého křídla zamířila těsně nad!

34
    Vukadinović vyslal na pravém křídle do úniku kolmou přihrávkou Bartolomeua, ten se ovšem zbytečně snažil přihrávat a jeho následný pas byl na přední tyči sražen na rohový kop.

38
    Gajić se po rohovém kopu z pravé strany dostal uprostřed šestnáctky k hlavičce, jeho následný pokus ale zamířil nad a brankář Kováč odkopával od brány.

40
    Kopečný posílal do šestnáctky ze strany pěkný centr, který brankář Kováč bez problému stáhl do náruče.

41
    Zlín dostal svého slovenského soupeře pod tlak, ze kterého pramenila střela Živuliće, který se zpoza šestnáctky pohotově opřel do míče, jeho následný pokus pravačkou ale zamířil nad.

45
    Poslední sekundy prvního poločasu se odehrají před bránou Zlína poté, co Zlaté Moravce na pravém křídle vybojovalo rohový kop.

45
    Karol Karlík se ocitl po rohové kopu z pravé strany v obrovské šanci, jeho hlavička se ale od tyče odrazila k Dostálovi, který měl co dělat, aby si ho nesrazil do vlastní sítě!

45+1
    Slovenský tým vzápětí rozehrál v rychlém sledu dva rohové kopy, ani po jednom se mu ale gól vstřelit nepodařilo.

45+1

Vukadin Vukadinović v obrovské šanci pálil z blízkosti do rukavic brankáře Pavla Kováče a vzápětí do brankové konstrukce, kterou v závěru prvního poločasu na straně Zlatého Moravce z ničeho nic po rohovém kopu orazítkoval také Karol Karlík. Zlín měl během prvního poločasu obrovskou převahu, gól se mu ovšem vstřelit nepodařilo. Skóre po prvním poločase: FC Fastav Zlín 0 FC ViOn Zlaté Moravce 0.

46

46
    Do druhé půle nastupují oba týmy ve stejných sestavách, výjimkou je výměna brankáře u hostů. Holec nastupuje za Kováče.

48
    Stejně jako úvod zápasu, i začátek druhého poločasu patří domácím fotbalistům Zlína, kteří mají obrovskou převahu v držení míče, do šance se ale zatím nedostali.

50
    Traoré vypálil zpoza šestnáctky, jeho pokus ale zamířil pouze doprostřed brány, kde byl připravený Holec.

52
    Vukadinović byl stažen v blízkosti šestnáctky k zemi a Zlín bude zahrávat volný přímý kop z velmi výhodné pozice. Rozehrávky se zřejmě ujme sám faulovaný Vukadinović.

53
    Volný přímý kop nakonec rozehrál Diego Živulić a krásnou diagonální přízemní střelou mířil ke vzdálenější levé tyči, brankář Dominik Holec ale předvedl fantastický reflexivní zákrok a jeho pokus vyrazil na rohový kop!
    53. Diego Živulić krásnou střelou protáhl brankáře Holce!

55
    Zlaté Moravce mohlo jít po odvrácení rohového kopu do rychlého protiútoku, ten ale přerušil faulem jeden z hráčů Zlína.

56
    Ze druhé poločasu uplynulo deset minut a Zlín nadále dominuje, fotbalisté slovenského týmu ovšem dobře brání kolem hranice vlastního pokutového území a nepouští svého soupeře do šance.

60
    Zlín se dožadoval kvůli ruce v pokutovém území odpískání pokutového kopu, se svým odvoláním ale neuspěl.

62
    Traoré už se radoval po krásné hlavičce k tyči z gólu, Dominik Holec mu ale fantastickým zákrokem překazil radost, když míč vyrazil na rohový kop! Zlín se ne a ne prosadit.

65
    Vukadinović napřáhl z hranice šestnáctky k nádherné střele, která byla tečována a míč po ní mířil přesně do bližšího levého horního rohu brány, Dominik Holec se ale úžasně vymrštil do vzduchu a konečky prstů míč vyrazil na roh!
    65. Střídající brankář Dominik Holec a jeho fantastický zákrok proti tečované střele Vukadinoviće z hranice šestnáctky!

66
    Střídání v týmu FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble: ze hřiště odchází Martin Valovčan, přichází Róbert Gešnábel.

67
    Róbert Gešnábel ihned po svém příchodu na hřiště krásně vypálil zpoza šestnáctky a jeho pokus skončil těsně nad!
    67. Střídající Róbert Gešnábel pálil zpoza vápna těsně nad.

68
    A znovu Róbert Gešnábel, který byl byl faulován v blízkosti šestnáctky a vzápětí se sám ujal rozehrávky volného přímého kopu, jeho střela ale byla zablokována a míč skončil vedle levé tyče! Zlaté Morarvce bude rozehrávat rohový kop.

69
    Holec bez problému stáhl míč ze vzduchu do svého náručí a hosté se po rozehrání rohového kopu k ničemu nedostali.

70
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Štípek, přichází Bačo.
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Kopečný, přichází Hnaníček.
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Jugas, přichází Janíček.
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Matejov, přichází Hubáček.

74
    Zlaté Moravce se snaží po přestávce napadat rozehrávku Zlína, zatím se ale do žádné velké šance nedostal.

76
    Zlaté Moravce daly gól! Zlaté Moravce rozjely po levém křídle krásnou akci a po zablokovaném přízemním centru se dostal k odraženému míči RÓBERT GEŠNÁBEL, který pěknou přízemní střelou zamířil přesně k bližší levé tyči – 0:1!
    76. Róbert GEŠNÁBEL - 0:1

80
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Zoran Gajič, přichází Martin Mlýnek.

80
    Střídání v týmu FC Fastav Zlín: ze hřiště odchází Dame Diop, přichází Vít Mlýnek.

82
    Ibrahim Traoré fauloval v blízkosti šestnáctky a za svůj ostrý skluz viděl žlutou kartu.

84
    Zlín právě vstřelil branku!
    JOSEF HNANÍČEK si krásně naběhl do šestnáctky na centr z levého křídla a hlavou z blízkosti zamířil vedle levé ruky brankáře Holce, který zůstal přikovaný k zemi, k pravé tyči – 1:1!
    84. Josef HNANÍČEK - 1:1

86
    Bartolomeu centroval z pravého křídla, slovenský brankář byl ale na přední tyči připraven a ukryl míč v náručí.

88
    Střídající Vít Mlýnek se řítil do slibné šance, jeho následná střela ale byla zablokována a míč se od něj odrazil do zámezí.

89
    Zlaté Moravce budou zahrávat v blízkosti pokutového území další velmi nebezpečný volný přímý kop a mají šanci utkání utočit na svou stranu. Běží 89. minuta utkání!

90
    Zlaté Moravce daly gól! KAROL KARLÍK se postavil k rozehrání volného přímého kopu a nádhernou střelou v poslední minutě utkání zatočil míč do vzdálenějšího pravého horního rohu brány! Zlaté Moravce opět vedou a zlínští fotbalisté už mají minimum času na vyrovnání.

90+1

Domácí Fastav Zlín byl v prvním poločase výrazně lepší, jenže Vukadenović žádnou ze slibných brankových příležitostí využít nedokázal, když v největší šanci orazítkoval tyč. Po přestávce podržel Zlaté Moravce střídající brankář Dominik Holec a na opačné straně udeřil střídající Róbert Gešnábel. Zlín byl sice za svou aktivitu nakonec odměněn a zásluhou Josefa Hnaníčka šest minut před koncem vyrovnal, poslední slovo ale měli hosté, když se nádhernou technickou střelou z volného přímého kopu prosadil Karol Karlík. Utkání by sice slušela více remíze, nicméně, z vítězství se radují hráči slovenského týmu. Konečný výsledek: FC Fastav Zlín 1 FC ViOn Zlaté Moravce – Vráble 2. (14:28:54)