Boston – Detroit 4:3 (po pr.) | New Jersey – Los Angeles 1:3 (kon.) | NY Islanders – Columbus 4:2 (kon.)
Pittsburgh – St. Louis 0:3 (kon.) | Montreal – Calgary 5:1 (kon.) | Ottawa – Washington 3:0 (kon.)
Winnipeg – San Jose 3:4 (kon.) | Nashville – Buffalo 4:5 (po pr.) | Chicago – Tampa 2:5 (kon.)
Dallas – Minnesota 2:3 (2:3 po s.n.)
Winnipeg Jets
3:4 (1:1, 1:1, 1:2)
San Jose Sharks
Středa 25.01.2017, 02:00 • MTS Centre, Winnipeg • NHL

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 02:00.

Pěkné středeční ráno při sledování nejprestižnější hokejové soutěže světa. Dnes nás čeká souboj mezi Winnipegem a San Jose. Máme se tedy na co těšit.

Winnipeg sice nehrál špatný hokej, dostával ale příliš mnoho branek. Proto byl povolán z farmy zpět do hlavního týmu Ondřej Pavelec, pod kterým najednou Jets vyhrávají a neinkasují. Přestože naposledy podlehli Anaheimu 2:3, prezentovali se velice solidním výkonem. Proti druhému nejlepšímu týmu z Pacifické divize tak budou chtít navázat na předchozí duely s Blues a Coyotes.

Nejproduktivnější hráči:

1. Mark Scheifele – 21+25
    2. Nikolaj Ehlers – 17+26
    3. Blake Wheeler – 15+24

Pro Jets však nepůjde o nic snadného, protože je čeká loňský finalista Stanley Cupu, který navíc hraje v naprosté pohodě. San Jose vyhrálo z předchozích deseti duelů hned sedm, aktuálně navíc drží sérii pěti výher v řadě! Tým okolo Brenta Burnse sice nestřílí příliš branek, má však čtvrtou nejlepší obranu v celé lize. Navíc se může spolehnout na skvěle chytajícího Martina Jonese, který i letos potvrzuje své kvality.

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Winnipeg Jets: Pavelec (Hellebuyck) – Morrissey, Byfuglien, Enström, Trouba, Stuart, Postma – Ehlers, Scheifele, Laine – Copp, Little, Wheeler – Matthias, Lowry, Armia – B. Tanev, Petan, Thorburn.

San Jose Sharks: Dell (M. Jones) – P. Martin, Burns, Vlasic, Braun, Dillon, Schlemko – M. Karlsson, J. Thornton, Pavelski – Marleau, Couture, Bødker – Labanc, Tierney, J. Ward – Meier, Carpenter, Goodrow.

00:01

00:15
    První souboj o kotouč vyhráli hosté ze San Jose, a tak mají šanci zaútočit jako první.

00:50
    Nahození za branku však nepřineslo užitek,a tak se opět hraje ve středním pásmu.

01:19
    První střelu na branku si připsali domácí, konkrétně Enström, který však nastřelil pouze beton gólmana Della.

01:50
    Matthias se dostal k zakončení z pravého kruhu, avšak Dell si poradil a udržel nerozhodný stav!

02:30
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (Nic Petan – 2 min., držení protihráče).

02:50
    Pavelski se po Thorntonově zadovce dostal sám před Pavelce, ten si však střelu pohlídal.

03:06
    Vyloučení v týmu Winnipeg Jets (2 min. – příliš mnoho hráčů). Trest odpyká Brandon Tanev.

03:27
    Hosté svého soupeře v dvojnásobné početní výhodě zatlačili. Nakonec pálil Burns, ale střelu zblokovali domácí pouze do ochranné sítě.

03:59
    Marleau pálil z první, ale Pavelec si poradil.

03:59
    San Jose právě vstřelilo branku!
    San Jose využívá dvojnásobnou početní výhodu téměř okamžitě a jdou do vedení! BRENT BURNS dostal přihrávku a z vrcholu levého kruhu z první prostřelil Pavelce. Asistence: Logan Couture, Joe Thornton.
    03:59 Brent BURNS - 0:1

04:20
    Přesilovka Sharks pokračuje! Hosté nebezpečně kombinují v útočném pásmu. Střelu si připsal i mladík Labanc, ale Pavelec ji zlikvidoval.

05:05
    Thornton vyslal střílenou přihrávku, tu však nedokázal nikdo tečovat za Pavelce.

05:40
    Na druhé straně se před Dellem objevil Scheifele, ovšem gólman hostí si poradil svým pravým betonem. Dobrý zákrok brankářské dvojky Sharks.

06:15
    Dell pomohl svým spoluhráčům s rozehrávkou. Hraje se ve středním pásmu.

07:05
    Hosté skvěle brání a Winnipeg s tím má obrovské problémy, protože se nedokáže nastěhovat do útočné třetiny.

07:30
    Marleau našel volného Coutureho, který pálil z otočky do brusle bránícího hráče, od kterého se puk málem odrazil za Pavelce. Ten si musel dávat velký pozor.

08:00
    Winnipeg právě vstřelil branku!
    Domácí vyrovnávají! BRYAN LITTLE se dostal do samostatného úniku a Dellovi udělal kličku do bekhendu! Asistence: Josh Morrissey a Dustin Byfuglien.
    08:00 Bryan LITTLE - 1:1

08:45
    Z první pálil Laine, ale Dell si připsal parádní zákrok. Winnipeg se v této části zápasu aktivnějším týmem. Po vyrovnání jakoby ožil.

09:46
    Marleau se dostal do přečíslení společně s Loganem Couturem, ovšam první jmenovaný nepřekonal Pavelce, který vytáhl skvělý zákrok lapačkou.

10:13
    Po střele Ehlerse nás čeká vhazování v útočném pásmu Winnipegu. Domácí převzali iniciativu v zápase.

12:04
    Obránce Enström špatně došlápl a ve vysoké rychlosti narazil o mantinel. Kulhá do kabiny, tudíž se dá očekávat, že jde o nějaké zranění.

12:28
    Little se zjevil úplně osamocený tváří v tvář Dellovi, ovšem nikým nehlídaný nedokázal gólmana překonat, přestože vystřelil tvrdě, pohotově i přesně. Dell však předvedl neskutečný zásah!

13:24
    Meier se dostal k puku na úrovni mezikruží, z otočky však pálil mimo branku.

14:01
    Marleau se po chybě domácí obrany ocitl osamocený v mezikruží, nedokázal však zamířit mezi tři tyče. Střílel těsně vedle.

14:46
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Melker Karlsson – 2 min., hákování).

15:30
    Winnipegu se zatím přesilovka nedaří. Ehlers se ocitl v ofsajdu.

16:28
    Carpenter v oslabení ohrozil Pavelce, ten si poradil svojí vyrážečkou. Winnipeg v přesilovce nezahrozil.

16:46

17:23
    Karlsson nebezpečně dorážel před Pavelcem, český gólman ale velice zkušeně ukryl kotouč do bezpečí. Bude se vhazovat.

17:36
    Matthias vystartoval do přečíslení, ale neměl tak velkou rychlost, a tak pouze nahodil na gólmana z vrcholu pravého kruhu. S tím si Dell poradil s klidem.

19:20
    Sharks uháněli na Pavelce v přečíslení dva na jednoho, Karlsson se snažil přihrát na Pavelskiho, avšak hůl jednoho z obránců přihrávce zamezila.

20:00

Který z týmů vyhraje druhou třetinu?

Je za námi zajímavá první třetina. Viděli jsme po jednom gólu na každé straně. Oba týmy si vypracovali několik možností, gólmani však chytají velice dobře. I díky tomu se stav nerozhodný 1:1. Uvidíme, co přinese druhá část utkání.

Další třetina začne přibližně v 3:10.

20:01

20:27
    Hosté jdou do vedení v první minutě druhé třetiny. LOGAN COUTURE dostal nádhernou přihrávku z pravého kruhu ke vzdálenější tyči, kde stál úplně osamocený a nikým nehlídaný. Pouze doklepl kotouč do prázdné branky, Pavelec neměl šanci přesunout se. Asistence: Mikkel Bødker, Patrick Marleau.
    20:27 Logan COUTURE - 1:2

21:40
    Domácí se snaží okamžitě odpovědět, ale Sharks stojí v pěti hráčích na své vlastní modré čáře. Winnipegu se tak těžko překonává střední pásmo.

23:20
    Střelec poslední branky Couture se dostal k dalšímu zakončení z mezikruží, tentokrát však netrefil branku, kterou hájí Pavelec.

24:10
    Pavelski na poslední chvíli zablokoval Scheifelemu hůl, jinak by dorážel do prázdné branky.

24:40
    Dillon pálil od modré čáry, ale ani on neuspěl.

25:00
    Jets odpálili kotouč přes všechny čáry, rozhodčí tak musí zapískat icing.

26:15
    Dell si po delší době sáhl na kotouč, čeká nás komerční pauza.

26:35
    Vlasic pálil od modré, trefil ale pouze Pavelskiho. Puk se následně odrazil do ochranné sítě. Hra v posledních minutách nemá příliš vysoké tempo.

27:50
    Wardův pokus skončil pouze na brusli Trouby. Sharks se snaží o útočnou hru, zatímco domácí se pořádně nedostávají do pásma, aby mohli ohrozit branku Della.

29:10
    Burns vypálil od modré čáry, jeho pokus pak ještě tečoval Pavelski, avšak Pavelec skvělým postřehem dokázal zareagovat!

30:59
    Dlouho už se nepřerušovalo, hra se však odehrává hlavně u mantinelů. K vidění nejsou žádné větší šance.

32:06
    Hosté bez větších problémů vyhazují puk ze svého vlastního pásma tak, aby se nejednalo o icing. Domácí nemají protihru.

32:14
    Byfuglien napřáhl od modré čáry, Dell však dnes působí velice jistě.

32:40
    Scheifele dorážel z bezprostřední blízkosti, avšak gólman Dell si opět poradil. Bude se vhazovat.

34:02
    Puk končí poněkolikáté v krátkém časovém úseku na icingu. Provinili se hosté.

34:32
    Dell zachránil Žraloky! Po nahození od modré čáry přišel zmatek v brankovišti, gólman San Jose však s klidem nakonec našel kotouč ve své výstroji. Laine tak dorážel zbytečně.

36:29
    Hraje se převážně ve středním pásmu, ani jeden z týmů nedokáže udržet kotouč na svých holích po delší dobu.

37:51
    Vlasic si sjel až do levého kruhu pro vhazování, ale ani z této výhodné pozice nedokázal skvělého Pavelce překonat.

38:01
    Domácí odpovídají ještě ve druhé třetině. Začínáme tedy od nuly. ANDREW COPP stál nikým nehlídaný v pravém kruhu a napřáhl tak, že vymetl horní růžek bližší tyčky. Nádherná střela! Asistence: Blake Wheeler a Dustin Byfuglien.
    38:01 Andrew COPP - 2:2

39:25
    Trouba se ocitl úplně osamocený před Dellem, ten však úžasným zákrokem dokázal ubránit nerozhodný stav zápasu! To měl být gól.

40:00

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

I ve druhé části jsme viděli jednu branku na každé straně, a tak se oproti první přestávce příliš nezměnilo. Stav utkání je nerozhodný 2:2, rozuzlení přinese třetí třetina nebo nastavený čas.

Další třetina začne přibližně v 4:00.

40:01

41:20
    Copp se napřáhl z pozice pravého kruhu, tentokrát však mířil pouze do betonu gólmana.

41:59
    Schlemkova rána od modré byla tečovaná hokejkou Tierneyho.

42:40
    Meier nebezpečně dorážel před Pavelcem, ten drží svůj tým!

43:40
    Burnsovo nahození od modré čáry skončilo nad brankou.

43:50
    Ehlersova rána skončila na Dellově tyči!

44:00
    Winnipeg otáčí vývoj zápasu. BRYAN LITTLE si počkal mezi kruhy na odraženou střelu od modré čáry a vystřelil do tyče, od které se puk o záda Della odrazila za brankovou čáru. Asistence: Patrik Laine.
    44:00 Bryan LITTLE - 3:2

45:45
    Po Postmově střele od modré čáry se puk ocitl v lapačce Della. Bude se vhazovat.

46:49
    Couture ve vysoké rychlosti vypálil a Pavelec musel pořádně máchnout svojí lapačkou do vzduchu, aby bombu chytil!

47:55
    Kombinace hostů na útočné polovině nic nepřinesla, hra se tak přesouvá na druhou stranu.

48:09
    Vyloučení v týmu San Jose Sharks (Kevin Labanc – 2 min., podražení).

49:37
    Karlsson se dostal v oslabení do samostatného úniku, ale byl seknut hokejkou! Pojede se trestné střílení!

49:37
    MELKER KARLSSON jel trestné střílení poprvé v kariéře, přesto si počínal jako mazák. Dlouho čekal a nakonec těsně před gólmanem poslal puk přesně do horního růžku. Pavelec neměl šanci reagovat. Bez asistence.
    49:37 Melker KARLSSON - 3:3

50:09
    Staňte se fanoušky NHL.cz!

50:10
    Laine napřáhl z první, ale Dell se rychle přesunul.

51:29
    Po rychlé kombinaci zakončoval Copp z první, ale Dell si poradil! Skvělý zákrok brankářské dvojky hostů.

52:06
    Neskutečný závar před Dellem. Doslova leželo v brankovišti pět hráčů Sharks, kteří se snažili zabránit puku, aby prošel za čáru. To se jim nakonec povedlo, rozhodčí totiž ztratil kotouč z dohledu.

54:26
    Hraje se ve středním pásmu. Ani jeden z týmů se nedokáže na delší dobu usadit v útočné třetině.

55:27
    Neuvěřitelné! Včerejší čtyřgólový hrdina dává čtyři minuty před koncem dnešního zápasu možná rozdílový gól. Carpenter to udělal naprosto skvěle, navedl na sebe dva hráče a pak zpoza branky křížnou přihrávkou našel PATRICKA MARLEAUA, který pouze nasměroval puk do naprosto odkryté klece. Asistence: Ryan Carpenter a Brenden Dillon.
    55:27 Patrick MARLEAU - 3:4

56:55
    Domácí tak musí zvýšit svůj tlak v útočném pásmu, pokud chtějí dnes získat alespoň jeden bod!

57:19
    Burns zblokoval nahození z hole Lowryho, a tak se hra otáčí zpět do pásma domácích.

57:59
    Marleau mohl přidat další gól, když tečoval kotouč těsně před brankou, ale Pavelec byl proti!

58:20
    Pavelec míří z branky! Domácí to zkusí v šesti.

58:40
    Hosté si berou oddechový čas.

59:43
    Domácí zatlačili Sharks v pásmu a po zmatku v brankovišti viděli puk v síti, ovšem ten se tam dostal až po písknutí rozhodčího.

59:43
    Rozhodčí jde ještě na video!

59:43
    Rozhodčí oznamuje, že gól se nebude ani zkoumat, jelikož podle komise v Torontu branka padla až po přerušení hry. Neskutečný závěr zápasu!

59:45
    Arénou zní pískot fanoušků směrem k sudím.

Konec! Viděli jsme zajímavý zápas plný skvělých momentů, který rozhodl Patrick Marleau gólem čtyři minuty před koncem třetí třetiny. Sharks si tak odváží výhru a prodlužují vítěznou sérii už na šest zápasů! Z emočně naladěné arény ve Winnipegu se s vámi loučím.

Ondřej Pavelec (WPG) – čas na ledě 58:29, úspěšnost zákroků 84,6%, 22 zákroků

Ode mne je to vše, přeji příjemný zbytek dne. (04:49:17)

Jakub Prchal

Branky a nahrávky: 8. Little (Morrissey, Byfuglien), 39. Copp (Wheeler, Byfuglien), 44. Little (Laine) – 4. Burns (Couture, J. Thornton), 21. Couture (Bødker, Marleau), 50. M. Karlsson, 56. Marleau (Carpenter, Dillon)