Toljatti – Omsk 3:1 (kon.) | Jaroslavl – Čeljabinsk 1:3 (kon.) | Kazaň – Novosibirsk 1:2 (po pr.)
Nižněkamsk – Novokuzněck 3:2 (2:1 po s.n.) | N.Novgorod – CSKA Moskva 1:3 (kon.) | Dynamo Moskva – Ufa 6:2 (kon.)
Viťaz – Magnitogorsk 3:2 (kon.) | Soči – Čerepovec 2:1 (kon.) | Spartak Moskva – Petrohrad 1:2 (kon.)
HK Soči
2:1 (1:1, 0:0, 1:0)
Severstal Čerepovec
Středa 25.01.2017, 17:30 • Ledový palác Bolšoj • KHL

Ode mě je to pro tuto chvíli vše. Děkuji vám za pozornost a u dalších online přenosů z KHL napočtenou. (19:48:32)

Je dobojováno a ze zisku tří bodů se ve zcela vyrovnaném zápase radují domácí hokejisté. Třebaže byl stav po dlouhou dobu utkání nerozhodný, tři minuty před koncem dokázali hráči Soči vstřelit gól, na který již hosté zareagovat nedokázali a odjíždí tak z přímořského letoviska z prázdnou.

58:53
    Navíc si drží před hostující brankou, což Čerepovci bere možnost k odvolání brankáře a hře v power-play.

58:06
    Domácí se v přesilové hře již nikam neženou a soustředí se především na to, aby neinkasovali zbytečný vyrovnávací gól.

56:59
    Ve stejném čase, jako padl gól Krikunova, je na pět minut + do konce utkání vyloučen Chochlov.
    56:59 Ilja KRIKUNOV - 2:1

56:59
    Soči právě vstřelilo branku!
    Když už se zdálo, že utkání pomalu spěje do prodloužení, dostal od Ignatuškina nabito ILJA KRIKUNOV a dost možná rozhoduje o vítězi dnešního duelu.

55:02
    Barulin si připisuje rutinní zákrok po střele Chaceje.

54:26
    Do hry se nám mísí nervozita a přibývá nepřesností. Důkazem budiž další ofsajd.

53:42
    Zacharčuk se nerozpakoval a z první zkusil své štěstí, které při něm však tentokrát nestálo.

53:19
    Pro ofsajd je hra přerušena, vhazovat se bude ve středním pásmu.

52:46
    Maxwell dostal nabito mezi kruhy, ale trefil pouze clonícího hráče.

52:06
    Má slova mohli domácí rychle vyvrátit, jelikož ujeli do přečíslení tři na jednoho, ale vyřešit jej již nedokázali.

50:29
    Do konce základní hrací doby zbývá necelých deset minut a ani jeden z týmů již nikterak riskovat nebude.

50:01
    Masuhr vypálil ze středního pásma, což nemohlo Barulina ohrozit.

49:23
    Tam o něj domácí svádí tuhý boj, který však prozatím nemá vítěze.

48:46
    Morozov po individuální akci, při níž se zbavil hned tří protihráčů, zavezl puk do pásma.

48:21
    Ani tentokrát však se svým pokusem neuspěli.

47:59
    Hosté nezvládli přechod do pásma, a tak se o něj pokusí znovu.

47:28
    Po střele Sizova si Barulina připisuje rutinní zákrok lapačkou.

47:02
    Tuto skutečnost nesou hosté nelibě, ale na verdiktu sudích se nic měnit nebude.

46:46
    Polák se ocitl na ledě, avšak bylo to vlastním zapříčiněním a vylučovat se nebude.

46:05
    Chacej ranou od mantinelu brankáře nenachytal.

45:56
    O'Dell si narazil se spoluhráčem a mohl ujíždět sám na brankáře, ale zastavila ho chyba při zpracování.

44:31
    Mamašev to zkusil z první, avšak k jeho smůle mířil hodně nepřesně.

44:06
    Mereskin si vyměnil před vlastním brankářem pár drobných šťouchanců se soupeřem, ale vážnější rozmíšku sudí řešit nemuseli.

43:29
    Morozov ujel svému strážci, ale následně již nedokázal přesně rozehrát.

43:06
    Po nedorozumění ve středním pásmu je pískán ofsajd domácích.

42:29
    Na jejím konci je však nepřesná přihrávka.

42:03
    Domácí byli úspěšnější na bodu pro vhazování a mohou rozjet další útočnou akci.

41:50
    Po střele z levého kruhu zasahuje Barulin.

41:19
    Hostující hokejisté se nejspíš doslechli, že za humny, respektive na druhé polovině hřiště, nesídlí drak, ale jejich dnešní hokejový souputník, a tak se konečně vypravili i na útočný výlet.

41:02
    Buly před Kovářem vyhráli domácí, ale následná střela byla zablokována.

40:54
    Nahozený kotouč, který se vrátil do brankoviště zpět od mantinelu, kryje Kovář.

40:49
    Pouze za cenu vyhozeného kotouče se hosté osvobozují.

40:16
    Třetí třetina začíná úvodním náporem domácího mužstva.

40:01

Poté, co byli v první třetině diváci svědky jedné branky na každé straně, druhá dvacetiminutovka byla o gólové momenty podstatně chudší. Nepřinesla totiž žádný gól a skóre tedy zůstává i nadále 1:1. O vítězi utkání zdaleka není jasno a kdo ví, třebas tomu tak bude i po třetí periodě.

Který z týmů vyhraje třetí třetinu?

40:00

38:56
    Ti jsou přeci jen i nadále o něco málo aktivnějším celkem, ale urputně bránící soupeř jim prozatím moc šancí ke skórování neumožnil.

38:26
    Ten si však s nabídnutou šancí neporadil a hrát tak mohou znovu hokejisté Soči.

38:03
    Skačkov se elegantní kličkou zbavil svého strážce, avšak následnou přihrávkou našel jen hůl soupeře.

37:22
    Kudako se nerozpakoval a dělovkou od modré prověřil pozornost brankáře.
    O víkendu proběhlo v Ufě utkání hvězd!

@khl má za sebou utkání hvězd. #CCM #SuperTacks

Fotka zveřejněná uživatelem CCM Hockey Czech Republic (@ccmhockeyczechrepublic),

37:03
    Domácí nezvládli přechod do pásma a je pískán ofsajd.

36:49
    Zacharčuk si pomohl obranným zákrokem z kategorie last minute a pádem pod nohy sebral soupeři puk.

36:03
    Ani tentokrát rozhodčí zakázané uvolnění nepískají a hra může pokračovat, to vše k nelibosti domácích diváků.

35:29
    Již asi minutu a půl se hraje bez přerušení a hra znovu nabírá tempo.

35:02
    Střelu Ježov brankář neviděl, ale nemuselo mu to vadit, jelikož byla nepřesná.

34:29
    Wilson se zbavil na modré čáře svého strážce, ale následná rána přesná nebyla.

31:26
    Ignatuškin dostal nabito, avšak kotouč vůbec netrefil.

30:52
    Zakázaného uvolnění Čerepovce nedokázali domácí využít a unavená hostující lajna střídá.

30:26
    Z trestné lavice se vracející Černov mohl vyrazit na steč, ale na kotouč nedosáhl.

29:55

29:23
    Střela Mamaševa byla zablokována.

28:59
    A to platí i po dalším neúspěšném přechodu Soči do pásma.

28:23
    Domácím se však hra v přesilovce pranic nedaří a hosté se zatím v poklidu brání.

27:55
    Za podražení je vyloučen hostující Černov.

27:43
    Nedočkavý Levickij byl příliš rychlý a je pískán ofsajd.

27:03
    Po nedorozumění domácích je hra přerušena pro ofsajd.

26:13
    Levickij si vybruslil na pozici pro zakončení, ale nedostal přesnou přihrávku.

25:46
    Hra se nám však přeci jen poněkud přiostřuje, což teď na vlastní kůži pocítil i Maxwell, který schytal u mantinelu tvrdý úder.

25:03
    Menší rozmíšku před brankou Severstalu museli řešit rozhodčí poté, co se Vovčenko snažil vydolovat puk zpod ležícího brankáře.

24:19
    A jeden takový se jim povedl i nyní, ale přečíslení tři na dva nedokázali zužitkovat.

23:49
    Hostující hokejisté se v druhé periodě musí prozatím především bránit, a tak se spoléhají zejména na rychlé brejky.

23:29
    Ignatuškin se hezky prosmýkl až před brankáře, ale zde byl o puk přeci jen připraven.

22:49
    Domácím se od úvodu druhé periody nedaří především přechod do pásma, avšak totéž platí i Čerepovci, jehož hra je v posledních minutách hodně rozháraná.

22:03
    A sudí znovu pískají a tentokrát je to ofsajd hokejistů Severstalu.

21:43
    Ani hosté si však nepotykali s přesností a výsledkem je zakázané uvolnění.

20:59
    Ty však vzaly za své po nepřesné přihrávce Maxwella.

20:42
    Hokejisté Soči byli úspěšnější na buly a mohou tak spřádat útočné plány.

20:01

Který z týmů vstřelí první branku ve druhé třetině?

20:00

19:28

19:04
    Na střelu Vovčenka domácí brankář viděl a předvedl jistý zákrok vyrážečkou.

18:45
    To se jim však podaří jen stěží, pokud značně nezpřesní kombinaci v útočném pásmu.

18:06
    Hosté tak mají ideální možnost k otočení vývoje ve skóre ještě před odchodem do šaten.

17:28
    Vyrovnávací branku Severstalu psychicky neustál Padakin, který je za nevybíravý zákrok potrestán dvěma trestnými minutami a osobním desetiminutovým trestem.
    17:07 Daniil VOVČENKO - 1:1

17:07
    Čerepovec právě vstřelil branku!
    Nejenže se hostujícímu celku podařilo ubránit oslabení, ale krátce poté, co se z trestné lavice vrátil Černov, vyrovnávají. Střelcem gólu je DANIL VOVČENKO. Asistence: Jurij Trubačjov.

16:53

16:24
    Střela Maxwella měla sice vysoké parametry, ale brankou přeci jen nekončí.

15:53
    Když už se to domácím přeci jen povedlo, přišla nepřesná přihrávka z hole Vorobjova a hosté následně po zisku kotouče vyhazují přes celé hřiště.

15:26
    Domácí se však ne a ne usadit v pásmu, což je zapříčiněno především skvělou defenzivní hrou hostujícího celku.

14:53
    Tak to je nepříjemnost pro hosty, neboť za hákování je vyloučen Černov.

13:48
    Hostující forvard dostal i druhou příležitost po odraženém kotouči na vrchol kruhu, ale podruhé již nedokázal vůbec trefit prostor tří tyčí.

13:06
    Hokejisté Čerepovce předvedli ukázkovou kombinační akci, na jejímž konci byla nepřesná střela Stasenka.

12:42
    A ti mohli dokonce navýšit svůj náskok, avšak přečíslení tři na dva nedokázali využít.

11:54
    Z útočné snahy českého útočníka však nic nebude, hrát mohou domácí.

11:09
    To však není případ Truňov, který zavezl puk a nyní jej drží v rohu kluziště.

10:52
    Nyní si již domácí poradili s útokem Severstalu, ale založit útočnou akci se jim již nepodařilo.

09:53
    A další zákrok pro domácího brankáře, tentokrát po ráně z levého kruhu.

09:23
    Barulin musel být pozorný po nečekané střele od levého mantinelu.

08:53
    Střelu Kosticyna vykryl obětavým zákrokem hostující obránce.

08:03
    Omluvte, prosím, technické problémy, které vyvstaly na trase Rusko – Česká republika. Každopádně nyní se již zdá, že je vše v pořádku a náš onlajn přenos tedy může pokračovat.

03:38
    Hra má opravdu rychlý spád a až nyní po delším časovém úseku rozhodčí přerušují hru. Vhazovat se bude ve středním pásmu.

02:38
    A český brankář si připisuje další úspěšný zákrok, přičemž tentokrát byl v plné pracovní zátěži jeho pravý beton.

01:56
    To mohlo být zase o něco blíže po střele Mamkina, avšak Kovář se zaskvěl zákrokem betonem.

01:19
    Domácí jsou od úvodních vteřin aktivnějším celkem, což kvitují i fanoušci, kteří ihned do začátku ženou svůj tým k vítězství.
    00:59 Ivan ZACHARČUK - 1:0

00:59
    Tak to je nevídaný vstup hokejistů Soči do zápasu! Ti sice již v první minutě musí čelit přesilové hře Čerepovce, avšak ani to jim nezabránilo ve skórování. Brankový účet zápasu otevírá IVAN ZACHARČUK. Asistence: Jurij Alexandrov.

00:39
    Hosté mají prozatím problémy s tím usídlit se před domácím brankářem.

00:18
    Utkání začalo hezky od podlahy. Hned po 18 vteřinách hry je vyloučen domácí Ignatuškin.

00:01

HK Soči: Barulin (Šikin) – Alexandrov, Pepeljajev, Fantenberg, Mamašev, S. Kuzněcov, Mamkin, I. Vorobjov – Krikunov, A. Kosticyn, Ignatuškin – Petersson, Maxwell, Skačkov – O'Dell, Levickij, Morozov – I. Zacharčuk, Padakin, Mereskin.

Severstal Čerepovec: Jakub Kovář (Smirjagin) – Kudako, Masuhr, Chochlov, Stasenko, Wilson, D. Ježov, Sizov – P. Černov, Kagarlickij, V. Polák – Truňov, Trubačjov, Vovčenko – Chacej, Monachov, Ugarov – Avcin, Kodola, Karlin – Lapin.

Rozhodčí: Gašilov, Fatejev – Misjur, Šichanov..

Který z týmů vyhraje první třetinu?

Dvojice Krikunov - Maxwell nastřílela v letošní sezoně dohromady šestnáct branek!

Dresy HC Soči ???????? (Repost @hcsochi)

Československá stopa:
    Vojtěch Polák – 34 zápasů, 17 bodů (8+9)
    Jakub Kovář – 48 zápasů, průměr 2,45, úspěšnost 91,4 %

HK Soči:
    To celek Soči stále o postup do vyřazovacích bojů usiluje. Se 77 body mu sice v tabulce Západní konference patří desáté místo, ale na osmý Jokerit ztrácí jen dva body. Naposledy Soči nestačilo na Petrohrad, kterému podlehlo 0:4, předtím si ale připsalo tři výhry v řadě.

Severstal Čerepovec:
    Hokejisté Čerepovce nasbírali v této sezóně zatím 65 bodů a v tabulce Západní konference jim patří až dvanáctá pozice. Na osmé místo ztrácejí už 14 bodů a na play off tak mohou asi již zapomenout. Naposledy si v Severstalu zvedli náladu vítězstvím 3:1 v Nižném Novgorodu.

Vítám všechny hokejové fanoušky! V rámci středečního programu KHL se utkají HK Soči a Severstal Čerepovec. Důležitý zápas to je především pro domácí, kteří potřebují v boji o play off každý bod. Naopak Severstal už je ze hry o Gagarin Cup s největší pravděpodobností venku.

Vítáme vás u on-line přenosu. Utkání začíná v 15:00.

Radek Kozel

Branky a nahrávky: 1. I. Zacharčuk (Alexandrov), 57. Krikunov (Ignatuškin) – 18. Vovčenko (Trubačjov)

Rozhodčí: Gašilov, Fatejev – Misjur, Šichanov.