Lyon – Lille 1:2 (kon.) | Nancy – Bordeaux 0:2 (kon.) | Lorient – Dijon 2:3 (kon.)
Bastia – Caen 1:1 (kon.) | Angers – Méty 2:1 (kon.) | Rennes – Nantes 1:1 (kon.)
FC Lorient
2:3 (0:1)
Dijon FCO
Sobota 28.01.2017, 20:00 • Stade Yves Allainmat - Le Moustoir, Lorient • Francouzská Ligue 1 Uber Eats • 22. kolo
    90+3. Pierre LEES-MELOU - 2:3

90+3
    Dijon právě vstřelil branku!
    Tak to je neuvěřitelný závěr zápasu! Domácí měli v posledních minutách tlak, ale propadli ve středu pole a poté se již řítil na branku Abeid, který ještě přihrával před prázdnou branku, kam si naběhl PIERRE LEES-MELOU a zcela utišil domácí stadion. Dijon v poslední možné minutě rozhoduje zápas.

89
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Romain Philippoteaux, přichází Jérémie Aliadiére.

88
    Moreira byl příliš aktivní ve středu pole, zajel do protihráče skluzem a vidí další žlutou kartu.

82
    Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Julio Tavares, přichází Frédéric Sammaritano.

77
    Majeed Waris chtěl vyšperkovat svůj výkon povedenou penaltou, ale Reynet zůstal stát na středu branky a lehkou střelu bez problémů vyrazil.
    76. Penaltový zákrok

76
    Druhý pokutový kop pro domácí v dnešním zápase! Loties byl napálen z velké blízkosti a je odpískána ruka.

73
    Střídání v týmu Dijon FCO: ze hřiště odchází Marvin Martin, přichází Jordan Marié.

72
    Tentokrát fauloval ve středu pole Mesloub a je dalším potrestaným žlutou kartou.

71
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Sylvain Marveaux, přichází Jimmy Cabot.
    70. Jordan LOTIÈS - 2:2

70
    Z druhé velké šance za několik sekund je tu vyrovnávací branka. Marvin Martin poslal míč do pokutového území, tam si na míč naskočil JORDAN LOTIES. Hlavička šla jen do země, ale následně se odrazila od kolena domácího brankáře do sítě. Velká smůla pro Lorient.

69
    Dalším potrestaným je domácí Lautoa, který sestřelil znovu před vápnem soupeře. Další šance pro hosty.

63
    Balmont fauloval těsně před pokutovým územím a zavinil tak další nebezpečnou šanci soupeře. Navíc dostává žlutou kartu.
    61. Majeed WARIS - 2:1

61
    Lorient právě vstřelil branku!
    Míč si postavil na značku pokutového kopu sám faulovaný MAJEED WARIS. Pravačkou poslal míč k levé tyči, u které brankář Dijonu zdaleka nebyl. Lorient otáčí skóre ve druhém poločase.
    60. Penaltový zákrok

60
    Pokutový kop pro domácí! Žlutou kartu inkasuje faulující Lang.

56
    Rüfli zcela zbytečně podržel soupeře za dres ve středu pole a je za to potrestán žlutou kartou.
    52. Sylvain MARVEAUX - 1:1

52
    Domácí po tlaku v úvodu druhého poločase vyrovnávají. SYLVAIN MARVEAUX si naběhl podobně jako při první brance Diony za obranu, se štěstím ještě postrčil míč před obráncem a poté poslal míč přesně do sítě. Reynet byl bez šance.

46
    Střídání v týmu FC Lorient: ze hřiště odchází Mathieu Peybernes, přichází Wesley Lautoa.

31
    Peybernes nestačil v rychlostním souboji na Tavarese a tak si musel pomoci faulem. Je za to odměněn žlutou kartou.
    30. Neuznaná branka hostů

30
    Po půlhodině hry domácí přidali druhou branku. Diony byl na zadní tyči zcela nehlídán, ale v době přihrávky byl v ofsajdu a tak druhá branka nemůže být uznána.

13
    A už to mohlo být o dvě branky. Diony si znovu zaběhl za posledního obránce, ale tentokrát mu chyběl krok k míči a tak zakončoval jen ve skluzu. S míčem si již poradil Lecomte.
    12. Loïs DIONY - 0:1

12
    Je tu vedoucí branka zápasu. LOIS DIONY v úvodu zápasu simuloval, poté si pomohl faulem, ale nyní dává důležitou první branku zápasu. Naběhl si skvěle za obranu a přesným pokusem na zadní tyč překonává domácího brankáře, který s ještě nesáhl na balon.

Vít Schück

Branky: 52. S. Marveaux (Mvuemba), 61. Waris (pen.) – 12. Diony (Lees-Melou), 70. Lotiès (Martin), 90+3. Lees-Melou (Abeid)

Karty:   31. Peybernes (LOR), 69. Lautoa (LOR), 72. Mesloub (LOR), 88. Moreira (LOR) – 56. Rüfli (DIJ), 60. Lang (DIJ), 63. Balmont (DIJ)

Neproměněná penalta: 77. Waris (LOR), brankář Reynet zneškodnil

Držení míče: 64 % : 36 %.
    Střely na branku: 6:4. Střely mimo: 5:0. Rohy: 2:2. Ofsajdy: 1:1. Fauly: 13:11.
    FC Lorient: Lecomte – Moreira, Ciani (C), Peybernes (46. Lautoa), Le Goff – Wakaso, Mvuemba, Mesloub – Philippoteaux (89. Aliadiére), Waris, S. Marveaux (71. Cabot).
    Náhradníci: Delecroix – Bellugou, Lautoa, Koffi, Cafú, Aliadiére, Cabot.

Dijon FCO: Reynet – Lang, Varrault (C), Lotiès, Rüfli – Balmont, Abeid, Lees-Melou – Martin (73. Marié), Diony, Tavares (82. Sammaritano).
    Náhradníci: Leroy – Abdelhamid, Bela, Marié, Sammaritano, Amalfitano, Bahamboula.

Rozhodčí: Thual – Lombard, Saint-Cricq Lompre (všichni Francie)